دریافت  ویزای توریستی  چین توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه چین توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص 

دریافت  ویزای توریستی  چین توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه چین توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) چین از طریق کاری ( نیروی متخصص) توسط وکیل متخصص  *مشاور خرید و اجاره ملک ( مسکونی ، اداری ، تجاری ) در چین *مشاور اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر چین * مشاور خدمات بازرگانی ( صادرات و واردات ، حمل و نقل ، ترخیص کالا) در چین * مشاور خدمات بانکی ( اخذ وام ، صدور ضمانت نامه ،دیسکانت ، افتتاح حساب ) در چین * مشاور خدمات ارزی ( ارسال حوالجات و معاملات ارزی ) در چین * مشاور رفع ریجکتی ویزای چین * مشاور رفع دیپورتی از کشور چین * قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی کشور چین توسط وکیل متخصص و بین المللی (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اولین مجموعه حقوقی و دپارتمان شده با ساختار مدرن و تخصصی  در کشور ایران می باشیم و نیز مفتخریم که با داشتن تیم متخصص و مجرب به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های حوزه مهاجرتی با همکاری وکلا و موسسات حقوقی در کلیه کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم .
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

اخذ پاسپورت چین ، اخذ ویزای توریستی چین ، وقت سفارت چین ، اخذ ویزای تحصیلی چین ، اخذ ویزای سرمایه گذاری چین ، اخذ ویزای کاری چین ، اخذ ویزای ازدواج چین

پذیرفتن وکالت و مشاوره توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( گرفتن اقامت موقت ، و اقامت دائم و اخذ پاسپورت ) کشور چین (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره )

موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با بهرمندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین کادر حقوقی مهاجرتی بین المللی یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مهاجرتی بین المللی در ایران می باشد. این موسسه همواره در تلاش بوده است که بهترین راه و وکالت و مشاوره را مطابق سلیقه شما در نظر گرفته و با تمام دقت و در سریع ترین زمان ممکن پروسه قانونی شما را به سرانجام برساند و در کلیه مراحل شما را در جریان وضعیت پرونده تان قرار دهد .
موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با برخورداری از تیمی دقیق، کار آمد، و متخصص و اشراف کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور های مختلف از جمله کشور چین از طریق ارائه مطلوب و انواع خدمات مهاجرتی رضایت مشتریان خود را تامین نماید.

روش گرفتن اقامت موقت و اقامت دائم و گرفتن پاسپورت کشور چین

1- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق سرمایه گذاری
2-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق ثبت شرکت
3-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق ثبت شعبه تجاری
4-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق گرفتن شریک تجاری
5-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق کارآفرینی
6-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق ازدواج
7-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق خرید ملک
8-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق کارمندی یا کارگری
9-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق تحصیل
10-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور چین از طریق تولد

مشخصات کشور چین

پایتخت :پکن
زبان :ماندارین
 نوع حکومت : سوسیالیستی
مساحت :9/596/000 کیلومتر مربع
جمعیت : 1/390/089/310  نفر
واحد پول : یوان
دین : بودا
همسایگان : مغولستان ، سیبری ، ویتنام ، لائوس ، برمه، هند ، آسیای میانه ، دریای جنوب چین ، دریای شرق چین ، تایوان ، کره ، ژاپن

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور چین از روشهای مختلف توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا ، متخصص در امرمهاجرت وبا هدف ارتقاء سطح دانش مهاجرت، در خدمت متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند.از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اعتماد در مقاطع مختلف می باشد، موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری با  سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای شما عزیزان فراهم آورده است. این موسسه با بکارگیری وکلا و مشاورین برجسته و با سابقه  در اخذ انواع ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن اقامت دائم برای والدین، فرزندان، همسر و اخذ ویزای توریستی کشور چین آماده ی ارائه انواع خدمات مشاوره ای و انجام امور مهاجرتی برای هموطنان محترم می باشد.

 

گرفتن پاسپورت چین ، گرفتن ویزای توریستی چین ، وقت سفارت چین ، گرفتن ویزای تحصیلی چین ، گرفتن ویزای سرمایه گذاری چین ، گرفتن ویزای کاری چین ، گرفتن ویزای ازدواج چین

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای ( ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی و غیره ) کشور چین توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزاهای کشور چین را که شامل مشاوره، ترجمه، تکمیل فرم، تعیین وقت سفارت می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضایان می دهد.

انواع ویزای چین

ویزای عادی چین به چهار نوع تقسیم می‌شود؛
الف) ویزای تجاری چین (M) با ۳ ماه اعتبار ورود به چین و ۱ ماه اعتبار اقامت برای تجارت با چین
ب) ویزای تجاری (F) برای بازدید، تحقیق، سخنرانی، تجارت ، مبادلات در زمینه های علمی، فن‌آوری و فرهنگ، مطالعه پیشرفته یا کارآموزی صادرمی شود واعتبار آن حداکثر برای ۶ ماه است.
ج) ویزای دانشجویی (X) این نوع ویزا جهت مطالعه، مطالعات پیشرفته و یا کارآموزی که برای مدت بیش از ۶ ماه نیز صادر می‌شود.
د) ویزای کار (Z) به منظور اجرای برنامه های تجاری و کاری یا مبادلات دانشگاهی، همچنین برای همسرمتقاضی/ همسر و فرزندان صغیر وی صادر می‌شود.
ه) ویزای خدمه (C) برای خدمه قطار بین المللی، هواپیمای مسافربری یا کشتی و… جهت ورود به چین صادر می‌شود.
و) ویزای روزنامه نگاری (J-1، J-2 ):
 J 1- ویزایی است که برای یک روزنامه نگار خارجی مقیم در چین وهمسر همراه او و فرزندان صغیروی صادر میشود.
J-2 ویزایی است که برای یک روزنامه نگار خارجی جهت بازدید ازچین برای پوشش خبری به طور موقت صادر میشود.
ز)‌ ویزای ترانزیت (G ) برای عبور از طریق چین به یک کشور ثالث صادر می‌شود در شرایطی که متقاضی به مدت بیش از ۲۴ ساعت در فرودگاه چین اقامت دارد یا مجبور به ترک فرودگاه است.
ح) اقامت دائم (ویزای D) جهت شهروند خارجی که مجاز به اقامت دائم در چین است، صادر می‌شود.
ط) ویزای توریستی ( L) برای یک اقامت کوتاه برای هدف گردشگری، ملاقات با خانواده و یا سایر امور شخصی صادر می‌شود.

اعتبار، تعداد دفعات ورود و مدت زمان اقامت ویزا

اعتبار ویزا به این معنی است که ویزا برای چه مدتی معتبر است؛ برای ورود به چین می‌توان از تاریخ صدور تا قبل از تاریخ انقضای درج شده در ویزا (۲۴ مانده به پایان اعتبار ویزا به وقت پکن) اقدام کرد. البته در صورتی‌ اتمام تاریخ اعتبار ویزا در هر حالتی (فرد به تعداد ذکر شده در ویزا به خاک چین تردد کرده باشد یا هیچ تعداد دفعات ورودی وجود نداشته باشد)، ویزا از درجه اعتبار ساقط است و در این حالت حامل آن باید برای ویزای جدید قبل اقدام کند.
در صورتی‌که شهروند خارجی که پس از پایان تاریخ انقضای ویزا خود اقدام به ترک خاک چین نکند، مشمول جریمه و مجازات های دیگر برای نقض قانون جمهوری خلق چین در کنترل ورود و خروج بیگانگان خواهد شد. در صورت تمایل به اقامت طولانی‌تر از مدت زمان اقامت مجاز در ویزا، متقاضی باید قبل ازپایان مدت اعتبار ویزا از مقامات امنیت عمومی محلی مجاز به تمدید ویزا تقاضای تمدید ویزا نماید.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

اصل گذرنامه با اعتبار به مدت حداقل ۶ ماه دیگر با حداقل سه صفحه خالی
تکمیل فرم درخواست ویزا
دوقطعه عکس رنگی؛ این عکس باید جدید، از روبرو، در اندازه ۳۳*۴۸ میلی‌متر و بدون پوشش سرباشد. (یکی از عکس‌ها باید به فرم الصاق شده و عکس دیگر را همراه گذرنامه تحویل شود.)
درخواست برای ویزای خانواده: اصل دعوت نامه رسمی واحد مجاز، مدارک شغلی ویا گواهی تحصیلی دعوت کننده.
درخواست برای ویزا سفر شخصی: اصل دعوت نامه رسمی از سفر شخصی صادر شده توسط یک واحد مجاز چینی.
درخواست ویزا برای سفر گروه: اصل دعوت نامه رسمی سفر گروهی صادر شده توسط یک واحد مجاز چینی.

