دریافت  ویزای توریستی  و گرفتن وقت سفارت ایتالیا ” شینگن ” توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه ایتالیا ” شینگن ” توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص 

دریافت  ویزای توریستی  و گرفتن وقت سفارت ایتالیا ” شینگن ” توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه ایتالیا ” شینگن ” توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) ایتالیا ” شینگن ” از طریق کاری ( نیروی متخصص) توسط وکیل متخصص  *مشاور خرید و اجاره ملک ( مسکونی ، اداری ، تجاری ) در ایتالیا ” شینگن ” *مشاور اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر ایتالیا ” شینگن ” * مشاور خدمات بازرگانی ( صادرات و واردات ، حمل و نقل ، ترخیص کالا) در ایتالیا ” شینگن ” * مشاور خدمات بانکی ( اخذ وام ، صدور ضمانت نامه ،دیسکانت ، افتتاح حساب ) در ایتالیا ” شینگن ” * مشاور خدمات ارزی ( ارسال حوالجات و معاملات ارزی ) در ایتالیا ” شینگن ” * مشاور رفع ریجکتی ویزای ایتالیا ” شینگن ” * مشاور رفع دیپورتی از کشور ایتالیا ” شینگن ” * قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی کشور ایتالیا ” شینگن ” توسط وکیل متخصص و بین المللی( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اولین مجموعه حقوقی و دپارتمان شده با ساختار مدرن و تخصصی  در کشور ایران می باشیم و نیز مفتخریم که با داشتن تیم متخصص و مجرب به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های حوزه مهاجرتی با همکاری وکلا و موسسات حقوقی در کلیه کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم .
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

 اخذ پاسپورت ایتالیا ، اخذ ویزای توریستی ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا ، اخذ ویزای کاری ایتالیا ، اخذ ویزای ازدواج ایتالیا

پذیرفتن وکالت و مشاوره توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( گرفتن اقامت موقت ، و اقامت دائم و اخذ پاسپورت ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با بهرمندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین کادر حقوقی مهاجرتی بین المللی یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مهاجرتی بین المللی در ایران می باشد. این موسسه همواره در تلاش بوده است که بهترین راه و وکالت و مشاوره را مطابق سلیقه شما در نظر گرفته و با تمام دقت و در سریع ترین زمان ممکن پروسه قانونی شما را به سرانجام برساند و در کلیه مراحل شما را در جریان وضعیت پرونده تان قرار دهد .
موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با برخورداری از تیمی دقیق، کار آمد، و متخصص و اشراف کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور های مختلف از جمله کشور ایتالیا از طریق ارائه مطلوب و انواع خدمات مهاجرتی رضایت مشتریان خود را تامین نماید.

روش گرفتن اقامت موقت و اقامت دائم و گرفتن پاسپورت کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن “

1- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق سرمایه گذاری
2-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق ثبت شرکت
3-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق ثبت شعبه تجاری
4-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق گرفتن شریک تجاری
5-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق کارآفرینی
6-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق ازدواج
7-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق خرید ملک
8-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق کارمندی یا کارگری
9-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق تحصیل
10-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق تولد
11- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایتالیا از طریق تمکن مالی

مشخصات کشور ایتالیا

پایتخت : رم
زبان : ایتالیایی ، یهودی
 نوع حکومت : جمهوری
مساحت : 301/353 کیلومتر مربع
جمعیت :  59/433/744 نفر
واحد پول : یورو
دین : مسیحی
همسایگان : اتریش ، فرانسه ، واتیکان ، سان مارینو ، اسلوونی ، سوئیس

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( تابعیت و شهروندی ) کشور ایتالیا  ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا ، متخصص در امرمهاجرت وبا هدف ارتقاء سطح دانش مهاجرت، در خدمت متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند.از آنجا که مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اعتماد در مقاطع مختلف می باشد، موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری با  سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد اطمینان و آسودگی خیال را برای شما عزیزان فراهم آورده است. این موسسه با بکارگیری وکلا و مشاورین برجسته و با سابقه  در اخذ انواع ویزای شغلی، ویزای سرمایه گذاری، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی، گرفتن اقامت دائم برای والدین، فرزندان، همسر و اخذ ویزای توریستی کشور  ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن ”  آماده ی ارائه انواع خدمات مشاوره ای و انجام امور مهاجرتی برای هموطنان محترم می باشد.

 

ثبت شرکت در ایتالیا ، افتتاح حساب بانکی در ایتالیا ، اقامت و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ایتالیا ، رفع دیپورتی اقامت ایتالیا ،قبول وکالت در ایتالیا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ایتالیا

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای ( توریستی ، تجاری ، تمکن مالی ، تحصیلی و غیره )  کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با استفاده از روابط طولانی مدت خود با بسیاری از همکاران حقوقی در کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن )  می توانند شرایط ویژه ای جهت اخذ انواع ویزای ( ویزا توریستی ، ویزای تحصیلی و غیره )  کشور ایتالیا  برای کلیه متقاضیان ارائه کند.

 ۱) ویزای(USV) کشور  ایتالیا اتحادیه اروپا ،  شینگن

با داشتن این ویزا، امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن هر ۶ ماه یکبار و حداکثر به مدت ۹۰ روز برای مسافران وجود دارد. باید بدانید که کشورهای چک، بلژیک، استونی، اتریش، فرانسه، یونان، آلمان، ایسلند، مجارستان، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، لهستان، نروژ، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس، سوئد، اتریش و فنلاند از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن میباشند.

۲) ویزای نوع A:

با داشتن این نوع از ویزا، امکان تعویض پرواز در فرودگاههای ناحیه شینگن و مسافرت به کشوری خارج از محدوده این منطقه برایتان وجود دارد. توجه داشته باشید که ویزای نوع A فقط در محدوده فرودگاههای شینگن اعتبار داشته و نمیتوانید در سایر فرودگاهها از آن استفاده کنید.

۳) ویزای نوع B:

ویزای نوع B، را میتوان نوعی ویزای ترانزیتی به حساب آورد. با داشتن این نوع از ویزا، امکان عبور از خاک کشوری در منطقه شینگن به مدت نهایت ۵ روز برای مسافران وجود دارد.

۴) ویزای نوع c:

این نوع از ویزا، نوعی ویزای کوتاه مدت بوده که زمان گرفتن آن مدت اعتبارش مشخص شده و با توجه به این زمان، امکان اقامت در کشورهای عضو اتحادیه شینگن برایتان فراهم میشود. متقاضیان دریافت ویزای نوع C، یکی از این ۳ ویزا را بسته به وضعیت و اهداف سفر انتخاب میکنند:

– ویزای یکبار ورود (single- entry):

مدت اعتبار این نوع از ویزا، تنها برای یکبار سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن میباشد. بنابراین، زمانی که آن کشور را ترک کردید، مدت زمان اعتبار ویزای شما به اتمام میرسد.

– ویزای دو بار ورود (Double- entry):

این نوع از ویزا، همانند ویزای یکبار ورود بوده و تنها تفاوت آنها با یکدیگر این است که به کمک ویزای دو بار ورود امکان رفتن به کشوری در منطقه شینگن برای مسافران وجود دارد. به خاطر داشته باشید که از این ویزا در زمان مشخصی میتوانید استفاده کنید و بعد از گذشت این مدت اعتبار خود را از دست میدهد.

– ویزای چند بار ورود ( Multiple- entry):

محدودیت ویزای چند بار ورود، تنها به مدت اعتبار آن محدود میشود. یعنی هر ۶ ماه یکبار ۹۰ روز میتوان از آن استفاده کرد که این زمان به محض ورود شخص به هر کدام از کشورهای منطقه شینگن آغاز میگردد.

۵) ویزای اعتبار محدود منطقهای (VLT ):

ویزای اعتبار محدود منطقهای، امکان سفر به کشور صادر کننده این ویزا و یا تعدادی از کشورهای منطقه شینگن را برای مسافران فراهم میکند. باید بدانید که این ویزا تنها در شرایط خاصی همچون دلایل انساندوستانه و یا در شرایط اضطراری برای افراد متقاضی صادر میشود. ویزای اعتبار محدود منطقهای، معمولاٌ به پناهندگان وارد شده به ناحیه شینگن تعلق میگیرد.

۶) ویزای ملی ( National Visas):

ویزای ملی یا نوع D، تنها مختص تجار، دانشجویان و افرادی صادر میشود که قصد اقامت در کشورهای عضو شینگن را برای زمان مشخصی دارند. این نوع ویزا، در دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود در اختیار متقاضیان قرار میگیرد. باید بدانید افرادی که قصد اقامت برای مدت زمانی خاص به دلایل مشخصی همچون دریافت خدمات پزشکی در کشورهای عضو شینگن را دارند، متقاضی دریافت این نوع از ویزا میباشند. همچنین، در صورت داشتن ویزای چند بار ورود نوع D ، میتوان به همه کشورهای منطقه شینگن بدون نیاز به روادید مسافرت کرد.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کشور ایتالیا  (اتحادیه اروپا ، شینگن)

1-مدارک عمومی:

فرم تکمیل شده و امضا شده روادید
اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار(امضا شده توسط صاحب گذرنامه) همراه با اصل گذرنامه های قبلی (در صورت عدم وجود گذرنامه های باطله قبلی تکمیل فرم تعهد الزامی می باشد.)
کپی کلیه روادید دریافت شده قبلی از کشور های عضو شنگن و سایر کشورها
4 قطعه عکس 3×4 رنگی تمام رخ با زمینه سفید جدید که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده
اصل بلیت رفت و برگشت پرواز
بیمه درمانی مسافرتی معتبر
واچر هتل مورد تایید سفارت

2-مدارک شغلی

برای دانش آموزان: اصل گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه و کارت دانش آموزش-دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.
برای دانشجویان: اصل گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه و کارت دانشجویی
برای اعضای هئیت علمی دانشگاه: اصل فیش استخدامی و آخرین فیش حقوقی (3 فیش حقوقی آخر) کارت پرسنلی
برای صاحبان شرکتهای خصوصی: کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت، اصل گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، تاریخ شروع به کار و میزان درآمد روی سربرگ شرکت
برای کارمندان شرکتهای خصوصی: کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت، اصل گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، تاریخ شروع به کار و میزان درآمد روی سربرگ شرکت و لیست بیمه تامین اجتماعی
برای مشاغل آزاد: اصل جواز کسب به همراه سند با اجاره نامه محل کسب
برای پزشکان: اصل پروانه مطب و کارت نظام پزشکی به همراه سند یا اجاره نامه مطب، سهام بیمارستان در صورت وجود
برای مهندسان: اصل پروانه مهندسی و کارت نظام مهندسی به همراه سند یا اجاره نامه دفتر
برای وکلا: اصل پروانه وکالت و کارت وکالت به همراه سند یا اجاره نامه دفتر

3-سند ملکی

اصل سند مالکیت بنام مسافر، مبایعه نامه یا وکالت نامه محضری

4-مدارک مالی

حساب های کوتاه مدت یا جاری: اصل ریز پرینت 3 ماهه بانکی همراه با نام و نام خانوادگی مسافر و تائیدیه بانک
حساب های بلند مدت: اصل گواهی تمکن مالی از امور بین الملل بانک مربوطه و اصل ریز پرینت 3 ماهه از حساب کوتاه مدت یا جاری
حداقل مانده حساب: حداقل مانده حساب برای هر متقاضی 10 هزار یورو می باشد.
نکته مهم: افزایش ناگهانی مانده حساب مورد قبول سفارتخانه ها نمی باشد.
نکته: برای خانم های خانه دار ارائه صورت حساب بانکی همسر امکان پذیر می باشد.

