دریافت  ویزای توریستی  مالزی توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه مالزی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) بلاروس از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص

دریافت  ویزای توریستی  مالزی توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه مالزی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) بلاروس از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) مالزی از طریق کاری ( نیروی متخصص) توسط وکیل متخصص  *مشاور خرید و اجاره ملک ( مسکونی ، اداری ، تجاری ) در مالزی *مشاور اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر مالزی * مشاور خدمات بازرگانی ( صادرات و واردات ، حمل و نقل ، ترخیص کالا) در مالزی * مشاور خدمات بانکی ( اخذ وام ، صدور ضمانت نامه ،دیسکانت ، افتتاح حساب ) در مالزی * مشاور خدمات ارزی ( ارسال حوالجات و معاملات ارزی ) در مالزی * مشاور رفع ریجکتی ویزای مالزی * مشاور رفع دیپورتی از کشور مالزی * قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی کشور مالزی توسط وکیل متخصص و بین المللی ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اولین مجموعه حقوقی و دپارتمان شده با ساختار مدرن و تخصصی  در کشور ایران می باشیم و نیز مفتخریم که با داشتن تیم متخصص و مجرب به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های حوزه مهاجرتی با همکاری وکلا و موسسات حقوقی در کلیه کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم .
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

اخذ پاسپورت مالزی ، اخذ ویزای توریستی مالزی ، وقت سفارت مالزی ، اخذ ویزای تحصیلی مالزی ، اخذ ویزای سرمایه گذاری مالزی ، اخذ ویزای کاری مالزی ، اخذ ویزای ازدواج مالزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( گرفتن اقامت موقت ، و اقامت دائم و اخذ پاسپورت ) کشور مالزی ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با بهرمندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین کادر حقوقی مهاجرتی بین المللی یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مهاجرتی بین المللی در ایران می باشد. این موسسه همواره در تلاش بوده است که بهترین راه و وکالت و مشاوره را مطابق سلیقه شما در نظر گرفته و با تمام دقت و در سریع ترین زمان ممکن پروسه قانونی شما را به سرانجام برساند و در کلیه مراحل شما را در جریان وضعیت پرونده تان قرار دهد .
موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با برخورداری از تیمی دقیق، کار آمد، و متخصص و اشراف کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور های مختلف از جمله کشور پرتغال از طریق ارائه مطلوب و انواع خدمات مهاجرتی رضایت مشتریان خود را تامین نماید.

روش گرفتن اقامت موقت و اقامت دائم و گرفتن پاسپورت کشور مالزی

1- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری
2-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت
3-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق ثبت شعبه تجاری
4-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق گرفتن شریک تجاری
5-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق کارآفرینی
6-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق ازدواج
7-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق خرید ملک
8-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق کارمندی یا کارگری
9-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق تحصیل
10-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور مالزی از طریق تولد

مشخصات کشور مالزی

پایتخت : کوالالامپور
زبان :مالایی
 نوع حکومت :پادشاهی
 مساحت: 329/758 کیلومتر مربع
جمعیت : 30/448/600 نفر
واحد پول :رینگیت  دین :مسلمان شافعی همسایگان :تایلند – سنگاپور-اندونزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور مالزی از روشهای مختلف توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا ، متخصص در امرمهاجرت وبا هدف ارتقاء سطح دانش مهاجرت، در خدمت متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشور مالزی را دارند.از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اعتماد در مقاطع مختلف می باشد، موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری با  سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای شما عزیزان فراهم آورده است. این موسسه با بکارگیری وکلا و مشاورین برجسته و با سابقه  در اخذ انواع ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن اقامت دائم برای والدین، فرزندان، همسر و اخذ ویزای توریستی کشور مالزی آماده ی ارائه انواع خدمات مشاوره ای و انجام امور مهاجرتی برای هموطنان محترم می باشد.

 

ثبت شرکت در مالزی ، افتتاح حساب بانکی در مالزی ، اقامت و پاسپورت مالزی از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای مالزی ، رفع دیپورتی اقامت مالزی ،قبول وکالت در مالزی ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در مالزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای ( ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی و غیره ) کشور مالزی  توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزاهای کشور مالزی را که شامل مشاوره، ترجمه، تکمیل فرم، تعیین وقت سفارت می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضایان می دهد.

انواع ویزاهای مالزی

1- ویزای توریستی: این نوع ویزا برای اتباع ایرانی در فرودگاه مالزی صادر می شود و اعتبار ۱۴ روزه دارد.
2- ویزای اجتماعی: این نوع ویزا با دعوت شخص یا شرکتی در مالزی یا اقوام نزدیک قابل دریافت است و اعتباری ۲ تا ۶ ماهه دارد .
3- ویزا تحصیلی: اعتبار این ویزا یک سال است، ولی تمدید آن تا پایان دوره تحصیل در مالزی امکان‌پذیر است؛ البته امکان کار با این ویزا برای دانشجویان وجود ندارد.
4- ویزا کاری: این ویزا به ۲ صورت قابل دریافت است:

الف. تاسیس شرکت در مالزی

 ب. کار در شرکتی در مالزی که ضمانت متقاضی ویزا را برعهده می‌گیرد.

این ویزا به صورت یک یا دو ساله صادر می‌شود و امکان کار و تحصیل و خرید و فروش را در اختیار دارنده ویزا قرار می‌دهد؛ همچنین، با این ویزا به تعداد نامحدودی امکان ورود و خروج به مالزی فراهم است.
5- اقامت: در این نوع ویزا فرد حتما باید چهل هزار دلار در یکی از بخش‌های اقتصادی مالزی (خانه یا بورس یا بانک) سرمایه‌گذاری کند. اعتبار این ویزا پنج سال است و تمام امکاناتی که یک شهروند مالزییایی دارد به متقاضی اعطا می‌شود؛ همچنین، امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده متقاضی نیز وجود دارد.
6- ویزای ترانزیت: این ویزا برای افرادی است که قصد ورود به مالزی را ندارند و فقط از طریق فرودگاه مالزی می خواهند به سفر خود ادامه دهند.

شرايط لازم برای صدور ويزا توریستی مالزی

ویزای مالزی

ویزای توریستی برای کسانی است که قصد دارند برای تفریح به مالزی سفر کنند. اعتبار این ویزا برای شهروندان ایرانی سه ماه بود، ولی از ابتدای اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی، مدت اعتبار ویزای توریستی مالزی برای اتباع ایرانی به ۲ هفته تغییر یافته است. همچنین، برای دریافت ویزای توریستی مالزی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت وجود نداشته و به هنگام ورود به فرودگاه مالزی، مهری در پاسپورتشان درج می‌شود که به منزله اجازه ورود به مالزی است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی مالزی

ویزای مالزی
گذرنامه دارای اعتبار (حداقل شش ماه)
بلیط رفت و برگشت
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت مالزی وکیل مهاجرتی ، ویزای توریستی مالزی مهاجرتی ، سفارت مالزی مهاجرتی ، ویزای تحصیلی مالزی مهاجرتی ، ویزای سرمایه گذاری مالزی مهاجرتی ، ویزای کاری مالزی مهاجرتی ، ویزای ازدواج مالزی مهاجرتی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل مهاجرتی ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 برنامه اقامتی MM2H برای سرمایه گذاران و خانواده های آن ها می باشد. که توسط این برنامه می توانند ویزای 10 ساله مولتی مالزی را برای خود و خانواده بدست آورند. در واقع مجوز اقامت و زندگی در مالزی می باشد.

پیش نیازهای برنامه سرمایه گذاری برای اقامت مالزی

مثل هر برنامه مهاجرتی برای دریافت اقامت اروپا، برای دریافت اقامت مالزی نیز پیش نیازهایی وجود دارد. بدین منظور سرمایه گذاران باید بدون نیاز به کار کردن یا حمایت های دولتی بتوانند در مالزی زندگی کنند. به عبارت دیگر باید استقلال مالی برای خود و بدون حمایت از جایی داشته باشند.

اقامت از طریق برنامه خانه دوم (MM2H)

  اقامت خانه دوم مالزي برنامه ايست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمايه ، سن و سرمايه عوامل اصلي بررسي اقامت هر متقاضي مي باشد. در اين ميان نقش سرمايه بالاتر است . هرچه سرمايه نقدي متقاضي بالاتر باشد اقامت او سريعتر و راحتتر مورد قبول واقع مي شود.
  متقاضيان موفق ابتدا يك دوره ويزاي 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمديد مي باشد. اين اقامت به صورت خودکار قابل تمديد بوده و مزايايي نظير خريد خودرو با تخفيف ، اخذ  وام مسکن جهت خريد آپارتمان ، خانه ، مغازه و يا ساير املاک تا سقف 70 درصد و بيمه درماني را پوشش داده و همچنين امکان سرمايه گذاري و تاسيس شرکت را در اختيار متقاضيان قرار ميدهد. اقامت مالزي خانه دوم من از سال 2002 ميلادي معرفي شده است. تاکنون بيشترين خارجي هايي که براي اين برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمريکا ، اسکانديناوي، کره، ژاپن و امارات عربي و ايران مي باشند.

الف) افراد زير 50 سال:

اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل حداقل يکصدو پنجاه ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت مجموع سپردهاي ثابت در بانک باشد. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي، و اجاره بهاي املاک و سود سپرده و سهام نيز قابل ارائه ميباشد چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.
  پس از آنکه با اقامت متقاضي موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رينگيت مالزي تقريباً معدل 90 ميليون تومان به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف 150.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند ولي بايد مبلغ حداقل 150.000 رينگيت معادل 45 ميليون تومان را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.

ب) افراد بالاي 50 سال:

 اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي حداقل معادل يکصد ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت مجموع سپرده هاي  ثابت در بانک ايران باشد.. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي، و اجاره بهاي املاک وسودسپرده وسهام نيز قابل ارائه ميباشدچنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد خود به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.
افراد بالاي 50 سال پس از دريافت موافقتنامه اقامت مي بايست 150000 رينگيت مالزي معادل تقريباً 45 ميليون تومان به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت يكسال مبلغ 50.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند ولي بايد مبلغ حداقل 100.000 رينگيت را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.
  روش ديگر براي افراد بالاي 50 سال كه نياز به سرمايه گذاري هم ندارد ارائه مدركي معتبر مبني بر دريافت حقوق بازنشستگي حد اقل سه مليون تومان از يك ارگان دولتي و يا يك شركت معتبر (مثل سوني – نوكيا – سامسونگ …) است. در اين حالت نشان دادن مبلغ پس انداز چند مليوني به همراه فيش حقوقي كفايت كرده و به هيچ وجه افتتاح حساب مسدود در مالزي جهت اخذ ويزا لازم نيست.

خلاصه امتيازات برنامه اقامتي مالزي خانه دوم :

با هر شرايط سني و از هر کشوري که براي خانه دوم اقدام کرده باشيد پس از موفقيت در اخذ اقامت مالزي از امتيازات زير برخوردار خواهيد شد:
وام خريد ملک تجاري يا مسکوني با بهره حدود 4-6% در سال، ميزان وام به صورت تقريبي 70% ارزش ملک مي باشد.
با توجه به آنکه رشد سالانه ارزش ملک در مالزي بالاي 10% است و در مالزي ماليات ارزش افزوده ملک وجود ندارد و اسناد املاک به صورت قطعي و هميشگي به خريدار منتقل مي شود سرمايه گذاري در املاک مالزي مورد توجه خارجي ها قرار گرفته است.
تخفيف خريد يک دستگاه اتومبيل شخصي تا سقف 42% ارزش اتومبيل، اين تخفيف در واقع معافيت ماليات و عوارض گمرکي مي باشد.
ده سال اقامت بدون محدوديت مالزي براي خود ، همسر و فرزندان(زير 21).  چنانچه فرد متقاضي يا همسر او پدر و مادري بالاي 60 سال داشته باشند آنان نيز مي توانند اقامت را به صورت همراه دريافت نمايند. اين اقامت پس از 10 سال نيز قابل تمديد مي باشد.
بيمه درماني با پرداخت هزينه سالانه، تعرفه سالانه بيمه درماني با توجه به نوع بيمه سقف خسارت و امکانات مورد نياز سالانه 100 تا 300 دلار براي هر نفر مي باشد.
اجازه کار در کشور مالزی: شايان ذكر است كه اجازه كار به معني استخدام شدن در شركتهاي ثالث نمي باشد. متقاضي بايد خود اقدام به تاسيس شركت نمايد و در سمت سهامدار و يا مدير عامل در آنجا به كار مشغول شود.(self employed)
البته افرادي كه داراي تخصصهاي ويژه هستند (پزشكان ، مهندسان و ….) ميتوانند به صورت پاره وقت به استخدام شركتهاي ديگر در آيند و يا در امور آموزشي فعاليت كنند.