مدت زمان لازم برای صدور ویزا

به طور معمول صدور هر یک از انواع ویزای چین به مدت ۴ روز کاری طول می‌کشد . البته این پروسه برای ویزای اکسپرس (فوری) ۲۲ تا ۳ روز کاری است .
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در چین ، افتتاح حساب بانکی در چین ، اقامت و پاسپورت چین از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای چین ، رفع دیپورتی اقامت چین ،قبول وکالت در چین ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در چین

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور چین از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

شرایط اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

چین با جمعیتی بالغ بر 1.300.000.000 پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین با وسعتی 9.600.000 کیلومتر مربع بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور بزرگ جهان تلقی می شود. کشور چین از سال 1949 با حکومتی تک حزبی کمونیستی توانسته تا به لحاظ سیاسی، نظامی و علمی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد.
 این پیشرفت ها بعد از اصلاحات اقتصادی بین سال های 1989 تا 1992 پیشرفت اقتصادی شگرفی داشته است. این پیشرفت ها زمینه انقلاب صنعتی و تکنولوژی را در چین پدید آورده است. در حال حاضر بزرگترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد.
چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه 20 است. چین به عنوان کشوری دارای سلاح هسته‌ای از بزرگترین ارتش دائمی دنیا و دومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا برخوردار است. چین از سوی برخی از دانشگاهیان، تحلیل‌گران نظامی، اقتصادی و سیاسی یک ابرقدرت بالقوه لقب گرفته‌است.
 یکی از سیاست هایی که باعث شده تا چین بتواند در این زمینه بسیار مثمر ثمر عمل کند اینست که سرمایه گذاران خرد و بزرگ خارجی براحتی می توانند در چین یا سرمایه گذاری کنند یا ثبت شرکت. در زمینه ثبت شرکت در چین در واقع حتی نیاز به ثبت شرکت جدید نیست. حتی شما با افتتاح شعبه ای از بیزینس خود در چین می توانید هم اقامت بگیرید و هم از مزایای ثبت شرکت در چین بهره مند شوید.
اما قضیه سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در چین موضوعی دیگر است. دولت چین ابتدا در سال 2004 امکان اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاری برای اتباع خارجی را میسر نمود اما بدلیل ضعف های متعدد این قانون در سال 2015 مورد بازبینی مجدد قرار گرفت و در حال حاضر اتباع خارجی که در چین اقدام به سرمایه گذاری کنند از تمامی امکانات و امتیازات قانونی یک شهروند چینی برخوردار می شوند. این کارت برای اتباع خارجی بزرگسال پنج سال اعتبار دارد و برای اتباع خارجی زیر 18 سال فقط 5 سال اعتبار دارد که پس از این مدت باید برای تمدید آن اقدام کرد. تمدید گرین کارت چین بدون نیاز بهیچ مدرکی قابل تمدید است.
 اما چگونگی سرمایه گذاری و میزان آن متقاوت است بطوریکه اقامت دائم یا گرین کارت چین به سرمایه گذاری تعلق می گیرد که در سه سال متوالی مبلغ مشخصی در مناطق مشخصی از چین سرمایه گذاری کند و مالیات بپردازد.

به طور کلی مبالغ در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در چین عبارت است از:

1-مبلغ 500.000 دلار آمریکا در غرب چین سرمایه گذاری کند.
2-مبلغ 1.000.000 دلار آمریکا در مرکز چین سرمایه گذاری کند.
3- مبلغ 2.000.000 دلار آمریکا در مابقی مناطق چین سرمایه گذاری کند.

مطالب مرتبط:اخذ ویزای توریستی چین

مدارک مورد نیاز برای اخذ گرین کارت چین

1-تکمیل فرم تقاضا
2-دوقطعه عکس 3.5 * 4.5 با پشت صحنه آبی
3-پاسپورت معتبر با یک سال اعتبار
4-گواهی سلامت جسمی و روانی
5-گواهی عدم سوء پیشینه
6-گواهی سرمایه گذاری در چین
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور چین توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق خرید ملک  توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور چین  خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور چین  می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور   چین  برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت چین تضمینی ، ویزای توریستی چین تضمینی ، سفارت چین تضمینی ، ویزای تحصیلی چین تضمینی ، ویزای سرمایه گذاری چین تضمینی ، ویزای کاری چین تضمینی ، ویزای ازدواج چین تضمینی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، شهروندی و تابعیت ) کشور چین از طریق ثبت شرکت توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق ثبت شرکت و ثبت نمایندگی  توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
ثبت شرکت در چین به همراه اخذ اقامت و افتتاح حساب بانکی 3 تا 4 ماه کاری زمان می برد.
شرکت به صورت سرمایه گذاری خارجی (WFOE) می باشد.
در صورتی که متقاضی اقامت را بخواهد با ید سرمایه ثبتی اش 160000 دلار باشد و در صورت نخواسن اقامت می تواند 20 درصد آن 160000 دلار را پرداخت کند.
در صورت خواستن مجوز واردات و صادرات باید حداقل متراژ دفتر کار 80 متر باشد.
نوع فعالیت شرکت را باید مشخص کنید .
نام شرکت باید به چینی باشد.ترجمه پاسپورت لازم می باشد.
پرینت حساب بانکی شما نیز جزو مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت می باشد.

انواع ثبت شرکت در چین

1- ثبت شرکت در چین به صورت نمایندگی
2- ثبت شرکت در چین به صورت کاملا خارجی
3- ثبت شرکت در چین به صورت سرمایه گذاری
4- ثبت شرکت در چین به صورت مشاغل مشترک

شركت با عنوان دفتر نمايندگي در چين:

Representative Office RO

دفتر نمايندگي شركت در چين محلي است به نمايندگي از شركت مادر كه روابط بين شركت مادر و دفترنمايندگي را مديريت ميكند.
شركت مادر خارجي بايد سابقه اي بيش از 2 سال داشته باشد. يك دفتر نمايندگي به عنوان يك نهاد مجزاي قانوني شناخته نميشود، نميتواند هر فاكتوري را صادر كند و هر درآمدي را بدون ماليات متعلق به خود بداند، تمامي هزينه هاي يك دفتر نمايندگي بايد توسط شركت مادر تامين شوند.
اما به هر حال يك دفتر نمايندگي ميتواند حساب بانكي مجزا داشته باشد، و براي حفظ ارتباط با مشتريان به استخدام نيروي محلي بپردازد.

شركت تماما خارجي

Wholly Owned Foreign Enterprises WOFE

يك WOFE يك شركت مسئوليت محدود با سرمايه گذاران 100% خارجي است.
اين نوع شركت محبوبترين نوع شركت در ميان سرمايه گذاراني است كه تمايل دارند در يكي از زمينه هاي زير به فعاليت بپردازند:
تجارت، توليد، گسترش نرم افزار، خدمات مشاوره اي و مديريتي و ساير فعاليت هاي سودآور. بسياري از شركت هاي خارجي اين نوع شركت را انتخاب ميكنند به دليل اينكه اين نوع شركت امكان اين را به آنها خواهد داد كه 100% سهام را به نام سهامداران خارجي كنند.

شركت سرمايه گذاري مشترك

JV (Joint venture) :يك شركت با مسئوليت محدود تحت مالكيت يك خارجي وسرمايه گذار چيني است .
دو گونه ازاين شركت ها در چين وجود دارد،سرمايه گذاري مشترك متساوي،و يا شركت تعاوني يا سرمايه گذاري مشترك قراردادي.اينها ميتوانند در يك سطح مشترك ظاهر شوند اما مفاهيم متفاوتي براي ساختار نهادي شان دارا هستند.
زمينه تجارت شركت هاي سرمايه گذاري مشترك بايد به وضوح مجموعه اي ازپروژه هاي پيشنهادي(كه به تاييد مقامات دولتي نيازمند است)باشد.چنين شركت هايي شايد تنهادر زمينه هاي عملياتي ثبت شده خود به فعاليت بپردازد و هرگونه تغييري نياز به ثبت ازطريق مقام دولتي واقعي وبه روز رساني ثبت دارد.يك شركت سرمايه گذاري مشترك ميتواند انواع تجارت را درهركجا چين ،راه اندازي كند.
قوانين شركت سرمايه گذاري مشترك باحقوق متساوي،نيازمند است كه شريك خارجي حداقل25 %سرمايه اوليه راشريك شود.
حد بالايي براي سهم شريك خا رجي در نظر گرفته نشده به جز اينكه قوانين چين خواهان ان است كه شريك چيني بيشترين مالكيت را داشته باشد.(براي مثال صنايع محدود)
اين گونه شركت ها بايد به عنوان شركت با مسئوليت محدود پايه گذاري شود.شركاي اين شركت ها بايد در مديريت سهام شريك شوند.
شركت هاي سرمايه مشترك بايد توسط يك شخص حقوقي تاسيس گردد(شركت بامسئوليت محدود).اعضاي اين دسته از شركت ها، در مذاكره در زمينه ي حقوق مورد انتظار،تعهدات، تقسيم ضررو زيان ومسئوليت ها ،مديريت و مالكيت قدرت تا زمان پايان قرداد و امثال اينها در يك قرارداد سرمايه گذاري مشترك آزادي قابل توجهي را دارند.برخلاف شركت هاي سرمايه گذاري مشترك با حقوق متساوي،مشاركت در سود و نمايندگي در هيئت مديره نياز به تناسب با سهم اعضا ندارد.

