دریافت  ویزای توریستی  ژاپن توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه ژاپن توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص 

دریافت  ویزای توریستی  ژاپن توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه ژاپن توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ژاپن از طریق کاری ( نیروی متخصص) توسط وکیل متخصص  *مشاور خرید و اجاره ملک ( مسکونی ، اداری ، تجاری ) در ژاپن *مشاور اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر ژاپن * مشاور خدمات بازرگانی ( صادرات و واردات ، حمل و نقل ، ترخیص کالا) در ژاپن * مشاور خدمات بانکی ( اخذ وام ، صدور ضمانت نامه ،دیسکانت ، افتتاح حساب ) در ژاپن * مشاور خدمات ارزی ( ارسال حوالجات و معاملات ارزی ) در ژاپن * مشاور رفع ریجکتی ویزای ژاپن * مشاور رفع دیپورتی از کشور ژاپن * قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی کشور ژاپن توسط وکیل متخصص و بین المللی (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اولین مجموعه حقوقی و دپارتمان شده با ساختار مدرن و تخصصی  در کشور ایران می باشیم و نیز مفتخریم که با داشتن تیم متخصص و مجرب به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های حوزه مهاجرتی با همکاری وکلا و موسسات حقوقی در کلیه کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم .
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

اخذ پاسپورت ژاپن ، اخذ ویزای توریستی ژاپن ، وقت سفارت ژاپن ، اخذ ویزای تحصیلی ژاپن ، اخذ ویزای سرمایه گذاری ژاپن ، اخذ ویزای کاری ژاپن ، اخذ ویزای ازدواج ژاپن

پذیرفتن وکالت و مشاوره توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( گرفتن اقامت موقت ، و اقامت دائم و اخذ پاسپورت ) کشور ژاپن (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با بهرمندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین کادر حقوقی مهاجرتی بین المللی یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مهاجرتی بین المللی در ایران می باشد. این موسسه همواره در تلاش بوده است که بهترین راه و وکالت و مشاوره را مطابق سلیقه شما در نظر گرفته و با تمام دقت و در سریع ترین زمان ممکن پروسه قانونی شما را به سرانجام برساند و در کلیه مراحل شما را در جریان وضعیت پرونده تان قرار دهد .
موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با برخورداری از تیمی دقیق، کار آمد، و متخصص و اشراف کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور های مختلف از جمله کشور ژاپن از طریق ارائه مطلوب و انواع خدمات مهاجرتی رضایت مشتریان خود را تامین نماید.

روش گرفتن اقامت موقت و اقامت دائم و گرفتن پاسپورت کشور ژاپن

1- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق سرمایه گذاری
2-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق ثبت شرکت
3-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن  از طریق ثبت شعبه تجاری
4-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق گرفتن شریک تجاری
5-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق کارآفرینی
6-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق ازدواج
7-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق خرید ملک
8-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق کارمندی یا کارگری
9-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق تحصیل
10-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ژاپن از طریق تولد

مشخصات کشور ژاپن

پایتخت : توکیو
 زبان : ژاپنی
نوع حکومت : پادشاهی
 مساحت : 377/873 کیلومتر مربع
جمعیت : 126/760/000 نفر
واحد پول : ین
دین : بودا
همسایگان : چین ، کره جنوبی ، کره شمالی ، روسیه

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ژاپن از روشهای مختلف توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا ، متخصص در امرمهاجرت وبا هدف ارتقاء سطح دانش مهاجرت، در خدمت متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشور ارمنستان را دارند.از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اعتماد در مقاطع مختلف می باشد، موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری با  سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای شما عزیزان فراهم آورده است. این موسسه با بکارگیری وکلا و مشاورین برجسته و با سابقه  در اخذ انواع ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن اقامت دائم برای والدین، فرزندان، همسر و اخذ ویزای توریستی کشور ژاپن آماده ی ارائه انواع خدمات مشاوره ای و انجام امور مهاجرتی برای هموطنان محترم می باشد.

 

ثبت شرکت در ژاپن ، افتتاح حساب بانکی در ژاپن ، اقامت و پاسپورت ژاپن از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ژاپن ، رفع دیپورتی اقامت ژاپن ،قبول وکالت در ژاپن ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ژاپن

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزا ( ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی و غیره ) توسط وکیل متخصص و بین المللی

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزاهای کشور ژاپن را که شامل مشاوره، ترجمه، تکمیل فرم، تعیین وقت سفارت می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضایان می دهد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ژاپن

1-اصل پاسپورت با امضا به همراه پاسپورت‌های قبلی با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود. برای هر نفر ارائه گذرنامه جدا الزامی است.
2- شش قطعه عکس ۵/۴×۵/۴ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید عکس باید کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک و گردی صورت کاملا مشخص باشد. عکس باید حداکثر مربوط به ۶ ماه اخیر باشد و با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.
3- اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن.
4- اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامی است و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد. سایز پرینت بانکی A4 باشد.
الف) حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ۱ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.
ب) سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود
* ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضا بانک
* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال باشد.
۵. اصل و ترجمه سند مالکیت.
۶. اصل و ترجمه مدارک شغلی به همراه آخرین مدرک تحصیلی و دفترچه بیمه (جهت تایید مدارک شغلی) که برای کلیه مشاغل الزامی است.
الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی.
ب) وکلا: پروانه وکالت.
ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه از تامین اجتماعی با مهر سازمان
* ارائه دفترچه بیمه و اصل مدارک تحصیلی الزامی است. (جهت گرفتن تائید دادگستری)
د) بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی.
ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و ارائه اصل آخرین آگهی تغییرات آن شرکت.
و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.
ی) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
ز) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است (با تائید دادگستری)
برای تائید مدرک تحصیلی برای گرفتن تائید دادگستری و امور خارجه لطفاً موارد ذیل در نظر گرفته شود:
* محصلین در پایه دبستان و راهنمایی: گواهی تحصیلی باید مهر آموزش و پرورش استان تهران و مهر و امضا شخص مربوطه را داشته باشد.
* محصلین در پایه دبیرستان: مرحله اول گرفتن مهر آموزش و پرورش استان تهران، مرحله دوم مراجعه به پیشخوان دولت جهت گرفتن تائیدیه تحصیلی، و ارائه آدرس دارالترجمه (که بعد از انجام این مراحل، یک هفته بعد تائیدیه به دارالترجمه ارسال می‌شود) ضمناً قابل ذکر است مرحله انجام تائید دادگستری و امور خارجه توسط دارالترجمه ۳ تا ۴ روز کاری زمان می‌برد.
* دانشجویان دانشگاه آزاد برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به ستاد مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.
* دانشجویان دانشگاه های دولتی رشته های علوم پایه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشناه به وزارت علوم مراجعه نمایند.
* دانشجویان دانشگاه های دولتی رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت بهداشت مراجعه نمایند.
۷. برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه و تائید دادگستری دارد.
۸. اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار.
* در صورت درخواست سفارت، حضور افراد بالای ۶ سال در سفارت الزامی است.
* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال در وجه آژانس محل ثبت نام برای ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک، در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر، متعاقباً اعلام می‌شود.
* لازم به ذکر است کپی مدارک روی برگ A4 و در یک نسخه ارائه شود.
با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست شود که تهیه و ارائه آنها برای اخذ ویزا الزامی است.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

دریافت پاسپورت ژاپن ، دریافت ویزای توریستی ژاپن ، وقت سفارت ژاپن ، دریافت ویزای تحصیلی ژاپن ، دریافت ویزای سرمایه گذاری ژاپن ، دریافت ویزای کاری ژاپن ، دریافت ویزای ازدواج ژاپن

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ژاپن از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