مدارك مورد نياز جهت اخذ اقامت:

1- امضا فرمهاي مربوطه
2- عکس هر نفر 5 قطعه 6 در 4
3- کپي تمام صفحات ( حتي صفحات سفيد) گذرنامه همه اعضا خانواده، همه افراد خانواده بايد گذرنامه مجزا داشته باشند .
4- کپي برابر اصل شش صفحه نخست گذرنامه همه افراد خانواده
5- ترجمه شناسنامه هاي همه اعضا خانواده
6-  ترجمه سند ازدواج براي افراد متاهل
7- ترجمه رسمي اسناد املاک ( در صورت وجود)
8- ترجمه رسمي اساسنامه شرکت، جواز کسب، هرگونه مجوز حرفه اي
9-  ترجمه آخرين مدرک تحصيلي
10- رزومه
11-گواهي عدم سوء پيشينه
12-گواهي موجودي بانکي به مبلغ حداقل 150 ميليون تومان براي افراد زير 50 سال و حداقل 100 ميليون تومان براي افراد بالاي 50 سال اين پول مي تواند در حسابهاي جداگانه به اسم فرد متقاضي و همسر وي باشد مجموع مبالغ حسابهاي مختلف مي بايست به حداقل مورد نياز برسد. همچنين دارايي حسابهاي ارزي و حسابهاي بانکي خارج از ايران نيز قابل قبول است.
13- اسناد در آمدي نظير گواهي حقوق، فيش بازنشتگي، اظهار نامه در آمدي، اجاره نامه، سودسهام ، سود سپرده بانکي و …که مجموع در آمد فرد متقاضي و همسر وي مي بايست بالاي 3 ميليون تومان در ماه اعلام شود.
14-لازم به ذکر است کلیه مدارک فوق می بایست دارای تائیدیه رسمی ترجمه از دادگستري باشند.
15- تعهد به سلامت و نداشتن بيماري هاي خاص

زمان لازم

زمان لازم براي اخذ اين ويزا حداكثر 45 روز از ارائه مدارك تكميل شده ميباشد.(تا اين مرحله نياز به حضور متقاضي در مالزي نميباشد).
پس از اين مدت ( در صورت پذيرش درخواست متقاضي توسط دولت مالزي) متقاضي سه ماه فرصت دارد كه شخصا در اداره مهاجرت حاضر شده و آمادگي خود را براي افتتاح حساب و انتقال پول به بانكهاي مالزي اعلام كند. در اين حين متقاضي بايد گواهي سلامت از پزشك دريافت كند و ضمنا خود و خانواده خود را تحت بيمه درماني قرار دهد. ارائه اين مدارك جهت صدور ويزا الزامي است.
 پس از انتقال وجه ويزا صادر شده و در پاسپورت متقاضي درج ميگردد. شايان ذكر است كه مدت ويزا محدود به اعتبار گذرنامه ميباشد. لذا اگرچه كه اين اقامت ده ساله ميباشد، اما متقاضي ميبايستي در آينده پس از تمديد گذرنامه ، ‌جهت تمديد اين ويزا و درج مابقي سالهاي اعتبار ويزا،‌گذرنامه جديد خود را ارائه نمايد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور  مالزی توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی از طریق خرید ملک توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور مالزی خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور مالزی می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور مالزی برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

دریافت پاسپورت مالزی ، دریافت ویزای توریستی مالزی ، وقت سفارت مالزی ، دریافت ویزای تحصیلی مالزی ، دریافت ویزای سرمایه گذاری مالزی ، دریافت ویزای کاری مالزی ، دریافت ویزای ازدواج مالزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، شهروندی و تابعیت ) کشور مالزی از طریق ثبت شرکت و ثبت شعبه توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی از طریق ثبت شرکت و ثبت شعبه توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

انواع ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی به صورت مسئولیت محدود

در این نوع ساختارها نیازی به وجود شریکمحلی نمیباشد و با یک سهامدار قابل ثبت میباشد , اما برای آنکه بتوانید امور را به راحتی انجام دهید توصیه میکنیم که از یکشریک محلی جهت سهولت در انجام ثبت شرک در مالزی استفاده نمایید , در هنگام ثبت شرکت در مالزی به صورت مسئولیت محدود زمانی که میخواهید از شریک محلی استفاده کنید , صورتجلسه توسط فرد تبعه مالزی امضا میگردد و آن باید نزد شما نگهداری شود , در این مورد شما باید مبلغی را به صورت سالیانه به فرد مذکور پرداخت نمایید , در این نوع ساختار سرمایه اولیه باید ۵۰۰هزار رینگت مالزی باشد , میزان سهام هریک از سهامداران میزان تعهدات آن ها را مشخص میکند .

ثبت شرکت در مالزی از طریق سهامی خاص (sendirian berhad)

این نوع ساختار ثبت شرکت در مالزی یکی از رایج ترین نوع شرکت ها در مالزی میباشد , در این نوع ساختار ها باید حداقل دو سهام دار و عضو هیئت مدیره وجود داشته باشد , نکته ای که در این نوع ساختارها شایان ذکر میباشد این است که باید حتما از یک شریک محلی استفاده شود , این نوع ساختار که به اختصار sdn bhd مشهور است , باید به صورت سالیانه گزارش حسابرسی شده از حساب ها را ارائه دهد , و باید این نوع شرکت ها در طی دوازده ماه گزارش سود و زیان خود را اعلام نمایند . زمانی که این گزارش ها نشانگر سود آوری باشد شرکت ها موظف به پرداخت مالیات نیز میباشند .

ثبت شرکت در مالزی به صورت تاسیس شعبه

زمانی که سرمایه گذار شرکتی در کشور دیگر ثبت نموده باشد و دوسال از ثبت شرکت گذشته باشد میتواند فعالیت تجاری خود را در کشور مالزی ترویج دهد اما از طریق تاسیس شعبه , تاسیس شعبه قوانین مربوط به خود را دارد و باید طبق مقررات اداره کارو بازرگانی  مالزی  صورت پذیرد , تنها نکته ای که باید برای شرکت شعبه یادآور شویم این است که تمام خرید ها , فروش ها و قراردادهایی که شرکت شعبه انجام میدهد باید تحت نظارت شرکت مادر انجام پذیرد .

راه های سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی با سرمایه یک میلیون رینگت
ثبت شرکت در مالزی با سرمایه پانصد هزار رینگت
ثبت شرکت در مالزی بدون سرمایه اولیه
ثبت شرکت در مالزی با سرمایه اولیه برای آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت را دارند مناسب میباشد اما افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مالزی بدون سرمایه اولیه را دارند , عموما افرادی هستند که نمیخواهند اقامت و ویزای این کشور را اخذ نمایند و تنها میخواهند ثبت شرکت در مالزی را انجام دهند .

نکات مهم درباره ثبت شرکت در مالزی

برای ثبت شرکت در مالزی مدت زمانی که به طول می انجامد یک هفته میباشد , افرادی که میخواهند نمایندگی در کشور مالزی تاسیس کنند میتوانند ابتدا یک شرکت با نام تجاری مشابه در کشور خود ثبت کنند و بعد از آن اقدام به فعالیت نمایند.
شما برای انجام ثبت شرکت در مالزی ابتدا باید نامی مناسب با فعالیت تجاری خود انتخاب نمایید توجه داشته باشید که این نام باید کوتاه و قابل تلفظ برای عموم باشد و نباید این نام برگرفته از اسامی سهامداران باشد , بعد از تایید نام برای شرکت شما باید دفتر یا محل کاری را برای انجام فعالیت های شرکت در مالزی اجاره و یا خریداری نمایند که طبق مقررات باید آدرس دقیق این محل به اداره مهاجرت مالزی اعلام گردد .
بعد از آنکه شما آدرس محل کار را به اداره مهاجرت تحویل داد و صحت آن برای مامورین اداره مهاجرت اثبات شد برای شما مجوز کار صادر میشود , توجه داشته باشید که این مجوز به معنای دریافت ویزا نمیباشد و شما بعد از اتمام تمامی مراحل ثبت شرکت در مالزی و دریافت مجوز کار در این کشور , باید مدت زمانی حداقل دو ماه این شرکت فعالیت خود را آغاز نماید تا با بررسی ها و بازرسی های مامورین اداره مهاجرت برای شما ویزا صادر گردد .

هزینه های شروع به کار شرکت در مالزی

شما برای دریافت مجوز کار در مالزی و شروعفعالیت شرکت ثبت شده در مالزی مستلزم پرداخت هزینه هایی میباشید که این هزینه ها شامل هزینه اجاره محل کار  شرکت میباشد که مبلغی حدود ۱۰۰۰تا ۱۰۰۰۰رینگیت میباشد که این متغییر بودن بستگی به محلی دارد که میخواهید ملکی  را در آنجا اجاره نمایید .
یکی دیگر از هزینه های دیگر خرید خط تلفن میباشد که مبلغی حدود ۳۰۰تا ۱۰۰۰رینگیت میباشد , که این خط باید در هنگام اجاره شرکت خریداری گردد , بعد از آن تنها هزینه دریافت مجوز کار از اداره مهاجرت میباشد که این مبلغ هم با توجه به نوع فعالیتی که در شرکت انجام خواهید داد متغییر میباشد و مبلغی حدود ۵۰۰رینگیت به بالا است .
ثبت شرکت در لابوان مالزی
در سراسر دنیا مناطق آزاد اقتصادی وجود دارد که به دلیل بهره مندی از شرایط خاص اقتصادی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران خارجی قرار میگیرد ,این مزایا مانند معافیت های مالیاتی , تسهیلات بانکی و سهولت در انجام تجارت های آزاد بین المللی و… میباشد .
یکی از مناطق آزاد اقتصادی جهان در لابوان مالزی میباشد , که در قسمت شرقی کشور مالزی قرار گرفته است , شما می توانید با ثبت شرکت در مالزی در این محدود (لابوان) از مزایایی همچون معافیت از مالیات و همچنین تجارت آزاد بین کشورهای دنیا بهره مند شوید .

مزایای ثبت شرکت در مالزی

از طریق ثبت شرکت در مالزی میتوانید در بانک های این کشور ووهمچنین در معتبر ترین بانک های دنیا افتتاح حساب انجام دهید .
اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مالزی
اگر شما ثبت شرکت در لابوان انجام دهید نیازی به معرفی محل کار نخواهید داشت .
با ثبت شرکت در مالزی میتوانید از هزینه های پایین برای تاسیس شرکت و اداره شرکت برخوردار شوید .
با ثبت شرکت در لابوان از عدم کنترل مبادلات ارزی برخوردار میشوید .
میتوانید تجارت و سرمایه گذاری بین المللی را با ثبت شرکت در لابوان تجربه کنید .
بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات درمانی
رهایی از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه

نکات لازم در مورد ثبت شرکت در مالزی

شما با ثبت شرکت در مالزی میتوانید از امکانات و شرایط ویژه ای که دولت مالزی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است بهره مند شوید و همچنین میتوانید با افتتاح حساب در یکی از شعب بانک های این کشور از تسهیلات بانکی نیز بهره مند شوید , همچنین میتوانید از نیروی کار تحصیل کرده و حرفه ای در حوزه فعالیت خود بهره مند گردید .
باید بدانید که سرمایه گذاری در هر کشوری همچنین در کشور مادری خود , طبق قوانین تجارت و وزارت کار باید سپری شود , و طبق مقررات هر گونه فعالیت تجاری ملزم به پرداخت مالیات میباشد , در کشور مالزی نیز این قوانین وجود خواهد داشت و شما با توجه به نوع فعالیت تجاری و شهری که در آن ثبت شرکت را انجام خواهید داد مستلزم پرداخت مالیات میباشید , به همین خاطر اگر خواستار ثبت شرکت در مالزی میباشید ابتدا باید یک کد شناسایی از اداره مالیات مالزی دریافت کنید , در واقع شما بدون این کد شناسایی قادر به ثبت شرکت در مالزی و شروع فعالیت تجاری نخواهید بود .
ثبت شرکت در مالزی و همچنین کشورهای دیگر دارای پیچیدگی ها و قوانینی میباشد که شما به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود به همین خاطر باید از افرادی که در این زمینه تجارب بسیاری دارند راهنمایی بگیرید .