5.توضیحات

حضور مسافر در سفارت جهت ارائه مدرک و انگشت نگاری الزامی می باشد.
کلیه مدارک ذکر شده جهت ارائه به سفارت خانه های ایتالیا،اسپانیا،پرتغال،یونان،فرانسه،هلند،اتریش و آلمان نیاز به ترجمه و مهر مترجم دارند.
کلیه مدارک نیاز به یکسری کپی در برگه A4 دارند.
چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 10 هزار یورو در وجه شرکت محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت تیاز به ضمانتهای بیشتر متعاقبا اعلام میگردد.
برای فرزندان 18 سال بدون همراهی پدر، همچنین خانم های متاهل که تنها سفر میکنند، رضایت نامه محضری الزامی است.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

دریافت پاسپورت ایتالیا ، دریافت ویزای توریستی ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا ، دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا ، دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا ، دریافت ویزای کاری کانادا ، دریافت ویزای ازدواج کانادا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( تابعیت و شهروندی ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.

مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

در اتحادیه اروپا تنها بیش از نیمی از کشورهای عضو از جمله کشورهایی مانند پرتغال، بریتانیا، آلمان و بلژیک، اکنون برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و سپس اخذ شهروندی و مهاجرت به ایتالیا را اختصاص داده اند. در عین حال، افزایش محبوبیت برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری، دامنه گسترده و در حال رشدی از محدوده های موجود را به وجود آورده است. در اروپا، اتریش، قبرس و مالت دسترسی مستقیم به شهروندی اتحادیه اروپا را برای سرمایه گذاران قابل توجه و مهم ارائه می دهند و انتظار می رود که کشورهای بیشتری چنین برنامه هایی را معرفی کنند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

هنلی و شرکا به ایجاد بسیاری از موفق ترین برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جهان کمک کرده است. شرکت مشاوره بین المللی که بیش از ۲۰ سال است که در مفهوم شهروندی و برنامه ریزی اقامت پیشگام است، با طرح و اجرای برنامه ها به دولت ها کمک می کند و بیش از ۶ میلیارد دلار در سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای دولت ها افزایش داشته است.

اقامت سرمایه گذاران در ایتالیا

این رابطه متقابل سودمند است.  او توضیح می دهد که دولت ایتالیا با ارائه انتخاب و آزادی بیشتری برای افراد ثروتمند و با استعداد و خانواده هایشان که می خواهند در سطح بین المللی کار کنند، قادر خواهد بود تا سرمایه گذاری بسیار مورد نیاز را ایمن کند که به رفاه و توسعه اقتصادی کشور کمک می کند.

   میزان سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

حداقل ۲ میلیون یورو در اوراق قرضه دولت ایتالیا
حداقل ۲ میلیون یورو در اوراق قرضه یا سهام شرکت های ایتالیایی (به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ یورو برای سرمایه گذاری در راه اندازی نوآوری ها کاهش یافته است)
حداقل ۱ میلیون یورو در پروژه های منافع عمومی (فرهنگ، آموزش، مدیریت مهاجرت، تحقیق و توسعه، هنر و میراث)

مدت زمان سرمایه گذاری برای اقامت ایتالیا

سرمایه گذاری باید برای حداقل دو سال منعقد و انجام شود. یک ویزای سرمایه گذار به مدت دو سال اعطا می شود و برای مدت سه سال دیگر به شرطی که سرمایه گذاری حفظ شود قابل تجدید می باشد. ویزای خانوادگی نیز به سایر اعضای خانواده سرمایه گذار اعطا می شود.
قوانین جدید به قانون مالیات بر درآمد فعلی برای تسهیل بازگشت به ایتالیا در مورد محققان و کارگران واجد شرایط که در خارج از کشور زندگی می کنند معرفی شده اند.

نظام مالیاتی ایتالیا

یک نظام مالیات جایگزین برای درآمد به دست امده در خارج از کشور برای ان دسته از افرادی که در طول ۹ دوره  از ۱۰ سال گذشته مالیات ایتالیایی پرداخت نکرده اند و اقامت مالی و مالیاتی خود را به ایتالیا انتقال می دهند معرفی شده است. تحت روش و نظام جدید:
مالیات دهندگان متقاضی پرداخت نرخ های مترقی مالیات بر درآمد تولید شده در ایتالیا هستند
پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سالیانه،۱۰۰٫۰۰۰ یورو به دلیل درآمد حاصل از سرمایه گذاری خارجی، دارایی های مالی خارجی و هرگونه درآمدی با منبع خارجی دیگر (برای اعضای خانواده برای یک نفر اضافی در سال ۲۵٫۰۰۰ یورو بیشتر می شود)
این گزینه و انتخاب برای حداکثر ۱۵ سال اعطا می شود
 کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( شهروندی و تابعیت ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق خرید ملک توسط وکیل مهاجرتی و بین پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق خرید ملک  توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.

قبول وکالت و مشاوره در خرید  املاک و مستغلات در کشور  ایتالیا  ” اتحاددیه اروپا ، شینگن “

یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور ایتالیا  ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است. متقاضی می بایست حداقل 000/150 یورو آپارتمان خریداری نماید تا از اقامت کشور ایتالیا استفاده نماید.
  خیلی از شرکتهای مهاجرتی به متقاضیان مهاجرت به  ایتالیا واخذ اقامت  ،روش خرید ملک را پیشنهاد میکنند،  روش خرید ملک در ایتالیا بعنوان یک روش قانونی ،مجوز اعطای اقامت می باشد . که در سرفصل قوانین اداره مهاجرت کشور  ایتالیا  آمده است. بعبارت دیگر شما میتوانید به منظور مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت اروپا ،تنها از برخی کشورها از طریق خرید ملک اقدام  کنید .لذا توجه کنید که بیشتر کشورهای حوزه شینگن از روش خرید ملک اقامت نمی دهند و تنها معدوی از کشورها در سرفصل قوانین شان ،از طریق خرید ملک اقامت میدهند.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنید اینست که حتما از طریق وکیل متخصص و بین المللی  پروسه مهاجرت به ایتالیا واخذ اقامت را پیگیری کنید،و قبل از اقدام از این روش، در خصوص سایر روشهای مهاجرت به ایتالیا واخذ اقامت  اطلاعات کسب نمایید چه بسا روشهای مناسب تر و کم هزینه و آسان تری نسبت به روش خرید ملک برای مهاجرت به ایتالیا   وجود داشته باشد که شما از آنها بی اطلاعید.
از طرفی همه متقاضیان اطلاع دارند که در همه روشها برای به مهاجرت به ایتالیا واخذ اقامت ابتدا با اقامت یکساله شروع شده و در نهایت معمولا پس از پنج سال ،موضوع مهاجرت به ایتالیا واخذ اقامت موقت و تبدیل آن  به اقامت دائم  در طول مدت پنج سال ملک خریداری شده در کشور ایتالیا نباید فروخته شود.
 موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور ایتالیا  ” اتحادیه اروپا ، شینگن ”   می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور ایتالیا برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در ایتالیا ، افتتاح حساب بانکی در ایتالیا ، اقامت و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ایتالیا ، رفع دیپورتی اقامت ایتالیا ،قبول وکالت در ایتالیا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ایتالیا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق ثبت شرکت و ثبت شعبه  توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.

ثبت شرکت در کشور ایتالیا” اتحاددیه اروپا ، شینگن “:

ثبت تجارت و یا ایجاد شرکت در ایتالیا تحت قانون و مقررات اتاق بازرگانی امکانپذیر  می باشد. این موسسه عمومی با ثبت شرکت در ایتالیا، وظیفه مهم  حفظ و ارائه اطلاعات در مورد همه شرکت های فعال در ایتالیا را نیز برعهده دارد. اداره ثبت تجارت مسئولیت تسهیل ارتباطات بین واحدهای حقوقی و عمومی و ارائه مشاوره درخصوص عملکرد حقوقی شرکت های ایتالیایی را نیز برعهده دارد.
اتاق بازرگانی ایتالیا دارای شبکه وسیعی متشکل از یکصد(100)دفتر، 19 اتحادیه استانی و 13 مرکز خارجی منطقه ای و 150 شاخه  می باشد که بدون اتکاء به بودجه عمومی فعالیت می کند.
ثبت تجارت ایتالیا Italian Trade Register دارای نقش اساسی در پروسه ایجاد شخصیت حقوقی شرکت و همچنین وظیفه حمایت از شرکت ها در پروسه توسعه از طریق ارائه شفافیت در فعالیت های تجاری دارد. بعلاوه ثبت تجارت Italian Trade Register به روابط شرکت ها با دیگر مقامات عمومی یاری می رساند و درخصوص انطباق فعالیت های شرکت با مقررات حقوقی و قوانین ایتالیا، مشاوره می دهد.

چگونگی ثبت شرکت با دفتر ثبت تجارت ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن “

ثبت هر نوع شرکت در ایتالیا می تواند هم بصورت الکترونیکی و هم بصورت رجوع مستقیم به تشکیلات ثبت ایتالیا و ارائه اسناد ضروری انجام شود. اسنادی که مورد نیاز است شامل درخواست فرم ثبت، شرکت نامه، اساسنامه شرکت، فهرستی از نام ها و ادرس های اعضا و سهامداران، میزان مالیات بر ارزش افزوده، میزان معین مالیات و بیمه های لازم می باشد.
برای ثبت الکترونیکی بجز مدارک فوق که ضمیمه درخواست می شود، درخواست الکترونیکی نیز تهیه می شود. روش الکترونیکی از طریق پورتال متعلق به اتاق بازرگانی  انجام می شود.