دفتر نمايندگي در چين

آسان ترين و اقتصادي ترين راه حضور قانوني در چين تاسيس دفتر نمايندگيست. ارتباط بهتر با تجارت ها و مصرف كننده ها از چين و آسيا با ساير نقاط دنيا از جانب مالكان هدف اصلي شركت است. دفتر نمايندگي در چين به صورت يك نهاد مستقل قانوني تلقي نميشود بلكه وابسته به مالك اصلي خود ميباشد و نميتواند به صورت مستقيم درامد حاصل از فعاليت هاي تجاري را هدايت كند. اين نهاد نميتواند وارد قراردادهاي خريد و فروش بشود،قادر به دريافت پول محصولات وخدمات،صادر كردن فاكتورها يا بازگرداندن پول هاي خارجي به كشور نميباشد.يك دفتر نمايندگي تنها محدود به هدايت كردن فعاليت هاي عملياتي غير مستقيم از جمله:
تجارت به منظور ارتباط بين مصرف كننده ها ،تامين كننده ها و دفتر مركزي
معرفي و فروش محصولات طبق اهداف فروش
تحقيقات علمي در بازار داد و ستد(جستجوي تامين كننده ها،جستجوي همكار،توانايي هاي فروش و تبادل فناوري كنترل كيفيت حسابرسي ميباشد.)
دفتر نمايندگي نياز به سرمايه اوليه ندارد.
راه اندازي دفتر نمايندگي در چين عمدتا يك امر مطابق با برنامه تجويز شده و طبق آيين دادرسي است.
دوره زماني مشخص براي روند درخواست ثبت نمايندگي تقريبا 2ماه است.گروهي از پرونده ها بايد ارسال شود و بازده زماني اين آماده سازي بسته به مالك شركت ميباشد.
از ژانويه 2010 نياز جديدي در نظر گرفته شده كه شركت مادر دفتر نمايندگي حداقل 2سال قبل از درخواست دفتر نمايندگي آغاز به فعاليت كرده باشد.مدارك شركت و نامه تاييديه بانك كه ارائه كننده وضعيت حساب بانكي شركت مورد نظر،كه تائيد مناسب بودن آن است بايد ترجمه رسمي شود وبه تائيد سفارت چين در ايران برسد.

فضاي دفتر در چين

دفتر نمايندگي در چين بايد در محلي داير شود كه مالك آن از لحاظ قانوني اجازه اجاره آن به چنين منظوري را داشته باشد.گواهي اجاره و قرارداد مورد نياز است و بايد مورد تاييديه مقامات دولتي قرار بگيرد.چنانجه مالك آن قادر به فراهم كردن چنين گواهي اجاره اي نباشد توصيه ميشود كه با مقامات مسئول در باب قرار گرفتن دفتر در آن محل صحبت شود.
جداً از امضا كردن قرارداد اجاره قبل از اطمينان اينكه دفتر نمايندگي قابليت ثبت در آن محل را داراست،خودداري كنيد.
در چين هر دفتر نمايندگي بايد آدرس مربوط به خود را دارا باشد.هر آدرس دفتر: يك شركت ثبت شده قانوني.دفاتر مجازي اجازه داده نشده. براي شركت هاي تازه تاسيس ،آغاز دريك مركزتجاري كه شامل بخش هاي اتاق گردهمايي،پذيرش باشد توصيه ميشود.به علاوه قابليت تغيير پذيري در صورت نياز به گسترش يا كوچك كردن را دارا باشد.قابل ذكر است كه براي سرمايه گذاري هاي بزرگتر يك دفتر واقعا مناسب بايد اجاره شودو به ويژه هزينه هاي بازسازي اوليه ،مبلمان ،نصب و راه اندازي تاسيسات و هرآنچه كه مورد نياز يك مركز تجاري است بايد در نظر گرفته شود.
در بعضي از شهرها مثل شانگهاي ،شنزو و گوانجو يك تاييديه املاك واقعي بايد توسط مقامات دولتي آماده گرددو مالك ملك بايد پيگير اين پروسه باشد.

نماينده ارشد

نماينده ارشد بايد توسط شركت مادر منصوب شود.اين شخص درقبال تمام فعاليت هاي دفتر نمايندگي مسئول ميباشد و بايد در نظر گرفته شود كه يك وجهه قانوني به فرد مورد نظر ،اجازه امضا كليه فرم هاي دولتي و هرگونه پرونده مورد درخواست مقامات دولتي را ميدهد.اين بدان معناست كه شخص مورد نظر به صورت خودكار قادر به دسترسي به حساب هاي بانكي و همچنين ايجاد هرگونه وكالت ميباشد.
توصيه ميشود فردي را انتخاب كنيد كه با تجارت درچين آشنايي داشته باشد،شخصي كه به چين سفر خواهد كرد وبا امور و اشخاص مربوط به اين كشور سروكار خواهد داشت.اين بدان علت است كه زماني كه بازرسي هاي پايان سال و بسته شدن دفتر نمايندگي فرا ميرسد،عموما مقامات مالياتي از فرد بابت پرداخت ماليات بر درامد شخصي سوال خواهند كرد.
نماينده ارشد به صورت خودكار مسئول پرداخت ماليات بردرامد شخصي درچين است حتي اگر مقيم چين نباشد.چنانچه وي مقيم چين نباشد ميبايست باتوجه به ميزان درامدشان وطبق تعداد روزهاي كه در ماه هاي مشخص درچين بوده ماليات بر درامد خود را بپردازد.
اگرشخص درچين باشد ماليات به صورت ماهانه طبق دستمزد سازمان حقوق و درامد چين پرداخت خواهد شد.

حسابداري و تشكيل پرونده مالياتي ،ماليات بر برنامه معافيت ونياز به مميزي سالانه

ازانجايي كه دفتر نماينگي اجازه توليد درآمد ندارند،پايه مالياتي آن ها براي ماليات سود سهام شركت ((EIT و ماليات كسب و كار(BT (بر پايه هزينه هاي آن ها فرض شده است.نرخ ماليات بر سود حداقل 15% براي حسابرسي در نظر گرفته شده است،به علاوه در چين نرخ ماليات برسود شركت  (EITروي 25%و ماليات تجارت(BT) روي 5% تنظيم شده است .اگرچه پايه مالياتي براي ماليات تجارت ، مقدار هزينه هاي صورت گرفته شده ست.
ماليات اضافي همچون ماليات بر درامد شخصي براي كارمندان و همچنين هزينه هايي همچون تمبر دولتي بايد مشخص گردد.شايد اين امر براي شركت هاي سرمايه گذارخارجي عجيب به نظر برسد به خصوص به يك دفتر نمايندگي يك بخش بدون توليد سود تلقي ميشود اما دولت چين خواستارپرداخت اين ماليات است چرا كه براين باور است اين شركت ها با داشتن چنين دفاتري در چين سودي را براي شركت هاي مادر خود همراه خواهند داشت.
همچنين توصيه ميشود مجموعه حساب هاي مربوط به هزينه هاي دفتر نمايندگي و همه ي اصل رسيدها تا حداقل 5سال، در دفتر نگهداري شود.
به دفتر نمايندگي به صورت ماهانه وفصلي ميزان عوارض اعلام ميگردد.
به علاوه مميزي سالانه وبازرسي هاي سالانه دفتر نمايندگي مورد نياز است وبايد كامل شود.

نيازهاي جانبي براي دفتر نمايندگي در چين

چنانچه هرگونه تغييري در دفتر نمايندگي مثل تغيير آدرس دفتر ،تغيير نماينده ارشد،تغيير در حوزه ي تجارت و موارد ازين دست صورت گيرد بايد توسط مقامات دولتي اصلي تاييد گردد و همه گواهينامه هاي ثبت شده دفتر نمايندگي بايد به روز شود.
هرساله(بسته به موقعيت مكاني) دفتر نمايندگي نياز به،به روزرساني ازطريق تاييد توسط مقامات دولتي دارد و كليه اسناد جديد بايد ارائه شود.

استخدام خارجي به هنگام ثبت شركت در چين

دقت داشته باشيد كه يك ايين نامه جديد در ژانويه 2010 صادر گرديده كه طبق ان كليه دفاتر نمايندگي تنها قادر به حمايت چهارفرد مقيم خارجي(يك نماينده ارشد وسه كارمند)ميباشند.

شركت هاي مسئوليت محدود براي سرمايه گذارخارجي:

شركت تماما تحت مالكيت خارجي
يا شركت سرمايه گذاري تجاري خارجي
يا سرمايه گذاري مشترك
شركت تماما تحت مالكيت خارجي يا شركت سرمايه گذاري تجاري خارجي به سرمايه گذاران خارجي اجازه توليد،پيشرفت ،مونتاژ،تجارت،توزيع يا ارائه خدمات در چين را ميدهد بدون نيازبه پيوستن به شريك چيني.
راه اندازي شركت بامسئوليت محدود لزوما بدان معني نيست كه شما قادر به پرداختن هرنوع فعاليتي باشيد،.بسيار مهم است كه از آغاز تاسيس،نوع فعاليت اينگونه شركت ها دقيقا مشخص گردد.
در بعضي اهداف مشخص يك شركت سرمايه گذاري تجاري خارجي مدلي است از شركت تماما تحت مالكيت خارجي كه حق واردات وصادرات براي اهداف تجاري را داراست. اين سبك نهاد به شما اجازه مديريت كردن تجارت بدون نياز به استفاده وكيل واردات و صادرات را ميدهد.
سازمان قوانين شركت چين حداقل سرمايه مورد نياز را يك ميزان متحد30.000 يوان (4.750دلار) براي تمام مدل هاي تجارت در نظرگرفته است.اگرچه دولت و ايين نامه هاي محلي اين حداقل سرمايه (ميزان واقعي سرمايه ثبت شده كه به تجارت موردنظر تزريق شده درواقع نقش تغذيه كنندرا داردو معادل سرمايه عملياتي مورد نياز نهاد مربوط ميباشد) رادر نظر گرفته است تا ميزان پول مورد نيازبراي حفظ حيات تجارت مورد نظر را براساس ارز رايج تاميين كنند تا زماني كه تجارت موردنظر به تنهايي قادر به تامين مخارج خود در چين باشد.يكي از اسناد درخواست شده توسط دولت نوع برنامه عملياتي و ترسيم مخارج مربوط به پروژه هاي شركتهاست و سرمايه مورد نياز در نخستين 5سال فعاليت ان ها ميباشد. پروسه ثبت اطلاعات از زمان ارسال اسنادشركت مربوط به درخواست ثبت شركت به مقامات دولتي تقريبا 3 ماه وقت ميگيرد.6 هفته براي گرفتن مجوز تجارت به اضافه 6 هفته تا كامل شدن مراحل ديگر تخمين زده شده است.