اخذ جواز کار تخصصی:

برخی امور و خدمات تخصصی برای ارائه دادن در مالزی نیاز به اخذ مجوز لازم از وزارت خانه‌های مربوطه را دارند. به طور مثال اگر شما پزشک هستید علاوه بر ثبت مطب و اخذ اقامت، برای فعالیت نیازمند مجوز وزارت بهداشت و تایید وزارت علوم می‌باشید و یا برای فعالیت شما در امر واردات و صادرات کالا نیازمند جواز بازرگانی (WRT) می‌باشید.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه ی شرکت های خارجی در مالزی

برای ثبت شعبه ی یک شرکت خارجی می توان مستقیما و بدون مراجعه به مشاوران رسمی وارد عمل شد و اقدام به ثبت آن نمود. همچنین استفاده از خدمات مشاوران رسمی در این مورد ممکن می باشد.

1- گام نخست:

مراجعه به اداره ی ثبت مالزی و ارایه مدارک زیر:
1- فرم درخواست
2- نتیجه ی جستجوی نام فرم 13A برای استفاده از نام یک شرکت خارجی، می بایست کپی مدرکی که نشان دهنده ی نام ثبت شده ی شرکت در کشور مبدا می باشد، ارایه گردد.

2- گام دوم:

تحویل مدارک.
پس از تایید نام شرکت خارجی ، مدارک زیر می بایست تهیه، ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و سفارت مالزی در ایران برسد، اعتبار این اسناد حداکثر سه ماه می باشد و در صورت گذشت بیش از سه ماه می بایست مجددا به تایید مراجع ذکر شده برسد.
در صورت ترجمه ی اسناد در مالزی، این مدارک می بایست به تایید شخصی که از سوی اداره ثبت مالزی معرفی می شود برسد.

اسناد و مدارک مورد نیاز :

1- ترجمه ی رسمی و تایید شده ی سند ثبت شرکت.
2- ترجمه رسمی و تایید شده ی اساس نامه.
3- لیست و مشخصات مدیران شرکت مطابق فرم 79
4- مدرک دال بر معرفی یک و یا چند فرد ساکن در مالزی، به عنوان نماینده. این نماینده می بایست طی صورت جلسه ی مدیران و با ارایه ی وکالتنامه ی رسمی از مدیران معرفی گردد.
5- برگه ی رسمی قبول نمایندگی ( فرم 80)
6- پرداخت هزینه ی ابطال تمبر بر اساس سرمایه اسمی اعلام شده طی یک فقره چک بانکی.
برای آگاهی از میزان هزینه ی ابطال تمبر لطفا به این صفحه مراجعه بفرمایید.
7- ارایه ی ارزش برابری نرخ ارز رسمی کشور مبدا با نرخ رینگیت مالزی از روزنامه های مالزی. این نرخ برای تعیین برابری سرمایه شرکت به وجه رایج مالزی استفاده خواهد شد.

3- گام سوم:

تاییدیه اداره ثبت.
اداره ی ثبت شرکت های مالزی، براساس مدارک فوق سند ثبت شرکت را مطابق با (فرم 83) صادر می نماید.

4- گام چهارم:

معرفی مکان نگهداری اسناد و مکان تجاری شرکت.
هر شرکت خارجی موظف است ظرف یک ماه از تاریخ تاسیس مکان نگهداری اسناد و همچنین مکان تجاری شرکت را طی یک اعلامیه به اداره ثبت شرکت های مالزی CCM معرفی نماید.

5- گام پنجم :

موارد لازم الاجرا پس از ثبت:
1- گزارش کلیه تغییرات به اداره ی ثبت. از جمله شرکت و نماینده موظف هستند هر گونه تغییر نماینده را به اداره ی ثبت گزارش نمایند.
2- حداکثر طی مدت 2 ماه پس از هر جلسه ی عمومی سالانه، مدارک زیر می بایست در پرونده ی شرکت درج گردد.
1- کپی سود سالانه ی شرکت
2- کپی ترازنامه دفتر کل
3- شرح دارایی های استفاده شده و عملیات انجام شده در مالزی
4- حساب سود و زیان
تمامی اسناد فوق می بایست به زبان بهاسای مالزی و یا انگلیسی تهیه شوند. هر گونه سند به غیر از این دو زبان می بایست ترجمه رسمی و تایید شده داشته باشند.

تاسیس یک شرکت بومی در مالزی

تعریف :

شرکتی که تمامی و قسمت عمده ی سهام آن به نام شخص و یا اشخاص مالایی است.

شرایط تاسیس یک شرکت بومی :

1- حداقل 2 نفر شریک که یک نفر از ایشان می بایست شهروند و مقیم مالزی باشد.
2- حداقل سن 18 سال
3- شرکا تاجر ورشکسته غیرمعتبر نباشند.
4- در طول 5 سال گذشته مرتکب جرم نشده و محکومیت در دادگاه نداشته باشند.
5- ارایه کارت شناسایی برای اشخاص مالایی. (گزارش پلیس مبنی بر فقدان کارت شناسایی، قابل قبول نیست).

مدت زمان برای تشکیل یک شرکت بومی

7 روز کاری.
اگر در کوالالامپور زندگی میکنید ، راه اندازی سریع شرکت مقدور است.
در صورتی که خارج از کوالالامپور اقامت دارید به زمان فوق مدتی که برای انتقال مدارک از محل اقامت شما به دفتر و بلعکس مورد نیاز خواهد بود را بیفزایید.
توجه:
ما با بررسی های همه جانبه ، سریعترین و کم هزینه ترین راه ها را انتخاب و در خدمت شما گذاشته ایم، به همین دلیل به جرات اعلام می کنیم هر گروه و شخصی که به شما وعده ی انجام کار را در مدت کوتاه تر و یا با هزینه ای کمتر از مبالغ اعلام شده توسط ما بدهد، امکان انجام کار را ندارد.
معمولا ایشان قیمت اصلی تاسیس را پنهان میکنند و وقتی نام شرکت شما تایید شد، چون نام شرکت شما در گروی ایشان خواهد بود، شما ناگزیر از پرداخت نرخ اضافی، بنا به اعلام ایشان خواهید بود.

تاسیس شعبه شرکت خارجی در مالزی

شرکت های ثبت شده در خارج از مالزی اعم از این که محل تجارت آن ها داخل مالزی باشد و یا در حال تجارت با مالزی باشند، طبق قانون شرکت های مالزی به عنوان شرکت های خارجی قلمداد می شوند.
خلاصه ی شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مالزی
1- معرفی حداقل دو مدیر با سن بالای 18 سال
2- معرفی حداقل دو سهام دار با سن بالای 18
( تمامی اشخصاص می بایست آدرس در مالزی اعلام نمایند.)
3- کپی صفحه ی اول گذرنامه یا یاNRIC مدیران و سهام داران
(علاوه بر مراجعه ی حضوری و یا ارسال توسط فرم درخواست، می توانید توسط فکس، پست الکترونیک و یا پست ارسال بفرمایید.)
لطفا برای مشاهده ی آدرس و شماره فکس و پست الکترونیک به این صفحه مراجعه بفرمایید.
4- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت —
علاوه بر مراجعه حضوری و تکمیل فرم می توانید از خدمات تکمیل فرم الکترونیک و یا پیک نامه رسان آتیه آفرینان استفاده بفرمایید.
5- پرداخت بیعانه ی اولیه

روش انجام کار:

1- تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت
2- پرداخت بیعانه (غیرقابل استرداد) به میزان 30% از کل هزینه ی ثبت شرکت
این مبلغ بر اساس سرمایه ی اعلام شده برای ثبت متفاوت خواهد بود.
3- استعلام نام اولیه نام شرکت توسط آتیه آفرینان از اداره ثبت
4- دریافت نتیجه ی استعلام و اعلام آن به جناب عالی
( حداکثر یک ساعت بعد از به جریان افتادن کار)
5- آماده سازی و ارسال فرم های تاسیس برای جناب عالی
6- دریافت فرم های تاسیس امضاشده از جناب عالی
( فرم ها می توانند با مراجعه حضوری جناب عالی در محل آتیه آفرینان و یا با استفاده از خدمات پیک آتیه آفرینان و همچنین توسط پست الکترونیک و یا پست ارسال گردند.)
7- پرداخت 70% باقی مانده از هزینه ی ثبت شرکت
این مبلغ بر اساس سرمایه ی اعلام شده برای ثبت متفاوت خواهد بود.
8- آغاز مراحل ثبت شرکت در اداره ی ثبت
اداره ثبت در صورت تکمیل و بدون اشکال بودن مدارک، حداکثر در مدت 7 روز کاری مراحل ثبت را به اتمام خواهد رساند.
9- تحویل مدارک ثبتی شرکت
 اجاره مکان دفتر در مالزی
هزینه اجاره محل دفتر در کوالالامپور ماهانه بین 1000 لی 10،000 رینگت میباشد (بستگی به محل دفتر دارد)
هزینه یک تلفن ثابت بین 300 لی 1000 رینگت میباشد که لازم است هنگام اجاره دفتر خریداری شود.

هزینه اخذ مجوز کار در مالزی

هزینه اخذ مجوز 500 رینگت میباشد و بستگی به نوع فعالیت شرکت دارد.
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  میتواند به همراه ثبت شرکت شما در مالزی برای شما انواع مجوز ها اعم از: مجوز بازرگانی، آژانسهای مسافرتی، شرکت های انتشاراتی، کافه، رستوران، فروشگاه مواد اغذیه، فروشگاه پوشاک، شرکت نرم افزاری و … را برای شما دریافت نماید.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در مالزی ، افتتاح حساب بانکی در مالزی ، اقامت و پاسپورت مالزی از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای مالزی ، رفع دیپورتی اقامت مالزی ،قبول وکالت در مالزی ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در مالزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور مالزی از طریق کاری ( نیروی کار متخصص ) توسط وکیل متخصص و بین المللی ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی از طریق کاری ( نیروی متخصص ) توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

  اخذ ویزای کشور مالزی:

 متقاضیان خارجی می ‏توانند برای کسب اقامت کشور مالزی، از طریق یک کارفرمای معتبر در مرکز یا شرکتی در کشور مالزی برای اخذ مجوز کار اقدام داشته باشند.
در فرایند اخذ ویزای کاری کشور مالزی، در ابتدا کارفرمایی معتبر در این کشور بایستی پیشنهاد شغلی (job offer) برای استخدام متقاضی خارجی را صادر کند. امکان ارسال درخواست برای استخدام کاری از طریق سایتهای کاریابی کشور مالزی وجود دارد، که متقاضی خارجی رزومه کامل خود را برای کارفرمای معتبر فرستاده و در خواست خود را ارائه می دهد.
آشنایی به زبان های انگلیسی، چینی و مالایی برای کار در شرکتها و موسسات کاری کشور مالزی، بعلاوه مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر و تسلط به کامپیوتر مورد نیاز می باشد.
مدت ویزای کاری کشور مالزی دوساله است و با توجه به شرایط قرارداد بین متقاضی و کارفرما قابلیت تمدید خواهد داشت. مهاجرت به کشور مالزی از طریق ویزای کار ۲ سال به ۲ سال تمدید
می شود ولی امکان اخذ اقامت دائم از این طریق برای متقاضی خارجی وجود نخواهد داشت.
متقاضی خارجی که ویزای کار کشور مالزی را اخذ کرده است، در ابتدا  برای شش ماه اول طبق قوانین اداره مهاجرت کشور مالزی، ملزم به پرداخت مالیات ۲۶ درصدی می باشد، ولی در شش ماه بعد میزان مالیات به شش درصد کاهش می یابد و حتی متقاضی می تواند به صورت قانونی درصدی از مالیات ۲۶ درصدی پرداختی اول را نیز دریافت کند.
یکی از مزایای اخذ ویزای کاری کشور مالزی، امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و همچنین برای پدر و مادر متقاضی خارجی می باشد.
امکان اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان خارجی که اقامت تحصیلی  کشور مالزی دارند، معمولاً وجود ندارد. روزهای کاری در شرکتها و موسسات در کشور مالزی از دوشنبه تا شنبه و معمولاً از ۹ صبح تا ۱۷ عصر می باشد و کارمندان معمولاً امکان استفاده ۱۰ روز تعطیلی در طول یکسال را دارند.