اخذ اقامت ژاپن از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن

برای اینکه شما بتوانید کسب و کار خود ر در ژاپن آغاز کنید حالا به عنوان کار فرما یا یم مدیر باید ویزای سرمایه گذاری در ژاپن را داشته باشید .
برای شروع سرمایه گذاری در ژاپن باید شناخت کافی نسبت این کشور را داشته باشید و درصد موفقیت خود را در بیزنس ژاپن تخمین بزنید.
درست است که ژاپن رشد اقتصادی چشمگیری نداشته اما از نظر اقتصادی کشوری باثبات است.
1- اگر شما بخواهید برای سرماگذاری در ژاپن کسب و کار جدید را آغاز کنید بای به نکات زیر توجه داشته باشید :
– شما باید یک مکان در ژاپن داشته باشید ،مکانی نظر مغازه ،فروشگاه ،دفترو… را داشته باشبد.
– کسب و کاری که قرار است آغاز کنید باید برای استخدام حداقل دونفر پتانسیل داشته باشد .این دونفر نباید اتباع خارجی باشند و مدیر از افراد استخدامی محسوب نمیشود.
2- دومین حالت موجود این ست که شما بخواهید مدیر یک شرکت موجود در ژاپن شوید که در این صورت نکات زیر باید رعایت شوند:
– برای این حالت سابقه کاری سه ساله لازم است. این مدرک سه ساله که ارائه می شود گویای این ست که فرد این دوره سه ساله را فقط مشغول تحصیل بوده است یا اینکه تجربه مدیریت عملی و شغلی را داشته .
– حقوق این مدیر از حقوق یک تبعه ژاپنی که در همین موقعیت شغلی قرار دارد باید کمتر باشد .
قدم دوم برای شروع کار در ژاپن ،ارائه مدارک لازم است که ذیلا ذکر می شود. در واقع اگر متقاضی مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذاشت و شروط لازم برای شروع کار را دارا بود زمان ارائه مدارک می رسد .
ارائه طرح اقصادی :
این طرح لازم نیست خیلی طولانی باشد فقط باید آنچه مد نظر است را بپوشاند،نظیر : توضیحات این کسب و کار ،توجیهات اقتصادی وخلاصه تجزیه و تحلیل طرح که باید به زبان ژاپنی باشد .
 ارائه نسخه ای از گواهی شرکت ثبت شده:
گواهی نامه ای به نام (tokibo tohon) بعداز ثبت شرکت در دفاتر حقوقی ژاپن به شما ارائه میشود .
که در این گواهی نامه تعداد سهام ، مقدار هر سهم ،نام هر یک  از مدیران، آدرس و … ثبت میشود. که باید نسخه ای از این گواهی نامه هم ارائه شود.
بیانیه سود و زیان :
یک حسابدار حرفه ای ژاپنی سود و زیان کار شمارا پیش بینی میکند که البته این بیانیه هم به زبان ژاپنی خواهد بود .
ارائه مدک استخدام تمام وقت دونفر به جز خود فرد :
باید بتوانید دونفر تمام وقت را استخدام کنید در غیر این صورت باید جریمه ای با هزینه 5 میلیون ین ژاپن سهم استخدام آن دونفر را جبران کنید .
اطلاعات حقوق دستمزد :
شما برای ارائه این اطلاعات نیاز به کمک یک فرد ژاپنی که در این زمینه حرفه ای باشد دارید.
ارائه مدرکی که مجازی نبودن شرکت یا اداره ی شما را ثابت کند که این مدرک شانس موفقیت شما را افزایش خواهد داد.
علاوه براین ها باید مدارک زیر را نیز ارائه کنید :
مدرکی که میزان سرمایه گذاری شما را نشان دهد.
مدرکی که ثابت کند شما توانایی پرداخت حقوق کارمندان خود را دارید
مدارک شغلی شما
مدارک فارغ التحصیلی در رشته های مدیریتی و بیزینس .
این مدارک هم باید به زبان ژاپنی ارائه شوند.
بعداز ارائه مدارک فوق به صورت کامل فرد متقاضی سرمایه  گذاری در ژاپن باید فرم COE را در اداره مهاجرت ژاپن پر کند این فرم را نمی تواند در سفارت ژاپن پر کند و حتما باید در اداره مهاجرت ژاپن پر شود.
مدت زمانی که طول میشکد تا این ویزا آماده شود بین جهار تا شش هفته ست ،بعداز دریافت این ویزا فرد باید برای اقامت در ژاپن اقدام کند و کارت اقامت خود را دریافت نماید.
برای این کار یا باید ویزای COE خود را به SOR تبدیل کند و یا باید راه دوم را انجام دهد که تغییر ویزا به سرمایه گذاری SOR است .
– یادتان باشد به محض ورود به ژاپن در اداره مهاجرت کارت اقامت خود را دریافت کنید این کارت درواقع یک کارت شناسایی رسمی برای شماست.
نکاتی که باید درباره اقامت در ژاپن بدانید :
– فردی که اقامت ژاپن را دارد باید مالیات بپردازد .
– تا قبل ازینکه از ژاپن خارج شوید باید تمامی مالیات خود را تسویه کنید .
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور ژاپن توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق خرید ملک توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور ژاپن  ( اتحادیه اروپا ، شینگن )  خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی  برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
گروه بین المللی مشاورین یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور ژاپن  می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور  ژاپن (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره )  برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در ژاپن ، افتتاح حساب بانکی در ژاپن ، اقامت و پاسپورت ژاپن از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ژاپن ، رفع دیپورتی اقامت ژاپن ،قبول وکالت در ژاپن ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ژاپن

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) در کشور ژاپن از طریق ثبت شرکت توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

انواع ثبت شرکت در ژاپن

1- ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی عام و سهامی خاص
2- ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود
3- دفتر نمایندگی
این سه نوع واحد های تجاری در کشور ژاپن از محبوبیت بسیاری در بین سرمایه گذاران خارجی برخوردار است که به اختصار توضیحی در خصوص هر کدام از آنها خدمتتان ارائه خواهیم داد .
ثبت شرکت در ژاپن به صورت شرکت های سهامی : این نوع واحد های تجاری که حدود ۵۰درصد از شرکت های ژاپنی به این شکل اداره میشوند مناسب برای شرکت های بزرگ میباشد و طبق قوانین کار در ژاپن باید یک مدیر از بین هئیت مدیره , انتخاب گردد و باید حتما یکی از مدیران محلی بوده باشد و یکی از شروط لازم برای ثبت شرکت در ژاپن نیز همین موضوع میباشد , البته یکی از الزامات در خصوص ثبت شرکت در ژاپن وجود دفتر کار میباشد که باید به صورت حقیقی باشد نه به صورت مجازی , پس این دو نکته را به خاطر داشته باشید زیرا در همه واحد های تجاری در ژاپن این دو مورد صادق میباشد . سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی حداقل یک ین میباشد .
ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود : این نوع واحد های تجاری مخصوص شرکت های کوچک میباشد و باید سهامداران یک نفر را به عنوان مدیر عامل از بین خود انتخاب نمایند و تمام امور به دستور او انجام گردد , وجود یک مدیر محلی و دفتر کار یکی از شروط لازم جهت ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود میباشد ولی سهامداران میتوانند خارجی باشند . سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در ژاپن ۱ ین میباشد .
دفتر نمایندگی : اگر فردی در کشور خود شرکتی داشته باشد و بخواهد فعالیت تجاری خود را در کشوری مانند ژاپن توسعه بخشد میتواند با تاسیس دفتر نمایندگی به این امر دست یابد , شایان ذکر میباشد که اگر بخواهید که دولت ژاپن با تاسیس دفتر نمایندگی در کشور ژاپن موافقت نماید باید یک مدیر محلی را استخدام نمایید .
شما عزیزانی که تمایل به ثبت شرکت در ژاپن را دارید میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص واحد های تجاری و شرایط آنها با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مربوط به ثبت شرکت در ژاپن مشاوره شوید و پاسخ تمام سوالا ت خود را دریافت نمایید .