موارد مورد نياز براي شركت هاي محدود(شركت تماما تحت مالكيت خارجي/

شركت سرمايه گذاري تجاري خارجي
/ سرمايه گذاري مشترك)
سرمايه اوليه مورد نياز
سرمايه اوليه مورد نياز از نهادي به نهاد ديگر متغير است و بر طبق ضوابط محلي است.هركجا كه اين شركت ها پايه گذاري شود معيارهاي سرمايه گذاري اوليه بر طبق آن در نظر گرفته ميشود.
دولت ميزان سرمايه اوليه منطقي را بر طبق نوع سرمايه گذاري در نظر خواهد گرفت.قابل ذكر است كه حداقل سرمايه در نظر گرفته شده در چين براي شركت هاي تجاري،توليدي و توزيع 1ميليون يوان در نظر گرفته شده است وبايد براي درخواست از سازمان ماليات دهندگان عمومي كه اجازه صدور فاكتور ماليات بر ارزش افزوده را به اين شركت ها ميدهد،برنامه ريزي شود.
سرمايه اوليه و آمار و ارقام سرمايه كلي هردو حين پروسه ثبت درخواست مورد نياز مي باشند .سرمايه گذاري كلي به منظور مشخص شدن فعاليت شركت و به معناي تعهدي ضمني به مقامات دولتي است.شركت هاي مسئوليت محدود از طريق مقدار سرمايه اوليه ثبت شده وتزريق شده به اين دسته از شركت ها شناخته ميشود.سرمايه ثبت شده ميتواند به صورت نقد پرداخت شود.
اندازه گيري مقدار سرمايه ثبت شده به منظور پول نقد كسب و كار مهم تلقي ميشود ونه اينكه حداقل مقدار واجد شرايط به عنوان دستورالعمل ها صادر شود.شرايط اعلام شده توسط دولت محلي به عنوان راهنماست و با هدف تامين بودجه موردنيازاز طريق سرمايه اوليه ثبت شده اين دست شركت هاست تا زماني كه قادر به تامين خود بادرامد حاصل از فعاليتشان باشند.چنان چه چنين چيزي اتفاق نيافتدو شركتها همه ي سرمايه اوليه خود را به اتمام برساننددچار مشكل بزرگي شده اند كه به سادگي قابل جبران نيست.مسايل ديگري نيز مدنظر دولت محلي ميباشد،به دنبال سرمايه گذاري خارجي ،نه تنها آگاهي كامل از ماليات ضروري است-سرمايه خيلي كم در ماليات بر ارزش افزوده وموارد ازين دست ميتواند مشكل ساز باشد-بلكه نياز حياتي است به ذكرسرمايه اوليه مورد نياز براي فعاليت هاي تجاري ،اين امر جريان نقدي عملياتي است نه فقط در نظر گرفتن مجوز هاي نظارتي.

ديگرموارد مورد نياز براي شركت هاي با مسئوليت محدود

هرگونه تغييردرمورد شركت همچون تغيير آدرس دفتر ،تغير نماينده قانوني،تغيير زمينه فعاليت و امثال اينها به تاييد مقامات دولتي رسانده شود و همه ي اسناد رسمي مربوطه به روزگردد.
ماليات شركت هاي مسئوليت محدود
پرونده مالياتي به هنگام ثبت شركت در چين
نرخ ماليات از سال 2008 براي كليه شركت هاي خارجي و محلي 25% در نظر گرفته شده است ودر 4 نوبت پرداخت ميگردد.

ماليات كسب وكار

ماليات كسب كار در رابطه با معاملات و خدمات ارائه شده توسط شركت ها،اعمال ميگردد.
به عنوان مثال خدمات پس ازفروش، كنترل كيفيت خدمات،نصب و راه اندازي تجهيزات وغيره.ميزان اين ماليات بسته به بزرگي حجم معاملات بين 3%تا 20% قابل تغيير است كه در ببشتر مواقع 3 تا 5 درصد تعيين ميگردد كه به صورت ماهانه پرداخت ميشود.

ماليات بر ارزش افزوده

قوانين دولت چين خواهان پرداخت ماليات بر ارزش افزوده براي كليه شركت هايي كه از طريق چين مشغول به فروش كالا ،پردازش مواد،صادرات كالاو تعمير و جايگزيني خدمات ميباشند.
بر اساس ماليات درچين شركت ها به 2 گروه تقسيم ميشوند 1-بسته به سرمايه اوليه 2-درآمد حاصل از فعاليتشان.
حسابداري و تشكيل پرونده مالياتي،معافيت مالياتي و نياز به مميزي سالانه
يك شركت با مسئوليت محدود، مسئول بايگاني وپرداخت موارد مالياتي بالا ميباشد وهمينطور ماليات بر درامد شخصي براي كارمندان،ماليات تمبر وكليه ماليات هاي بالقوه.
نياز به بكار بستن نرم افزارسيستم حسابداري براي انجام حسابداري ماهانه وانجام كليه قطعنامه هاي مالي و ماليات هاي اعلان شده توسط دولت.
مميزي سالانه وبازرسي هاي سالانه مورد درخواست شركت ها با مسئوليت محدود ميباشد و قبل از ماه مي هر سال بايد به تاييد برسد.مميزي هاي سالانه بايداز طريق تاييد محلي شركت حسابداري عمومي صورت گيرد.

موارد تكميلي براي شركت هاي با مسئوليت محدود

به روز رساني سالانه يك روند اداري است اما زمان خوبي است براي گرفتن موجودي و اطمينان از درستي و به روز بودن كليه اسناد كاري.گزارش مالي حسابرسي،گزارش مميزي ارز و گزارش سالانه بايد به تاييد7 بخش دولتي برسدو تاييد كليه اسناد بايد قبل 30 جون هر سال صورت گيرد.
استخدام از سرزمين چين و خارجي

دفتر نمايندگي در چين

يك دفتر نمايندگي اجازه استخدام كاركنان چيني به صورت مستقيم را ندارد.سازمان استخدام، استخدام نيروهاي محلي از طرف شركت هاي خارجي را عهده دار است.طبق قوانين چين،يك دفتر نمايندگي يك نهاد قانون تلقي نميشود وسازمان بازار كار خدمات خارجي خواهان استاندارد سازي و تنظيم رفاه و مصالح كارمندان يك دفتر نمايندگي است.
كارمدان خارجي ميتوانند به صورت مستقيم توسط اين شركت ها استخدام شوند.پس از آن كه گواهي نامه ثبت نام به انجام رسيد وپس ازرسيدن به چين،فرد مهاجر خارجي بايد تاييديه سلامت از بيمارستان هاي مخصوص دولتي راقبل از درخواست براي اجازه كار و اقامت دريافت كند.

شركت هاي با مسئوليت محدود در چين

شركت هاي با مسئوليت محدود اجازه استخدام كارمندان چيني و خارجي را بدون استفاده از سازمان استخدام را دارا ميباشند.اگرچه از اين سازمان براي استخدام نيروي كار چيني ميتوانند كمك بگيرند. درهر دوصورت رفاه و مزاياي كارمندان در شركت بايد تامين گردد.

ساختار قانوني كسب و كار كشور چين

چنان چه شركت ها خواهان بدست آوردن همه سود يك حضور بين المللي باشند،بايد به دقت و با روشي دقيق در مورد محلي كه كه سود خيز است برنامه ريزي داشته باشند.
براي برخي از تجارت هاي بين المللي ،سرمايه گذاري در چين ميتواند مفيد باشد.فروش در آينده ازطريق سرمايه گذاري در چين، برنامه ريزي مالياتي خاص و قابليت توزيع سود مواردي است كه راه اندازي شركت در چين را امري شايان توجه ميسازد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در چین