انواع شرکت ها در ایتالیا” اتحاددیه اروپا ، شینگن “:

کشور ایتالیا برای شرکت های خارجی ، جذاب بنظر می آید. قبل از سرمایه اولیه، درصورت لزوم یک شرکت باید تصمیم بگیرد که چه نوع شرکتی را می خواهد تاسیس کند.
 براساس قوانین ایتالیا شرکت های زیر می توانند ثبت شوند:

اول شرکت مسئولیت محدود (Srl – Societa a responsabilitalimitata)

حداقل ده هزار یورو برای تاسیس این نوع شرکت در ایتالیا لازم هست. سهامداران براساس سهمشان مسئولین دارند. سرمایه ها تقسیم به آورده می شود و نمی تواند در بازار بورس لیست شود.

دوم: تعاونی  (SpA – Societa per azioni)

این نوع از شرکت اساسا برای تجارت های بزرگ طراحی شده است و حداقل دو سهامدار لازم است که باید 120 هزار یورو سرمایه اولیه فراهم کنند. سرمایه نیز به سهام تقسیم می شود که می تواند در بازار سهام اظهار شود.

سوم: طرفیت و مشارکت کلی: General Partnership (Snc – Societa in nomecollettivo)

این نوع شرکت ایجاب می کند که حداقل دو شخص یا دو شخص حقوقی با یکدیگر جوینت شده و یک قراردادی برای فعالیت تحت نام یک شرکت امضا کنند. هیچ سرمایه اندکی هم مورد نیاز نیست. در این صورت که یک مشارکت کلی وجود دارد، همه اعضا با مسئولیت کامل می باشند.

چهارم: مشارکت محدود: Limited Partnership (Sas – Societa in accomanditasemplice)

شرط اصلی برای ایجاد این نوع مشارکت مانند مشارکت کلی است. حداقل یک طرف باید محدود شود با مسئولیت محددود و یک طرف کلی است با مسئولیت کامل برای تعهدات شرکت

پنجم: مشارکت محدود بواسطه سهام Partnership Limited by Shares (Sapa – Societa in accomandita per azioni)

دو یا افراد بیشتر باید با یکدیگر متحد می شوند. این نوع شراکت شباهت بسیاری به مشارکت محدود دارد که حداقل یک طرف باید مسئولین محدود و طرف دیگر باید عضو کلی باشد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود (Srl – Societa a responsabilitalimitata)در ایتالیا

شرکت با مسئولین محدود در ایتالیا چیست؟ در حقوق تجارت شرکت مسئولیت محدود که اختصارا SRLنامیده می شود، بعنوان یک شرکت با شخصیت  حقوقی است که به مقرارت و قوانین اجتماعی، تنها براساس سرمایه ای که توسط سهامداران سرمایه گذاری شده پاسخگوست.
شرکتی که بعنوان شرکت مسئولیت محدود ثبت می شود باید آگاه باشد که این تشکیلات ، برای تجارت خرد طراحی شده است و بخاطر انعطاف و سهولت در تاسیس و اداره اش میان سرمایه گذاران خارجی محبوبیت دارد.
قوانین شرکت اخیرا اصلاح شده است و ساختار بخش مالی را تغییر داده است. تعداد افراد سهام دار نیز افزایش یافته است و مجوز ایجاد واحد ویژه و صدور بیمه نیز داده شده است.
حداقل سهام سرمایه برای ثبت این نوع شرکت درحدود 10 هزار یورو می باشد که بخش هزینه استارتاپ ها هستند. اگرچه 25 درصد این پول باید در وقت ثبت در بانکی که برای همین هدف گشایش یافته است، باید دپوزیت شود. برای مبالغ باقی مانده شرکت باید یک اعتبار در مقابل سهامداران اولیه برای پرداخت ایجاد کند. اگر یک نفر موسس این نوع شرکت باشد سرمایه اولیه باید بصورت کامل پرداخت شود.
 سرمایه این نوع شرکت به سهام تقسیم می گردد این سهام دارای ارزش صوری بوده و آنها می توانند بصورت آزادانه منتقل شوند.

تعداد سهامدار مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولین محدود:

براساس قوانین ایتالیا به منظور تاسیس شرکت مسئولیت محدود باید حداقل یک سهامدار وجود داشته باشد. در مواردی که سهامداران متعدد هستند مسئولیت در میان همه آنها تقسیم می شود و هر عضو دارای سهمی است که متناسب با مشارکت اولیه آنها می باشد.
ساختار مدیریت این نوع شرکت ها نیز درایتالیا از سوی یک مدیر ، یک هیات مدیره و چند اداره با قدرت مستقل می باشد. مفاد شرکت نامه، تعداد مدیران و وظایف آنها را مشخص می کند. نحوه راستی آزمائی این نوع شرکت ها، بدین گونه است که یک هیات حسابداران گزارش حسابرسی و اظهارات مالی سالانه را تهیه می کند. اظهار مالی باید توسط سهامداران در جلسه سهامداران تصویب و به اتاق بازرگانی محل تشکیل و مقر شرکت ارائه شود.

نیازهای دیگر:

وقتی یک عضو شرکت نمی تواند قرادادی در مورد فعالیت های شرکت،تقسیمات شرکت، انتقال به خارج یا تغیر در حقوق سهامداران انجام دهد آنها حق دارند از شرکت خارج شوند. بند های اساسنامه می تواند خروج دیگر سهمامداران را نیز فراهم آورد.

ایجاد شعبه branch  در ایتالیا:

یک شعبه در خاک ایتالیا به منزله ادامه شرکت خارجی در خاک این کشور تلقی می شود. نمی توان شعبه را بعنوان یک واحد حقوقی مجزا ثبت کرد. همه مسئولیت ها متوجه شبعه مادر هست و سرمایه ضروری نیز از سوی شرکت مادر فراهم میگردد.

حق و تکلیف شعبه در ایتالیا:

یک شعبه می تواند 1- صورت حساب ها را صادر کند  2- کارمندان را خود استخدام کند  3- فعالیت های تجاری تحت نام شرکت خارجی انجام دهد.
اگر شعبه در نظر دارد اشخاصی را استخدام کند باید در اداره کار ایتالیا ثبت شود . در زمان تاسیس شعبه در ایتالیا، باید سوابق مالیاتی ملحوظ شده و شعبه باید حساب ها و دفاتر حسابداری خود را نیز حفظ کند. اسناد حسابداری باید به آژانس درآمد محلی بهمراه مالیات بردرآمد  و مالیات بر ارزش افزوده ارسال شود.
تفاوتی که بین شرکت محلی و شعبه خارجی وجود دارد این است که شعبه باید حساب مالی شرکت مادر و گزارش حسابرسی را نیز تهیه کند. قوانین ایتالیا ایجاب می نماید گزارش های مربوط به سود شرکت مادر با ترجمه معتبر ایتالیائی در محل نگهداری شود.

نحوه تاسیس یک شعبه:

یک شعبه خارجی در خاک ایتالیا در مقابل یک محضر و اداره ثبت انجام می شود. نحوه ایجاد شخصیت حقوقی برای یک شعبه به این گونه است که اسنادی مانند تصمیم به افتتاح شعبه (با آدرس ثبت شده ، نوع فعالیت انجام می شود، جزییات مربوط به افرادی که شرکت را ثبت میکنند و نمایندگی شعبه)، مجوز و گواهینامه ثبت شرکت خارجی، مجوز و گواهی اموال منقول شرکت خارجی و کپی بندها و توافقات شرکت وجود داشته باشد.
همه اسناد فوق الذکر باید به تایید اداره اسناد در کشور مبدا رسیده و از سوی نماینده قانونی امضا شود. گواهی امضا از یک محضر ایتالیائی نیز مورد نیاز می باشد. یک شبعه باید در بخش ثبت Registro delle Impreseاتاق بازرگانی ثبت شود . انجام این عملیات اجباری بوده و شامل تحویل اسناد مصدق فوق به همراه ترجمه معتبر رسمی ایتالیائی می باشد.
در پروتکل تاسیس شعبه در ایتالیا ممکن است اسناد دیگری نیز مورد درخواست باشد بعنوان نمونه درخواست شماره مالیات برارزش افزوده، شماه کد مالیاتی مدیر شعبه و نمایندگان شرکت خارجی و کپی پاسپورت مدیر شعبه.

تاسیس شعبه مستقل در ایتالیا subsidiary

درایتالیا دو نوع تجارت از سوی سرمایه گذاران خارجی برای استفاده از امتیازات مالیاتی برای سرمایه گذاری خارجی ، از سوی این قشر مورد استفاده قرار میگیرد. هم شبعه وجود دارد که ادامه شرکت مادر محسوب می شود هم یک شبعه مستقل. اما شبعه مستقل دارای این مزیت هست که هیچ مسئولیتی در قبال فعالیت شرکت خارجی اصلی ندارد. شعبه مستقل یک واحد حقوقی مستقل می باشد و تصمیمات در خصوص شرکت را خود میگیرد.

نحوه سازماندهی شعبه مستقل: subsidiary

بسیاری از شعبات مستقل به شکل شرکت های خصوصی یا شرکت های با مسئولیت محدود عمومی سازماندهی و اداره می شوند. بعنوان نمونه سرمایه لازم برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود 10 هزار یورو می باشد و مسئولیت سهامداران بسته به سهمشان در سرمایه شرکت می باشد. مدیریت این ساختار نیز شامل یک هیات مدیره که در مجمع عمومی سهامداران تعیین شده اند و افرادی که تجارت و برعهده می گیرند باید عضو شرکت باشند. سهم این نوع شرکت قابل انتقال به عموم نیست.
یک شعبه مستقل subsidiaryمی تواند در قالب شرکت مسئولیت محدود عمومی نیز ثبت شود که در این صورت سهام شرکت مسئولیت محدود عمومی ممکن است به بخش عمومی انتقال یابد و در بازار سهام نیز به ثبت برسد. برای افتتاح این نوع شرکت حداقل یک صد هزار یورو سرمایه اولیه لازم می باشد. مدیرعامل شرکت می تواند عضو یا سهامدار این شرکت نباشد.