مراحل ثبت شرکت در ژاپن

در ابتدا باید شما محلی را به عنوان دفتر مرکزی مشخص نمایید , میتوانید این ملک را خریداری و یا اینکه اجاره کنید , شما باید برای ایجاد کسب و کار در ژاپن حداقل دو سهامدار را داشته باشید و یک مدیر محلی که حق امضا داشته باشد , توجه داشته باشید که شما باید برای شرکت دو نفر را استخدام نمایید که این دو نفر از اتباع خارجی نباشند .
بعد از گذراندن مرحله اول شما باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب نمایید که این نام باید به گونه ای باشد که فعالیت تجاری شما را مشخص کند و کوتاه و قابل تلفظ بوده باشد .
بعد از انتخاب نام و تایید آن شما باید یک طرح اقتصادی ارائه دهید که در آن باید توضیح مختصری از اهداف فعالیت تجاری را بیان کنید و انتظارات از برنامه تجاری که دارید در آن قید شده باشد , نیازی به طولانی بودن این طرح نیست و همان تجزینه و تحلیل برنامه تجاری شما کافی میباشد .
بعد از این مرحله باید هماهنگی هایی جهت تایییه و موافقت با فعالیت تجاری شما با دولت ژاپن و وزارت خارجه و وزارت بازرگانی انجام دهید تا به شما اجازه ثبت شرکت در ژاپن را بدهند .
بعد از اینکه ثبت شرکت در ژاپن انجام شد در دفاتر حقوقی که در ژاپن وجود دارد به شما یک گواهی نامه ارائه میگردد , دراین گواهینامه(اساسنامه) میزان سهام و تعداد سهامداران و نام و مشخصات کامل آنها ذکر شده است که شما باید یککپی از آن تهیه کنید و آن را جهت صدور ویزا ارائه دهید .

 ویژگی های ثبت شرکت در ژاپن:

1- حداقل تعداد مدیر: 1 نفر
2- لزوم داشتن مدیر محلی: بله
3- حداقل تعداد سهامدار: 1 نفر
4- اجازه فروش سهم به اشخاص حقوقی: بله
5- لزوم داشتن سهامدار محلی: خیر، میتوانند غیر ژاپنی باشند.
6- لزوم به داشتن دفتر کار: بله
7- حداقل سرمایه اولیه: 1 ین
8- زمان ثبت شرکت: حدود 35 روز پس از دریافت کامل مدارک

هزینه های ثبت شرکت در ژاپن به عنوان دفتر شرکت خارجی:

1- هزینه های ثبت
2- هزینه های حق مجوز
3- هزینه های سالیانه شرکت
4- هزینه تمبر دولتی
5- هزینه گزارش به اداره مالیات دولتی
6- هزینه گزارش به اداره مالیات محلی
7- هزینه های ثبت شرکت در ژاپن به صورت مستقل:
8- هزینه ها میتوانند با توجه به ماهیت تجارت و دیگر گزینه ها تغییر کنند.

هزینه ثبت شرکت

1- هزینه های حق مجوز
2- هزینه های ثبت در اداره اصناف
3- هزینه های گزارش به اداره مالیات دولتی
4- هزینه های گزارش به اداره مالیات محلی
5- هزینه های تمبر دولتی
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت ژاپن وکیل مهاجرتی ، ویزای توریستی ژاپن مهاجرتی ، سفارت ژاپن مهاجرتی ، ویزای تحصیلی ژاپن مهاجرتی ، ویزای سرمایه گذاری ژاپن مهاجرتی ، ویزای کاری ژاپن مهاجرتی ، ویزای ازدواج ژاپن مهاجرتی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ژاپن از طریق کاری ( نیروی متخصص ) توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق کاری ( نسروی متخصص ) توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

ویزای کار ژاپن

ویزای کار ژاپن نیاز به علم و مهارت در سطح بالا دارد؛ به همین دلیل در ژاپن برای تبعه خارجی امکان اشتغال در کارهای ساده مانند کارگری وجود ندارد.
به عنوان مثال، ویزای کار ژاپن برای کارگران ساختمانی، پیشخدمت ها، فروشنده ها و… وجود ندارد؛ مگر اینکه ویزای کاری ژاپن با توجه به وضعیت خانواده (اقامت ژاپن از طریق ازدواج، اقامت طولانی مدت ژاپنی و…) داده شود.
برای اشتغال در ژاپن، دریافت ویزای کار ژاپن الزامی است و با ویزای توریستی امکان اشتغال در فعالیت های با درآمد وجود ندارد.
هم چنین دارندگان ویزای دانشجویی مجاز به اشتغال در فعالیت های با حقوق نیستند؛ مگر این که اجازه اداره مهاجرت را به دست آورند که در این صورت دانشجویان تنها در ساعات تنظیم شده در هفته مجاز به کار هستند.

انواع ویزاهای کار ژاپن

۱- دارندگان ویزاهای زیر اجازه کار را خواهند داشت:
الف) کسانی که ساکن دائم ژاپن هستند، یا کسانی که فرزند یا همسر فرد ژاپنی باشند، یا کسانی که فرزند یا همسر شخصی باشند که اقامت دائم دارد، می توانند در هریک از مشاغل به صورت آزادانه مشغول به کار شوند.
ب) دارندگان اقامت های زیر اجازه کار کردن در یک سری مشاغل را دارند؛ مانند پروفسور ها، وکلا، سرمایه گذاران، متخصصین زمینه های حقوقی، پزشکان، معلمین، محققین و… .
۲- دارندگان ویزاهای زیر اجازه کار را نخواهند داشت؛ مگر این که بتوانند در ساعات محدود و مشخص مشغول به کار شوند:
کسانی که نوع اقامت آن ها از طریق فعالیت های جهانگردی، فرهنگی، دانشجویی است. این افراد باید در ابتدا اجازه اداره کار محلی را اخذ کنند تا بتوانند در ساعات مشخصی مشغول به کار شوند.
۳- افراد زیر اجازه کار در ژاپن را نخواهند داشت:
الف) افرادی که با توجه به این که اجازه کار به آن ها داده نمی شود، از اداره مهاجرت کسب اجازه نکرده اند.
ب) افرادی که ویزای آن ها به اتمام رسیده است.
ج) افرادی که نوع ویزای آن ها ویزای کار نیست.