1- گواهی تایید ثبت شرکت توسط سفارت چین
2- گذرنامه تمام سهامداران
3- گواهی از بانک و گردش حساب متقاضی
4- شش  قطعه عکس رنگی از سهامداران
5- کپی از گذرنامه های سهامدارن و خانواده های آنان
6- میزان سرمایه ثبت شده
7- آدرس دفتر در کشور چین که دارای تلفن و فکس باشد (اجاره نامه یا سند خرید ملک)
8- طرح توجیهی اقتصادی
9- گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد
10- گواهی سلامت پزشکی
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  از طریق همکاران حقوقی خود در چین، خدمات گسترده ای را به شرکت ها و افراد ایرانی مایل به ثبت شرکت در چین ارائه می کند که مهمترین این خدمات عبارتند از :
1- تنظیم و تهیه مدارک لازم جهت ثبت شرکت در چین
2- هماهنگی برای ثبت انواع مختلف شرکت  در سطوح مختلف در چین که شامل موارد زیر می باشند:
A: Branch office (BO)
B: Representative office (RO)
C: Wholly Foreign Owned Enterprise (WFOE)
D: Joint Venture (JV)
E: Hong Kong Company
3- ثبت قانونی و کامل شرکت در چین و همچنین ثبت دفتر نمایندگی شرکت ایرانی در چین
4- افتتاح حساب بانکی به نام شرکت در چین
5- احداث کارخانه و پیدا نمودن دفتر کار مناسب در شهر های مختلف چین
6- استخدام کارکنان محلی و خارجی براساس نیاز های مشتریان
7-دریافت گواهینامه های رسمی و مختلف (کیفیت، مجیط زیست و…) بر اساس نوع کار شرکت، کالا و خدمات
8-یافتن شرکای تجاری مناسب به فراخور نیاز طرف ایرانی
9- ترجمه همزمان در مذاکرات و ترجمه رسمی مدارک به زبان های چینی، انگلیسی و فارسی و بالعکس
10- انجام خدمات حسابداری، حسابرسی و امور مربوط به مالیات شرکت و پرسنل شاغل در چین
11- انجام مذاکرات با تامین کنندگان مواد اولیه، توزیع کنندگان، تجار، و…
و ده ها خدمات دیگر که بنا به نیاز مشتری در چین قابل ارائه خواهد بود.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت چین وکیل مهاجرتی ، ویزای توریستی چین مهاجرتی ، سفارت چین مهاجرتی ، ویزای تحصیلی چین مهاجرتی ، ویزای سرمایه گذاری چین مهاجرتی ، ویزای کاری چین مهاجرتی ، ویزای ازدواج چین مهاجرتی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور چین از طریق کاری ( نیروی متخصص ) توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق کاری ( نیروی متخصص ) توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

 اخذ ویزای کار کشور چین:

اخذ ویزای کار کشور چین با نام Z Visa برای افرادی که قصد کار در کشور چین با مجوز رسمی استخدام را دارند، امکان پذیر می باشد.  برای اخذ ویزای کار کشور چین، فرد درخواست خود برای اخذ مجوز رسمی استخدام را ارائه می کند و در صورت اخذ ویزای کار کشور چین، ظرف مدت ۹۰ روز بایستی وارد کشور چین شود و حداکثر تا ۳۰ روز پس از زمان ورود به کشور چین بایستی  به دفتر اداری امنیت عمومی مراجعه داشته و مراحل ثبت نام را انجام دهد، تا برای سه سال مجوز اقامت در کشور چین را اخذ نماید. حداکثراجازه اقامت موقت برای متقاضی از طریق کار در کشور چین، ۵ سال می باشد. همچنین متقاضی می تواند درخواست اخذ ویزای کار کشور چین را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور چین ارائه دهد تا پس از ارزیابی اطلاعات و امتیازات وی، که ۴ روز کاری معمولاً بطول می انجامد، برای مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار کشور چین اقدام داشته باشد. پرداخت هزینه ۳۰ دلار برای یک روز ارزیابی اطلاعات و هزینه ۲۰ دلار برای ارزیابی ۲-۳ روزه برای متقاضی در نظر گرفته شده است.
شرایط اخذ ویزای کار کشور چین برای متقاضی و کارفرما به حالت خاصی تعریف شده است. در ابتدا کارفرما در کشور چین بایستی مجوز رسمی استخدام افراد خارجی برای کار در کشور چین را داشته باشد و بر اساس شرایط و امتیازات فرد متقاضی دعوتنامه رسمی برای کار را پس از تأیید رسمی دولت کشور چین، صادر کند.
فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور چین با حد متوسط سن ۱۸ تا ۶۰ سال برای آقایان و ۱۸ تا ۵۵ سال برای خانمها می تواند اقدام داشته باشد. بسیاری از امتیازات مانند داشتن سابقه کار بلندمدت، مدارک فنی و حرفه‏ای، همکاری با یک شرکت بین المللی، مهارت خاص در زمینه های  فن آوری اطلاعات، تکنولوژی، مهندسی، پزشکی، منابع انسانی، حسابداری و مدیریت، امورگردشگری و تولید؛ شرکت در انجمن ها و کنفرانس‏های بین المللی، مدرک زبان انگلیسی معتبر یا آشنایی با زبان ماندارین و غیره … می توانند در اخذ ویزای کار کشور چین نقش مهمی را ایفا کنند.
مشاغلی در زمینه های تولید و فروش، مهندسی، بازرگانی، تجاری، صنعتی، مواد غذایی و شیمیایی، حمل و نقل، تولید دستگاه ها و لوازم صنعتی، ماشین سازی، محصولات مصرفی، تجهیزات مخابراتی و ماهواره، امور مشاوره ای و غیره… در کشور چین مورد استقبال واقع می شوند.
یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای اتباع خارجی جهت مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار کشور چین، تدریس زبان انگلیسی می باشد که فرد متقاضی بایستی زبان انگلیسی را بعنوان زبان اول خود همراه با مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی وهمچنین تجربه تدریس زبان انگلیسی برای حداقل ۲ سال را جهت ارائه برای مجوز کار داشته باشد.
متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کار کشور چین شده اند، می توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه داشته باشد، که در این خصوص بایستی مدارکی دال بر اثبات رابطه از قبیل گواهی ازدواج با همسر یا گواهی تولد فرزند ارائه دهند.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور چین از طریق ازدواج توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق ازدواج  توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 برای مهاجرت و اقامت در چین روش های زیادی وجود دارد. از جمله روش های اخذ اقامت در چین ،  تحصیل در چین ، اخذ ویزای کاری چین یا سرمایه گذاری در چین ، اخذ اقامت در چین از طریق تولد فرزند و اخذ اقامت از طریق ازدواج درچین می باشد .
اشخاص زیادی تمایل به مهاجرت به کشورهایی را دارند که امکانات رفاهی بالایی داشته باشد و همچنین هزینه های اندک. کشور چین به جهت دارا بودن از امکانات رفاهی خوب و سطح آموزشی بسیار بالا و همچنین هزینه زندگی مقرون به صرفه مقصد بسیاری از مهاجران می باشد. از جمله راه های قانونی که برای مهاجرت وجود دارد مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت به وسیله ازدواج است. برای اخذ اقامت از کشور چین، ازدواج می تواند گزینه مناسبی برای ورود به این کشور باشد.

 درخواست اقامت چین:

اتباع خارجی در کشور چین باید تقاضای اقامت خود را توسط ارگان امنیت عمومی در شهرستان اعلام کنند. این درخواست در سطح شهری به وسیله ارگان امنیت عمومی بررسی می شود و سپس توسط ادارات امنیت در سطح استان یررسی می شود. توسط وزارت امنیت عمومی نیز تائید می شود و به تصویب می رسد.
در بیشتر کشورهای دنیا، ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت یک کشور دیگر است. در گذشته ازدواج با یک مرد از تبعه یک کشور باعث به اخذ تابعیت می شد. به طور مثال، در قوانین حقوقی به این صورت بود که اگر خانمی با یک آقای ایرانی ازدواج کند، به آن خانم تابعیت ایرانی داده می شد ولی اگر مرد خارجی با یک خانم ایرانی ازدواج می کرد، این ازدواج به اخذ تابعیت آن آقا منجر نمی شد. در حال حاضر این وضع اقامت در تمام دنیا تغییر کرده است. اگر شخصی با یک نفر در کشوری ازدواج کند، می تواند اقامت و بعد از مدتی تابعیت آن کشور را اخذ کند. توجه داشته باشید که اقامت با تابعیت فرق دارد.

 انواع ویزای خانوادگی در چین:

در چین چهار نوع ویزای خانوادگی ( چین ) وجود دارند که عبارتند از:

Q1: این نوع ویزا برای افرادی است که اعضای آن خانواده شهروندان چینی باشند و یا دارای اقامت دائم یا همان کارت سبز باشند و به جهت دیدار اعضای خانواده و یا جهت نگهداری از فرزندان می خواهند به چین  بروند و اخذ اقامت را داشته باشند. مدت زمان اقامت در این نوع ویزا ابیش از ۱۸۰ روز می باشد و برای این ویزا نیاز به معاینه پزشکی است .
اعضای خانواده عبارتند از:  پدر و مادر و پسران و دختران و زن و شوهر و پدربزرگ و مادربزرگ و برادران و خواهران و و نوادگان و پدر و مادر.
 Q2: این نوع ویزا برای افرادی است که قصد دیدار بستگان خود را دارند. بستگان می توانند شهروندان چینی باشند که در چین زندگی می کنند و یا شهروندان خارجی با اقامت دائم چین (دارنده کارت سبز). مدت زمان اقامت در این نوع ویزا بیشتر از ۱۸۰ روز نیست و نیاز به انجام معاینات پزشکی نیز ندارد .
S1: این نوع ویزا برای افرادی است که به قصد دیدار از خارجی هایی که مشغول کار کردن و یا تحصیل در چین هستنداختصاص داده می شود. آنها پسران و دختران زیر سن ۱۸ سال، پدر و مادر، زن و شوهر و یا افرادی که به دلایل خصوصی به چین می روند. مدت اقامت در این نوع ویزا بیش از ۱۸۰ روز است و نیاز به معاینه پزشکی هم است .
S2: این نوع ویزا برای افرادی است که می خواهند برای دیدار خانواده خود به چین بروند. اعضای خانواده خارجیانی هستند که در حال کار در چین  و  تحصیل در چین هستند و یا بنا به دلایلی دیگر به چین رفته اند. مدت این اقامت از ۱۸۰ روز بیشتر نمی باشد و در این نوع اقامت نیازی به معاینات پزشکی نیز نیست.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور چین  از طریق تولد فرزند توسط وکیل  مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور چین از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