زمان مورد نیاز برای ثبت این شرکت:

تشریفات تاسیس شرکت های subsidiaryسابسیدیاری در ایتالیا درصورت تحویل اسناد مورد نیاز ، بیشتر از 6 روز طول نمی کشد. موسسین نیز باید یه این حقیقت توجه داشته باشند که در طول 30 روز از تصمیم به تاسیس شخصیت حقوقی ، شرکت باید در اداره ثبت شرکت ایتالیا ثبت شود. 25 درصد سرمایه نیز در یک حساب بانکی نگهداری می گردد.
براساس قوانین ایتالیا شرکت نامه، سند اساسنامه و تصمیم به تاسیس شعبه فرعی subsidiaryباید به تایید محضری برسد. علاوه بر اینکه مالیات ثبت باید پرداخت گردد، موسس باید یک حسابنامه و عوارض دولتی را نیز پرداخت نماید.  ثبت شرکت فرعی subsidiaryدر ثبت شرکت ها تنها در یک روز تکمیل می شود. این ثبت باید به اطلاع اداره کار ایتالیا رسیده شود. ثبت شرکت ها باید حداقل تا 30 روز از تغییرات لیست اعضا اطلاع یابد

خرید شرکت آماده shelf company

خرید یک شرکت آماده بهترین جایگزین برای یک سرمایه گذار خارجی است که می خواهد فعالیت خود را فورا در ایتالیا آغاز کند. بجای صرف هزنیه و وقت و تشریفات بوروکراتیک برای ثبت یک شرکت، می توان یک شرکت آماده به کار را خریداری نمود. البته باید مواظب بود که سابقه شرکت، مثبت بوده و آینده فعالیت شما را تحت تاثیر قرار ندهد.
از زمان تصمیم به خرید یک شرکت آماده تا ثبت آن زمان زیادی به طول نمی انجامد و قادر هستید که به سرعت  شماره شرکت و شماره ارزش افزوده آن را دریافت کنید. می توان هم شرکت با مسئولیت محدود و یا شکرت مشترک را انتخاب نمود.
در صورت خرید هریک از آنها، می توانید حتی نام شرکت را به دلخواه خود تغییر دهید. بعد از ثبت شرکت  جدید می توان مجوزهای فعالیت را دریافت کرد و مدیریت جدید، اسناد شرکت جدید شامل شرکت نامه و اساسنامه را امضا خواهند کرد.
خرید شرکت آماده یکی از بهترین انتخاب ها برای فعالیت فوری تجاری محسوب می شود. بعد از امضای اسناد از سوی مدیران جدید، و گشایش حساب بانکی می توان فعالیت شرکت را بصورت طبیعی آغاز نمود. مهمترین جنبه خرید شرکت آماده، انتقال سهام از صاحب اولیه به سهامداران فعلی است  که در محضر  رخ می دهد و تثبت تغیرات  در ثبت شرکت های ایتالیا خواهد بود.

مزیت های خرید شرکت آماده – شلف:

بغیر از فوری بودن نحوه انتقال مالکیت شرکت از صاحب اولیه به سهامداران فعلی، سرمایه گذاران خارجی که یک شرکت آماده را خریداری می کنند می توانند از اعتبار بدست آمده در سالهای فعالیت شرکت قبلی بهره مند شوند . بسیاری از طرف های تجاری بدنبال سابقه فعالیت شرکت می گردند و برخی نیز تمایلی به امضای قرارداد با شرکت های جدیدالتاسیس ندارند زیرا اعتمادی به تداوم فعالیت آنها نیست. اعتبار شرکت قبلی می تواند هم اعتماد را جلب کند و هم پول بیاورد بشرطی که با مشورت با افراد مجرب و تجزیه تحلیل سابقه شرکت ، بتوانید یک شرکت معتبر و پاک را خریداری نمایید. از سوی دیگر سابقه طولانی فعالیت شرکت، تحصیل اعتبار در نزد بانک ها را نیز آسان می کند و می توان از آن در مقابل بانک ها استفاده کرد.
گاهی اوقات برخی از شرکت ها برای امضای قرارداد با دیگر شرکت ها شرایطی از جمله دوره ثابتی از فعالیت شرکت را درج می کنند و بهمین خاطر وجود سابقه می تواند این گونه امور را تسهیل کند.

= ملاحظات:

– روال ثبت شرکت برای ایرانیانی که می خواهند از ایران اقدام کنند دارای پروسه مجزایی از جمله دریافت ویزای کاری و افتتاح حساب و تاسیس شرکت می باشد. روشن است با ویزای توریستی نمی توان اقدام به تاسیس شرکت نمود.
– بسیاری از دانشجویان ایرانی که اقدام به تاسیس شرکت نموده اند ، این امر را با هدف دریافت اقامت در حوزه شنگن انجام می دهند و این امر سابقه ای برای دریافت اقامت محسوب می شود.
– آمار دقیقی از ثبت شرکت های ایرانی در میلان و یا ایتالیا وجود ندارد.

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کشور ایتالیا:

1-فرم تقاضا نامه
2-سن شرکت
3- اساسنامه شرکت
4-تعیین نفرات هیئت مدیره و مشخصات هویتی آنان
5-درصد مالیات و سرمایه شرکت
6-سهام شرکت
7- بیمه شرکت و کارکنان آن

  مدارک مورد نیاز برای ثبت شعب شرکت در کشور ایتالیا:

مدارک باید مطابق با اسناد پایان نامه قانون کشور ایتالیا و به زبان ایتالیایی ترجمه شود و شامل:
1-گواهی ثبت شرکت مادر
2- گواهی از اختلاط
3- تفاهم نامه و اساسنامه
4- اسامی مدیران شرکت و دبیر
  اقامت کشور ایتالیا از طریق ثبت شرکت

مسیر اخذ اقامت از طریق ویزای ثبت شرکت در کشور ایتالیا به دو روش زیر نیز امکان پذیر است:

اول، خرید یک شرکت در کشور ایتالیا با حداقل سه سال سابقه تجاری و تبدیل شدن به یک کارمند درهمان شرکت. با در نظر گرفتن این مسیر تمام مراحل گفته شده از بین میرود و اقدامات اضافی دیگر لازم نیست، ولی خوب این راه کمی گران تر است.
دوم، این است که یک شعبه ایتالیایی یک شرکت در اتحادیه اروپا ایجاد شود و به عنوان یک کارمند این شاخه استخدام شوند. اگر فرد در حال حاضر یک شرکت در اتحادیه اروپا دارد، این ساده تر است، اما اگر یک شرکت را تنظیم نکند، باید یک شعبه ایجاد کند که این روند هم نسبتا آسان است. پس از انجام این کار، باید به مقامات ایتالیایی ثابت کند که فرد یک حرفه یا مهارت مفید را ارائه می دهد. این روند به طور کل ارزان تر است، اما می تواند طولانی باشد.
برای هر دو مسیر شما ممکن است خواسته شود که یک طرح کسب و کار یا بیزینس پلن که شامل اهداف و اقدامات کسب و کار شماست را ارائه دهید.

مدت زمان گرفتن ویزای ثبت شرکت در کشور ایتالیا:

اگر چه زمان رسمی و مشخصی وجود ندارد، اما بستگی به شرایط فرد و ارائه اطلاعات مربوطه دارد و معمولا ۲ تا ۴ ماه طول می کشد. بعد از این مدت دو سال یا بیشتر در کشور ایتالیا در حال کار در کشور ایتالیا هستند، و اجازه دارند درخواست مجوز اقامت دائم بدهند.

امکان سفر به کشور ایتالیا و خارج از کشور ایتالیا در حین گرفتن ویزای ثبت شرکت:

افراد برای اخذ ویزای ثبت شرکت کشور ایتالیا به طور کلی ویزای توریستی کشور ایتالیا را کسب می کنند. این ویزا به فرد این امکان را می دهد تا مدت ۹۰ روز در ایتالیا بماند. این ورودی چندگانه است، بنابراین سفر به داخل و خارج از کشور ایتالیا مجاز است، با تنها روزهای صرف شده در کشور ایتالیا که در مجموع ۹۰ روز طول میکشد.
پس از پذیرش و نگهداری یک ویزای معتبر کسب و کار، هیچ محدودیتی برای زمان گذرانده شده در کشور ایتالیا وجود ندارد. در طول این مدت اقامت در کشور ایتالیا، فرد در سفارت یا کنسولگری کشور ایتالیا باید گذرنامه خود را امضا کند.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت ایتالیا وکیل مهاجرتی ، ویزای توریستی ایتالیا مهاجرتی ، سفارت ایتالیا مهاجرتی ، ویزای تحصیلی ایتالیا مهاجرتی ، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا مهاجرتی ، ویزای کاری ایتالیا مهاجرتی ، ویزای ازدواج ایتالیا مهاجرتی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( شهروندی و تابعیت )کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ”  از طریق تمکن مالی توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق تمکن مالی توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.
 شما تنها با اثبات تمکن مالی و درآمد خود می‌توانید از طریق موسسه حقوقی و بین المللی یسنا در کمترین زمان ممکن و به سهولت به شرایط اقامت دائم برسید. ارائه یک فرصت استثنایی برای اخذ اقامت در یک کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن ( کشور  ایتالیا )  در جهت زندگی و یا اخذ مجوز سفر آزادانه در سراسر اروپا.
یکی از منحصر به فردترین مجوزهای اقامت در اروپای شنگن و کشور  ایتالیا ، مجوز اقامت غیرکاری از طریق اثبات تمکن مالی است. در این نوع مجوز، متقاضیان با اثبات تمکن مالی در کشور خود، می توانند برای خود و همسر و فرزندان تحت تکفل، اقامت اروپای شنگن را از طریق هر یک از کشور   ایتالیا  پس از ارائه کامل مدارک، بدون ریسک دریافت کنند.