مجوزهای کار برای اتباع خارجی در بخشهای زیر قابل صدور هستند:

ساخت و تولید
گیاهان دارویی
کشاورزی
ساخت و ساز
خدمات

مهاجرت به کشور مالزی از طریق ویزای کار – مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کار کشور مالزی:

گذرنامه معتبر و کپی از آن-عکس پرسنلی-شناسنامه یا کارت شناسایی ملی و کپی از آن-رزومه شخصی یا cv از متقاضی–انگیزه نامه از مهاجرت به کشور مالزی -کپی از مدارک تحصیلی- قرارداد تأییدشده کاری و گواهی پیشنهاد رسمی برای کار بین کارفرما و متقاضی (در صورت وجود) و کپی از آن- فرم های درخواست برای اخذ ویزای کاری کشور مالزی رسید پرداخت آنلاین درخواست کار- مدارک بیمه ای متقاضی-گزارش های پزشکی از کشور متقاضی از مبدا مورد تأیید وزارت بهداشت کشور مالزی-نامه تأییدیه از وزارت امور خانه در کشور مالزی
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور مالزی از طریق ازدواج توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی  از طریق ازدواج توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
یکی از راه های مهاجرت به کشور مالزی و کسب اجازه اقامت موقت برای متقاضی خارجی، ازدواج با شهروند کشور مالزی است.
بر اساس نظام قانونی حاکم بر قوانین ازدواج و احوال شخصی در هر ایالت در کشور مالزی، در اکثر موارد امکان تابعیت بیش از یک کشور برای یک شهروند مالزیایی وجود ندارد، بدین ترتیب متقاضی خارجی که با شهروند مالزیایی ازدواج می کند، پس از گذشت ۱۰ سال از اقامت خود در کشور مالزی و زندگی مشترک با همسر تبعه مالزیایی خود، برای شهروندی کشور مالزی، بایستی شناسنامه ایرانی و ایرانی بودن خود را باطل کرده و اقدامات لازم برای اخذ شهروندی کشور مالزی را داشته باشد.
مراسم ازدواج رسمی در کشور مالزی با خواندن خطبه عقد طبق آیین مذهبی و سنتی برای محرمیت طرفین به هم برگزار می شود. خطبه عقد توسط یک مقام مذهبی (kadhi) با کسب رضایت از طرفین خوانده می شود. (در بعضی موارد، پدر عروس خطبه عقد طرفین را در حضور مقام مذهبی می خواند.)
در کشور مالزی دو نوع ازدواج برای شهروند مالزیایی با متقاضی خارجی وجود دارد: ازدواج با متقاضی خارجی مسلمان  و یا متقاضی خارجی غیر مسلمان.
ازدواج قانونی به سه روش مختلف در کشور مالزی انجام می شود و سپس در اداره ثبت ملی یا NRD در کشور مالزی به ثبت می رسد، که عبارتند از:
ازدواج رسمی طرفین در دفتر ثبت ازدواج در کشور مالزی
ازدواج رسمی طرفین در کلیسا یا معبد همراه با اجرای مراسم مذهبی سنتی در کشور مالزی
ثبت ازدواج رسمی طرفین با صدور مجوز از سوی نخست وزیر کشور مالزی
دولت کشور مالزی قوانین سخت گیرانه ای را برای تخلفات ازدواج و اجرای قوانین اسلامی و سنتی حاکم بر کشور مالزی وضع کرده است، که در مواردی باعث محکومیت فرد مجرم به حبس و پرداخت جریمه می شود. لذا ازدواج با شهروند کشور مالزی و اخذ اقامت کشور مالزی برای متقاضیان خارجی، شرایط نسبتاً دشواری دارد.

زوجین که قصد درخواست برای ویزای ازدواج کشور مالزی را دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند :

 1- حداقل سن ۲۱ سال
2- عدم سوء پیشینه
3- قبولی در تست سلامت پزشکی
4- کارت شناسایی و شناسنامه و کپی از صفحات
5- پاسپورت معتبر از متقاضی خارجی با تاریخ درج شده ورود به کشور مالزی
6- تمکن مالی متقاضی خارجی برای توانایی در پرداخت هزینه های زندگی برای خود، همسر و فرزندان در کشور مالزی
7- اثبات واقعی بودن ازدواج و ارائه اظهارنامه ازدواج (ترجمه به زبان مالایی)
8- تکمیل فرم تقاضا برای ویزا به زبان مالایی و پرداخت هزینه برای صدور ویزا
9- قبولی در مصاحبه سفارت یا کنسولگری کشور مالزی
10- عکس رنگی پاسپورتی از زوجین
11- ارائه گواهی اثبات طلاق از همسر یا فوت همسر در صورت وجود زندگی قبلی برای متقاضی خارجی
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، شهروندی و تابعیت ) کشور مالزی از طریق تولد فرزند توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور مالزی  از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

اقامت مالزی از طریق تولد

پیش از توضیح اقامت مالزی از طریق تولد، دو شیوه­ی اعطای تابعیت (اصل خاک و اصل خون) به صورت مختصر توضیح داده می­شود.
بر اساس اصل خاک، هر فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد می‌شود، تابعیت یا شهروندی آن کشور را هم دریافت می‌کند و اصل خون، شیوه‌ای دیگر اعطای تابعیت است که بر اساس آن ملیت هر شخص بر اساس ملیت یک یا هر دو والدین او تعیین می‌شود. کشور مالزی از جمله کشور­هایی است که از قوانین اصل خون تبعیت می­کند. همچنین این کشور سیستم تابعیت دو گانه را نمی­پذیرد.
طبق قانون مالزی، تابعیت و اقامت مالزی از طریق تولد به اشخاص ذیل تعلق می­گیرد.
۱- کودکی که از پدر و مادری با تابعیت مالزی در خاک و یا خارج از خاک مالزی متولد شود.
۲- کودکی که از پدری با تابعیت مالزی و مادر خارجی در خاک و یا خارج از خاک مالزی متولد شود. قابل ذکر است در صورتی که پدر تبعه مالزی و مادر خارجی، رسماً ازدواج نکرده باشند، کودک متولد شده نمی­تواند تابعیت مالزی را برگزیند.
۳- کودکی که از مادری با تابعیت مالزی و پدر خارجی در خاک مالزی متولد شود. این شخص می­تواند تا سن ۱۸ سالگی دو تابعیتی باشد و بعد از آن خود تصمیم می­گیرد که کدام تابعیت را برگزیند. زیرا همان­طور که قبلاً ذکر شد، کشور مالزی تابعیت مضاعف را نمی­پذیرد.
۴- کودکی که از پدر و یا مادر مقیم دائم مالزی متولد شده باشد، به عنوان تبعه مالزی محسوب می‌­گردد.
۵- طبق قانون تابعیت و اقامت در مالزی، اشخاصی که از پدر و مادر خارجی در مالزی متولد شوند، می­توانند تقاضای ثبت تابعیت خود را از دولت مالزی بنمایند. شخص در چنین حالتی بایستی اطلاعات مقدماتی و اولیه از زبان مالزیایی داشته باشد.
۶- کودک متولد شده از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو کشور مالزی.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی  را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در مالزی ، افتتاح حساب بانکی در مالزی ، اقامت و پاسپورت مالزی از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای مالزی ، رفع دیپورتی اقامت مالزی ،قبول وکالت در مالزی ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در مالزی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، شهروندی و تابعیت ) کشور مالزی از طریق تحصیلی توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی کشور مالزی همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور مالزی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند .

مزایای تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی مزایایی دارد که در ذیل به آن اشاره شده است:

1-  قیمت ارزان زندگی در مالزی باعث شده که شهریه دانشگاه هایش نسبت به کشور های دیگر پایین تر باشد.
2-.  دانشجویان در هنگام تحصیل از بیمه درمانی و همه امکانات دولتی برخوردار می شوند.
3-تقریبا همه دانشگاه های مالزی خوابگاه های با قیمت خیلی مناسب دارند و به دانشجویان خارجی تحویل می دهند.
4-  اعتبار تقریبا 90 درصد دانشگاه های مالزی از نظر جمهوری اسلامی ایران یکی از مزیت های دیگر تحصیل در مالزی است. از لحاظ اعتباری ، اعتبار بالایی در جهان دارد.
5-  تعداد زیاد دانشجویان ایرانی در مالزی ، سبب زندگی راحت تر برای فردی است که قصد پذیرش گرفتن دارد.
6- نیاز به خرید وسایل زندگی وجود ندارد ، چه شخص در خوابگاه باشد چه بخواهد خانه اجاره کند.
 تحصیل در مدارس بین المللی مالزی
لیست مدارسمعتبر بین المللیمالزی به شرح زیر می باشد.
مدرسه بین المللی نکسوس Nexus
مدرسه بین المللی اِی آی اس ام  AISM
مدرسه بین المللی ای ال سی  ELC
مدرسه بین المللی آلیس اسمیت  Alice Smith
مدرسه آلمانی کوالالامپور (سیستم آموزشی آلمانی) (DSKL)
مدرسه بین المللی فیر ویو (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Fairview International School)
مدرسه بین المللی هورایزون (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Horizon International School)
مدرسه فرانسوی کوالالامپور (سیستم آموزشی فرانسوی) (LFKL)
مدرسه بین المللی کوالالامپور (سیستم آموزشی آمریکایی) (ISKL)
مدرسه استرالیایی (سیستم آموزشی استرالیایی) (Australian International School)
مدرسه بین المللی مونت کیارا (سیستم آموزشی آمریکایی) (Mont Kiara International School)
مدرسه بین المللی گاردن (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Garden International School)

مدرسه بین المللی نکسوس Nexus

این مدرسه در منطقه پوتراجایا واقع شده است. در این مدرسه بین المللی از جدیدترین متد ها و شیوه های تدریس و یادگیری آموزش استفاده می شود. تسهیلات و امکانات آموزشی که در مدرسه بین المللی نکسوس Nexus فراهم شده است محیط را طوری برای دانش آموزان فراهم می کند که آنها از بودن در مدرسه احساس رضایت کامل داشته باشند.

مدرسه بین المللی اِی آی اس ام  AISM

اولین و تنها مدرسه بین المللی با محیط کاملاً استرالیایی است. دانش آموزان از دوره آمادگی ( ۳ سالگی) برای ۱۲ سال یا به عبارتی ۱۸ سالگی می توانند از مزایای تحصیل در این مدرسه استفاده نمایند و مهارتهای آموزشی لازم را کسب نمایند. مربیان و معلمان با تجربه که با دقت انتخاب شده اند استاندارهای لازم آموزش جهت تدریس در این موسسه را دارند. تمامی دانش آموزان بین المللی می توانند از کلیه مزایای تحصیلی این مدرسه استفاده کنند.