اخذ اقامت کشور چین از طریق تولد فرزند

راههای مختلفی برای اخذ اقامت ، نهایتا شهروندی و پاسپورت کشورهای مختلف دنیا وجود دارد . یکی ار راههای پرطرفدار والبته ساده تر نسبت به سایر روشها در برخی از کشورها  روش تولد فرزند در کشور مورد تقاضا میباشد. در واقع به دلیل شرایط مناسب اخذ اقامت از طریق تولد فرزند، بسیاری از زوجها  به اقدام و برنامه ریزی  از طریق این روش به جهت دستیابی به شهروندی و پاسپورت دوم  برای فرزنداشان تمایل دارند. علاوه بر این،  این روش مزایایی از قبیل اخذ اقامت دائم و شهروندی محل تولد فرزند را برای والدین نیز بهمراه دارد.  لذا کشور چین یکی از کشورهای  مطرح در رابطه با اخذ اقامت از طریق تولد میباشد.
یکی از روشهایی تعلق تبعیت چینی به شخص،  از طریق اخذ اقامت در چین از طریق تولد فرزند میباشد. که دو موضوع خون و خاک در آن مطرح میباشد.  در واقع دو حق برای روش تولد وجود دارد یکی حق از طریق خون ودیگری حق از طریق خاک. در این راستا،  اگر چه در کشور چین روش اصلی برای اخذ تبعیت چینی روش  خون میباشد، اما  دولت این کشور با یک تبصره  روش خاک را نیز به عنوان یک روش اخذ اقامت و شهروندی کشور چین از طریق تولد فرزند  در قوانین خود مطرح کرده و پذیرفته است.

اخذ اقامت کشور چین از طریق تولد فرزند – خون:

زمانی امکانپذیر است که حداقل یک نفر از دو والد تبعیت کشور چین را داشته باشد.

اخذ اقامت کشور چین از طریق تولد فرزند– خاک:

در شرایطی امکانپذیر است که والدین شخص متولد شده  که تبعه چین نیستند در چین اقامت داشته باشند .
یک اصطلاح معروف در  مورد اخذ اقامت از طریق تولد فرزند تحت عنوان گردشگری تولد میباشد . گردشگری تولد به این معناست که وقتی فرزند شما در  برخی از کشوری ها از جمله کشور چین بدنیا می آید به او مانند تمام کودکانی که در این کشور بدنیا می آیند اقامت و پاسپورت داده میشود. از طرف دیگر همانطور که در بالا ذکر شد ، والدین چنین فرزندی شانس بیشتری برای دریافت اقامت و شهروندی کشور چین خواهند داشت. به همین دلیل است که سالانه بسیاری از متقاضیان اقامت و شهروندی چین تلاش می کنند که فرزند خود را در هنگ کنک، شهری جزیره ای شکل در جنوب چین با بازارهای مالی وتجاری بسیار خوب در منطقه آسیا و جهان، به دنیا بیاورند. نکته جالب توجه این است که شخصی  که در هنگ کنک متولد شده باشد،  اقامت هنگ کنک  را بطور مادام العمر دریافت میکند و تمام امتیازات کاری و زندگی در این خاک را دارد و شهروند چین می شود در حالیکه شهروندان دیگر چین برای کا ر وزندگی کردن در هنگ کنک نیاز به امتیازات خاصی دارند.

تولد فرزند در چین

بنابرین قانون خاک ( ( RIGHT OF SOIL) برای تولد صرفه نظر از نوع اقامت پدرو مادر شامل فرزندی میشود که در خاک چین بدنیا آمده باشد . حتی  فرزندان افرادی که به طور توریستی و با انواع دیگر ویزای موقت و یا حتی غیرقانونی وارد  چین میشوند هم شامل این قانون میشود.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در چین ، افتتاح حساب بانکی در چین ، اقامت و پاسپورت چین از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای چین ، رفع دیپورتی اقامت چین ،قبول وکالت در چین ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در چین

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ،تابعیت و شهروندی ) کشور چین از طریق تحصیلی توسط وکیل متخصص و بین المللی (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ).

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی کشور چین همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور چین می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند .

مزایای تحصیل در کشور چین

۱- تحصیل در چین بهترین فرصت برای مطالعه و آشنایی با پرجمعیت ترین کشور دنیا است. کشوری که هم به لحاظ تاریخی و باستانی و هم به لحاظ مدنیت و مدرن بودن میتواند یک الگوی تمام عیار به حساب آید. کشوری که سریع ترین رشد اقتصادی در جهان را داراست می تواند برای علاقمندان به لمس زندگی مدرن و امروزی گزینه بسیار خوبی باشد.
۲-همزمان با رشد شدید اقتصادی چین، این کشور تبدیل به دومین اقتصاد برتر دنیا بعداز آمریکا لقب گرفته است. در دوران رکود اقتصادی هم چین دارای رشد فزاینده اقتصادی بوده است . همه ۵۰۰شرکت برتر دنیا در چین شعبه، نمایندگی و کارخانه دارند. زبان چینی هم به عنوان زبان بیش از ۲۰درصد مردم دنیا یکی از پرتکلم ترین زبان های دنیاست. همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا فرصت های بسیار منحصر به فردی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های چین فراهم آورند. به نحوی که این افراد دارای بالاترین شانس فعالیت در بهترین کمپانی های معتبر دنیا می باشند.
۳-تنوع فرهنگی و آب و هوایی چین باعث ایجاد تنوع در شرایط زندگی برای دانشجویان خارجی می باشد. دانشجویان می توانند تقریباً همه نوع آب و هوا را در چین تجربه کنند.
۴-در کشور چین هزینه تحصیل به نسبت کشورهایی مثل استرالیا، کانادا، آمریکا و حتی مالزی و اکثر کشورهای اروپایی بسیار کمتر می باشد، به نحوی که در بیشتر دانشگاههای چین هزینه ای بابت تحصیل اخذ نمی گردد و تنها بابت ثبت نام و خدمات دانشگاه است که باید هزینه ناچیزی پرداخت شود. این خدمات شامل خدماتی مثل (کارت دانشجویی، کارت حمل و نقل شهری می باشد که دارندگان این کارتها از تخفیفاتی جهت خرید یکسری کالاها و خدمات دیگر برخوردار می شوند.)
۵-در کشور چین در اکثر دانشگاهها و رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان فراهم شده است و در صورت داشتن مدرک زبان در دانشگاهها امکان استفاده از بورس تحصیلی بشدت افزایش میابد.
۶- یکی از مهمترین مزیتهای تحصیل در این کشور امکان تمدید ویزای دانشجویی تا یکسال و نیم پس از تحصیل می باشد که در این مدت زمان به دانشجو فرصت داده می شود در صورت تمایل و برای اخذ اقامت برای خود کار پیدا کند. ضمنا ویزای تحصیلی به صورت مالتی پل صادر خواهد شد و دانشجو میتواند در زمان تحصیل به دفعات از کشور خارج شود.
۷-در چین پس از اخذ پذیرش دانشجویی تمامی همراهان فرد ( همسر و فرزندان) میتوانند ویزای همراه دریافت کنند.
۸- دانشجو با ویزای دانشجویی اجازه کار رسمی با تعداد ساعت کار محدود (حدود ۲۰۰ ساعت در سال) را دارد که این شغل در محیط دانشگاه تعریف میگردد و دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را از محل کار کردنشان تامین کنند.
۹- سیستم حمل و نقل شهری درچین به صورت مرتب و فراگیر برنامه ریزی شده که دانشجو می تواند با خرید بلیط دانشجویی (ارزانتر از بلیط معمولی) که به صورت نیم سالی قابل خریداری می باشد در کل شهر و منطقه تحت پوشش با وسیله نقلیه عمومی تردد داشته باشد
۱۰-چینی ها به ما ایرانی ها احترام میزارن و ارزش بالایی برای کشور عزیزمون قایل هستند و خانوم ها بدون مشکل و با حجاب کامل میتوانند تحصیل کنند.

سیستم اموزش و پرورش مدرن

سیستم اموزش و پرورش مدرن در چین از سه بخش تشکیل شده است: تحصیلات پیش دبستانی ، تحصیلات پایه ای ، و تحصیلات برتر. دولت چین در تاریخ 1986/7/1 قانونی مبنی بر نه سال تحصیل اجباری رایگان ( 6 سال تحصیلات پایه ای و 3 سال تحصیلات ثانویه) پایه گذاری کردند که ملزوماتی برای رسیدن به اموزش و پرورش جهانی را بنا نمودندو به دانش اموزان سن مدرسه حق نه سال تحصیل دادند. در شهرهای چین اگر والدین فرزندانشان را از تحصیل محروم کنند مجرم شناخته میشوند.