مزایای زندگی در ایتالیا ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

1- قرار گرفتن در رتبه یک در سطح رفاه اجتماعی
2-یكی از امن ترین كشورهای جهان از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالكیت
3-برخوردری از شهرت جهانی بدلیل آثار باستانی و هنری
4- قرار گرفتن در مقام دوم جهان از لحاظ کیفیت زندگی به دلیل درهم آمیختن امنیت، امكانات خرید و گذران اوقات فراغت و استاندارد بالای زندگی
5- دارای بهترین سيستم آموزشي در تمام اروپا
6- دارای بهترین سیستم مراقبت بهداشتی و مجهز به به جدیدترین فن آوری مجهز

مزایای دریافت اقامت با استفاده ازاین روش :

1- سریع ترین روش اخذ اقامت
2- عدم نیاز به راه اندازی شرکت
3- عدم نیاز به استخدام پرسنل
4- عدم پرداخت مالیات
5- عدم نیاز به مدرک زبان خارجی
6- سهولت تمدید اقامت
7- سهولت در تعهد حداقل زمان اقامت
8- امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای اتحادبه اروپا و حوزه شنگن

 مدارک مورد نیاز

1- ترجمه رسمی کارت ملی سرپرست خانواده و همسر و فرزندان ایشان
2-  ترجمه رسمی شناسنامه سرپرست خانواده و همسر و فرزندان ایشان
3-    پاسپورت با اعتبار 2 ساله ( پاسپورت قبلی برای بررسی نیاز می باشد )
4-    شش قطعه عکس رنگی 5/4 x5/3  تمام اعضا
5- ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه افراد بالای 18 سال ( ترجمه گواهی سوء پیشینه در 30 روز بعد از شروع پرونده )

مدارک شرکتی :

1- ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت ( آگهی تاسیس و تغیرات ) یا علامت تجاری ثبت شده
2- ترجمه رسمی مدرک شغلی ( پروانه بهره برداری – پروانه کسب – کارت بازرگانی یا … ) در صورت دارا بودن
مدارک مالی :
 1-  ریز پرینت 3 ماه آخر حساب بانکی مدیر عامل و سهامداران به زبان انگلیسی ( گردش مالی ) با مهر بانک ( 2 نسخه از بانک دریافت گردد )
2-  گواهی موجودی حساب بانکی به زبان انگلیسی توسط بانک ( 3 نسخه از بانک دریافت گردد )
3- مدارک دال بر استطاعت متقاضی ( اجاره نامه های محضری یا املاکی با کد رهگیری و سهام های خریداری شده از بورس با تائید سازمان بورس و گواهی سپرده بلند مدت بانکی به زبان انگلیسی و فیش حقوق بازنشستگی )
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن و مشاوره در اخذ اقامت ( شهروندی و تابعیت ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق کاری ( نیرو متخصص ) توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق کاری ( نیروی متخصص ) توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.
فردی که مایل است در ایتالیا کار کند می بایست از سوی یک کارفرما در ایتالیا پیشنهاد استخدامی داشته باشد. برای دریافت اجازه همچنین می بایست:
1- متقاضی دارای گذرنامه معتبر باشد
2-  قادر به تامین زندگی خود از طریق درآمد حاصل از کار باشد
3- شرایط استخدامی در سطح قراردادهای گروهی ضنفی در ایتالیا و یا در سطح معمول آن شغل یا رشته باشد
5- سندیکای و اتحادیه صنفی مربوطه نظر خود را پیرامون شرایط استخدامی اعلام کرده باشد
6- شغل مربوطه در اتحادیه اروپا و منطقه همکاریهای اقتصادی اروپا آگهی شده باشد
متقاضی کار و کارفرما بصورت همزمان وظیفه دارند به اداره مهاجرت نشان بدهند که شرایط فوق برآورد شده است.
قانون کلی این است که متقاضی می بایست تقاضای کار و اقامت را قبل از ورود به ایتالیا و از کشور موطن و یا کشوری خارج از ایتالیا که در آن زندگی می کند تسلیم نماید. اجازه می بایست قبل از ورود به ایتالیا آماده شده و برچسب آن در گذرنامه متقاضی نصب شده باشد. متقاضی می تواند در برخی موارد تقاضای اجازه کار خود را از داخل  ایتالیا  تسلیم نماید.

این موارد عبارتند از:

1- دانشجویان دارای اقامت دانشجویی در حال اتمام
2- متقاضیان کار که جهت ملاقات با کارفرما وارد ایتالیا شده اند و از سوی کارفرما پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و بواسطه دلایل ویژه می بایست بدون درنگ کار خود را آغاز کنند.
3- بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.
4- به یکی از نمایندگیهای ایتالیا در محل زندگی خود تسلیم می کنید.
اگر در داخل مرزهای ایتالیا بسر می برید تقاضای خود را:
1- بصورت الکترونیک از طریق وب سایت اداره مهاجرت تسلیم می کنید.
2- از طریق پست به اداره مهاجرت ارسال می کنید.
3- تسلیم یکی از شعبه های صدور مجوز اداره مهاجرت تحویل می دهید.

مدارک زیر می بایست در همه موارد ضمیمه تقاضا باشد

1-کپی گذرنامه
2- پیشنهاد استخدامی از سوی کارفرما
3- کپی از فیش پرداخت هزینه درخواست
کسانی که مجوز کار دارند ومیخواهند برای اعضای خانواده اجازه اقامت بگیرند فقط برای مدتی که مجوز کار معتبر است میتوانند اقدام نمایند.
اما در کل نه کشورایتالیا و نه سایر کشورهای اروپایی به نیروی مهاجر خارجی برای کار از طریق اسپانسر نیازی ندارد ، لیکن در زمانی که اشخاص بوسیله ی ویزای تحصیلی و یا طرق مختلف قانونی دیگر وارد کشور ایتالیامی شوند در ویزای آنها حق کار قانونی وجود دارد که اشخاص می توانند به صورت قانونی از آن استفاده کنند، به عنوان مثال افراد متقاضی کار در ایتالیامی توانند در شرکتی به صورت پاره وقت کار کنند و یا حتی استخدام شوند.
اکثراً زمانی که اشخاص متقاضی ویزای کار در ایتالیا با ویزای تحصیلی وارد کشورایتالیا می شوند ، نظیر دیگرکشورهای اروپایی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ۲۰ ساعت و درمقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار قانونی خواهند داشت و مشکلی برای انجام کار برای آنها وجود ندارد. حقوقی که برای کار این گونه اشخاص در کشورایتالیا در نظر گرفته شده است از ساعتی ۱۰ یورو به بالا می باشد. البته باید خاطر نشان کرد این مبلغ بستگی به توانایی شما و سطح تسلط زبان شما خواهد داشت .
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( شهروندی و تابعیت ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق ازدواج توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

 موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق ازدواج توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.
یکی از راه هایی که افراد  می توانند  از طریق آن برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام کنند ازدواج در ایتالیا می باشد .زیرا در اکثر کشورهای جهان  به صورت مشترک به مرد یا  زن خارجی که با شهروند یا مقیم آن کشور ازدواج نماید، قادر خواهد بود تا تابعیت یا اقامت آن کشور را اخذ نماید.
همانطور که درخصوص اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج ذکر گردید  یکی از راه های  مهاجرت به سایر کشورهای جهان  این است که فرد از طریق  ویزای ازدواج برای این کار اقدام نماید  و کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد  و به افراد  این اجازه را خواهد داد تا که ویزای ازدواج با جنس مخالف و یا هم جنس شهروند ایتالیایی را در یافت نمایند. و پس گذشت  یک دوره مشخص در صورتی که  رابطه افراد به طول بی انجامد ویا همچنین فرزندی از این رابطه به متولد شود  به افراد  اقامت دائم ایتالیا اعطا می شود . کشور ایتالیا این اجازه را به افراد متقاضی  اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج خواهد داد  که به صورت  موقت ازطریق فردی  که شهروند ایتالیا است و یا مقیم  دائم کشور ایتالیا می باشد  قصد ازدواج با او را دارد به این منظور  وارد کشور ایتالیا شود. نکته قابل توجه  این است که به صورت اتوماتیک  شخص حق اقامت دائم ایتالیا را نخواهد داشت،   بلکه باید در خواست ویزای اقامت دائم را نیز بنماید.

متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج باید تمام زمینه های فرم مربوطه را پر کند و چهار سند اجباری زیر را که مورد نیاز وزارت کشور برای درخواست تقاضای شهروندی ارسال شده است، ارسال کند:

1- گواهی تولد صادر شده توسط کشور مبدا (مطابق با مقررات مندرج در قوانین قابل اجرا  apostilles و ترجمه)
که این گواهی باید کامل با تمام اطلاعات شخصی متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج پر شود، در مواردی که امکان ارائه وجود نداشته باشد ، گواهینامه صادر شده توسط ادارۀ کنسولی یا دیپلماتیک کشور مبدا نشان دهنده اطلاعات دقیق شخصی متقاضی (نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد) ، و همچنین نام پدر و مادر متقاضی.
2-  سابقه کیفری صادر شده توسط کشور مبدا  که متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در آن کشور به مدت ۱۴ سال اقامت پیوسته داشته (مطابق با مقررات مندرج در قوانین قابل اجرا در قانون / apostilles و ترجمه)
3- رسید پرداخت ۲۰۰ یورویی، از تاریخ ۸ اوت ۲۰۰۹، مبلغ ۲۰۰ یورو به ازای هر متقاضی پرداخت می شود. هزینه ۲۰۰ یورو باید از طریق انتقال بانکی بین المللی پرداخت شود، طبق این دستورالعمل:
4- کپی معتبر از شناسنامه متقاضی اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج همراه با ترجمه رسمی ایتالیایی البته به جز اینکه مدارک شامل متون نوشته شده به زبان فرانسه و یا انگلیسی و یا زبان اصلی باشد که توسط نماینده دیپلماتیک یا کنسولی کشور صادر شده تأیید شده باشد.
5-پاسپورت معتبر و گواهینامه رانندگی (به همراه نسخه) برای متقاضیان اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج
 کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( تابعیت و شهروندی ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق تولد فرزند  توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک داگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

 موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت   کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن  از طریق تولد فرزند  توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی  به متقاضیان ارائه می دهد.

اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد در ایتالیا

  با توجه به این که روش های زیاد و مختلفی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که برخی افراد ممکن است روش مهاجرت از طریق تولد فرزند به ایتالیا را انتخاب کنند. هر کشوری قوانین و مقررات خود را برای اخذ تابعیت دارا می باشد .
بهتر است بدانید که کشور ایتالیا از سیستم خون پیروی می کند و افراد برای اخذ تابعیت از طریق تولد در ایتالیا باید شرایط را فراهم نمایند تا بتوانند به راحتی نسبت به اخذ تابعیت و اقامت در ایتالیا از راه تولد فرزند را بدست آورند.
همانطور که می دانید کشور ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( European Union ) و عضو شنگن ( Schengen ) می باشد. اشخاصی که اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ می نمایند برای سفر به سایر کشورهای عضو اتحادیه نیاز به اخذ ویزا را ندارند که این بسیار عالی می باشد. راه های زیادی برای اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا وجود دارد.
یکی راه های کسب تابعیت در کشور ایتالیا،تولد فرزند در خاک کشور ایتالیا می باشد. کشور ایتالیا جزو کشورهایی است که از سیستم خون پیروی می کند. یعنی تابعیت از پدر و مادر به فرزند منتقل خواهد شد.