شرایط هر یک از ویزاهای کار ژاپن

۱- ویزای کار ژاپن: این ویزا به کسانی اعطا می شود که کارگزاران شرکت های خارجی یا شرکت های تابع شرکت های ژاپنی در خارج از کشور هستند. داشتن بیش از ۱ سال تجربه کار در دفتر مذکور در خارج از کشور الزامی است.
۲- ویزا کار ژاپن برای شروع یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار در ژاپن یا مدیریت کسب و کار از طرف دیگر سرمایه گذاران در ژاپن: داشتن یک دفتر اختصاصی در ژاپن و سرمایه گذاری ۵ میلیون در کسب و کار برای برنامه جدید در ژاپن لازم است.
۳- ویزای کار مهندسی در ژاپن: این نوع ویزا مربوط به حوزه های مهندسی، علوم فیزیکی یا سایر علوم طبیعی است. برای دریافت این ویزا داشتن مدرک دانشگاهی در رشته مربوطه یا ۱۰ سال تجربه حرفه ای الزامی است.
۴- ویزای کار خدمات بین المللی در ژاپن: این نوع ویزا مربوط به حوزه ترجمه، تفسیر، روابط عمومی، آموزش زبان، طراحی مد، طراحی داخلی، تجارت بین المللی، توسعه محصول است. برای دریافت این ویزا داشتن ۳ سال تجربه حرفه ای الزامی است؛ البته برای دریافت ویزای کار در زمینه تفسیر، ترجمه یا آموزش زبان داشتن مدرک دانشگاهی لازم است.
۵- ویزای کار متخصص علوم انسانی در ژاپن: این نوع ویزا مربوط به زمینه های حقوقی، اجتماعی، اقتصادی یا علوم انسانی است. برای دریافت این ویزا داشتن درجه تحصیلات تکمیلی یا ۱۰ سال تجربه حرفه ای در الزامی است.
۶- ویزای کار برای مهارت های کاری در ژاپن: این نوع ویزا مربوط به زمینه های معماری یا مهندسی در ژاپن، پخت و پز در ژاپن، آموزش حیوانات، تیراندازی، پردازش سنگ های قیمتی، فلزات و خز، آموزش ورزش در ژاپن است. برای دریافت این ویزا داشتن ۳ تا ۱۰ سال تجربه حرفه ای بسته به نوع کار نیاز است.
۷- ویزای کار استادان در ژاپن: این نوع ویزا برای تحقیق و آموزش در موسسات آموزشی دانشگاهی یا معادل آن می باشد.
۸- ویزای کار مربیان در ژاپن: این نوع ویزا برای آموزش زبان های خارجی یا آموزش های دیگر در مدارس ابتدایی، دبیرستان ها و… است. مربیان مدارس خصوصی باید برای ویزای خدمات بین المللی یا ویزای متخصص در علوم انسانی در ژاپن درخواست نمایند.
۹- ویزای کار هنرمندان در ژاپن: این ویزا برای فعالیت های هنری که درآمد کافی برای حمایت از زندگی هنرمندان در ژاپن (نویسنده، عکاس، آهنگساز، ترانه سرا، نقاش، مجسمه ساز و …) است.
۱۰- ویزای کار برای پژوهشگران در ژاپن: این نوع ویزا برای کسانی که است که تحقیقات آن ها تحت قرارداد با سازمان های دولتی یا خصوصی در ژاپن انجام شده است.
۱۱- ویزا کار ژاپن برای پرسنل سفارتخانه ها و ادارات کنسولی، ماموریت های دیپلماتیک، کارمندان دولتی و خانواده های آن ها: این درخواست از طریق وزارت امور خارجه و نه اداره مهاجرت ژاپن انجام می شود.
۱۲- ویزای کار برای خدمات درمانی در ژاپن: این نوع ویزا برای پزشکان، دندانپزشکان یا سایر تخصص های پزشکی با مدارک ژاپنی است.
۱۳- ویزای کار برای خدمات حقوقی یا حسابداری در ژاپن: این نوع ویزا برای وکلا، حسابداران رسمی و سایر متخصصین با مدارک حقوقی است.
۱۴- ویزا کار ژاپن برای فعالیت های مذهبی در ژاپن: این نوع ویزا برای مبلغان فرستاده شده از سازمان های مذهبی خارجی می باشد.
۱۵- ویزای کار روزنامه نگاری در ژاپن: روزنامه نگاران که قراردادهایی با سازمان های رسانه های خارجی امضا کردند، می توانند این ویزا را دریافت کنند.
۱۶- ویزای غیر کار در ژاپن: ممکن است متقاضی با یک ویزای غیر کار در ژاپن کار کند؛ اما فقط می تواند کمتر از ساعت های محدود در هفته کار کند (به غیر از صاحبان ویزای موقت و متقاضی) و اگر از اداره مهاجرت مجوز دریافت کند، می تواند برای این نوع ویزا اقدام نماید.
۱۷- ویزای کار در ژاپن برای نمایش های تئاتر، اجرای موسیقی، ورزش و…: این نوع ویزا برای نمایش های تئاتر، اجرای موسیقی، ورزش و یا هر گونه نمایش کسب و کار در ژاپن صادر می شود.

مزایای ویزای کار ژاپن

ویزا کار ژاپن ۵ ساله می باشد.
دسترسی سریع تر به ویزای اقامت دائم در ژاپن
پردازش ترجیحی روش مهاجرت به ژاپن
امکان کار در ژاپن به صورت تمام وقت برای همسر تحت شرایط خاص
امکان همراه بردن پدر و مادر خود به ژاپن تحت شرایط خاص
امکان استخدام یک کمک خانگی در ژاپن در شرایط خاص
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروند ) کشور ژاپن از طریق ازدواج توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق ازدواج توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
باید دانست که احکام ازدواج در قانون مدنی ژاپن آمده است و مشورت با وکلای مسلط بر قوانین ژاپن، می تواند ایشان را در مسیر ازدواج با اتباع ژاپنی یاری دهد. صرف بررسی و مطالعه ی اجمالی چند ماده از این قانون، برای اشراف بر قوانین راجع به ازدواج کافی نیست و در کشور ژاپن نیز مانند هر کشور دیگری، ممکن است عرف ها و رویه هایی خارج از قانون وجود داشته باشد که البته مکمل احکام منصوص راجع به این امر است. بدین ترتیب اطلاع از متون قانونی و نیز اطلاع از عرف های عملی موجود در اداره ها، سازمان ها و دادگاه های ژاپن می تواند در تسهیل و تسریع روند اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج راه گشا باشد.
با این حال باید گفت که به موجب قانون مدنی ژاپن، ازدواج مردان ژاپنی قبل از رسیدن به سن 18 سال و زنان قبل از 16 سال مجاز نیست. دو همسری نیز در این کشور مجاز نیست. بدین ترتیب اقامت ژاپن از طریق ازدواج برای افراد متأهل ممکن نخواهد بود. یک مدت 6 ماهه نظیر مدت عدّه نیز برای زنان ژاپنی پس از طلاق در نظر گرفته شده است که در آن مدت نباید به زوجیت مرد دیگری در آیند. یعنی زن ژاپنی پس از طلاق از همسر خویش، تا مدت 6 ماه می بایست خارج از زوجیت بماند و تنها پس از آن است که می تواند به زوجیت فردی دیگر در آید.
به موجب قوانین کشور ژاپن، ازدواج با اتباع ژاپنی در صورت جمع سایر شرایط، به اقامت ژاپن منتهی می شود. البته همان طور که گفته شد، راه های دیگری نظیر تحصیل یا کار در ژاپن نیز وجود دارد؛ بدین ترتیب چنانچه شخصی با یکی از اتباع ژاپنی ازدواج کند، امکان تغییر ویزای کاری یا ویزای تحصیلی او وجود دارد. چه بسا ویزای ازدواج در ژاپن، فرد را از امکانات حقوقی بیشتری در این کشور بهره مند سازد.
برای اخذ اقامت دائم ژاپن از طریق ازدواج، اقامت بدون وقفه برای مدت 5 سال در ژاپن و عدم داشتن سوء پیشینه یا سابقه ی کیفری در ژاپن نیز ضروری است.

برای اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج، ابتدا می بایست مدارکی به اداره ی مهاجرت ژاپن تسلیم شود تا در صورت صدور جواز، ازدواج صورت گیرد. این مدارک از جمله عبارت است از:

الف ) مدارکی دال بر عدم داشتن همسر (شناسنامه)؛
ب ) تأییدیه های پزشکی که متناسب با قوانین کشور ژاپن کسب شده است؛
پ ) مدارکی دال بر کفایت توانایی مالی برای اداره ی زندگی در ژاپن؛
و …
هلدینگ حقوقی رادیو وکالت واقع در تهران، با بهره گیری از تخصص و تجارب وکلای رسمی دادگستری و مشاورین امور مهاجرتی، آماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی در خصوص اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج و از جمله، ترجمه و تنظیم مدارک لازم جهت ارائه به اداره ی مهاجرت در ژاپن است.