مدارس چین به 4 دوره تقسیم میشوند:

1) مدرسه ابتدایی برای بچه های 6 تا 11 سال که 6 سال از تحصیلات اجباری انها را پوشش میدهد
2) پس از مدرسه ابتدایی دانش اموزان در مقطع راهنمایی تحصیل خود را ادامه میدهند. در این دوره انها مراحل 7و8و9 را طبق ملزومات تحصیلات اجباری تکمیل میکنند.
3) سپس انها حق انتخاب دارند که در دانشگاه شرکت کنند یا وارد محیط کار شوند.
4)اگر دانش اموزان قصد ادامه تحصیل داشته باشند به مدارس ارشد میروند که مشابه دبیرستان در ایالت متحده است و انها مراحل 10 و 11 را تمام میکنند

مقطع پیش دبستانی

طبق معمول مقطع پیش دبستانی از سن 3 سالگی شروع شده و در سن 6 سالگی به پایان میرسد و در چین به دوره تحصیلات کودکستان شناخته میشود.کودکستان عموما به سه دوره تقسیم میشود:
کودکستان پایینتر ( زیابان) برای کودکان 3 تا 4 ساله. کودکستان میانی( ژانگبان) برای کودکان 4 تا 5 سال و کودکستان بالاتر (دابان) برای کودکان 5 تا 6 سال.
کودکستان در طول روز 3 وعده غذایی به بچه ها میدهد. بچه ها بیشتر وقت خود را در خارج و داخل کودکستان مشغول بازی هستند. اکثر معلمهای مهد از مدارس مهدکودک استخدام میشوند و نوازندگی و رقص انها خوب است و مسِول نگهداری از بچه ها هستند.

مقطع پایه

مقطع پایه متشکل از مدارس ابتدایی ، مدارس راهنمایی ، و دبیرستان و مدرسه فنی حرفه ای است. دوره راهنمایی و دبیرستان در چین دوره نه سال تحصیل اجباری نامیده میشوند.

مقطع ابتدایی

مقطع ابتدایی معمولا از سن 6 سالگی شروع میشود و در سن 12 سالگی پایان میابد. و دانش اموزان طبق قانون 9 سال تحصیل اجباری کاملا تحت اموزش رایگان قرار دارند در نتیجه انها ترجیح میدهند که این دوره راجهت راحتی در منطقه سکونت خود بگذرانند
سیستم مدرسه ابتدایی کمی بین مناطق روستایی و شهری چین متفاوت است. مدارس ابتدایی در مناطق شهری 6 مرحله دارند و در برخی مناطق روستایی 5 مرحله دارند. امتحان ورودی از مدارس ابتدایی به راهنمایی از سال 1990 در شهرها منقضی شد.
برنامه درسی در مدارس ابتدایی شامل چینی ، ریاضی ، انگلیسی ، تربیت بدنی ، موسیقی ، طراحی ، علوم ، اخلاق واصول اخلاق میباشد. اگرچه در بیشترمناطق روستایی صرفا زبان چینی ، ریاضی و تربیت بدنی تدریس میشوند.

مقطع راهنمایی

مقطع راهنمایی معمولا از سن 13 سالگی شروع میشود ودر 15 سالگی به پایان میرسد. در شهرها برای دانش اموزان سه راه وجود دارد که بتوانند از دوره ابتدایی وارد دوره راهنمایی شوند. : توسط سیستم تخصیص کمک کامپیوتری، انتخاب مدرسه و اصل مجاورت.
سیستم تخصیص کمک کامپیوتری به این معنی است که دانش اموزان به صورت رندوم در کلاسهای راهنمایی پخش میشوند که تمامی کلاسها برای همه یکسان هستند. بیشتر والدین مدارس مجهزرا برای فرزندانشان ترجیح میدهند ( با زیرساختهای نرم و سخت ) اگرچه باید پول بیشتری پرداخت کنند. اصل مجاورت به این معنی است که دانش اموزان ترجیح میدهند وارد مدرسه ای راهنمایی در نزدیکی محل سکونت شوند.
برنامه درسی مدارس راهنمایی شامل زبان چینی، ریاضی ، انگلیسی، فیزیک، شیمی، تاریخ، سیاست، جغرافیا، زیست شناسی، تربیت بدنی، فناوری اطلاعات، موسیقی، و طراحی میباشد که همچنین با تجربه کار عملی اطراف مدرسه ترکیب شده. دانش اموزانی که نمره نهایی تمامی دروسشان بالای 60 شود میتوانند از دوره راهنمایی فارغ التحصیل شوند و میتوانند به مدرسه دبیرستان راه پیدا کنند و کسانی که رد میشوند یک سال دیگر مجددا در همان سطح میمانند.

مقطع دبیرستان

مقطع دبیرستانی معمولا از سن 16 سالگی شروع میشود و در سن 18 سالگی به پایان میرسد. دانش اموزان فارغ التحصیل دوره راهنمایی میتواننند وارد دوره دبیرستان یا مدرسه فنی حرفه ای شوند. با توجه به شهریه دبیرستان (سالانه معمولا از 4000 تا 6000 ار ام بی) بیشتر دانش اموزان از مناطق روستایی تحصیل در مدارس فنی حرفه ای را انتخاب میکنند که بتوانند به محض فارق التحصیلی وارد عرصه کار شوند.
مدارس دبیرستانی بسیار میان شهرهای چین محبوب میباشند چرا که بیشتر والدین امیدوارند که فرزندانشان وارد دانشگاه شوند. معمولا فقط انهایی که نمرات بالایی درازمون کتبی کسب کنند میتوانند وارد مدارس ارشد شوند. مدارس ارشد شامل 3 مرحله میباشند: مرحله اول در ارشد اول ، مرحله گذرا در ارشد دوم ، ازمون ورودی اماده سازی دانشگاه در ارشد سوم. برنامه درسی مدرسه دبیرستانی شامل زبان چینی، ریاضی، انگلیسی (زبانهای روسی و ژاپنی در برخی مناطق شهری ) ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی، جغرافیا ، تاریخ ، اخلاق و اصول اخلاق ، تربیت بدنی ،سلامت و فناوری اطلاعات است.
ادارات اموزش و پرورش چین در تمامی مراتب تصریح میکند که روزهای شنبه و یکشنبه برای تمامی مقاطع ارشد تعطیل است.با این حال بیشتر مدارس مقاطع بالا اقدامات متقابل خود را انجام میدهند و دانش اموزان را موظف میکنند که هنگام صبح ، غروب وحتی آخر هفته خودشان مطالعه کنند
دانش اموزان مقاطع بالا بیشتر وقتشان مطالعه میکنند و کمتر استراحت میکنند به این امید که ازمون ورودی دانشگاه را که هر سال در ماه ژوئن برگزار میشود با موفقیت پشت سر بگذرانند.

کارشناسی در چین

مقطع کارشناسی در چین یک دوره ۴ ساله است. دانش آموزانی که دبیرستان خود را به اتمام رسانده باشند می توانند برای دوره کارشناسی در چین اقدام کنند. بسیاری از دانشگاه ها رشته های زیادی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در چین در مقطع کارشناسی آیلتس ۶ می باشد. شروع ترم تحصیلی در چین ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد. حداقل ۱ ماه پیش از شروع ترم بایستی نسبت به درخواست پذیرش خود به دانشگاه اقدام نمایند.

کارشناسی ارشد در چین

طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های چین ۲ تا ۳ سال بوده و اکثر رشته ها به زبان انگلیسی و چینی تدریس می شوند. در دوره تحصیلات تکمیلی در چین علاوه بر دانستن زبان انگلیسی تا حدودی بایستی با زبان چینی نیز آشنایی داشت. همانطور که اشاره شد هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در چین ۳۵.۰۰۰ – ۳۲.۰۰۰ دلار تایوان می باشد.

دکترا در چین

تحصیل در چین در مقطع دکترا بین ۳ تا ۴ سال تحصیلی است که در صورتی که به زبان چینی انجام شود تقریبا رایگان است. البته امکان ادامه تحصیل در چین در دوره دکترا به زبان انگلیسی نیز وجود دارد، در این صورت بایستی سالیانه حدود ۴۵.۰۰۰ – ۴۲.۰۰۰ دلار تایوان به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازید. دانشجویان دکترا در طول دوره دکترا بایستی بر روی پروزه تحقیقاتی خود کار کنند. دانشجویان دکترا از بسیاری از تسهیلات ویژه دانشجویی در چین برخوردار خواهند بود. امکان بورس تحصیلی برای دوره دکترا در چین در این سطح توسط ادارات دولتی و خصوصی و همینطور دانشگاه ها وجود دارد.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

وزارت بهداشت به تازگی چندین دانشگاه چین که در سایت کیو اس(Q.S) قرارگرفته اند را مورد تائید قرارداده است. طول دوره دندانپزشکی و پزشکی در چین حدود ۶سال میباشد و زبان تدریس در این دانشگاه ها معمولا به دو صورت میباشد:
حالت اول: ۲سال ابتدائی انگلیسی +۲سال میانی انگلیسی-چینی+دوسال اخر چینی
حالت دوم: ۴سال اول انگلیسی + سال پنجم انگلیسی- چینی +سال اخر به زبان چینی
شهریه : سالانه حدود ۵۰۰۰دلار

روال پذیرش در چین

۱- مشاوره با موسسه
۲- اعزام داوطلب به اداره خدمات اموزشی وزارت بهداشت
۳- تشکیل پرونده داوطلب در اداره خدمات آموزشی
۴-تشکیل کمیسیون و بررسی پرونده آموزشی داوطلب و سیلابس درسی دانشگاه
۵- صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت جهت ادامه تحصیل داوطلب در رشته پزشکی یا دندانپزشکی
۶- اخذ پذیرش از دانشگاه
۷-اخذ ویزا و اعزام دانشجو به چین
این روال مطمئن ترین روال پذیرش جهت داوطلبین محترم میباشد که هرچند تا حدی وقت گیر میباشد ولی اطمینان لازم جهت مورد تائید قرارگرفتن مدرک داوطلب بعد از فارغ التحصیلی را به دنبال دارد.

خوابگاه های دانشجویی در چین

تقریبا تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی چین و بسیاری از کالج های زبان چینی خوابگاه هایی را به دانشجویان خود اختصاص می دهند. این خوابگاه ها می توانند داخل و یا خارج از دانشگاه باشند. هزینه خوابگاه ها بر اساس تعداد نفرات، محل خوابگاه در شهر، خصوصی و یا دولتی بودن آن، امکانات و تسهیلات خوابگاه و مواردی از این دست تعیین می شود. خوابگاه های خارج از دانشگاه معمولا به دلیل امکانات بیشتری که ارائه می کنند قیمت بیشتری دارند.

بورسیه های تحصیل در چین (Chinese Scholarships)

کشور چین یکی از مقاصد عالی دانشجویان جهت تحصیل در خارج بوده که از پتانسیل بسیار خوبی برای دانشجویان برخوردار می باشد. ارائه متنوع بورسیه های تحصیلی از طرف دانشگاه های مطرح و معتبر چین (مورد تایید وزارت علوم) ، خصوصا که این بورسیه ها همراه با دریافت فاند هم می باشد تاثیر بسیار زیادی در جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل در چین دارد.
به منظور گسترش درک متقابل، همکاری و مبادلات در زمینه های مختلف بین چین و کشورهای دیگر، دولت چین برنامه هایی را برای اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران سایر کشورها، به اجرا گذاشته است. مسئولیت پذیرش داوطلبان و مدیریت بورس تحصیلی دولت چین از طرف وزارت آموزش جمهوری خلق چین (MOE (Ministry of Education ، به شورای بورس تحصیلی چین (CSC (China Scholarship Council ، محول شده است. در حال حاضر، ۲۷۹ دانشگاه به این منظور تعیین شده اند که طیف وسیعی از برنامه های آکادمیک در علوم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، اقتصاد، مطالعات حقوقی، مدیریت، آموزش، تاریخ، ادبیات، فلسفه و هنرهای زیبا را برای دریافت کنندگان بورس تحصیلی در تمام سطوح ارائه میکنند .

الف ) انواع بورس های دولت چین

۱.بورس دوجانبه:

این بورس تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی را پوشش داده و بر اساس موافقتنامه های همکاری آموزشی بین دولت چین و دیگر دولت ها، موسسات، دانشگاه ها و یا سازمان های بین المللی انجام می شود. این بورس شامل دانشجویان مقطع کارشناسی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران عمومی و پژوهشگران ارشد می شود. متقاضیان باید از طریق سازمان های اعزام کننده بورسیه در کشور خود اقدام نمایند .

۲. بورس دانشگاه های چین:

این بورس تمام هزینه های تحصیلی را پوشش می دهد و اختصاص به دانشگاه های و مراکز آموزش عالی برخی استان و مناطق چین دارد تا بتوانند دانشجویان برجسته بین المللی را برای تحصیلات تکمیلی جذب کنند. این بورس فقط برای تحصیلات تکمیلی است. متقاضیان باید از طریق دانشگاه هایی که به این منظور تعیین شده اند اقدام کنند.

۳. بورس گریت وال:

این بورس ویژه یونسکو بوده و تمام هزینه ها را پوشش می دهد. هدف آن حمایت از دانشجویان و پژوهشگران کشورهای در حال توسعه برای مطالعه و پژوهش در چین است. فقط پژوهشگران عمومی و پژوهشگران ارشد می توانند از این بورس استفاده کنند. متقاضیان باید به کمیسیون ملی یونسکو در کشورهای خود مراجعه کنند.

۴.بورس اتحادیه اروپا:

این بورس تحصیلی با پوشش کامل برای تشویق دانشجویان کشورهای عضو اتحادیهاروپا به مطالعه و پژوهش در چین بوده و هدف آن گسترش درک متقابل بین چین و اعضای اتحادیه اروپا است. شامل مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران عمومی و ارشد می شود. متقاضیان باید از طریق دفاتر فرهنگی چین در اتحادیه اروپا اقدام کنند.

۵. بورس AUN :

این بورس تحصیلی کامل برای شبکه دانشگاه آسه آن (ASEAN University Network) و با هدف تشویق دانشجویان، اساتید و پژوهشگران کشورهای عضو آسه آن به تحصیل در چین و افزایش تبادلات علمی و درک متقابل میان چین و اعضای آسه آن است. این بورس فقط از تحصیلات تکمیلی حمایت می کند. متقاضیان باید از طریق دبیرخانه AUN اقدام کنند.

۶. بورس برنامه PIF :

این بورس تحصیلی کامل برای حمایت از دانشجویان کشورهای جزیره پاسفیک برای مطالعه در چین است. شامل دانشجویان کارشناسی، تحصیلا تکمیلی، پژوهشگران عمومی و پژوهشگران ارشد می شود متقاضیان باید به دبیرخانه (PIF ( Pacific Islands Forum درخواست دهند.

۷. برنامه WMO :

این یک بورس شامل معافیت از شهریه، اقامت رایگان در دانشگاه و بیمه پزشکی جامع بوده و در اختیار سازمان هواشناسی جهانی (WMO) گذاشته شده تا بتواند از دانشجویان بین المللی برای مطالعه و انجام تحقیقات هواشناسی، هیدرولوژی، و نظارت و مدیریت منابع آب در چین حمایت کند. فقط برای دانشجویان دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است و متقاضیان باید از طرق WMO اقدام کنند.

ب) انواع بورس، مدت بورس، زبان آموزش، دانشگاه ها و رشته ها

انواع بورس

بورس تحصیلی دولت چین برای حمایت از دانشجویان، اساتید و پژوهشگران بین المللی برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین دوره های مطالعه زبان چینی یا سایر پژوهش های دانشگاهی در موسسات آموزش عالی چین است.

لیست دانشگاههای چین

Tsinghua University
Peking University
Fudan University
Shanghai Jiao Tong University
Zhejiang University
University of Science and Technology of China
Nanjing University
Beijing Normal University
Wuhan University
Nankai University
Harbin Institute of Technology
Sun Yat-sen University
Xi’an Jiaotong University
(Tongji University Beihang University (former BUAA
Beijing Institute of Technology
Xiamen University
Shanghai University
Tianjin University
Huazhong University of Science and Technology
Renmin (People’s) University of China
Jilin University
Nanjing Medical University
Northeast Normal University
Southeast University
East China University of Science and Technology
Sichuan University
Shandong University
South China University of Technology
Lanzhou University
China Agricultural University
Soochow University
Capital Medical University
Dalian University of Technology
University of Electronic Science and Technology of China
Hunan University
Ocean University of China
(China University of Geosciences (Wuhan
(China University of Petroleum (Beijing
Chongqing University
Northwestern Polytechnical University
Shantou University
Xidian University
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور چین را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت چین وکیل تخصصی ، ویزای توریستی چین وکیل تخصصی ، سفارت چین وکیل تخصصی ، ویزای تحصیلی چین وکیل تخصصی ، ویزای سرمایه گذاری چین وکیل تخصصی ، ویزای کاری چین وکیل تخصصی ، ویزای ازدواج چین وکیل تخصصی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور چین توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره )

 موسسه حقوقی بین المللی یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور   چین   به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  چین.
2- پذیرفتن وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور چین و بلعکس .
3- پذیرفتن وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از هنگ کنگ    به ایران و بلعکس .
4- پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور چین.
5- پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور چین برای ایرانیان .

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور  چین توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره )

موسسه حقوقی بین المللی یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور چین به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور چین .
2- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور چین  .
3- پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور چین.
4- قبول وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور چین.
5- پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و چین.

  خدمات موسسه حقوقی و بین المللی یسنا کشور چین (شهرهای پکن، شانگهای، تیانجین، گوانگجو، شنزن، دونگ گوآن، چنگدو و غیره ) در   شامل موارد زیر می شود:

1- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور  چین .
2- اخذ گواهی بانکی در کشور  چین  .
3- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت چینی ثبت شده در کلیه مناطق کشور چین.
4- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور  چین.
5- اخذ بیمه سلامت کشور چین.
 6- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده چینی  در کلیه مناطق کشور چین.
7- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت  چینی در کلیه مناطق کشور   چین .
8- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور  چین برای اشخاص حقیقی و حقوقی
9- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور  چین .
10- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور  چین .
11- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور چین  توسط سرمایه گذار
12- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در  کشور چین.
13- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور  چین  به اشخاص حقیقی و حقوقی
14- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور چین  .
15- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور چین .
16- درخواست بیمه اجتماعی کشور  چین .
17–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور چین .
18- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور چین .
19- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور چین .
20- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور چین .
21- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور چین .
22- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور چین   .
23- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور چین .
24- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور چین .
25- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور چین در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
26- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور چین .
27- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای چین .
28- ساپورت و کمک خریدار به مدت 90 روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور چین.
29- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور چین .
30- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور چین .
31- اخذ ویزا ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور چین .
گروه حقوقی بین المللی موسسه یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.