تمامی کشورهای دنیا از ۲ نوع سیستم اخذ تابعیت استفاده می کنند:

قانون سیستم خون: سیستم خون سیستمی می باشد که فرزند به محض تولد تابعیت را از پدر و یا مادر خود اخذ می نماید و کشور محل تولد ملاک قرار نمی گیرد.
قانون سیستم خاک: سیستم خاک سیستمی می باشد که با تولد فرزند در خاک یک کشور فرزند به طور خودکار تابعیت آن کشور را اخذ می نماید. صرف نظر از تابعیت پدر و مادر. کشورهایی که سیستم خاک را دارا می باشند. برای مثال کشورهای آمریکا، برزیل، کانادا و … که از سیستم خاک استفاده می کنند.
 در کشور ایتالیا اخذ تابعیت از طریق خون یکی دیگر از راه های مهاجرت می باشد که این سیستم جزو اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. تابعیت از طریق خون تابعیتی است که با تولد فرزند بدست می آید و فرزند تابعیت پدر و یا مادر نیز اخذ می نماید.
در کشور ایتالیا اگر یکی از والدین تابعیت ایتالیا را دارا باشد فرزند هم به تبعیت از آن والد اقامت و تابعیت ایتالیا را کسب می کند. اگر فرزندی در خارج از ایتالیا متولد شود اما پدر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد و مادر تابعیت ایتالیا را داشته باشد فرزند به تبعیت از مادر تابعیت ایتالیا را اخذ می نماید. همچنین اگر فرزند در خارج از کشور ایتالیا متولد شود اما پدر تابعیت ایتالیا را داشته باشد و مادر تابعیت دیگری را دارا باشد فرزند به تبعیت از پدر اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ می نماید.
 نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر فرزندی در کشور ایتالیا متولد شود و پدر و مادرش معلوم نباشند فرزند اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ می نماید و این امر بدین دلیل است که ایتالیا سیستم خون را به صورت اصل می پذیرد و سیستم خاک را به صورت فرع می پذیرد به همین دلیل افراد بدون تابعیت می توانند تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند.
 کودکانی که پس از ۱ ژانویه سال ۲۰۰۰ میلادی در ایتالیا از پدر و مادر خارجی متولد می شوند در صورتی می توانند اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند که والدین کودک اقامت دایم ایتالیا را دارا باشند و یا به مدت ۶ تا ۸ سال در ایتالیا اقامت دایم داشته باشند. اگر فردی در ایتالیا متولد شود و پدر و مادر وی معلوم نباشند کودک اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ می نماید. اگر فرزندی در ایتالیا از پدر و مادری متولد شود که بدون تابعیت باشند فرزند پس از تولد می تواند اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ نماید و پدر و مادر هم می توانند از طریق فرزند اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند.

 اخذ تابعیت خودکار

اگر پدر و مادر فردی تابعیت ایتالیا را داشته باشند فرزند هم تابعیت ایتالیا را به دست می آورد. حتی اگر خود فرزند در ایتالیا متولد نشده باشد. یک نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که اگر والدین فرد ترک تابعیت ایتالیا را کرده باشند فرزند تابعیت ایتالیا را اخذ نمی کند.
در رابطه با فرزند خواندگی بهتر است بدانید که اگر فردی ایتالیایی نباشد اما به فرزند خواندگی خانواده ایتالیایی درآید می توانند پس از گذشت ۵ سال درخواست اخذ تابعیت ایتالیا را نمایند نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که محل سکونت این افراد برای دولت ایتالیا دارای اهمیت نمی باشد و حتی اگر این افراد در خارج از ایتالیا به فرزند خواندگی پذیرفته شده باشند باز هم می توانند تابعیت ایتالیا را اخذ نمایند.
 کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در ایتالیا ، افتتاح حساب بانکی در ایتالیا ، اقامت و پاسپورت ایتالیا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای ایتالیا ، رفع دیپورتی اقامت ایتالیا ،قبول وکالت در ایتالیا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در ایتالیا

 پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( تابعیت و شهروندی ) کشور ایتالیا ” اتحاددیه اروپا ، شینگن ” از طریق تحصیلی توسط وکیل مهاجرتی و پایه دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی کشور ایتالیا ” اتحادیه اروپا ، شینگن ” همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی در ایتالیا  می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند.

مزایای تحصیل در کشور ایتالیا

1-  تعداد  دانشگاه های در سطح بالای جهانی:

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویان سراسر جهان است که نه تنها به خاطر محیط چند فرهنگی آن بلکه وجود بهترین دانشگاه های جهان که در طیف وسیعی از رشته های انگلیسی و ایتالیایی زبان در بالا ترین سطح استاندارد های اروپا و جهان سالانه دانشجو می پذیرد.

2- هزینه تحصیل و زندگی مناسب:

ایتالیا یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها در زمینه تحصیل در اروپا و جهان است  که  از نظر هزینه تحصیل و  زندگی می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان باشد.

 3- مسافرت راحت در کشور:

ایتالیا به شما اجازه می دهد که به راحتی از سیستم های  حمل و نقل مختلف مانند قطار های سریع  السیر اتوبوس برای سفر از میلان سرد و مه آلود به بولونیای  شلوغ ، یا به زیبا ترین سواحل جهان با کمترین هزینه و زمان ممکن استفاده کنید.

4-  یک کشور پر از شگفتی:

زمانی که شما به عنوان دانشجو در ایتالیا تحصیل می کنید شانس این را دارید که بتوانید زیبا ترین مکان های تاریخی، تفریحی و  طبیعی جهان را ببینید، از کلوسیم رم گرفته تا خیابان های قدیمی پمپی و کانال های زیبا ونیز تجربه تکرار نشدنی در زندگی یک فرد می باشد.

5- غذا های فوق العاده:

وقتی صحبت از غذا می شود غذا های ایتالیایی با طمع و شکل ظاهری فوق العاده جایگاه خاصی دارند. این امکان برای شما است که در مهد پیتزا ، پاستا و اسپاگتی و … این غذا ها را بچشید و لذت ببرید.

6- شبهای زنده و خاطره انگیز:

ایتالیا جز معدود کشورهایی است که در زندگی در کوچه و خیابان های آن حتی درشب حال و هوایی متفاوت دارد که خاطرات و تجاربی تکرار نشدنی برای شما به ارمغان می آورد.

7-  تعدد دوره های انگلیسی زبان:

در ایتالیا شما می توانید بهترین برنامه های آموزشی را در مقاطع مختلف به  زبان انگلیسی  در بهترین دانشگاه های جهان پیدا کنید و با بهترین شرایط شروع به تحصیل کنید

8- استفاده از بورسیه های مختلف:

استفاده از بورسیه های مختلف در ایتالیا مانند بورس های استانی یا بورس های رقابتی ، امکان زندگی و تحصیل رایگان را به دانشجویان میدهد.

9- قرار گیری در فضای هنر مد و فشن:

دانشجویانی که در رشته های معماری ومد و فشن شروع به تحصیل می کنند بهترین انتخاب خود را کرده اند، قدم زدن در محیط ایتالیا خود تجربه ای الهام بخش برای این دانشجویان است و زندگی در این فضا برای همه دانشجویان  تکرار نشدنی است.

10- بهترین مکان برای دیدن نیمه گمشده خود:

ایتالیا یکی از رمانتیک ترین مکان ها روی زمین است. معروف ترین رمان  شکسپیر، رومئو و ژولیت داستان عاشقانه است که در ورونا اتفاق افتاده است.

مقطع های تحصیلی در کشور ایتالیا

مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایتالیا

تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا از پنج سالگی ایجاد می شود و به مدت پنج سال نیز ادامه می یابد. پس از دوره ابتدایی دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند که مدت زمان آن 3 سال می باشد. پس از این دوره امتحانات داخلی برگزار می شود. پس از آن دوره دوم دبیرستان به مدت پنج سال آغاز می شود و در پایان این دوره تمامی دانش آموزان در امتحانات سراسری شرکت کرده و دیپلم (Diploma di Maturita) خود را اخذ می کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور ایتالیا

متقاضیان به تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می بایست پس از کسب گواهی یا مدرک دیپلم دبیرستان اقدام به شرکت و گذراندن امتحان ورودی دانشگاه های ایتالیا کنند. و در صورت قبولی در آن ها می توانند جهت اخذ مجوز ورود به دانشگاه ها اقدام نمایند. البته از سال1998 متقاضیان با تکمیل فرم جایابی و ارسال آن به وزارت دانشگاه ها وعلوم و فناوری ایتالیا، می توانند بدون امتحان ورودی وارد مقطع کارشناسی شوند.
البته روش دیگری نیز به علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا ارائه می شود.  سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند. که در آن در طول 3 ترم، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. که هر ترم شامل 33 جلسه ی 2 ساعته ودر سه روز هفته می باشد.
در صورتی که دانشجو بتواند 90% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت مراجعه کند. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد.
مقطع لیسانس در کشور ایتالیا 4 ساله است. هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره 4 ساله لیسانس به زبان ایتالیایی تدریس می شود که بهتر است در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور ایتالیا مهاجرت تحصیلی کند زیرا گذراندن دوره ی کالج زبان ایتالیایی در کشور ایتالیا دوره ای است که سفارت را متقاعد و راضی به دادن ویزا به متقاضی می کند و حتماَ باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را برای رفتن به سفارت ارائه دهید.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

هزینه های زندگی

همان طور که در مطالب قبلی ذکر شد تحصیل در کشور ایتالیا به صورت رایگان است و فرد دانشجو فقط باید هزینه های ماهیانه ی زندگی خود را متقبل شود. که دولت ایتالیا با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار 10 ساعت را داده است. آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین 7 تا 10 یورو را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند. هزینه زندگی در ایتالیا حداقل 500 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد.
ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را داشته باشد قبل از رفتن به ایتالیا و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در ایتالیا است. کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور ایتالیا مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان ایتالیایی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور ایتالیا بسیار دشوار است و طولانی و افراد می بایستی مدت زمان زیادی را در کشور ایتالیا کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاس ایتالیایی را بگذرانند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور ایتالیا

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور ایتالیا را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند بصورت کاملا رایگان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است.

تحصیل در مقطع دکترا کشور ایتالیا

زمان پذیرش در مقطع دکترا فقط یکبار در سال بوده و از اوایل اسفند تا اواخر آذر ماه می باشد.
بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور ایتالیا به 2 صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.
تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور ایتالیا می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور ایتالیا می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.
با توجه به این نکته که کشور ایتالیا برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا 2 هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور ایتالیا در پیش دارند.

قبول وکالت و مشاوره در اخذ بورسیه تحصیلی  ایتالیا

 متقاضیان زیادی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در ایتالیا هستند.دلیل این موضوع سطح علمی بالای دانشگاه های ایتالیا و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی میباشد.هر ساله دانشجویان زیادی برای گرفتن بورسیه ایتالیا اقدام میکنند که از ایران نیز تعداد این متقاضیان زیاد میباشد.بورسیه ایتالیا به همراه کمک هزینه سالیانه 5000 یورو ارائه میشود و این باعث شده ایتالیا نسبت به دیگر کشور ها متقاضیان زیاد تری داشته باشد.موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو و همچنین با همکاری تیمی بسیار قوی در ایتالیا میتواند بورسیه ایتالیا را صورت تضمینی برای متقاضیان ارائه دهد.

 شرایط و مدارک لازم جهت اخذ بورسیه ایتالیا:

 یکی از مهم ترین مزایا کشور ایتالیا جهت اخذ بورسیه،عدم نیاز به رزومه تحصیلی قوی میباشد.بورسیه ایتالیا از طریق اداره بورس ایتالیا ارائه میشود و هیچ ربطی به دانشگاهی که در آن پذیرش میگیرید ندارد.در واقع این بورسیه به دانشجویان کشور های جهان سوم داده میشود که ایران نیز جزو همین کشور هاست.متقاضیان میتوانند با ارائه مدارک مورد نیاز مالی به راحتی و بدون داشتن رزومه تحصیلی قوی بورسیه ایتالیا بگیرند.
مدارک مالی لازم جهت اخذ بورسیه ایتالیا شامل ترجمه شناسنامه سرپرست،فیش حقوقی سرپرست خانواده و اجاره نامه به نام سرپرست خانواده میباشد.تنها با ارائه این مدارک کارشناسان ما میتوانند به راحتی برای متقاضیان بورسیه ایتالیا بگیرند.

 شرایط بورسیه ایتالیا:

 اغلب دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس به زبان ایتالیایی تدریس میکنند.البته تعداد کمی دانشگاه هم هستند که به زبان انگلیسی تدریس کنند.اما اگر میخواهید در مقطع لیسانس شانس قبولی زیادی داشته باشید بهتر است به زبان ایتالیایی مسلط شوید.
در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اکثر دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس میکنند و در اغلب این دانشگاه ها برای گرفتن پذیرش به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید.
تقریبا در تمامی رشته ها میتوان بورسیه ایتالیا گرفت.اما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیلی داشتن متقاضیان زیاد،احتمال گرفتن بورسیه پایین تر از دیگر رشته ها میباشد.

قبول وکالت و مشاوره در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

دانشگاه های کشور ایتالیا هرساله مقصد بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف دنیا بوده است که به دلیل کیفیت آموزشی بالا و هزینه ارزانتر نسبت به کشورهایی مانند کانادا و امریکا به این کشور مهاجرت میکنند . موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  با داشتن زبده ترین کارشناسان در کلیه امور مهاجرتی نظیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا میتواند به شما در امر تحصیل در کشور موردنظرتان کمک نماید و در کوتاهترین زمان ممکن شما را به هدفتان برساند .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

دانشجویان در هنگام تحصیل خود میتوانند ساعاتی را به کار مشغول شوند و درآمد حاصل از آن در تامین هزینه های زندگی به آنها کمک نماید . فاکتورهایی مانند تسلط به زبان جامعه ، مهارت در یک حرفه خاص ، داشتن سابقه کار و عوامل دیگری میتواند در کاریابی فرد بسیار موثر باشد .

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آرزوی بسیاری از داوطلبان است و کسانی که در کنکور ایران به نیجه دلخواه خود نمی رسند برای اخذ پذیرش دانشگاه های دیگر کشورها اقدام می نمایند که دانشگاه های کشور ایتالیا یکی از آنها می باشد . تحصیل در دانشگاه های این کشور مزایای زیادی برای دانشجویان دارد از جمله :
کیفیت بالای آموزشی در تمامی دانشگاه ها
معتبر بودن مدرک در تمامی کشورهای دنیا
شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا
شهریه تحصیلی پایین و امکان استفاده از بورسیه
امکان اخذ اقامت پس از دریافت ویزای تحصیلی برای اقوام درجه یک مانند پدر و مادر و یا همسر

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

 دروس دانشگاهی در این کشور به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه میشوند و هنگام آزمون ورودی شما زبان تحصیل خود را انتخاب می نمایید به این صورت که اگر در آزمون ورودی به زبان انگلیسی قبول شدید به زبان انگلیسی تحصیل می کنید .
اگر در آزمون زبان ایتالیایی قبول شود به زبان ایتالیایی تحصیل می نمایید . آزمون ورودی سالی یک بار در اکثر شهرهای مهم دنیا برگزار میشود و شما میتوانید در صورت تسلط به هر دو زبان در یک سال در هر دو آزمون شرکت نمایید البته برای رشته دندانپزشکی فقط می توان به زبان ایتالیایی تحصیل کرد که لازمه آن شرکت در آزمون آلفاتست می باشد .
دوره های پزشکی ۶ سال و دندانپزشکی ۵ سال می باشد . لازمه ثبت نام در این آزمون داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد . هزینه تحصیل در این دو رشته متناسب با نوع دانشگاه متفاوت است اما در حدود ۴۰۰۰ دلار در سال می باشد . لازم به ذکر است که گذراندن دوره ی یک ساله ی زبان ایتالیایی حتی برای افرادی که به اتگلیسی تحصیل میکنند ضروری است .
این کشور به دانشجویان کشورهای آسیای و جهان سوم نیز بورسیه هایی را اختصاص میدهد که با داشتن شرایطی میتوان آن بورسیه را اخذ نمود .

آزمون های ورودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

همانطور که در بالا گفته شد برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی باید در آزمون ورودی داتشگاه ها قبول شد . این  آزمون که به صورت یکسان برای رشته های پزشکی برگزار می شود IMAT نام دارد و شامل ۶۰ سوال پنج گزینه ای می باشد که متقاضیان باید در مدت زمان ۱۰۰ دقیقه به آنها پاسخ دهند .
هر پاسخ صحیح ۱٫۵ امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط ۰٫۴ امتیاز منفی دارد . ۳۳ سوال این آزمون مربوط به دانش علمی که شامل بیولوژی ، شیمی ، فیزیک و ریاضی می باشد و ۲۷ سوال دیگر مربوط به دانش عمومی و تحلیل منطقی است .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

هزینه این آزمون در حدود ۱۲۰ یورو می باشد .دانشجویان ایرانی میتوانند برای شرکت در این آزمون به یکی از کشورهای قطر ، دبی و یا قبرس بروند . برای رشته های دندانپزشکی نیز آزمون آلفاتست می باشد که لازمه آن آشنایی با زبان ایتالیایی می باشد .
آزمون  BMAT : آزمون پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور ایتالیا است که توسط دانشگاه های  انگلستان در خارج از کشور برگزار میشود و به جز بخش مقاله ای با آزمون IMAT مشابه است .
آزمون OET : این آزمون از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی برای سنجش میزان تسلط به زبان انگلیسی برگزار میشود .
دانشگاه های این کشور گزینه های بسیار مناسبی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا می باشند که با درنظر گرفتن تمامی شرایط میتوان برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا اقدام نمود .
مدارک قابل‌ قبول برای اثبات تسلط زبانی
اگرچه اکثر رشته‌های تحصیلی در ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند، اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد. مدارک قابل‌قبول از سوی دانشگاه‌های ایتالیایی به شرح زیر است:
زبان ایتالیایی
امتحان CILS: ممکن است این امتحان در ایتالیا و مراکز فرهنگی این کشور در سراسر دنیا برگزار شود.
امتحان CELI: این امتحان در مراکز معتبر مرتبط با دانشگاه پروجا برگزار می‌شود.
زبان انگلیسی
اگر درخواست پذیرش شما برای یک رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد، نیاز است تا مدرک تسلط شما به این زبان نیز به دانشگاه‌ها ارائه شود. مدارک قابل‌قبول زبان انگلیسی به شرح زیر است:
تافل
آیلتس
کمبریج
TOEIC

مدارک مورد نیاز برای پذیرش و تحصیل در ایتالیا

رزومه کامل تحصیلی و کاری (CV) مطابق نمونه
اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهی ریز نمرات با تایید اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل و ترجمه رسمی با مهرهای قوه قضاییه و وزارت امورخارجه توسط یکی از شش مترجم رسمی مورد تایید سفارت ایتالیا
گواهی ارزشیابی مدارک تحصیلی صادر شده از سفارت ایتالیا (Dichiarazione Di Valore) مبنی بر مطابقت سطح تحصیلات دانشجو با سطح مشابه آن درکشور ایتالیا.
انگیزه نامه (Letter of Motivation): در حداکثر دو صفحه به زبان انگلیسی که بیانگر تمایل دانشجو به تحصیل در رشته مورد نظر باشد.
دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با سطح حداقل متوسط با بالای (Intermediate) ، معادلIELTS 6 آکادمیک  یا Toefl iBT بانمره 80 و یا MCHE وزارت علوم با نمره 70 و یا TOLIMO سازمان سنجش با نمره 560 یا زبان ایتالیایی با سطح B1  یا B2
گذرنامه (در خصوص دانش آموزان پسر که خدمت نظام وظیفه شان را طی نکرده اند، اخذ گذرنامه پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم انجام می شود.)
عکس پرسنلی جدید تمام رخ با زمینه سفید ابعاد 5 x 4.5 (مطابق با چارچوب ویزای شنگن)
اصل مدرک دیپلم  و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات هر دو مقطع، ترجمه شده به زبان ایتالیایی با مهر تایید وزارت امور خارجه و دادگستری
ترجمه اصل مدرک لیسانس (و فوق لیسانس برای متقاضیان مقطع دکتری) به همراه ریزنمراتکامل به زبان ایتالیایی با مهر تایید وزارت امور خارجه و دادگستری
ترجمۀ شناسنامه به زبان ایتالیایی
اصل و کپی یکی از انواع گواهی های زبان انگلیسی با نمرات قید شده
 یک نسخه کپی از ترجمه ضمانت نامه محضری و کلیه مدارک مالی
دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و پذیرش به همراه یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی از صفحات فارسی

هزینه ها ی دانشجویان در ایتالیا:

همانطور که ذکر شد تحصیل در این کشور هزیته بسیار ناچیزی را در بردارد و فرد دانشجو فقط باید هزینه های ماهیانه ی زندگی خود را بر عهده یگیرد . که دولت ایتالیا با توجه به این که به دانشجویان در اجازه کاردر ایتالیا ( 10 ساعت در هفته برای دوره ی کارشناسی و 20 ساعت در هفته برای دوره ی کارشناسی ارشد و30 ساعت در هفته برای دوره دکترا)داده است دانشجویان می توانند بابت هر ساعت کار بین ۷ تا ۱۰ یورو را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند . هزینه زندگی در ایتالیا حداقل ۵۰۰ یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بر می گیرد.
هزینه از 150 تا 250 یورو به ازای هر ماه زندگی در خوابگاه، و بین 250 الی 500 یورو به ازای سوئیت های دانشجویی و یا بیشتر از آن به ازای آپارتمان های یک یا دو خوابه متغیر می باشد..
رفت و آمد در شهرهای ایتالیا عمدتاً بوسیله وسایل نقلیۀ عمومی کارآمد انجام میگردد و هزینه آن برای دانشجویان، پس از دریافت کارت دانشجویی در مواردی تا یک سوم هزینه معمولکاهش خواهد یافت..در ضمن این هزینه برای دانشجویان زیر 25 سال می تواند تا حدود 40 درصدتخفیف را شامل گردد.
همانطور که در این مقاله ذکر شد در ایتالیا امکان اسکان در خوابگاه های دانشجویی وجود داردو برای دریافتن نکات بیشتر در مورد خوابگاه های دانشجویی مطلب زیر را مطالعه نمایید:.

اسکان در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه:

خوابگاه های وابسته به دانشگاه های این کشور کم هزینه و مقرون به صرفه می باشند . از امکانات و خدمات ارائه شده در این خوابگاه ها می توان به  بوفه، دستگاه سرو اتوماتیک غذا و مواد غذایی در تمام ساعات شبانه روز، سالن مطالعه، سالن کامپیوتر و اینترنت بی سیم، امکانات ورزشی و سرویس های جانبی، نظیر رختشورخانه، پتو و انبارو سایر موارد ضروری اشاره نمود..
هزینه خوابگاه ها به دو صورت محاسبه میگردد: با بورسیه و بدون بورسیه
چنانچه داوطلب بورسیه باشد، هزینه اقامت در اتاق های تک نفره از حدود 150 تا 250 یورو در ماه، و اتاق های دو نفره برای هر نفر از 75 یورو تا 150 یورو در ماه متغیر است.
چنانچه داوطلب بورسیه نداشته باشد، هزینه اقامت در اتاق های تک نفره از حدود 300 تا 400 یورو در ماه، و اتاق های دو نفره برای هر نفر از 200 یورو تا 300 یورو در ماه متغیر می باشد..
اسکان در پانسیون ها و اقامت گاه های خصوصی دانشجویی
اینگونه اقامت گاه ها نسبت به خوابگاه های دولتی و وابسته به دانشگاه ها معمولا هزینه بیشتری را در بردارند.
میانگین هزینه ها جهت اقامت در اتاق دو تخته بین 250 تا 350 یورو و اتاق های تک نفره از 350 تا 500 یورو در ماه متغییراستد.

گروه الف (ممتاز)

 Universita degli studi di Bologna
Universita degli studi di Roma “La Sapienza”
Politecnico di Milano
Universita degli studi di Milano
Universita degli studi di Pisa
Universita degli studi di Padova
Universitả Degli Studi di Roma Tor Vergata
Politecnico di Torino
Universita degli studi di Firenze
 Universita degli studi “Federico II” di Napoli
 Universita degli studi di Torino
 Universita degli studi di Pavia
 Universita Cattolica del Sacro Cuore – Milano
 Universita degli studi di Genova
Universitả degli Stadi di Milano- Bicocca
Universita degli studi di Siena
Universita degli studi di Trieste
Universita degli studi di Perugia
 Universitả degli Studi di Modena e Reggio Emilia
Universitả Cả Foscari di Venezia
Universita degli studi di Catania
Universitả degli Studi di Roma Tre
Universita degli studi di Bari
Universitả Degli Studi di Verona
Universidad degli studi di palermo

گروه ب (خوب)

Universita Degli Studi di Trento
Universita  degli Studi di Udine (University of Udine)
Universita  degli studi di Cagliari
Universita  degli studi di Ferrera
Universita  degli studi di Parma
Universitả  della Calabria
Universita  IUAV di Venezia
Universitả degli Studi di Bergamo
Universita del salento (universita degli studi di Lecco)
Universita per stranieri di siena
Universita Degli Studi di Teramo
Conservatorio di Milano, Napoli, Cagliari, Bari, Roma
Conservatorio di musica G.B.Martini
Conservatorio di Torino Guiseppe Verdi
Academie di Belle arti

گروه ج (متوسط)

Universitả ‘Campus Bio- Medico’ di Roma
Universitả Carlo Cattaneo
Universita per stranieri di Perugia(university of foreigners,Perugia)
Universitả degli di Cassino
Universitả degli Stadi ‘Magna Graeciả di Catanzaro
Universitả degli Stadi del Piemonte Orientale ‘Amedeo Avogadro’
Universitả degli Studi dell’ Aquila (University of Aquila)
Universita degli studi dell’ Insubria
Universitả degli studi di Foggia
Universitả degli studi di Roma “Foro Italico (previously: Istituto Universitario di Scienze Motorie)
Universitả degli studi del Molise
Universitả degli studi del Sannio-Benevento
Universitả degli studi Mediterranea di Reggio Calabria
Universitả degli studi Suor Orsola Benincasa (previously: Istituto Universitario Suor Orsola Benincasa)
Universitảdella Val d’ Aosta
Universitả politecnica delle Marche
Free university of Bolzano-
Universita commerciale luigi Bocconi
Instituto universitario di studi superiori di Pavia-IUSS
Libera universita internazionale degli studi “guido carli” LUISS –
Scoula superior “sant’anna di studi universitari e perfezionamento
Seconda universita degli di Napoli
Universita degli studi “ Gabriele d’annuzio’ di Chieti-Pascara”
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ پاسپورت ، شهروندی و تابعیت و گرفتن ویزا  در ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) را ارائه  خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت ایتالیا وکیل تخصصی ، ویزای توریستی ایتالیا وکیل تخصصی ، سفارت ایتالیا وکیل تخصصی ، ویزای تحصیلی ایتالیا وکیل تخصصی ، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا وکیل تخصصی ، ویزای کاری ایتالیا وکیل تخصصی ، ویزای ازدواج ایتالیا وکیل تخصصی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  ایتالیا ” اتحادیه اروپا شینگن ” توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

 موسسه حقوقی و  بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن )  به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).
2- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن )  و بلعکس .
3- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن )   به ایران و بلعکس .
4- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).
5- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) برای ایرانیان .

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور ایتالیا “اتحادیه اروپا ، شینگن”توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( شهرهای  رم ، میلان، تورنیو، جنووا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن  و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ) .
2- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).
3- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).
4- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).
5- پذیرفتن  وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و ایتالیا ( اتحادیه اروپا ، شینگن ).

اتحادیه اروپا ( شینگن )  یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی است که از 28 کشور اروپایی تشکیل شده است:

1- آلمان پایتخت برلین 2- فرانسه پایتخت پاریس 3- ایتالیا پایتخت رم 4- اسپانیا پایتخت مادرید 5- بلژیک پایتخت بروکسل 6- بلغارستان پایتخت صوفیه 7- اتریش پایتخت وین  8- جمهوری چک پایتخت کپنهاک 9- استوانی پایتخت تالین 10- فنلاند پایتخت هلسینکی 11- یونان پایتخت آتن 12- مجارستان پایتخت بوداپست 13- سوئیس پایتخت برن 14- لتونی پایتخت ریگا 15- لیتوانی پایتخت ویلنیوس 16- لوکزامبورگ پایتخت لوکزامبورگ 17- مالت پایتخت والتا 18- هلند پایتخت آمستردام 19- لهستان پایتخت ورشو 20- پرتغال پایتخت لیسبون 21- رومانی پایتخت بخارست 22- اسلواکی براتیسلاوا 23- اسلوونی پایتخت لیوبلیانا 24- سوئد پایتخت استکهلم 25- کرواسی زاگرب 26- قبرس پایتخت نیکوزیا 27- دانمارک پایتخت کپنهاک 28- نروژ پایتخت اسلو

کشورهای که جز اتحادیه اروپا هستند ولی عضو پیمان شینگن نیستند :

1- جمهوری ایرلند پایتخت دوبلین 2- کرواسی پایتخت زاگرب

کشورهای که جز قاره اروپا می باشند ولی جز اتحادیه اروپا و پیمان شینگن نمی باشند :

1- بریتانیا ( انگلستان پایتخت: لندن  2- اسکاتلند پایتخت: اِدینبرا 3-  ولز پایتخت : کاردیف 4- ایسلند پایتخت : ریکیاویک 5- بوسنی هزگوین پایتخت : سارایوو 6- بلاروس پایتخت : مینسک 7- روسیه  پایتخت : مسکو 8- اوکراین پایتخت : کیف 9- مولداوی پایتخت : کیشیناو 10- ارمنستان پایتخت :  ایروان 11- آذربایجان پایتخت : باکو 12- گرینلند پایتخت :  گات هاپ 13-گوزوو پایتخت : پریشتینا 14- ترکیه پایتخت آنکارا 15- صربستان پایتخت : بلگراد 16- مونته‌ نگرو  پایتخت : پودگوریتسا  17- مقدونیه پایتخت : اسکوپیه : 18- گرجستان پایتخت : تفلیس 19- موناکو پایتخت : موناکوویل

 خدمات موسسه حقوقی و بین المللی  یسنا  در کشور ایتالیا شامل موارد زیر می شود:

1- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
2- اخذ گواهی بانکی در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
3- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت ایتالیایی ثبت شده در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
4- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
5- اخذ بیمه سلامت کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
6- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده  ایتالیایی  در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
7- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت  ایتالیایی در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
8- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا ) برای اشخاص حقیقی و حقوقی
9- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
10- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
11- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت د ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا ) ر توسط سرمایه گذار
12- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
13- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا ) به اشخاص حقیقی و حقوقی
14- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
15- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
16- درخواست بیمه اجتماعی کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
17–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
18- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
19- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
20- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
21- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
22- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
23- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
24- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
25- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا ) در تهران ( کشور جمهوری اسلامی ایران )
26- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
27- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
28- ساپورت و کمک خریدار به مدت 90 روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
29- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور استرالیا
30- کمک و ساپورت خریدار جهت بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
31- اخذ ویزا ( اتحادیه اروپا شینگن ) ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور ایتالیا ( شینگن ، اتحادیه اروپا )
 موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ،  قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.