مدرسه بین المللی ای ال سی  ELC

مدرسه بین المللی ELC همزمان با دبیرستان ELC در سال ۱۹۸۷ تشکیل شد. این مدرسه با هدف تربیت خردسالان در گروه سنی ۳ سال زیر نظر دکتر کالو و دکتر غزالی ایجاد شد. این آموزشگاه دارای دو محوطه جداگانه برای مقطع ابتدایی و دبیرستان است. در سال ۱۹۹۷ این موسسه شعبه جدید را در منطقه Sungai Buloh در ایالتSelongor ایجاد کرد و در ۷ مارچ ۱۹۹۸ وزیر آموزش مالزی این مدرسه را تایید کرد. این مدرسه در محیطی به مساحت ۲۴٫۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.

مدرسه بین المللی آلیس اسمیت  Alice Smith

یکی از بزرگترین و بهترین مدارس انگلیسی الاصل در منطقه جنوب شرق آسیا است. این مدرسه در کوالالامپور واقع شده است و با توجه به امکانات و تسهیلات که ارائه می دهد برای گروه سنی ۳ تا ۱۸ سال بسیار مناسب است. این مدرسه با در نظر گرفتن مجهزترین تیم آموزشی جزء یکی از بهترین مدارس می باشد.
مدرسه آلمانی کوالالامپور (سیستم آموزشی آلمانی) (DSKL)
این مدرسه در منطقه دامن سرا واقع شده است.
سیستم آموزشی و زبان تدریس در این مدرسه به طور کامل آلمانی است.

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۶ هزار رینگیت
ودیعه: ۱۰ هزار رینگیت برای هر خانواده به اضافه یک نیم ترم تحصیلی (۳ تا ۸ هزار رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)
شهریه مدرسه: از ۱۳ تا ۳۲ هزار رینگیت در سال
شهریه کلاس زبان برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان: ترمی ۷۵۰ رینگیت (سالانه ۳۰۰۰ رینگیت)
در این منطقه مدرسه بین المللی ماز (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Maz International School) نیز واقع شده است.
مدرسه بین المللی فیر ویو (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Fairview International School)
این مدرسه نیز از سیستم آموزشی بریتانیا پیروی می کند و در منطقه امپنگ واقع شده است و دارای دو دوره ابتدایی و دبیرستان می باشد.
مدرسه فیرویو دوره های پیش دانشگاهی و A’Level را برگزار نمی کند.
مدرسه بین المللی فایر ویو ، یک موسسه آموزشی ثبت شده در وزارت آموزش مالزی است که در سال ۱۹۷۸ توسط تعدادی از شرکا تاسیس شد. هدف اصلی و نهایی موسسین مرکز آماده نمودن کودکان از سن چهارسالگی با آموزش در حد استاندارد و استفاده از انگلیسی در حد وسیع است. این مدرسه بین المللی در محله ای شلوغ در مرکز کوالالامپور واقع شده است.

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۳۰۰۰ رینگیت
ودیعه: دو ترم تحصیلی ( ۷۵۰۰ تا ۲۲ هزار رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)
شهریه مدرسه: از ۱۱ تا ۳۲ هزار رینگیت در سال
مدرسه بین المللی هورایزون (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Horizon International School)
این مدرسه در منطقه مونت کیارا / سری هارتاماس واقع شده است و مدرسه هورایزون که با سیستم آموزشی بریتانیایی (مشابه گاردن، سی فول، فیرویو و غیره) اداره می شود، در منطقه زیبای کنی هیلز در قسمت جنوبی مونت کیارا واقع شده که به لحاظ هزینه بسیار مناسب تر از سایر مدارس این منطقه است. در این مدرسه برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان، کلاس های فوق برنامه تقویت زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است.

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۱۷۰۰ تا ۳۲۰۰ رینگیت
ودیعه: یک ترم تحصیلی ( ۲۳۰۰ تا ۳۸۰۰ رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)
شهریه مدرسه: از ۷۱۰۰ تا ۱۱ هزار رینگیت در سال
مدرسه فرانسوی کوالالامپور (سیستم آموزشی فرانسوی) (LFKL)
این مدرسه در منطقه مونت کیارا / سری هارتاماس واقع شده است و سیستم آموزشی و زبان تدریس در این مدرسه به طور کامل فرانسوی است. شهریه مدرسه از ۱۶ تا ۳۵ هزار رینگیت متغیر است.

مدرسه بین المللی کوالالامپور (سیستم آموزشی آمریکایی) (ISKL)

این مدرسه در منطقه امپنگ واقع شده و از معدود مدارس بین المللی که با سیستم آموزشی آمریکایی اداره می شود. در سیستم آمریکایی، دوره تحصیل به سه دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می شود در حالی که سیستم بریتانیایی تنها ۲ دوره ابتدایی و دبیرستان را شامل می شود. مواد آموزشی دوره ابتدایی “زبان انگلیسی”، “ریاضی”، “علوم تجربی” و “علوم اجتماعی” هستند. علاوه بر این ها دانش آموزان کلاس های موسیقی، هنر، آی تی، ورزش و تربیت بدنی را در برنامه خود خواهند داشت. دوره راهنمایی (سال های ۶ تا ۸) شامل زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم تجربی، تربیت بدنی، زبان دوم (اسپانیایی یا فرانسه) به عنوان دروس پایه و مجموعه ای از شاخه های هنر، آی تی و کامپیوتر، طراحی، موسیقی و تداتر به عنوان دروس انتخابی است. در دوره دبیرستان (سال های ۹ تا ۱۲) نیز زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، زبان دوم و فهرست کاملی از هنر ها مانند موسیقی و تئاتر آموزش داده می شوند. هزینه ها: هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۲۷ هزار رینگیت ودیعه: ندارد شهریه مدرسه: از ۴۵ تا ۶۵ هزار رینگیت در سال شهریه کلاس زبان برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان: سالانه ۸ تا ۱۰ هزار رینگیت

مدرسه استرالیایی (سیستم آموزشی استرالیایی) (Australian International School)

تنها مدرسه ای در منطقه سردانگ که با سیستم کامل آموزشی استرالیا اداره می شود.
موارد آموزشی در دوره ابتدایی (مهد کودک تا سال ۶ ابتدایی) شامل “زبان انگلیسی”، “ریاضی”، “علوم و فناوری”، “علوم اجتماعی”، “هنر”، “ورزش و تندرستی” می باشد. علاوه بر این دانش آموزان ملزم به انتخاب یک زبان دوم نیز هستند.
مفاد آموزشی در دوره دبیرستان (سال های ۷ تا ۱۰) شامل “زبان انگلیسی”، “شاخه های مختلف ریاضی”، “زیست شناسی”، “فیزیک”، “شیمی”، “علوم اجتماعی”، “مطالعات آسیایی”، “تاریخ”، “جغرافیا”، “مدیریت و تجارت”، “هنر”، “تئاتر”، “موسیقی”، “هنرهای تجسمی”، “آی تی و کامپیوتر”، “ورزش و تندرستی” می باشد. دانش آموزان در این دوره نیز زبان دوم انتخابی را ادامه می دهند.
سال های ۱۱ و ۱۲ که پیش دانشگاهی محسوب می شوند، تنها شامل دروس انتخابی خواهند بود

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۱۷ هزار رینگیت
ودیعه: یک ترم تحصیلی ( ۶ تا ۱۱ هزار رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)
شهریه مدرسه: از ۲۵ تا ۴۵ هزار رینگیت در سال
شهریه کلاس زبان برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان: ترمی ۷۵۰ رینگیت (سالانه ۳۰۰۰ رینگیت)

مدرسه بین المللی مونت کیارا (سیستم آموزشی آمریکایی) (Mont Kiara International School)

از معدود مدارس بین المللی که با سیستم آموزشی آمریکایی اداره می شود. در سیستم آمریکایی، دوره تحصیل به سه دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می شود در حالی که سیستم بریتانیایی تنها ۲ دوره ابتدایی و دبیرستان را شامل می شود. در این مدرسه برای دانش آموزان غیر انگلیسی زبان، کلاس های فوق برنامه تقویت زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است.
مواد آموزشی دوره ابتدایی “زبان انگلیسی”، “ریاضی”، “علوم تجربی” و “علوم اجتماعی” هستند. علاوه بر این ها دانش آموزان کلاس های موسیقی، هنر، آی تی، ورزش و تربیت بدنی را در برنامه خود خواهند داشت.
دوره راهنمایی (سال های ۶ تا ۸) شامل زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، ریاضیات، علوم تجربی، تربیت بدنی، زبان دوم (اسپانیایی یا فرانسه) به عنوان دروس پایه و مجموعه ای از شاخه های هنر، آی تی و کامپیوتر، طراحی، موسیقی و تداتر به عنوان دروس انتخابی است.
در دوره دبیرستان (سال های ۹ تا ۱۲) نیز زبان انگلیسی، علوم اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، زبان دوم و فهرست کاملی از هنر ها مانند موسیقی و تئاتر آموزش داده می شوند.

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۲۳ هزار رینگیت
ودیعه: ندارد
شهریه مدرسه: از ۴۰ تا ۸۰ هزار رینگیت در سال

 مدرسه بین المللی گاردن (سیستم آموزشی بریتانیایی) (Garden International School)

این مدرسه در منطقه مونت کیارا / سری هارتاماس واقع شده است و از معتبرترین و قدیمی ترین مدارس بین المللی مالزی با سیستم آموزشی بریتانیایی
موارد آموزشی در دوره ابتدایی (پیش دبستانی تا سال ۶ ابتدایی) شامل “زبان انگلیسی”، “ریاضی”، “آی تی و کامپیوتر”، “تاریخ”، “جغرافیا”، “علوم”، “موسیقی”، “زبان فرانسه”، “ورزش و تندرستی” می باشد. علاوه بر این دانش آموزان ملزم به انتخاب یک رشته تخصصی ورزشی نیز هستند.
مفاد آموزشی در دوره دبیرستان (سال های ۷ تا ۱۱) به طور کامل تحت سیستم آموزشی بریتانیا طراحی شده و شامل “زبان انگلیسی”، “شاخه های مختلف ریاضی”، “زیست شناسی”، “فیزیک”، “شیمی”، “علوم اجتماعی”، “مطالعات آسیایی”، “تاریخ”، “جغرافیا”، “مدیریت و تجارت”، “هنر”، “تئاتر”، “موسیقی”، “هنرهای تجسمی”، “آی تی و کامپیوتر”، “ورزش و تندرستی” می باشد. دانش آموزان در این دوره ملزم به انتخاب زبان دوم (فرانسه یا اسپانیایی) هستند.
سال ۱۲ که پیش دانشگاهی محسوب می شود، تحت استاندارد A’Level کمبریج در رشته های مختلف برگزار می شود.
این مدرسه یکی از بزرگترین مدارس خصوصی در مالزی است که در سال ۱۹۵۱ به سبک انگلیسی احداث شده است و در کوالالامپور قرار دارد. کمپ اصلی این مدرسه در سال ۱۹۹۶ بنا شد. مدرسه بین المللی Garden دارای دو واحد کاملاً مجزا است که یکی در کوالالامپور و دیگری در کوانتان واقع شده است. تمامی کارمندان از مراکزی اروپایی ، استرالیایی و خود مالزی استخدام شده اند و کاملا آموزش دیده اند.

هزینه ها:

هزینه ورود به مدرسه که تنها در سال اول دریافت می شود: ۲۱ هزار رینگیت
ودیعه: یک ترم تحصیلی ( ۱۰ تا ۱۵ هزار رینگیت که پس از پایان تحصیل باز گردانده می شود)
شهریه مدرسه: از ۳۰ تا ۵۰ هزار رینگیت در سال

ادامه تحصیل در مالزی :

در کشور مالزی دانشگاه ها و کالج های متعددی زیر نظر دانشگاه های معتبر جهانی و یا به طور مستقل مشغول فعالیت می باشند . مشاورین ما با توجه به رشته تحصیلی شما انتخاب های گوناگونی را به شما ارائه می دهند تامناسب ترین دانشگاه ممکن را انتخاب کنید .