اقامت ژاپن از طریق ازدواج

پس از تأیید مدارک از سوی اداره ی مهاجرت ژاپن، و وقوع عقد ازدواج، ثبت آن ضروری است. ثبت ازدواج در ژاپن نیاز به دو شاهد دارد. از این جهت مقررات ازدواج در ژاپن شباهت هایی با قوانین ایران و فقه اسلامی دارد و از این منظر قابل توجه است. ثبت سند، یک روند شکلی است و در نتیجه رعایت مقررات در آن با کمترین تساهل و تسامح صورت می گیرد. مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور ژاپن عبارت است از:
الف ) امضای گواهی ازدواج از سوی زن و شوهر
ب ) حضور دو شاهد عاقل و بالغ
پ ) گواهی صلاحیت ازدواج
ت ) کارت ثبت نام شخص تبعه ی خارجی
هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، آماده ی همکاری با متقاضیان در خصوص اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج و از جمله کمک به ایشان در مورد ترجمه ی اسناد و مدارک لازم و نیز ثبت ازدواج در ژاپن است.
کسب تابعیت یک کشور، منجر به اقامت آن نیز خواهد شد و البته در اکثر کشور ها، اقامت یکی از پیش شرط های اخذ تابعیت محسوب می شود. به همین دلیل در کنار بحث از اقامت ژاپن از طریق ازدواج، مناسب است تا به تابعیت ژاپن نیز پرداخته شود.
پیش از توضیح قوانین و مقررات ناظر بر تابعیت ژاپن، باید گفت که تابعیت اصولاً یا از طریق خون و یا از طریق خاک به دست می آید. برخی از کشور ها یک روش از دو روش مذکور را پذیرفته اند و برخی دیگر از کشور ها نیز هر دو روش را مد نظر قرار داده اند که کشور ایران از جمله ی کشورهای اخیر است. در سیستم خون، فرزند، تابع کشور متبوع پدر خویش خواهد بود. در نتیجه محل تولد اهمیتی ندارد و صرف تابعیت والد ملاک است. در سیستم خاک، صرف تولد در خاک یک کشور برای کسب تابعیت آن کشور کفایت می کند؛ ولو آنکه پدر آن فرزند، خود تابع آن کشور نبوده باشد. البته باید گفت که هر کشوری، با پذیرش یکی از روش های فوق و یا ترکیبی از آن ها، سعی در بومی سازی آن از طریق ایجاد برخی تغییرات نیز داشته است. لیکن این دو سیستم به صورت کلی، دو سیستم مادر در خصوص نحوه ی احراز تابعیت به شمار می آیند. کشور ژاپن تنها سیستم خون را پذیرفته است. بدین ترتیب در صورتی که فرزندی از یک پدر خارجی در خاک ژاپن متولد شود، به تابعیت ژاپن در نخواهد آمد؛ بلکه تولد از یک پدر ژاپنی است که لازمه ی احراز تابعیت ژاپنی آن فرزند خواهد بود.
نکته ی مهم دیگر در خصوص اقامت ژاپن از طریق ازدواج و بحث تابعیت ژاپن، منع تابعیت مضاعف در این کشور است. اکثر کشور های دنیا به سمت اجتناب از پدیده ی تابعیت مضاعف پیش می روند؛ اما تفاوت در قوانین مربوط به تابعیت، جلوگیری از ایجاد این پدیده را با دشواری رو به رو می کند. در راستای دوری از تابعیت مضاعف، قوانین ژاپن، تابعیت دو گانه (مضاعف) را بر نمی تابد و در نتیجه کسب تابعیت ژاپن، مستلزم ترک تابعیت پیشین فرد خواهد بود.
همانطور که گفته شد، اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج ممکن است منجر به اخذ تابعیت ژاپن نیز بشود. بدین منظور فرد متقاضی می بایست حداقل 5 سال در کشور ژاپن اقامت داشته باشد و نیز 3 سال زندگی مشترک با همسر ژاپنی خود داشته باشد. عدم داشتن سابقه ی کیفری در ژاپن نیز ضروری است. در برخی از کشور ها نظیر ایران، از سابقه ی کیفری مؤثر نام برده می شود که این وصف «مؤثر» ناظر بر شدت جرم و مجازات پیش بینی شده و نتیجتاً شمول مجازات های تبعی است. بدین ترتیب، مراجعه حقوقدانان متخصص در امور مهاجرتی، می تواند در عین کمک به روند مهاجرت فرد، به آگاهی وی از قوانین کیفری کشور مقصد نیز کمک کند و ضامن حفظ حقوق وی باشد. همانطور که اشاره شد، اثبات کفایت دارایی برای اخذ تابعیت ژاپن نیز ضروری است.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ژاپن از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص و بین المللی (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ژاپن از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
چنانچه هنگام تولد فرزند هر یک از پدر یا مادر دارای ملیت ژاپنی باشند، کودک نیز دارای ملیت ژاپنی میشود. ولی کلمه ی «پدر» در اینجا به معنی پدری است که به طور قانونی متأهل است. درنتیجه در صورتی که کودکی از یک مادر با ملیت خارجی و پدری با ملیت ژاپنی که رسماً ازدواج نکرده اند متولد شود، فقط وقتی ملیت ژاپنی به کودک داده می شود که پدر از لحاظ قانونی کودک خود را به رسمیت بشناسد. در مقابل وقتی کودکی از یک مادر با ملیت ژاپنی و پدری با ملیت خارجی متولد می شود که رسماً ازدواج نکرده اند، خودبه خود ملیت ژاپنی به کودک داده می شود چراکه میان مادر ژاپنی و فرزند متولد شده خویشاوندی خونی وجود دارد. لطفاً توجه داشته باشید: به فرزندی که زیر ۲۰ سال سن دارد و فوری پس از تولدش توسط پدر ژاپنی خود (در موردی که پدر و مادر رسماً ازدواج نکرده اند) به طور قانونی به رسمیت شناخته شده است نیز ملیت ژاپنی داده خواهد شد.
 اگر کودکی بدون ازدواج رسمی زن و مرد متولد شود پس از شناخت رسمی و قانونی توسط پدر، ملیت ژاپنی به کودک داده خواهد شد و شاید این امکان وجود داشته باشد که مادر جهت بزرگ کردن فرزند به صورت قانونی در ژاپن ساکن شود.
در صورتی که هر دو والدین (پدر و مادر) خارجی باشند، ملیت فرزند خودبه خود ژاپنی خواهد شد.
البته این امکان وجود دارد که ملیت پدر و مادر خارجی خود را نیز اکتساب کند.
اگر کودکی در ژاپن متولد می شود باید اطلاعات او در طول ۱۴ روز پس از تاریخ تولد در نزدیک¬ترین اداره دولتی ثبت شود.
ملیت فرزند متولد شده در خارج از ژاپن
وقتی کودکی از زن و شوهری قانونی با دو ملیت خارجی و ژاپنی در خارج از ژاپن متولد می شود، ممکن است ملیت ژاپنی به کودک داده شود. در این مورد همچنین ممکن است ملیت کشور محل تولد به کودک داده شود.
اگر کودکی خارج از ژاپن متولد می شود، اطلاعات تولد او باید در طول سه ماه پس از تاریخ تولد در نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری ژاپن ثبت شود (این امکان نیز وجود دارد که اطلاعات لازم به طور مستقیم به اداره مربوطه در ژاپن ارسال شود).
عدم ثبت اطلاعات در طول این سه ماه ممکن است منجر به این شود که ملیت ژاپنی کودک معطوف به تاریخ تولد از دست برود. با این حال به شرطی که فرزند متولد شده تا ۲۰ سالگی بتواند اقامت خود را در ژاپن ثابت کند ملیت ژاپنی به او داده می شود.

تابعیت دوگانه در ژاپن

همانطور که ذکر شد در برخی موارد ممکن است فرزند متولد شده از یک خارجی و یک ژاپنی دارای تابعیت دوگانه شود. اگر کودک دارای «تابعیت دوگانه» شود لازم است که آگهی رزرو ملیت ژاپنی و اطلاعات ثبت تولد را به اداره مربوطه تحویل دهد.
هرچند تابعیت دوگانه اساساً در ژاپن به رسمیت شناخته نمی شود، دارنده ی ملیت ژاپنی به شرطی ممکن است دارای تابعیت دوگانه باقی بماند که:
1- درصورتی که فرزند تا ۲۰ سالگی دارای تابعیت دوگانه شود، باید یک ملیت را تا ۲۲ سالگی انتخاب کند.
2-درصورتیکه فرزند در ۲۰ سالگی دارای تابعیت دوگانه شود، مدت دو سال وقت دارد که یکی از دو ملیت را انتخاب کند.
همانطور که در بالا ذکر شد چنانچه او موفق به انتخاب ملیت خود نشود، وزیر دادگستری باید به او اطلاع رسانی کند که در اسرع وقت این کار را انجام دهد.
چنانچه پس از گذشت یک ماه از تاریخ اخطار فرد در انتخاب ملیت خود اهمال کند، خود به خود ملیت ژاپنی را از دست خواهد داد.
قانون اجرایی شناسایی کودک در ژاپن
ماده ۲۹ قانون اصل کلی در مورد اجرای قوانین تصریح می¬کند که «رابطه ی میان والدین و کودک متولد شده ی خارج از ازدواج ممکن است از لحاظ رابطه ی پدر فرزندی در زمان تولد براساس قوانین کشور پدر باشد و همچنین از لحاظ رابطه ی مادر فرزندی در زمان تولد براساس قوانین کشور مادر باشد.»
به¬علاوه ماده ۲۹ همان قانون همچنین تصریح می¬کند که شناسایی ممکن است براساس قوانین کشور خود کودک انجام شود.
در ژاپن رابطه ی قانونی بین والدین و کودک متولد شده¬ی خارج از ازدواج ممکن است از طریق شناسایی پدر یا مادر تعیین شود (البته اگر گواهی خویشاوندان خونی ارائه شود، رابطه ی قانونی میان مادر و فرزند بدون نیاز به شناسایی قانونی توسط مادر، میتواند به آسانی تعیین شود).
اطلاعات لازم برای خانواده
زندگی با فرزندان در ژاپن
تولد فرزند
اقدامات لازم پس از تولد فرزند در ژاپن
مراحل کلی:
1-  در طول ۱۴ روز پس از تولد:
ثبت اطلاعات اولیه¬ی کودک در اداره ی مربوطه
2-  در طول ۱۵ روز پس از تولد:
درخواست برای کمک هزینه و تخفیف مالیاتی فرزندی در اداره¬ی مربوطه
3-  درخواست برای صدور کارت بیمه سلامت
(برای کارمندان) اداره ی IFReC
(برای غیر از کارمندان، دانشجویان) در اداره ی شهرداری محل مربوطه
4-  در طول ۳۰ روز پس از تولد
درخواست برای ویزای خانواده ی همراه (برای زندگی در ژاپن به مدت بیش از ۶۰ روز) در اداره ی مهاجرت منطقه ای
  (در طول ۳۰ روز پس از تولد) مدت زمان لازم بسته به ملیت فرزند متفاوت است.
اعلام و ثبت تولد فرزند در سفارت کشور مادر در ژاپن
  درخواست برای گذرنامه¬ی فرزند در سفارت کشور مادر در ژاپن (اگر قصد دارند به خارج از ژاپن سفر کنند)
 5- (پس از دریافت کارت بیمه سلامت)
درخواست برای کارت پزشکی نوزاد و کودک در اداره شهرداری محل مربوطه
پس از تکمیل اقدامات
مدارک زیر را دریافت خواهید کرد:
1- کارت اقامت فرزند از اداره مهاجرت
2- کارت بیمه سلامت از اداره IFReC یا اداره شهرداری محل مربوطه
3- کارت پزشکی نوزاد و کودک از اداره شهرداری محل مربوطه
4- گذرنامه از سفارت
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در ژاپن ، افتتاح حساب بانکی در ژاپن ، اقامت و پاسپورت ژاپن از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ژاپن ، رفع دیپورتی اقامت ژاپن ،قبول وکالت در ژاپن ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ژاپن

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ژاپن از طریق تحصیلی توسط وکیل مهاجرتی و  پایه یک دادگستری  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی کشور ژاپن همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور ژاپن می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند .
مزایای تحصیل در ژاپن

تحصیل در ژاپن مانند سایر کشور ها از مزایایی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :

1- امنیت  اجتماعی بالای کشور ژاپن
2-حس مهمان نوازی زیاد در بین مردمان کشور ژاپن
3- فرهنگ بسیار غنی و متفاوت ژاپن
4- اجازه 4 ساعت کار دانشجویی در روز های غیر تعطیل و اجازه 8 ساعت کار دانشجویی در روز های تعطیل
5-اعتبار دانشگاه های موجود در ژاپن
6- امکان یافتن کار پس از تحصیل در همه کشور های دنیا ( به دلیل معتبر بودن مدارک دانشگاهی )

ساختار آموزش وپرورش ژاپن

  تعلیم و تربیت ژاپن به عهده‌ی وزارت آموزش وپرورش ، علوم وفرهنگ ژاپن است . این وزارت آموزش کودکان را از دوره ی ابتدایی آغاز می‌کند و تا پایان دانشگاه ادامه می دهد . علاوه بر مدارس و دانشگاه ، مراکزی مانند موزه ها ،نمایشگاه ها سالن های تئاتر و سینما نیز زیر نظر این وزارت است نحوه اداره مدارس ، انتخاب کتاب‌های درسی ، استخدام نیرو و تعیین روزهای فعالیت مدارس به عهده‌ی ،شورای آموزش وپرورش » است .هر استان ، شهر و روستا شورای آموزش وپرورش دارد . این شوراها 3 تا 5 عضو دارد و توسط استاندار یا فرماندار به مدت 4 سال انتخاب می شود . هزینه‌ی آموزش و پرورش همچون اداره ی آن بین دولت مرکزی ، استانداری و شهرداری تقسیم می‌شود . در سال 1984 حدود30 درصد هزینه مدارس را دولت ، 44 درصد را استانداری و 26 درصد را شهرداری به عهده داشته است .

استانداردهای مدارس ژاپن

مساحت هر کلاس عادی در ژاپن 74 متر است و مساحت هر مدرسه ی 6 کلاسه 10 هزار متر مربع و مساحت هر مدرسه‌ی 12 کلاسه 16 هزار متر مربع است . هر مدرسه‌ی ابتدایی دارای اتاق تکثیر ، اتاق بهداشت ، اتاق موسیقی ، سالن غذاخوری ،سالن ورزش و استخر سرپوشیده و زمین چمن است . در سال 1986بیش از 95 درصد مدارس دارای سالن ورزش با مساحت حداقل 800 متر و حدود 81 درصد مدارس ابتدایی و70 درصد مدارس متوسطه دارای استخر سرپوشیده بوده است .مدارس ژاپن دارای امکانات کافی در بخش سمعی ، بصری است .در سال 1989 – 1368 شمسی – حدود 99 درصد مدارس دارای تلویزیون ٍ اورهد و ویدئوبوده است . در سال 1998 به طور متوسط هر مدرسه ی ابتدایی 10 رایانه داشت این تعداد برای متوسطه بیشتر است .در سال 1992 بیش از 99 درصد دانش‌آموزان ابتدایی و82 در صد دانش آموزان مدارس متوسطه نهار دریافت می‌کردند .

آموزش در مدارس ژاپن

ساعت حضور دانش آموزان در مدارس 44 ساعت در هفته است . و ازساعت 8 صبح تا 4 عصر به صورت پیوسته ادامه دارد . دانش آموزان ابتدایی 22 ساعت و متوسطه 16 ساعت در کلاس درس سپری می‌کنند و بقیه با برنامه هایی مانند فعالیت های گروهی ، جشن‌ها و نهار و استراحت سپری می شود .- دانش‌آموزان مدارس ابتدایی ایران 24 ساعت و درمقاطع راهنمایی و متوسطه 36 ساعت به مدرسه می‌روند که تقریباً تمام این ساعات در کلاس سپری می شود . – هر سال تحصیلی 240 روزاست . – در ایران کمتر از 180 روز – در مدارس ابتدایی به ایجاد محیطی شاداب ، جذاب ، دوستانه و با نشاط بیشتر از آموختن مسائل علمی تاکید شده است .معلمان عقیده دارند دانش‌آموزان این مقطع برای یادگیری علم به مدرسه نمی‌آیند بلکه هدف از مدرسه دیدار دوستان است .در مدارس ابتدایی به بازی ، کاردستی ، موسیقی وخانه‌داری – آشپزی وخیاطی ونظافت – توجه بسیار می‌شود .این گونه برنامه‌ها یک سوم اوقات دانش‌آموزان را به خود اختصاص می دهد .دانش‌آموزان مدارس ژاپن از همان کلاس اول ابتدایی در برنامه‌ای با عنوان به سوی کار به یادگیری و انجام حرفه هایی مانند زراعت وصنعتمی‌پردازند.

یادگیری در طول زندگی

یکی از برنامه‌های مدارس ژاپن اجرای برنامه های یادگیری در همه زندگی است . در حقیقت یادگیری در تمام عمر به اندازه آموزش وپرورش رسمی اهمیت دارد . شعار آنها این است هر فرد در هرجا و هر زمان باید بیاموزد . ایجاد مراکز دانشگاهی مکاتبه‌ای ، مدارس شبانه ودانشگاه سیما برای این منظور فعالیت می‌کند .
شعار ژاپنی ها این است ؛  هر فرد در هرجا و هر زمان باید بیاموزد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در ژاپن

متقاضیان ادامه تحصیل در ژاپن برای ورود به دانشگاه های ژاپن میبایست شرایط اخذ پذیرش دراین دانشگاه ها را داشته باشند از شرایط اولیه دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان است علاوه بر آن باید در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و در صورت اخذ نمره قبولی می توانند وارد دانشگاه ها شوند. دانشگاه های ژاپن سه نوع دولتی، خصوصی و محلی است که دانشگاه های دولتی و محلی زیر نظر وزارت آموزش، علوم و فرهنگ ژاپن می باشند و دانشگاه های خصوصی با مجوز وزارتخانه ژاپن فعالیت می کنند و بخشی از هزینه های آن ها را دولت پرداخت می کند. در کشور ژاپن تعداد دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی و محلی بیشتر است.

شرایط تحصیل درمقطع لیسانس یا کارشناسی ژاپن

مقطع لیسانس در دانشگاه های ژاپن 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی میبایست 124 واحد درسی را پاس کنند. دانشگاه های پزشکی در ژاپن از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها درسطح جهان است و تحصیل در برخی رشته های خاص مانند پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی 6 سال به طول می انجامد. تعداد واحدهای درسی رشته ها در مقطع کارشناسی 188 واحد می باشد و دانشجویان پس ازفارغ التحصیلی به راحتی می توانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند. تحصیل در ژاپن در مقطع لیسانس در تمامی رشته ها امکان پذیر است.
زبان تحصیل در مقطع لیسانس به زبان ژاپنی است به همین دلیل دانشجویان میبایست با زبان ژاپنی کاملا آشنا باشند، البته دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در ژاپن می توانند یکسال قبل از ورود به دانشگاه در کالج های یادگیری زبان ژاپنی شرکت کنند و زبان خود را تقویت نمایند زیرا تمامی دروس و امتحانات در این مقطع به زبان ژاپنی است. بنابراین تحصیل در ژاپن در این مقطع به زبان انگلیسی مقدور نمی باشد.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا یا PHD ژاپن

تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا 3 سال به طول می انجامد و دانشجویان میبایست 30 واحد درسی را پاس کنند. دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های ژاپن باید حتما مدرک دوره فوق لیسانس را داشته باشند و در امتحانات ورودی نیز نمره قبولی را کسب نمایند البته دفاع از پایان نامه نیز از شروط دریافت مدرک دکترا می باشد.
شهریه دانشگاه های دولتی در ژاپن حدود 500 هزار ین در سال است و هزینه ثبت نام اولیه نیز 300 هزار ین می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در ژاپن برای دانشجویان مجرد حدود 80 هزار ین در ماه است که شامل هزینه مسکن، خوراک، پوشاک و رفت و آمد می شود. متقاضیان ادامه تحصیل در ژاپن به دلیل هزینه های بالای تحصیل و زندگی می توانند از بورس های تحصیلی استفاده کنند و حتی به صورت نیمه وقت نیز مشغول به کار شوند.
از برترین دانشگاه های دولتی در ژاپن می توان به دانشگاه کیوتو واقع در شهر کیوتو اشاره کرد. دانشگاه کیوتو حدود 119 سال قدمت دارد و از 15 دانشکده مختلف تشکیل شده است. شهریه تحصیل در دانشگاه کیوتو برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس حدود 535 هزار ین در سال است و برای مقطع دکترا حدود 804 هزار ین در سال می باشد. دروس در دانشگاه کیوتو به زبان ژاپنی ارائه می شوند به همین دلیل دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند باید با زبان ژاپنی آشنایی داشته باشند البته در رشته های فنی و دانشجویان مقطع دکترا می توانند از منابع انگلیسی استفاده کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند. دانشجویانی که موفق به اقامت تحصیلی در دانشگاه کیوتو می شوند می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند. خوابگاه های مختلفی در این دانشگاه قرار دارد که شامل خوابگاه مخصوص دختران، خوابگاه دانشجویان بین المللی و … معمولا فاصله خوابگاه ها تا دانشگاه بسیار کم است. هزینه خوابگاه های در ماه حدود 400 تا 700 ین می باشد.
در بسیاری از کشور ها تولد عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیر گذار محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در ژاپن به دنیا بیاید شما مقیم دائم ژاپن محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

کار دانشجویی در ژاپن

دانشجویان در زمان تحصیل در ژاپن می توانند 4 ساعت در روز را کار کنند و به ازای هر ساعت کار در فروشگاه ها مبلغی حدود 600 تا 800 ین دریافت نمایند البته در روزهای تعطیل می توانند تا 8 ساعت در روز نیز کار کنند.
فرصت‌های بورسیه تحصیلی کشور ژاپن برای دانشجویان خارجی
به لطف سیاست‌های جاه‌طلبانه دولت ژاپن، دانشجویان خارجی اکنون فرصت‌های بیشتری برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی نسبت به گذشته دارند. از آنجایی که درصد دانشجویان خارجی به مراتب پایین‌تر از برنامه‌های دولت این کشور است بنابراین دریافت بورسیه‌های تحصیلی نیز برای دانشجویان خارجی ساده‌تر می‌شود. «بورسیه دولت ژاپن» از جمله بورسیه‌هایی است که با توصیه یک دانشگاه ژاپنی یا سفارت ژاپن در کشور متقاضی به دانشجو اعطا می‌شود.
برای کسب اطلاعات مناسب در رابطه با بورسیه‌های تحصیلی کشور ژاپن می‌توان از وبسایت JASSO دیدن کرد یا در پایگاه داده‌ای که اداره پشتیبان آموزشی ژاپن (JPSS) فراهم آورده است جستجو کرد. برقراری ارتباط با قسمت پذیرش دانشگاه مد نظر یا سفارت کشور ژاپن از دیگر گزینه‌ها است.

دانشجویان خارجی در ژاپن

برخی از مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کشور ژاپن برای دانشجویان خارجی عبارتند از:

1- برنامه بورسیه ژاپن – ADB: بورسیه تحصیلی برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی از کشورهای آسیایی و حاشیه اقیانوس آرام که به قصد تحصیل در ژاپن و در رشته‌های مربوط به توسعه از جمله اقتصاد، مدیریت و علوم و فناوری وارد این کشور می‌شوند.
2- برنامه بورسیه Aichi برای دانشجویان آسیایی: بورسیه‌های گوناگون برای دانشجویان آسیایی متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی در رشته‌های تحصیلی صنعتی مورد تایید دولت در ژاپن.
3- برنامه بورسیه Japan-IMF برای آسیا: بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که در حال حاضر در یکی از ارگان‌های دولتی مربوط به اقتصاد و امور مالی فعالیت دارند و به قصد تحصیل وارد کشور ژاپن می‌شوند. این بورسیه تنها برای برخی از کشورهای آسیایی فراهم شده است.
1- بورسیه‌های پژوهشی وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش و فناوری ژاپن برای دانشجویان خارجی: بورسیه‌های دولتی برای تحصیل در مقاطع تکمیلی در ژاپن.
2- بورسیه پست دکترای JSPS: بورسیه‌های تحصیلی برای افراد دارای مدرک PhD که برای پژوهش وارد کشور ژاپن می‌شوند.
3- بورسیه «طراحی برای فردا» دانشگاه کیو برای دانشجویان خارجی: بورسیه تحصیلی دانشگاه کیو برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در رشته‌های مختلف این دانشگاه.
4- بورسیه رشته‌های مهندسی مقطع PhD دانشگاه KUT برای دانشجویان خارجی: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان رشته‌های مهندسی مقطع PhD در دانشگاه فناوری کوچی (KUT)
5- بورسیه نهاد اوتسوکا توشیمی: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی، داروسازی، تغذیه، تربیت بدنی یا مدیریت بازرگانی.
6- بورسیه ویژه دانشگاه توکیو برای دانشجویان خارجی: بیش از ۱۰۰ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی در دانشگاه توکیو.

موارد تحت پوشش بورسیه تحصیلی ژاپن

1- هزینه رفت و برگشت هوایی از کشور مبدا به ژاپن
2- پرداخت کامل شهریه
3- پرداخت حقوق ماهانه
4- بیمه درمانی
و برنامه های دیگر چون دروس ژاپنی، سفرهای تحصیلی و دوره های کارآموزی و غیره
شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی ژاپن

برای شرکت در دوره های JJ/WBGSP ، متقاضی باید شرایط زیر را احراز نماید:

1- داشتن مدرک کارشناسی یا مدارک معتبر معادل آن قبل از ۳ ژوئن ۲۰۱۶
2- عدم دریافت بورسیه یا معادل آن در دیگر دوره های تحصیلی از دولت ژاپن
3- داشتن کار تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلی و داشتن تجربه ۳ساله
4- داشتن کمتر از ۴۵ سال سن

برای شرکت در دوره های ADB-JSP متقاضی باید:

1- قبولی در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا در یک مؤسسه آکادمیک
2- داشتن حداقل ۲ سال تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
3- داشتن مهارت کافی گفتاری و نوشتاری زبان انگلیسی برای گذراندن دوره های تحصیلی
3- داشتن کمتر از ۳۵ سال سن
4- موافق به برگشت به کشور خود بعد از اتمام دوره تحصیل
5- عدم کار یا زندگی در کشوری به غیر از کشور متبوع
6- عدم شرکت در یک دوره کارشناسی ارشد دیگر
مدارک جانبی
مدرک زبان انگلیسی: برای اطمینان از توانایی کافی در زبان انگلیسی داشتن مدارک TOEFL یا GRE لازم است. نمره TOEFL ۶۰۰ و TOEFL iBT ۱۰۰ برای اخذ پذیرش اولویت دارند.
مدارک مورد نیاز
ریز نمرات
مدارک تحصیلی
رزومه
مدرک TOEFL یا GRE یا معادل آن
مدارک پزشکی
عکس (۳۰x۴۰ mm)
اختیاری: مدارک تحقیقاتی در صورت وجود
اختیاری: مقالات منتشر شده، بجز پایان نامه
سه تا چهار توصیه نامه
فقط متقاضیان  JJ/WBGSP: واجد شرایط بودن
فقط متقاضیان ADB-JSP: برگه ی اطلاعات  ADB-JSP
فقط متقاضیان ADB-JS: گواهی مربوط به درآمد شما
فقط متقاضیان ADB-JSP: گواهی مربوط به درآمد خانواده شما
 مدارک لازم برای دریافت بورسیه
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
ترجمه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
پروپزال علمی و تحقیقاتی شما می باشد که باید در۱ صفحه و تا حداکثر ۱۰ صفحه متغیر باشد و باید تمام اصول پروپزال نویسی در آن رعایت شود.
فرم های مربوط به سفارت
گواهی پزشکی که نشان دهنده برخورداری شما از سلامت کامل جسمی و عدم ابتلا به بیماری حاد و واگیردار باشد.
خلاصه سوابق تحصیلی یا همان رزومه شما که اطلاعاتی مانند مشخصات شخصیتان «مشخصات تحصیلی» و افتخارات و سوابق کاری و اطلاعات کاری و علمی شما می باشد .
مدرک زبان انگلیسی
مصاحبه در سفارت
داشتن حداقل معدل ۱۶ و ۱۷ برای دریافت بورسیه تحصیلی ولی برای تحصیل شرط معدل خاصی وجود ندارد.
شرط دهم امتحان کتبی در سفارت می باشد که شما بعد از اینکه مدارکتان مورد قبول قرار گرفت و شما مصاحبه شدید و برای امتحان کتبی به دانشگاه می روید و امتحانی را به زبان انگلیسی و یا اگر ژاپنی بلد باشید ژاپنی امتحان را برگزار خواهید کرد.
شرط یازدهم و شرط اخر پذیرش از ۳ استاد از دانشگاهای ژاپن می باشد که بایستی با آن ها مصاحبه کرده و مدارکتان را ارسال فرمائید.
‌نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ دانشگاههای کشور ژاپن
بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، مدرک Associate به ماخذ “کاردانی” ارزشیابی‌ می‌شود. همچنین آن دسته از مدارک دانشگاهی با دو یا سه سال‌ تحصیل و گذراندن معادل‌ حداقل‌ 60 واحد سمتری که‌ منجر به‌ اخذ مدرک ‌Bachelor نشود بعد از دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی “کاردانی” ارزشیابی‌ می‌شود.
 مدرک Bachelor Gakushi در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی، “کارشناسی” و مدارک Master Shushi در صورت‌ داشتن‌ کارشناسی، “کارشناسی‌ ارشد” ارزشیابی‌ می‌شود.
 مدرک Ph.D. Hakushi نیز در صورت‌ داشتن‌ کارشناسی‌ ارشد “دکتری” ارزشیابی‌ می‌شود.

 لیست دانشگاههای معتبر گروه یک کشور ژاپن

 1- Chiba University
 2- Gifu University
 3- Gunma University
 4- Hiroshima University
 5- Hokkaido University
 6- Ibaraki University
 7- Keio University
 8- Kobe University
 9- Kyoto University
 10- Kyushu Institute of Technology
 11- Kyushu University
 12- Muroran Institute of Technology
 13- Nagoya University
 14- Nihon University
 15- Obihiro University of Agriculture and Veterinary
 16- Osaka City University
 17- Osaka University
 18- Science University of Tokyo
 19- Sophia University
 20- Tohoku University
 21- Tokai University
 22- The Graduate University for Advanced Studies
 23- The University of Electro – Communications
 24- The University of Tokyo
 25- Tokyo Institute of Technology
 26- Tokyo Metropolitan University
 27- Tokyo University of Agriculture and Technology
 28- University of Osaka
 29- University of Tsukuba
 30- Utsunomiya University
 31- Yamaguchi University
 32- Waseda University
 33- Yokohama National University
 34- Temple University
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور ژاپن  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت ژاپن وکیل تخصصی ، ویزای توریستی ژاپن وکیل تخصصی ، سفارت ژاپن وکیل تخصصی ، ویزای تحصیلی ژاپن وکیل تخصصی ، ویزای سرمایه گذاری ژاپن وکیل تخصصی ، ویزای کاری ژاپن وکیل تخصصی ، ویزای ازدواج ژاپن وکیل تخصصی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور ژاپن توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره )

موسسه حقوقی بین المللی یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  ژاپن  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ) به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  ژاپن.
2- پذیرفتن وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور ژاپن  و بلعکس .
3- پذیرفتن وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از ژاپن  به ایران و بلعکس .
4- پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور ژاپن.
5- پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور ژاپن  برای ایرانیان .

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور ژاپن توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ).

 موسسه حقوقی بین المللی یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور ژاپن  (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ) به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور ژاپن.
2- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور ژاپن.
3- پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور ژاپن.
4- پذیرفتن وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور ژاپن.
5- پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و ژاپن.

خدمات موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین یسنا  در کشور ژاپن (شهرهای توکیو، فوکواکا، ساپورو،ناگویا ، هیروشیما، پورو و غیره ) شامل موارد زیر می شود:

1- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور  ژاپن .
2- اخذ گواهی بانکی در کشور  ژاپن .
3- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت هنگ کنگی ثبت شده در کلیه مناطق کشور ژاپن.
4- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور  ژاپن .
5- اخذ بیمه سلامت کشور ژاپن.
6- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده هنگ کنگی  در کلیه مناطق کشور ژاپن.
7- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت  هنگ کنگی در کلیه مناطق کشور   ژاپن.
8- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور  هنگ کنگ برای اشخاص حقیقی و حقوقی
9- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور  ژاپن .
10- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور  ژاپن.
11- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور ژاپن توسط سرمایه گذار
12- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در  کشور ژاپن .
13- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور  ژاپن به اشخاص حقیقی و حقوقی
14- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور ژاپن.
15- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور ژاپن .
16- درخواست بیمه اجتماعی کشور ژاپن.
17–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور ژاپن.
18- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور ژاپن.
19- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور ژاپن .
20- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور ژاپن.
21- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور  ژاپن.
22- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور ژاپن .
23- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور ژاپن .
24- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور ژاپن .
25- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور ژاپن در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
26- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور ژاپن.
27- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای ژاپن .
28- ساپورت و کمک خریدار به مدت 90 روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور ژاپن .
29- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور ژاپن .
30- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور ژاپن   .
31- اخذ ویزا ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور ژاپن .
گروه حقوقی بین المللی موسسه  یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.