کلیه امور اخذ پذیرش تحصیلی :

امروزه کشور مالزی با پیشرفت های سریعی که در عرصه های علمی و تحقیقاتی داشته بستر مناسبی را برای دانشجویان و دانش پژوهان اینترنشنال فراهم آورده. کیفیت و امکانات روز دنیا به همراه شرایط ارزان زندگی در مالزی این کشور را به عنوان یک کشور ایده آل برای ادامه تحصیل و یافتن فرصت های شغلی مورد نظر تبدیل نموده است. برای گرفتن ویزای تحصیلی پس از تعیین دانشگاه ابتدا مدارک دانشجو به دانشگاه ارائه می شود پس از موافقت دانشگاه ، پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه صادر میشود که لازمه مراحل اخذ ویزای تحصیلی شماست. ما با شناختی که از سیستم پذیرش دانشجوی هر دانشگاه داریم ، پذیرش تخصیلی شما را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می دهیم تا وارد مرحله بعد که اخذ ویزای دانشجویی است شوید

مدارک مورد نیاز:

متقاضیان جهت ثبت نام می بایست مدارک زیر را در مرحله اول به صورت اسکن شده به آدرس الکترونیکی شرکت ارسال کرده و گروه مذکور پس از تایید مدارک و ثبت آن در دانشگاه، در مرحله دوم اصل مدارک را به آدرس پستی شرکت از طرف متقاضی ارسال خواهد گردید.
مدارکی که برای اقدام به تشکیل پرونده و پذیرش مورد نیاز می باشد در سه گروه به شرح زیر تفکیک میگردد:
1-مدارک مورد نیاز برای مقطع لیسانس
2-مدارک مورد نیاز برای مقطع ارشد (By Course)
3-مدارک مورد نیاز برای مقطع ارشد و دکتری ((By Research
4-مدارک مورد نیاز برای مقطع لیسانس
این مقطع برای متقاضیانی که فارغ التحصیل دبیرستانی بوده و یا پیش دانشگاهی دارند. در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی را اخذ نکردند میتوانند همزمان با تحصیل در سال اول واحدهای مربوط به پیش دانشگاهی را بگذرانند. مدارک مورد نیاز عبارتند از:
الف: ترجمه انگلیسی دیپلم و پیش دانشگاهی  که به تائید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.
ب: ترجمه انگلیسی ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی که به تائید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.
ج: 6 قطعه عکس تمام رخ  3×4 با فرمت پاسپورتی.
ح: کپی پاسپورت (از تمام صفحات).
مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع لیسانس در حدود 1 الی 2 هفته میباشد.
مدت زمان طول تحصیل در مقطع لیسانس در حدود 3 الی 4 سال میباشد.

2- مدارک مورد نیاز برای مقطع ارشد

این مقطع برای متقاضیانی که فارغ التحصیل لیسانس  بوده و متقاضی ادامه تحصیل در مقطع ارشد به صورت اخذ درسی میباشد. این نوع تحصیل  (By Course)بیشتر برای متقاضیانی مناسب میباشد که رشته لیسانس با رشته مورد علاقه در مقطع ارشد یکسان نمیباشد، لذا برای متوجه شدن مفاهیم درسی نیاز به پاس کردن درسهای با محتوای رشته جدید میباشند. مدارک مورد نیاز عبارتند از:
الف: ترجمه انگلیسی لیسانس  که به تائید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.
ب:  6 قطعه عکس تمام رخ 3×4 با فرمت پاسپورتی.
ج:  کپی پاسپورت (از تمام صفحات).
ح:  توصیه نامه اساتید ( از 2 استاد)
خ:  ضمانتنامه بانکی ( موجودی حساب به مبلغ 6000.000 تومان)
مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع لیسانس در حدود 3-2هفته میباشد.
طول تحصیل در مقطع ارشد به صورت ((By Course در حدود 1.5 الی 2 سال میباشد.

3-مدارک مورد نیاز برای مقطع ارشد و دکتری ( By Research )

این مقطع برای متقاضیانی که فارغ التحصیل لیسانس یا ارشد بوده و متقاضی ادامه تحصیل در مقطع ارشد و یا دکتری به صورت پژوهشی میباشد. این نوع تحصیل بیشتر برای متقاضیانی مناسب میباشد که رشته فارغ التحصیلی با رشته انتخابی در مقاطع بالا یکسان بوده و محدودیت زمانی برای تحصیل و پاس کردن دروس مرتبط دارند، همچنین این نوع تحصیل برای متقاضیانی که سطح زبان انگلیسی بالایی ندارند هم مناسب میباشد ، برای این گروه متقاضیان ما در مرحله اول از اساتید دانشگاههای مرتبط موضوعاتی را گرفته و به متقاضی برای تهیه پروپوزال تخصصی ارسال میکنیم و در صورت نیاز افرادی را از رشته های مرتبط برای تهیه به این متقاضیان معرفی خواهیم کرد.

  مدارک مورد نیاز عبارتند از:

الف: ترجمه انگلیسی لیسانس  که به تائید قوه قضاییه ایران رسیده باشد.
ب: 6 قطعه عکس تمام رخ 3در4 با فرمت پاسپورتی.
ج: کپی پاسپورت (از تمام صفحات).
ح: توصیه نامه اساتید ( از 2 استاد)
خ: ضمانتنامه بانکی ( موجودی حساب به مبلغ 6000.000 تومان)
ع: پروپوزال تخصصی با فرمت و موضوع دانشگاه مورد نظر
مدت زمان اخذ پذیرش برای مقطع لیسانس در حدود 2  ماه میباشد.
طول تحصیل برای مقطع ارشد و دکتری ((By Research در حدود 2 الی 4 سال میباشد.

انواع بورسیه و کمک هزینه تحصیلی‌ در مالزی

با توجه به نیاز و درخواست متقاضیان تحصیل در مالزی، این مقاله را به معرفی‌ فرصت‌های دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی‌ در دانشگاه های مالزی اختصاص خواهیم داد. در ابتدا انواع کمک هزینه در دانشگاه های مالزی را معرفی‌ خواهیم کرد. سپس نحوه اقدام و شرایط دریافت هر کدام را توضیح میدهیم و در آخر کمک هزینه‌های جاری دانشگاه های مالزی را معرفی‌ خواهیم کرد. این بخش در طول زمان تکمیل خواهد شد.

انواع کمک هزینه تحصیلی‌ در مالزی

در یک دست بندی کلی‌ کمک هزینه تحصیلی در مالزی را میتوانیم به دو دسته تخفیف شهریه و کمک هزینه ماهیانه تقسیم بندی کنیم. تخفیف شهریه بیشتر برای دانشجویان کارشناسی ارائه میشود، در حالی که کمک هزینه‌های ماهیانه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی مطرح است.

تخفیف شهریه

با ارائه این کمک هزینه که توسط دانشگاههای خصوصی مالزی ارائه میشود، ۲۰ تا ۵۰ درصد از شهریه سالانه دانشجو کسر خواهد شد. شرایط دریافت این کمک هزینه در دانشگاههای مختلف یکسان نیست. با این وجود کسب نمرات بالا در سال اول تحصیل، این امکان را به شما میدهد که برای سال دوم از دانشگاه درخواست کمک هزینه نمایید. ضمن اینکه دانشجویانی که دارای معدل بسیار خوب در دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی هستند، میتوانند در زمان ارسال پرونده پذیرش برای تخفیف شهریه سال اول نیز تقاضا دهند. طبیعی است که تصمیم گیری در این مورد با دانشگاه مربوطه است.

کمک هزینه ماهیانه

این کمک هزینه که بیشتر شامل حال دانشجویان دکترا میشود، خود به انواع مختلف تقسیم بندی میشود.
این کمک هزینه میتواند شامل قرارداد رسمی‌ با دانشگاه یا دانشکده باشد و دانشجو در قبال انجام تعهداتی مانند انجام یک پروژه تحقیقاتی‌ یا تهیه مقالات بین المللی مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت می‌کند. این نوع کمک هزینه اصطلاحا اسکالرشیپ یا بورسیه نامیده میشود.
نوع دیگر کمک هزینه به دانشجویان دکترا که بسیار مرسوم تر است، توسط استاد راهنمای دانشجو پرداخت میشود. در این صورت استاد با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد، مبلغی را به صورت ماهیانه به دانشجو پرداخت می‌کند. این کمک هزینه در قبال تعهد دانشجو در دستیاری تدریس (Lecturer Assistant) و یا دستیاری در تحقیق (Research Assistant) پرداخت میشود. این نوع کمک هزینه اصطلاحا با کلمات فاند یا گرانت شناخته میشوند.

نحوه درخواست و دریافت این کمک هزینه

برای دریافت این کمک هزینه، شما باید سوپروایزر یا استاد راهنمای خود را شناسایی کرده باشید. برای این کار می بایست پروپوزال دکترا را آماده کرده و به همراه رزومه خود برای اساتیدی که در زمینه مرتبط کار کرده اند، ارسال کنید. (دانلود نمونه پروپوزال و رزومه). پس از تائید پروپوزال توسط استاد، در واقع شما یک سوپروایزر پیدا کرده اید که این اولین مرحله برای تحصیل در مقطع دکترا است. در مکاتبات بعدی با استاد میتوانید نظر ایشان را در مورد حمایت مالی از تحقیق خود جویا شوید. در این زمان ممکن است با جواب مثبت یا منفی‌ استاد مواجه شوید و یا اینکه استاد کار تحقیقاتی‌ دیگری را که برای آن بودجه تعریف شده است، به شما پیشنهاد دهد.
لطفا این مورد را رعایت کنید:
۱- هرگز در مکاتبات ابتدایی از استاد طلب کمک مالی نکنید.
۲- نوع نگارش و نحوه درخواست کمک هزینه بسیار مهم است. این مطلب باید به زبان رسمی‌ و با لحن بسیار مودبانه مطرح شود.
کمک هزینه تحصیلی‌ مالزی، کمک هزینه دانشگاه مالزی، اسکالرشیپ مالزی، فاند دکترا مالزی، بورسیه مالزی
معرفی‌ کمک هزینه‌های ارائه شده در دانشگاه های مالزی

بورسیه ۵۰ درصد دانشگاه Limkokwing و دانشگاه HELP

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه لیم کوک وینگ و دانشگاه هلپ مالزی (در کلیه رشته ها و مقاطع) میتوانند از بورسیه (تخفیف شهریه) ۵۰ درصد استفاده نمایند. این تخفیف که شامل هزینه تحصیل کل دوره است، در صورت ثبت نام از طریق مالزی دات نت برای دانشجو منظور میشود. به عنوان مثال دانشجوی متقاضی تحصیل در رشته معماری داخلی در شرایط عادی میبایست مبلغ ۲۰۰۰ دلار برای ثبت نام و حدود ۱۹۰۰۰ دلار برای شهریه ۶ ترم تحصیل پرداخت کند. اما با بورسیه ۵۰ درصد ، دانشجو مبلغ ۲۰۰۰ دلار برای ثبت نام و ۹۵۰۰ دلار به عنوان شهریه پرداخت میکند. (هر ترم ۱۶۰۰ دلار). لازم به ذکر است تعداد بورسیه ارایه شده محدود بوده و هر ترم به تعداد محدودی دانشجو ارایه خواهد شد. برای استفاده از این بورسیه مدارک تحصیلی خود و اسم رشته مورد نظر را از طریق ایمیل info@malezi.net برای ما ارسال کنید. خدمات پذیرش و دریافت بورسیه از این دانشگاه از طریق مالزی دات نت رایگان بوده و هیچ گونه حق الزحمه دریافت نخواهد شد. برای اطلاعات بیشتر با ۸۵۵۲۱۲۵۴-۰۲۱ تماس بگیرید.

کمک هزینه‌های دانشگاه ناتینگهام

۱- کمک هزینه‌های تحقیقاتی‌ برای دانشجویان دکترا
در بالا به این مورد اشاره شد. در دانشگاه ناتینگهام نیز همانند سایر دانشگاه ها، اساتیدی وجود دارند که برای کارهای تحقیقاتی‌ بودجه تعریف شده دارند.
۲- کمک هزینه ویژه دانش آموختگان
دانشگاه کمک هزینه‌هایی را برای دانش آموختگان دانشگاه، همسر، فرزندان و خواهر یا برادر آنها در نظر گرفته شده است.
۳- کمک هزینه دانشکده ها
در ابتدای هر سال تحصیلی‌ به دانشجویان برتر هر دانشکده  (ده درصد برتر) تخفیف شهریه‌ای معادل ۲۵ درصد تعلق خواهد گرفت.
۴- کمک هزینه راهکارهای توسعه
این بورسیه به آن دسته از دانشجویانی که توانایی‌ و پتانسیل ارائه برنامه برای ایجاد تغییر در مسیر پیشرفت و توسعه کشور خود را داشته باشند، تعلق خواهد گرفت.
۵- کمک هزینه دانشجویان ممتاز
این کمک هزینه به طور خودکار در زمان بررسی‌ پرونده پذیرش به دانشجویان دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی که نمرات عالی‌ دارند تعلق می‌گیرد. بر این اساس به این دسته دانشجویان در زمان ورود به رشته تحصیلی تخفیف شهریه‌ای معادل ۲۵ درصد تعلق خواهد گرفت.
HOMEتحصیل پزشکی و دندانپزشکیتحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

یکی از راه های بسیار پرطرفدار برای مهاجرت به کشور بسیار مدرن و پیشرفته مالزی ، مهاجرت تحصیلی به این کشور است . اهمیت زیادی دارد که تحصیل در چه رشته ای را انتخاب کنید تا بعد از آن بتوان مهاجرت خود را تکمیل کرد .  در این مقاله به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی می پردازیم تا با شرایط آن که به همت مشاوران ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی از برترین موسسات حقوقی مهاجرتی کشور نگارش شده است آشنا شوید .

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

کشور مالزی در سال های گذشته به قطبی جذاب و بین المللی برای گردشگری و یکی از مقاصد مهم و قابل دسترس برای بسیاری از متقاضیان تحصیل از سراسر دنیا تبدیل شده است . این کشور در جنوب شرق آسیا واقع شده و با آب و هوای استوایی و تقریباً ثابت درتمام طول سال ، سرزمینی سرسبز و متعادل را پدید آورده است .
مالزی کشوری دو بخشی (شرقی و غربی) و شامل ۱۳ ایالت است . پایتخت آن کوالالامپور بوده و اکثریت مردمان آن مسلمان هستند .
زبان رسمی مردم مالزی مالایی است اما به دلیل حضور بسیار پر شمار توریست ها و دانشجویان بین المللی ، زبان انگلیسی زبانی رایج در میان مردم می باشد . تحصیل در کشوری مانند مالزی می تواند برای یک متقاضی مزایای زیادی داشته باشد که برخی از مهمترین آن ها عبارتند از :
مدارک معتبر در سطح بین المللی و امکان مهاجرت فارغ التحصیلان به کانادا ، امریکا ، استرالیا و اروپا (حتا برخی از دانشگاه های دارای شعبه های بین المللی از مهمترین مراکز دانشگاهی استرالیا و کانادا در این کشور هستند)
تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های بسیار پیشرفته و مدرن با بالاترین سطح استانداردهای بین المللی
هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در کشوری زیبا و مدرن
مورد تأیید بودن مدارک تحصیلی مالزی از سوی ایران
حضور بیش از ۵۰٫۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا و پدید آوردن محیطی چند فرهنگی و متنوع
اشتراک و نزدیکی فرهنگی با مردم ایران و رفت و آمد بسیار آسان با پروازهای متعدد در طول هفته

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

در کشور مالزی دو دسته دانشگاه وجود دارد : دولتی و خصوصی . در هر دو نوع دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارند و تنها تفاوت های آن ها در نوع پذیرش و هزینه هایشان هستند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

دانشگاه های خصوصی مالزی مدرک دیپلم کشورهای دیگر را قبول دارند و تنها شروط پذیرش در آن ها داشتن نمرات مقبول در دروس ریاضی ، شیمی ، فیزیک و زیست شناسی و همچنین مدرک زبان ( آیلتس بالای ۶ ) هستند .
اما شیوه پذیرش دانشگاه های دولتی متفاوت است . به هیچ عنوان مدارک دیپلم کشورهای دیگر برای این دسته از دانشگاه ها قابل قبول نیستند . اگر شخصی با دیپلم کشوری غیر از مالزی متقاضی ورود به این دانشگاه ها باشد ، باید نخست در دوره ای ۸ تا ۱۰ ماهه شرکت کند تا با قبولی در امتحانات آن ، مجوز ورود به دانشگاه دولتی را پیدا کند .
ملاک اصلی دانش زبان انگلیسی برای دانشگاه ها تسلط متقاضی بر این زبان است . اگر متقاضی در کشور خودش موفق به گرفتن مدرک زبان نشده ، پیش از شرکت در کلاس های دانشگاه ، دوره های زبان در کالج های زبان وابسته به دانشگاه ها برای وی برگزار خواهد شد تا به حد نصاب دانش زبانی برای تحصیل برسد .
همچنین افرادی که برای تخصص پزشکی و دندانپزشکی به مالزی می روند ، در ابتدا امکان تحصیل در رشته انتخابی تخصصی خود را ندارند . پیش از آن باید در دوره ای حدوداً ۶ تا ۸ ماهه به نام PRACTICAL شرکت کرده تا صلاحیت خود را به دانشگاه اثبات نمایند .
بجز مدارک معمول برای گرفتن ویزای تحصیلی ( مانند پاسپورت و ریز نمرات ترجمه شده و غیره ) پرینت حساب بانکی ( دستکم مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار ) جهت اثبات تمکن مالی شخص باید ارایه شود .

بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

طول دوره تحصیل پزشکی در مالزی ۶ سال است . دو سال نخست شامل دروس پایه پزشکی ، سال سوم دروس تخصصی‌ تر پزشکی و دو سال پایانی شامل دروس عملی برای یادگیری و تسلط بر مهارت های بالینی می باشد .
دوره تحصیلی دندانپزشکی ۵ سال است . دو سال نخست دقیقاً دروسی مشابه با پزشکی آموخته می شود و نکته جالب توجه این است که به دلیل این اشتراک ، امکان تغییر رشته های دندانپزشکی به پزشکی و بالعکس تا سال دوم وجود دارد . در سال های سوم و چهارم دروس تخصصی دندانپزشکی ارایه شده و در سال چهارم دانشجویان مهارت های عملی و بالینی را می گذرانند .
کمک هزینه ، کاهش شهریه و بورسیه های دانشگاه های مالزی معمولاً به رشته های غیر پزشکی به ویژه مقاطع کارشناسی ارشد به بالا تعلق می گیرد و گروه رشته های بهداشت از جمله پزشکی و دندانپزشکی معمولاً جزو چنین برنامه هایی نیستند .

هزینه زندگی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر می باشد . البته تفاوت چشمگیری نیز میان شهریه های دانشگاه های خصوصی و دولتی آن وجود دارد . شهریه پزشکی بسته به شهر و دانشگاه محل تحصیل می تواند بین ۸۰۰۰ تا ۱۵٫۰۰۰ دلار متغیر باشد .
شهریه دندانپزشکی در مالزی نیز به طور متوسط بین ۱۳٫۰۰۰ تا ۱۵٫۰۰۰ در سال می تواند متفاوت باشد . نکته مهم در پرداخت هزینه دانشگاه این است که این مبالغ طی کل دوران تحصیل و به تدریج پرداخت می شوند و نیازی به پرداختن یکباره آن هنگام ثبت نام نیست .
اگر متقاضی پیش از آغاز به تحصیل نیاز به گذراندن دوره های زبان انگلیسی داشته باشد ، هزینه ای حدود ۸۰۰ دلار را باید برای کالج زبان بپردازد .
بیشتر دانشگاه های مالزی دارای خوابگاه های مجهز هستند اما با توجه به تجربه دانشجویانی که دوران تحصیل خود را در آن جا گذرانده اند ، با هزینه هایی تقریباً برابر با خوابگاه می توانند منزل اشتراکی با دانشجویان دیگر اجاره نمایند . با هزینه ای حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه می توان زندگی متعادل دانشجویی را در مالزی گذراند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

دانشجویان از سال اول تحصیلی باید بیمه دانشجویی برابر با ۵۰ دلار در سال را به دانشگاه بپردازند . تخفیف های دانشجویی برای بهره گیری از امکانات گوناگون و همچنین سیستم حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد . در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت به دانشجویان داده می شود اما نسبت به کارهای پاره وقت در کشورهای دیگر مبالغ بسیار پایینتری را به خود اختصاص می دهد.

 یست دانشگاه های مالزی

دانشگاه‌های مالزی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که در استان های مختلف این کشور قرار دارند. وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران دانشگاه‌های کشور مالزی را به دو گروه خوب و متوسط تقسیم کرده است. مدرک صادره از دانشگاه‌های خوب در همه مقاطع و مدرک صارده از دانشگاه‌های متوسط تا مقطع کارشناسی مورد تایید است. همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدارک پزشکی دانشگاه‌های گروه خوب را مورد تایید قرار داده است.

انشگاه‌های دولتی مالزی بر حسب استان

جوهور
دانشگاه صنعتی مالزی (UTM) (خوب)
دانشگاه تون حسین اون (UTHM)
کاداه
دانشگاه شمالی مالزی (UUM) (متوسط)
کلانتان
دانشگاه کلانتان (UMK)
کوالالامپور
دانشگاه ملی دفاع (UPNM)
دانشگاه مالایا (UM) (خوب)
ملاکا
دانشگاه صنعتی ملاکا (UTeM)
سمبیلان
دانشگاه علوم اسلامی مالزی (USIM)
پاهنگ
دانشگاه پاهنگ (UMP)
پیننگ
دانشگاه علوم مالزی (USM) (خوب)
پراک
دانشگاه سلطان ادریس (UPSI) (متوسط)
پرلیس
دانشگاه پرلیس (UniMAP)
صباح
دانشگاه صباح (UMS) (متوسط)
ساراواک
دانشگاه ساراواک (UNIMAS) (متوسط)
سلنگور
دانشگاه بین‌المللی اسلامی (IIUM) (متوسط)
دانشگاه ملی مالزی (UKM) (خوب)
دانشگاه صنعتی مارا (UiTM) (خوب فقط برای کارشناسی‌ارشد همه رشته‌ها و دکترای معماری)
دانشگاه پوترا مالزی (UPM) (خوب)
ترنگانو
دانشگاه دارالایمان (UDM)
دانشگاه ترنگانو (UMT)
دانشگاه‌های خصوصی مالزی
تعداد این دانشگاه‌ها زیاد است ولیکن دانشگاه‌های مورد تایید عبارتند از:
کوالالامپور
دانشگاه مالتی‌مدیا (MMU) (خوب)
دانشگاه صنعتی آسیا پاسیفیک (UCTI) (متوسط)
دانشگاه بین‌المللی سدایا (UCSI) (متوسط)
دانشگاه کوالالامپور (UniKL) (متوسط)
دانشگاه هلپ (HELP) (متوسط فقط رشته‌های مهندسی و کامپیوتر)
سلنگور
دانشگاه ملی تناگا (UNITEN) (متوسط)
دانشگاه علم و صنعت مالزی (MUST) (متوسط)
دانشگاه موناش (Monash) (متوسط)
دانشگاه کلی (KDU) (متوسط فقط رشته هتلداری)
دانشگاه صنعت سلنگور (UNISEL) (متوسط فقط رشته‌های مهندسی و بیوتکنولوژی)
دانشگاه لیم کوک وینگ (LUCT) (تاورودی های فوریه ۲۰۰۷ مورد تایید بود و بعد از آن به دلیل عدم رعایت معیارهای ظاهری و اخلاقی غیر معتبر اعلام شد.)
پراک
دانشگاه صنعتی پتروناس (UTP) (متوسط)
ساراواک
دانشگاه صنعتی کارتین (Curtin) (متوسط)
دانشگاه صنعتی سوینبارن (Swinburne) (متوسط فقط رشته مدیریت)
 برخی از دانشگاه های مالزی
دانشگاه UTM ( تکنولوژی )
دانشگاه تکنولوژی مالزی در ناحیه جنوبی این کشور واقع شده است و مقصدی مناسب برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در شاخه های فنی ، مهندسی و تکنولوژیکی می باشد . بیش از 20  مرکز پژوهشی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. 9500 دانشجو در مقطع کارشناسی، 5000 دانشجوی غیر حضوری و 3000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، بافت و ساختار جمعیتی دانشگاه فن آوری مالزی را تشکیل می دهند. نزدیک بودن دانشگاه به قطبهای صنعتی، فرصت خوبی را برای دانشجویان فنی  مهندسی بوجود می آورد تا در دوران تحصیل بتوانند ارتباطی مفید و نزدیک با محیط حرفه ای آینده خود را تجربه نمایند .
تاریخ تاسیس دانشگاه فناوری مالزی به سال 1930 بر میگردد ؛زمانی که به عنوان یک مدرسه تکنیکی دایر شد و بعدها در نوع خود (آموزش تکنولوژیکی) ممتاز شناخته شد و در سال 1946 به رتبه دانشکده ترفیع یافت. پس از دو دهه تبدیل به یک آکادمی فناوری و سپس در سال 1975 موفق به اخذ رتبه دانشگاه گردید.  نخست وزیر پیشین این کشور دکتر مهاتیر محمد ایندانشگاه را به عنوان دانشگاه کاشف لقب داده است . UTM در سال 2002 تندیس MSC دریافت نمود .
این دانشگاه به دانشجویانی که مایلند در رشته های عمران؛ معماری؛ برق و کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند پیشنهاد میگردد.
دانشجویانی که در ترم آخر هر مقطعی مشغل به تحصیل هستند و هنوز موفق به اخذ دانشنامه نشده اند و همچنین دانشجویانی که مشمول خدمت اند و پاسپورت ندارند نیز می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه تکنولوژی اقدام نمایند.
رتبه جهانی این دانشگاه سه رقمی بوده و در سال 2010 از نظر شاخص Scholar رتبه 80 را در جهان کسب نموده و در مالزی نیز رتبه اول را داراست.
شهریه های این دانشگاه به علت دولتی بودن بسیار پایین است و حدودا هر ترم بین یک تا دو میلیون تومان می باشد.
این دانشگاه به کلیه دانشجویان خود خوابگاه ارائه میکند و برای دانشجویان متاهل نیز خوابگاه های ویژه ای را پیش بینی نموده.
در صورتی که هنگام ورود به این دانشگاه دانشجو در آزمون ورودی زبان قبول نشود دانشگاه به وی مرخصی خواهد داد تا با شرکت در کلاسها کالج سطح زبان خود را به حد ایده آل برساند.

از جمله رشته های این دانشگاه می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

– مهندسی مکانیک ( کلیه گرایش ها )
– مهندسی برق ( کلیه گرایش ها )
– مهندسی معماری ( کلیه گرایش ها )
– مهندسی عمران ( کلیه گرایش ها )
– مهندسی شیمی و نفت ( کلیه گرایش ها )
– مهندسی کامپیوتر و آی تی ( کلیه گرایش ها )
– MBA ( کلیه گرایش ها )
– شیمی
– فیزیک
– بیولوژی
– ریاضی
– مدیریت
– تجارت
– علوم زمین

دانشگاه لجندا

هریک از دوره های کارشناسی در لجندا تحت نظارت یکی از دو دانشگاه “University of East London” و “Coventry University” ارایه می شوند .

دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه East London انگلستان:

– کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک (B.Eng. Electrical & Electronic Engineering) در سه گرایش قدرت، کنترل و ارتباطات : سه سال
– کارشناسی مهندسی عمران (B.Eng. Civil Engineering) : سه سال
– کارشناسی حسابداری و امور مالی (BA. Accounting & Finance) : سه سال
– کارشناسی علوم تجارت (BA. Business Studies) : سه سال
– کارشناسی سیستم های اطلاعاتی بازرگانی (BSc. Business Information Systems) : سه سال
– کارشناسی مهندسی نرم افزار (BSc. Software Engineering) : سه سال
دوره های کارشناسی با مدرک دانشگاه Coventry انگلستان:
– کارشناسی مهندسی مکانیک (B.Eng. Mechanical Engineering) : سه سال
– کارشناسی مهندسی مکانیک – طراحی(B.Eng. Mechanical Engineering Design) : سه سال
– کارشناسی فن آوری معماری و طراحی (BSc. Architectural Design Technology) : سه سال
– کارشناسی مدیریت ساخت (BSc. Construction Management) : سه سال

شهریه شامل ( شهریه ثابت؛ واحد های درسی؛ بیمه؛ ویزا و خوابگاه )

پیش دانشگاهی: 21420 رینگیت مالزی
سال اول: 29620 رینگیت مالزی
سال دوم: 25420 رینگ مالزی
سال سوم یا بالاتر هر سال: 21420 رینگیت مالزی
که در ابتدای هر سال تحصیلی دریافت میشود. هر رینگیت در حدود 330 تومان می باشد.
دوره پیش نیاز زبان انگلیسی نیز به صورت رایگان برگزار می شود.
این دانشگاه به کلیه دانشجویان خود خوابگاه خواهد داد.
با توجه به اینکه هر ماه دوره های زبان این دانشگاه ورودی جدیدی را دارد لذا دانشجویان در هر زمانی از سال میتوانند جهت ورود به این دانشگاه اقدام نمایند.

دانشگاه MMU ( مالتی مدیا )

در سال 1996 تاسیس شد. به عنوان اولین دانشگاه خصوصی مورد تایید دولت مالزی ، پهنه وسیعی از تخص ها را در مقاطع مختلف در حیطه های فناوری اطلاعات ، ارتباطات ، حقوق و مدیریت ارائه می نماید.
این دانشگاه معتبر ترین دانشگاه مالزی در حوزه مدیریت؛ IT و MBA میباشد.
ورود به این دانشگاه را به متقاضیان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای IT, مدیریت و سه مقطع BBA, MBA و DBA توصیه می نماییم.
همیچنین رشته هایی از جمله مهندسی رباتیک؛ طراحی بازیهای کامپیوتر؛ انیمیشن و نرم افزار نیز از جمله شاخه های مناسب جهت متقاضیان مقطع کارشناسی می باشد.

 دانشگاه UM (مالایا)

دانشگاه مالایا نیز یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور مالزی بوده و مقاطع تحصیلات تکمیلی صاحب دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون می باشد.
این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.
دانشجویانی جهت تشکیل پرونده درخواست پذیرش ملزم به داشتن مدرک آیلتس شش می باشند.

دانشگاه UKM (کبانگسان)

دانشگام کبانگسان نیز یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور مالزی بوده و مقاطع تحصیلات تکمیلی صاحب دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون می باشد.
این دانشگاه مناسب دانشجویانی میباشد که مایلند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم انسانی؛ مهندسی و علوم پایه تحصیل نمایند.

دانشگاه UCSI

این دانشگاه در حاشیه شرقی کوالالامپور در منطقه ای به نام cheras واقع شده است.دانشگاه UCSIبا سابقه ترین دانشگاه     خصوصی در مالزی است که در سایر کشورها نیز کاملا شناخته شده می باشد.
ورود به این دانشگاه به متقاضیان ورود به رشته های مهندسی برق و مکاترونیک، موسیقی، مدیریت بازرگانی، مدیریت IT ، معماری و علوم اجتماعی توصیه می گردد.

دانشگاه APIIT

دانشگاهAPIIT در سال 1993 تآسیس گردید وتا به امروز با بیش از یک دهه تجربه موفق در آموزش  فناوری اطلاعات و تجارت ، به یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه آموزش فناوری اطلاعات و تجارت در جنوب شرقی آسیا تبدیل گردیده.

دانشگاه UPM ( پوترا )

دانشگاه پوترا مالزی با قدمتی هفتاد ساله هم سن و سال دانشگاه تهران است. در سالهای اخیر به تبع رشد چشمگیر کشور مالزی پوترا سرمایه گزاری بالایی برای تحقیقات و تحصیلات تکمیلی و پژوهش های کاربردی انجام داده و با نگاهی به فهرست دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و رشته های بسیار متنوع این دانشگاه متوجه گستردگی این دانشگاه خواهید شد.
پذیرش این دانشگاه تنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی است و دهها دانشکده و صدها رشته تحصیلی گوناگون در این دانشگاه موجود است و تدریس میشود.
دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در این دانشگاه حدود 1000 نفر می باشند.
دوره کارشناسی ارشد در پوترا به دو صورت فقط گذراندن واحد های درسیو حالت دوم واحدهای درسی و انجام پژوهش است .
دوره های دکتری در دانشگاه پوترا تنها به یک طریق و آن هم با برگزاری کلاس های درس و گذراندن پایان نامه انجام می پذیرد.
دانشجویان متقاضی ورود به این دانشگاه ملزم به داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل شش هستند. بنا براین این دانشگاه برای دانشجویانی که فاقد این مدرک هستند پیشنهاد نمیگردد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت دائم  و گرفتن ویزا  در کشور مالزی را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت مالزی وکیل تخصصی ، ویزای توریستی مالزی وکیل تخصصی ، سفارت مالزی وکیل تخصصی ، ویزای تحصیلی مالزی وکیل تخصصی ، ویزای سرمایه گذاری مالزی وکیل تخصصی ، ویزای کاری مالزی وکیل تخصصی ، ویزای ازدواج مالزی وکیل تخصصی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  مالزی توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

  موسسه حقوقی و  بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور   مالزی  ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو) به شرح ذیل می باشد:
1- پذیزفتن وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  مالزی.
2- پذیزفتن وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور مالزی و بلعکس .
3- پذیزفتن وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از مالزی به ایران و بلعکس .
4- پذیزفتن وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور مالزی .
5- پذیزفتن وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور مالزی برای ایرانیان .

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور مالزی وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور مالزی به شرح ذیل می باشد:
1- پذیزفتن و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور مالزی.
2- پذیزفتن وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور مالزی .
3- پذیزفتن وکالت و مشاوره در صدور ( LC  ) ضمانت نامه بانکی در کشور مالزی.
4- پذیزفتن وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور مالزی.
5- پذیزفتن وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و مالزی.

 خدمات موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا  در کشور مالزی  ( شهرهای کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جوهورباهرو، کوتاکینابالو)شامل موارد زیر می شود:

1- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور  مالزی .
2- اخذ گواهی بانکی در کشور  مالزی.
3-  افتتاح حساب بانکی بنام شرکت مالزیای  ثبت شده در کلیه مناطق کشور مالزی.
4- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور  مالزی.
5- اخذ بیمه سلامت کشور مالزی.
6- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده مالزیای  در کلیه مناطق کشور  مالزی.
7- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت  مالزیای  در کلیه مناطق کشور  مالزی.
8-  اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور  مالزی برای اشخاص حقیقی و حقوقی
9- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور مالزی.
10-  خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور  مالزی.
11- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور مالزی توسط سرمایه گذار
12- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در  کشور مالزی.
13- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور  مالزی به اشخاص حقیقی و حقوقی
14-  نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور مالزی.
15- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور مالزی.
16- درخواست بیمه اجتماعی کشور مالزی.
17- تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور مالزی.
18- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور مالزی.
19- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور مالزی.
20- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور مالزی.
21- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور مالزی.
22- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور  مالزی.
23-  دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور مالزی.
24- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور مالزی.
25- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور مالزی   در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
26- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور مالزی.
27- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای  مالزی.
28- ساپورت و کمک خریدار به مدت 90 روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور مالزی.
29- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور  مالزی.
30- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور  مالزی.
31- اخذ ویزا   ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور مالزی.
گروه حقوقی و  بین المللی موسسه  یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید