دریافت  ویزای توریستی و گرفتن وقت سفارت امریکا توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه امریکا توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص

دریافت  ویزای توریستی و گرفتن وقت سفارت امریکا توسط وکیل متخصص  *  دریافت  ویزای تحصیلی و بورسیه امریکا توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ثبت شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق خرید سهام شرکت توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ثبت شعبه توسط وکیل متخصص  *  دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق ازدواج و نامزدی توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص  * دریافت  اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) امریکا از طریق کاری ( نیروی متخصص) توسط وکیل متخصص  *مشاور خرید و اجاره ملک ( مسکونی ، اداری ، تجاری ) در امریکا *مشاور اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر امریکا * مشاور خدمات بازرگانی ( صادرات و واردات ، حمل و نقل ، ترخیص کالا) در امریکا * مشاور خدمات بانکی ( اخذ وام ، صدور ضمانت نامه ،دیسکانت ، افتتاح حساب ) در امریکا * مشاور خدمات ارزی ( ارسال حوالجات و معاملات ارزی ) در امریکا * مشاور رفع ریجکتی ویزای امریکا * مشاور رفع دیپورتی از کشور امریکا * قبول وکالت و مشاوره در کلیه امور حقوقی کشور امریکا توسط وکیل متخصص و بین المللی ( شهرهای  بالتیمور، مریلند – اوکلند، کالیفرنیا – سیاتل، واشنگتن – واشنگتن دی‌سی – شیکاگو، ایلینویز – میامی، فلوریدا – فیلادلفیا، پنسیلوانیا – بوستون، ماساچوست – سانفرانسیسکو، کالیفرنیا – نیویورک، نیویورک )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا  اولین مجموعه حقوقی و دپارتمان شده با ساختار مدرن و تخصصی  در کشور ایران می باشیم و نیز مفتخریم که با داشتن تیم متخصص و مجرب به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های حوزه مهاجرتی با همکاری وکلا و موسسات حقوقی در کلیه کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم .
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
(قسمت :حقوق مهاجرت )www.yasnasa.com
(قسمت :مهاجرت ، ویزا )www.yasnairan.com
(قسمت : مهاجرت و اقامت )www.yasnalawyer.com
(قسمت :مهاجرت و ویزا )www.yasnamigration.com

  اخذ پاسپورت امریکا ، اخذ ویزای توریستی امریکا ، وقت سفارت امریکا ، اخذ ویزای تحصیلی امریکا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری امریکا ، اخذ ویزای کاری امریکا ، اخذ ویزای ازدواج امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری ( گرفتن اقامت موقت ، و اقامت دائم و اخذ پاسپورت ) کشور ایلات متحده امریکا (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با بهرمندی از حرفه ای ترین و مجرب ترین کادر حقوقی مهاجرتی بین المللی یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مهاجرتی بین المللی در ایران می باشد. این موسسه همواره در تلاش بوده است که بهترین راه و وکالت و مشاوره را مطابق سلیقه شما در نظر گرفته و با تمام دقت و در سریع ترین زمان ممکن پروسه قانونی شما را به سرانجام برساند و در کلیه مراحل شما را در جریان وضعیت پرونده تان قرار دهد .
موسسه حقوقی وبین المللی یسنا با برخورداری از تیمی دقیق، کار آمد، و متخصص و اشراف کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور های مختلف از جمله کشور ایالات متحده امریکا از طریق ارائه مطلوب و انواع خدمات مهاجرتی رضایت مشتریان خود را تامین نماید.

روش گرفتن اقامت موقت و اقامت دائم و گرفتن پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا

1- روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق سرمایه گذاری
2-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق ثبت شرکت
3-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق ثبت شعبه تجاری
4-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق گرفتن شریک تجاری
5-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق کارآفرینی
6-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق ازدواج
7-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا  از طریق خرید ملک
8-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق  کسب و کار
9-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق تحصیل
10-روش گرفتن اقامت موقت ، اقامت دائم و دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده امریکا از طریق تولد

مشخصات کشور ایالات متحده آمریکا

پایتخت : واشنگتن دی سی
زبان : انگلیسی  نوع
حکومت : جمهوری
مساحت : 9/833/517 کیلومتر مربع
جمعیت : 309/349/689 نفر
واحد پول : دلار آمریکا
دین : مسیحی
همسایگان : کانادا ، مکزیک ، روسیه ، اقیانوس اطلس ، خلیج مکزیک ، اقیانوس آرام

 

ثبت شرکت در امریکا ، افتتاح حساب بانکی در امریکا ، اقامت و پاسپورت امریکا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای امریکا ، رفع دیپورتی اقامت امریکا ،قبول وکالت در امریکا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ انواع ویزای کشور ایالات متحده امریکا ( ویزای توریستی ، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای تجاری ، ویزاس کاری ، ویزای تحصیلی ) توسط وکیل متخصص و مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزاهای آمریکا را که شامل مشاوره، ترجمه، تکمیل فرم، تعیین وقت، پیکاپ پاسپورت می باشد را به طور تخصصی ارائه می دهد.

انواع ویزای کشور آمریکا

کشور آمریکا ویزاهای خود را نامگذاری کرده است که انواع ویزای آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم.

الف)ویزای توریستی:

1- ویزای B1:برای سفر توریستی کوتاه مدت برای شرکت در یک کنفرانس تجاری،نماشگاه یا در مسابقات ورزشی می باشد.
2- ویزای B2 :برای سفر توریستی و سیاحتی به کشور آمریکا می باشد.که برای افراد فرم ds-160 پر می شود.این نوع ویزا برای کسانی مطرح می شود که قصد گردش در آمریکا را دارند یا دوستان و بستگان خود را که در آمریکا حضور دارند را ملاقات کنند.

ب)ویزای تحصیلی:

1- ویزای F1 :افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند می توانند این ویزا را کسب کنند.همراهان آنها با ویزای F2 وارد خاک کشور آمریکا می شوند.
2- ویزای J1 :ویزای J1 توسط دولت محلی آمریکا صادر می شود که به واجدین شرایط اجازه می دهد برای گذراندن دوره آموزشی،تدریس و یا تحقیق وارد آمریکا شوند.
3- ویزای H3 :ویزای یادگیری در یک کار و رشته ی مخصوص می باشد.به عنوان مثال یک جواهر ساز می تواند به این کشور سفر کرده و در دوره های مشخص شرکت کنید.
4- ویزا M1 :این نوع ویزا را افرادی در خواست می دهند که قصد تحصیل در یکی از هنرستان ها یا موسسات غیرعملی می باشد.

ج)ویزای کار:

1- ویزای EB1 :این ویزا مخصوص افراد فوق العاده می باشد.افراد غیر آمریکایی با توجه به توانایی های خارق العاده مثل توانایی در رشته های علوم،هنر،کار،تجارت و یا ورزش می توانید برای این ویزا اقدام کنید.
2- ویزای EB2 :ویزای مخصوص پزشکان برای کار در مناطق محروم می باشد.
3- ویزای EB3:این ویزا مختص افرادی می شود که در رشته ی خاصی مشغول به کار می باشند و برای کار مورد نظر در کشور آمریکا هیچ فردی مورد قبول نخواهد بود در این ویزا نیاز به کارفرما و پیشنهاد کار می باشید.
4- ویزای H1B:متقاضیانی که دارای تخصص حرفه ای با دانش تخصصی بالا و حداقل مدرک کارشناسی هستند و در بعضی موارد خاص مثل داشتن تجربه کاری مستند بدون مدرک تحصیلی در صورتی که از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شوند می توانند تقاضای ویزای کار نمایند.

د)ویزای سرمایه گذاری:

1- ویزای EB-5 :مهاجرا از طریق سرمایه گذاری است که نیازی به اجازه کار و کارفرما ندارد.
2- ویزای E2:ویزای 200 هزار دلاری می باشد به افراد اجازه ورود به خاک آمریکا را می دهد و پس از ورود می توانند تغییر ویزا داده و اقامت کشور آمریکا را کسب کنند.
3- ویزای L1:تجارت هایی که در هر دو کشور آمریکا و وطن متقاضی به صورت سودآور عمل می کند.ویزای L1 برای مذاکره بین المللی با دفاتری در آمریکا باز می شود و کسانیکه کارمندان خود را برای مدت موقت به دفتر آمریکا انتقال می دهند.

ه)سایر ویزاها :

1- ویزای K1:ویزای نامزدی کشور آمریکا می باشد بدین معناست فردی که سیتیزن آمریکا می باشد می توانند در خواست دهد که نامزد خود به آمریکا آمده و در طول 90 روز ازدواج کنند.
2- ویزای K3:ویزای ازدواج می باشد.

مراحل دریافت ویزای آمریکا

 مراحل مورد نیاز برای درخواست ویزای آمریکا
تعیین نوع ویزای مورد نیاز برای سفر به ایالات متحده
تکمیل فرم درخواست آنلاین ویزا یعنی فرم DS-160.
آپلود عکس یکی از مراحل تکمیل فرم سفارت می باشد. عکس ارائه شده باید طبق مشخصات اعلام شده از سوی سفارت باشد.( عکس رنگی 5 سانتی‌متر × 5 سانتی‌متر )یا (2 اینچ × 2 اینچ) که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
ترجمه مدارک جهت ارائه به سفارت

انجام مراحل زیر جهت زمان‌بندی قرار مصاحبه با بخش کنسولی :

A – ایجاد یک حساب کاربری
B – ثبت شماره تأیید DS-160 مربوط به هر یک از متقاضیان درخواست ویزای آمریکا
C – تکمیل فرآیند برگشت مدارک
D – پرداخت هزینه(های) درخواست ویزا‌های غیرمهاجرتی (MRV)

شرایط و ضوابط هزینه درخواست ویزا

غیر‌قابل استرداد: وزارت امور خارجه ایالات متحده هزینه درخواست ویزا را مسترد نمی‌کند.
غیر‌قابل انتقال: هزینه درخواست ویزا را نمی‌توان فروخت یا به متقاضی دیگری منتقل کرد.
تنها برای یک درخواست: از هزینه درخواست ویزا تنها می‌توان برای تکمیل یک درخواست استفاده نمود. اگر درخواست ویزا رد شود، لازم است درخواست ویزای جدید و پرداخت هزینه آن مجدداً انجام شود.
انقضا پس از 1 سال: هزینه درخواست ویزا به مدت 365 روز از تاریخ خرید اعتبار دارد. اعتبار هزینه منقضی خواهد شد و حق استفاده از این هزینه را برای درخواست ویزا ندارید.
هزینه‌های پرداخت شده ویزای ایالات متحده که در یک کشور خاص اعمال می‌شود، قابل انتقال به کشور دیگری نیست. پس از اینکه پرداخت در یک کشور به پایان رسید، نمی‌توان از آن برای پرداخت برای زمان‌بندی قرار مصاحبه در یک کشور دیگر استفاده نمود.
E – تعیین زمان قرار مصاحبه بخش کنسولی
F – شرکت در قرار مصاحبه بخش کنسولی (ممکن است برخی از متقاضیان خاص از مراجعه حضوری معاف باشند.)
متقاضیان مجاز نیستند بدون قرار مصاحبه زمان‌بندی شده به بخش کنسولی مراجعه کنند.
تمامی بازدید‌کنندگان از بخش کنسولی قبل از ورود به آنجا توسط پرسنل امنیتی بررسی می‌شوند.
مهم: متقاضیان اجازه ندارند در زمان مصاحبه کیف و یا ساک دستی به همراه داشته باشند.

عدم موافقت با درخواست ویزا :

اگر درخواست ویزای متقاضی رد شود، افسر کنسولگری نامه‌ای به متقاضی می‌دهد که در آن علت رد شدن درخواست ویزا توضیح داده شده است.
اگر نامه مذکور دارای شماره 214(b) باشد به‌طور کلی به این معنا است که متقاضی در حال حاضر بر اساس قوانین مهاجرتی ایالات متحده واجد شرایط دریافت ویزا نیست. اگر متقاضی مایل باشد مجدداً درخواست بدهد، باید درخواست جدیدی ارائه کرده، هزینه ویزای جدید را پرداخت کرده، یک مصاحبه جدید را زمان‌بندی کرده و اطلاعاتی در مورد تغییر شرایط نسبت به درخواست ویزای اولیه ارائه نماید.
اگر نامه مذکور دارای شماره 221(g) باشد، به‌طور کلی در آن اقداماتی ذکر شده است که متقاضی برای ادامه بررسی درخواست ویزای خود باید آنها را انجام دهد. نامه مذکور همچنین حاوی دستورالعمل‌های مربوط به چگونگی انجام مراحل مورد نیاز جدید است. متقاضی ملزم به پرداخت مجدد هزینه درخواست ویزا نیست.
گاهی اوقات درخواست‌ها باید مراحل اداری دیگری را طی کنند و این امر ممکن است صدور ویزا را به تأخیر بیاندازد. در صورتی که انجام مراحل اداری ضروری باشد، نامه دارای شماره 221(g) بوده و دستورالعمل‌های مذکور نیز در آن ارائه شده است.

موافقت با درخواست ویزا :

اگر با درخواست ویزای متقاضی موافقت شود، نامه‌ای زرد رنگ و یا صورتی رنگ به متقاضی تعلق میگیرد:

برگه زرد :

احتمال ویزا دهی حدود 70 % است . در این حالت شخص مصاحبه شونده باید به وسیله شماره ثبت شده بر روی برگه زرد و یا کد DS 160 پروسه FBI CHECK خود را پیگیری نماید. هنگامی که این پروسه به آخر رسید سفارت اجازه پیکاپ را برای مسافر صادر می کند.

برگه صورتی :

احتمال ویزا دهی 95 % است و بنا بر صلاحدید سفارت نیازی به FBI CHECK نیست.
دارندگان برگه صورتی باید هر چه زودتر ( حد اکثر 1 سال پس از تاریخ مصاحبه ) برای پیکاپ اقدام کنند. البته فرصتی 6 ماهه به این افراد داده می شود . در صورت دیر کرد در ارسال پاسپورت ممکن است پاسپورت با برگه زرد برگردد. دارندگان برگه زرد ( حد اکثر 90 روز پس اعلام سفارت مبنی بر ارائه گذرنامه ) باید برای پیکاپ اقدام کنند.
آخرین مرحله نیز ارائه گذرنامه به سفارت از طریق نماینده یا همان پیکاپ پاسپورت می باشد. با بهره گیری از خدمات پیکاپ پاسپورت مسافر می تواند فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا از این طریق روند ارائه پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به کشور انجام شود.

مدارک جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

شما می توانید مدارک جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا را در لیست زیر مشاهده نمائید.

۱- ارائه متنی در برگیرنده، هدف و قصد سفر به آمریکا، هدف می بایستی شامل یکی از موضوعات زیر می باشد:

1-1- دیدار از اقوام و بستگان
2-1- معالجه پزشکی و درمان
3-1- بازدید و شرکت در جلسات اداری بازرگانی،سرمایه گذاری و مذاکرات تجاری یا مصاحبه کاری
4-1- شرکت در همایش ها و سمینارهای علمی مرتبط
5-1- شرکت در برنامه های مرتبط با اهداف بشر دوستانه و حقوق بشر در آمریکا
2- ارائه برنامه زمان بندی، کاری و یا تفریحی مرتبط با سفر
3- ارائه اصل گذرنامه و کپی از صفحه اول و صفحاتی که دارای مهر ویزاهای قبلی آمریکا یا کشورهای دیگر باشد (درصورت وجود) و کپی صفحاتی که مطالب مهمی در آن درج شده باشد و صفحاتی که مهر ورود و خروج به کشور محل اقامت و کشور دیگر در آن مندرج می باشد.
4- ارائه مدارک مالی، شخص ضامن و حمایت کننده مالی در صورت وجود
5- ارائه حساب و موجودی بانکی و مدارک نشان دهنده دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال متقاضی و یا دریافت حقوق بازنشستگی
6- ارائه مدرک مالی اثبات کننده میزان درآمد سالیانه و درآمد سال گذشته در کشور محل اقامت
۷- ارائه کلیه وابستگی هایی که نشان دهنده بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود می باشد.
1-7- وابستگی شغلی و کسب و کار نشان دهنده وابسته بودن به شرکت یا سازمانی در کشور محل اقامت
2-7- مرخصی، مدارک استخدام، شرح وظایف و یا وابستگی های به کسب و کار شخص3-7-ی و ارائه مدارک ثبت شرکت، تعداد کارمندان، مدارک مالیاتی و….
3-7- وابستگی خانوادگی و عاطفی شامل همسر، فرزند،والدین
4-7- وابستگی های مالی شامل اسناد ملک مسکونی یا تجاری و کلیه دارایی های ملکی
5-7- وابستگی های تحصیلی، در خصوص افرادی که در کشور محل اقامت خود در حال تحصیل می باشند
6-7- وابستگی های خاص مذهبی و اعتقادی به کشور محل اقامت
7-7- وابستگی های فرهنگی و اجتماعی مانند وابسته بودن به یک گروه خاص فرهنگی و یا اجتماعی
۸- ارائه بلیط رفت و برگشت به آمریکا در صورت وجود

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

1- تکمیل نمودن فرم DS-160
2- درخواست وقت سفارت آمریکا و پرداخت هزینه ۱۶۰$ هزینه ویزا
3- مشخص نمودن هدف سفر و تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ارائه وابستگی به کشور محل اقامت
4- آمادگی جهت مصاحبه سفارت آمریکا
5- سپری کردن Visa Administration Process
6- دریافت ویزا

شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا

ارائه و اثبات سه عنوان زیر، مهمترین شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا می باشد.
1- داشتن هدف مشخص جهت سفر به آمریکا
2- ارائه توانایی مالی کافی جهت پرداخت هزینه های سفر
3- ارائه وابستگی به کشور محل اقامت ، جهت اثبات ترک آمریکا پس از اتمام مدت ویزای توریستی
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و ارایه خدمات صدور ویزای سرمایه گذاری آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

دریافت پاسپورت امریکا ، دریافت ویزای توریستی امریکا ، وقت سفارت امریکا ، دریافت ویزای تحصیلی امریکا ، دریافت ویزای سرمایه گذاری امریکا ، دریافت ویزای کاری امریکا ، دریافت ویزای ازدواج امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت (پاسپورت ،  تابعیت و شهروندی ) کشور ایالات متحده امریکا از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ایالات متحده امریکا از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

گرین کارت (اقامت دائمی) آمریکا از طریق سرمایه گذاری (EB-5 )

راه هاي متعددي براي اخذ ویزای اقامت دائمی ایالات متحده وجود دارد، ولي EB-5 یک فرصت عالی برای بسیاری از ملیت های خارجی است تا بتوانند اقامت دائمی ایالات متحده را به راحتی و در كوتاه ترين زمان بدست آورند. از طریق این روش، شخص سرمایه گذار همراه با همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال خود، واجد شرایط دریافت مجوز اقامت دائم خواهند بود.

برنامه عادی

یک نفر با سرمایه گذاری 000ر900 دلار در مناطق خاص تعیین شده و یا با سرمایه گذاری به میزان 1 میلیون دلار در یک کسب و کار که 10 فرصت شغلی برای 10 کارمند واجد شرایط ایجاد کند، می تواند موفق به دریافت مجوز اقامت دائمی از نوع EB-5 شود. ضوابط اصلی دولت امريكا برای این موقعیت عالی عبارتند از:
1- سرمایه گذاری می بایست در یک کسب و کار فعال انجام شود و برخورداری از یک حاشیه امنیت بدون فعالیت نظیر سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار یا خرید ملک پذيرفته نيست.
2- مبلغ سرمایه گذاری شده باید شخصی و از طرف متقاضي تامين شده باشد، اما مبلغ سرمایه گذاری می تواند هدیه ای از طرف شریک متقاضی یا اشخاص دیگر تلقی شود که در این صورت شمول مالیات متعلقه خواهد بود.
3-کسب و کار در نظر گرفته شده می بایست بعد از 29 نوامبر 1990 تاسیس شده باشد یا سرمایه گذاری به گونه ای باشد که اساس کسب و کار قدیمی را تغییر دهد.
4- مبلغ سرمایه گذاری در صورتی می تواند 000ر900 دلار باشد که کسب و کار دریک منطقه روستایی یا در منطقه ای که نرخ بیکاری بالایی دارد و جزو مناطق مورد قبول اداره مهاجرت است تشکیل شده باشد.
5-  ایجاد 10 فرصت شغلی – اگر سرمایه گذاری در یک “مرکز منطقه ای” مشخص شده انجام شود، لزومی به ایجاد شغل بطور مستقیم نیست. در ادامه، برنامه “مرکز منطقه ای” شرح داده شده است.

برنامه مرکز منطقه ای

به منظور تشویق به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کنگره امریکا برنامه “مرکز منطقه ای” را در سال 1990 به تصویب رساند. بر اساس این برنامه سالانه 000ر3 ویزا به افراد متقاضی که حداقل به میزان 000ر900 دلار در مراکز منطقه ای تعیین شده سرمایه گذاری کرده اند، اختصاص یافته است. در برنامه “مرکز منطقه ای”، سرمایه گذار ملزم نیست تا شخصا به استخدام 10 نفر کارمند مبادرت ورزد. در عوض، کافی است تا از طریق سرمایه گذاری او، به طور غیر مستقیم 10 فرصت شغلی یا بیشتر ایجاد شده باشد.
“مراکز منطقه ای” واحدهای عمومی یا خصوصی هستند که در زمینه توسعه فعالیت های اقتصادی تلاش می کنند. افزایش صادرات، بهبود درآمدزایی محلی، اشتغال یا افزایش سرمایه گذاری های محلی، از جمله موضوعات فعالیت این مراکز است.
حداقل سرمایه گذاری لازم در مراکز منطقه ای ، مبلغ 000ر900 دلار است.
بر اساس مقررات EB-5 ، این مراکز در مناطق روستایی یا مناطقی که نرخ بیکاری در آن بالاتر از متوسط کشور است تعیین و مشخص شده اند.در سال 2003، کنگره امریکا به اداره مهاجرت اختیار داد تا پرونده های درخواست سرمایه گذاری از طریق EB-5 در مراکز منطقه ای را بررسی و اولویت بندی نماید. با استفاده از این روش و سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای دارای مجوز از اداره مهاجرت ایالات متحده، متقاضی قادر است با کمترین نگرانی و گرفتاری های مرتبط با سرمایه گذاری مستقیم و ایجاد کسب و کار شخصی، مجوز اقامت دائمی ایالات متحده را بدست آورد.
قبول وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( تابعیت و شهروندی ) کشور ایالات متحده امریکا از طریق سرمایه گذاری توسط وکیل متخصص و مهاجرتی

ویزای آمریکا EB-3

نیروی متخصص آمریکا با پیشنهاد شغل

ویزای اقامت دائم آمریکا براساس پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی و دریافت اقامت دائم
در حال حاضر دولت آمریکا، براساس قانون ویزای EB3 ؛ Employment-Based که مورد تایید بخش شهروندی و مهاجرت است، به افرادی که در زمینه تخصصی تجربه داشته باشند، اقامت دائم اعطا می نماید. این نوع ویزا برای مشاغلی است که در آمریکا با کمبود نیروی کار مواجه است.در این برنامه اگر شما در یکی از زمینه های نیروی متخصص skilled worker یا مشاغل حرفه ای Professional یا دیگر مشاغل فنی Other worker سابقه کار، تخصص، تحصیلات باشید می توانید اقدام کنید، یعنی کارفرما ها برای شما از طرف دولت آمریکا مدارک تایید شغل را امضاء می کنند (کارفرما در اینجا petition نامیده می شود).

در ادامه مشخصات 3 گروهی که در این گروه جای می گیرند بیان شده است:

1- نیروی متخصص SKILLED WORKER
افراد این گروه باید حداقل 2 سال سابقه کار یا آموزش شغلی به صورت تمام وقت داشته باشند.
2- مشاغل حرفه ای PROFESSIONAL
افراد این گروه باید دارای حداقل مدرک لیسانس (از آمریکا / خارج از کانادا) باشند و عضو یک انجمن حرفه ای باشند.
3- دیگر مشاغل فنی OTHER WORKER
این افراد دارای تجربه حرفه ای نیستند ولی به مدت دوسال مشغول به کار تمام وقت بوده اند.
هر سال مالی به بیش از 40,000 ویزای مهاجرت براساس شغل به افراد واجد شرایط اعطا میشود و بیش از 10,000 ویزا متعلق به دسته کارگران غیر ماهر میباشد.
متقاضیان EB-3 باید دارای پیشنهاد کار تمام و یا نیمه وقت از سمت یک کارفرمای آینده نگر باشند.
مهاجرت به امریکا به روش اشتغال یا کار (ویزای EB3) آسان ترین راه گرفتن گرین کارت امریکا و به عبارت دیگر ساده ترین روش مهاجرت به آمریکا است. مهاجرت کاری به آمریکا این امکان را به شما می دهد که برای همه افراد خانواده تان (همسر و فرزندانی که سن کمتر از 21 سال دارند) زمینه اقامت دائم آمریکا فراهم شود. از طرفی به جز مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 که به وسیله آن می توان گرین کارت آمریکا را گرفت، راه دیگری که منجر به اخذ گرین کارت امریکا می شود، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا است. لذا از کسانی که امکان یا قصد سرمایه گذاری در آمریکا را ندارند، دعوت می شود به مطالعه روش EB3 یا همان مهاجرت کاری به آمریکا بپردازند. در حقیقت مهاجرت اشتغالی امریکا یا همانEB3 از برنامه‌ها و روش های تقریباً نوینی است که توسط وزارت مهاجرت امریکا جهت اخذ گرین کارت آمریکا و به دست آوردن امکان اقامت دائم در امریکا ارائه شده است. در روش EB3 فقط باید شرایط مورد نیاز کار برای شرکت های آمریکایی را داشته باشید. این شرکت ها، شرکت های معتبری هستند که از طرف وزارت کار کشور آمریکا و همچنین از سوی وزارت مهاجرت آمریکا تأیید شده اند. در واقع اغلب این کارها جزو مشاغلی هستند که در آمریکا در این زمینه ها کمبود نیرو دارند و از طرفی برای کار در این مشاغل لازم به داشتن تخصص ندارند. برای استخدام در این مشاغل نیازی به داشتن مدرک زبان مانند مدرک زبان آیلتس و یا مدرک تافل وجود ندارد. همچنین نیازی به سرمایه گذاری و یا شرایط مالی خاصی هم ندارد. در واقع این روش ساده ترین، کم شرط ترین راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم امریکا است. با این روش شخص می تواند گیرین کارت آمریکا را برای خود و خانواده اش بگیرد.

مشاغل مورد نیاز مهاجرت به امریکا از طریق EB3

مشاغل مناسب روش EB3 اکثراً کارهای فروش، خدماتی و مشاغل صنعتی هستند. از جمله مشاغل موجود می توان به کارخانه های مواد غذایی، کار در خشکشویی، کار در شرکت های خدماتی و کار در فست فودهایی مانند پیتزا هات و برگر کینگ اشاره نمود.

مهاجرت به آمریکا از طریق EB-1

روش مهاجرتی EB-1A یکی از روشهای قانونی و قابل دسترسی ویژه افراد با مهارتهای فوق العاده برای اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا در حال حاضر می باشد و شما می توانید بدون شرایط سنی، بدون نیاز به تحصیلات، مدرک زبان و سرمایه به عنوان یک فرد ماهر و متخصص در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری و ورزشی اقامت دائم امریکا را برای خود و خانواده خود دریافت نمایید.
متقاضی در این روش ، در عین حال که نیازی به پیشنهاد کاری از جانب کارفرمایان آمریکایی ندارد ، ولی می بایست مهارت شگفت انگیزی از خود در یکی از زمینه های علمی، هنری، آموزشی، تجاری و ورزشی به اثبات برسانند. متقاضیانی که موفق به اثبات این امر گردند،ظرف مدت کوتاهی وارد خاک آمریکا شده و گرین کارت خود را دریافت می نمایند. برندگان جوایز نفیس بین المللی مانند: نوبل، مدال طلای المپیک و اسکار , کن و…به راحتی می توانند از این روش اقدام نمایند.

این ویزا که اخیرا دارای طرفداران زیادی نیز می باشد دارای شرایط متفاوتی می باشد که در ذیل به تفکیک به آنها اشاره شده است :

EB-1A = شامل کسانی می شود که دارای توانایی خارق العاده در زمینه های مختلف اعم از علم،هنر،ورزش،پژوهش ودیگر زمینه ها داشته و به صورت مکرر مورد تمجید و تمحید بین المللی قرار گرفته اند و می توانند مدارک لازم دال بر تایید این تشویق را ارائه دهند.
EB-1B = شامل اساتید و پژوهشگران خبره ای می باشد که حداقل ۳ سال در رشته تخصصی خود تدریس و یا دارای سابقه پژوهشی می باشند.این گروه از متقاضیان باید در نظر داشته باشند که حداقل ۱ سال در یکی از دانشگاه های آمریکا انتقالی داشته و مشغول به تدریس یا پژوهش شده باشد.
EB-1C= شامل مدیران خارجی می باشد که به آمریکا منتقل شده اند.این متقاضیان باید در نظر داشته باشند که حداقل ۳ سال قبل از اقدام می بایستی در یکی از موسسه هایی که در آمریکا کار می کنند ۱ بار استخدام شده باشند.
این گروه از متقاضیان ویزای EB1 یا EB-1A نسبت به سایر ویزاها از اولویت استخدام برخوردار بوده ولی دارای شرایط ممتازی می باشد که اهم آن ها این است که احتیاجی به کارفرمای آمریکایی نداشته و می توانند بدون نامه عادی شغل جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.

افرادی که جایگاه پایین تری نسبت به جوایز مذکور کسب نموده اند می بایست حداقل دارای ۳ شرط از شروط ده گانه زیر باشند:

کسب جوایز مطرح ملی یا بین المللی که تنها به برترین ها تعلق می گیرد.
عضویت در انجمن های معتبر تخصصی که تنها نخبگان آن تخصص قابلیت عضویت در آن را داشته باشند.
انتشار مطلبی در ارتباط با شما در نشریات تخصصی پرتیراژ و یا رسانه های معتبر.
عضویت در هیات داوری برای بررسی کار دیگران و اهدا جوایز معتبر.
داشتن سهم عمده در پیشرفت و توسعه تخصص مربوطه.
نگارش مقالات علمی در نشریات تخصصی معتبر و پرتیراژ.
نمایش آثار هنری شما در گالری ها و نمایشگاه های معتبر.
داشتن سابقه رهبری و نقش کلیدی در یک موسسه و یا سازمان معتبر .
داشتن درآمد بسیار بالا در مقایسه با افراد عادی در تخصص مربوطه.
داشتن موفقیت مالی در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و توانایی اثبات این امر که مهاجرت به کشور آمریکا برای این کشور نفع قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
پس از قبولی پرونده مهاجرت به آمریکا از روش EB1، برای متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) ویزای اقامت دائم آمریکا صادر خواهد شد و پس از ورود به آمریکا به تمام اعضای خانواده گرین کارت آمریکا اعطاء میشود.

از دیگر ویژگی های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدون شرط سنی
عدم نیاز به مدرک زبان
عدم نیاز به مدرک تحصیلی
اخذ اقامت آمریکا در زمانی نسبتا کوتاه

ویزای (E1) ایالات متحده امریکا

جهت گسترش تبادلات بین دو کشور و کشورهای مورد تایید امریکا میباشد و ملیت های مختلف و افراد و شرکتها بر اساس این نوع ویزا میتوانند اجازه کار در امریکا را جهت توسعه وتبدیل تجاری مستقیم دو طرفه با شرکت امریکا (واردات و صادرات ) داشته باشند . این افراد نمیتوانند از کارتهای شخصی به طور مثال پزشکی ،فنی یا وکالت …استفاده نمایند . و فعالیت انان باید در قالب توسعه یک فعالیت تجاری باشد مدت زمان این ویزا دو تا پنج سال است حداقل سرمایه گذاری نیز مشخص نمی باشد .

ویزای (E2) ایالات متحده امریکا

یک ویزای مهاجرتی دو ساله میباشد جهت سرمایه گذاری و تاسیس که قابل تمدید به ویزای دائم نیز میباشد . در صورت موفق بودن در بیزنس و سرمایه گذاری بعد از دو سال ویزا تبدیل به ویزای دائم میشود . محل انتخاب زندگی برای سرمایه گذار و خانواده باید در نزدیکی محلی باشد که سرمایه گذار اقدام به راه اندازی بیزنس خود در امریکا نموده است . میزان سرمایه گزاری بایستی قابل توجه باشد اما قانون میزان مشخصی را به عنوان مینیمم مطرح نمیکند . سرمایه گذار بایستی امادگی حداقل 50,000$ در یک شرکت را داشته باشد اما این میزان بستگی به نوع سرمایه دارد . در ازمون تناسب سرمایه گذاری فرد را با هزینه ایجاد یک بیزنس موفق از همان نوع و یا سرمایه مورد نیاز برای خرید یک بیزنس موجود مقایسه میکنند .

ویزای (EB1) ایالات متحده امریکا

مخصوص افرادی با ویژگی های خاص و فوق العاده میباشد. شامل ورزشکاران در سطوح المپیک یا دارای مقام های ورزشی هستند.و همچنین شامل افرادی که از نظر علمی شناخته شده هستند و دارای مقالات بین المللی هستند و یا تاجرین بین المللی را شامل میشود . در این روش نیازی به ‍یشنهاد کاری از جانب کارفرمایان امریکای ندارید اما متقاضیان میبایست مهارت شگفت انگیزی از خود در یکی از زمینه های علمی، هنری ، اموزشی ، تجاری و ورزشی را به اثبات برسانند . بعد از اثبات این موارد ظرف مدتی وارد خاک امریکا میشوند و گرین کارت دریافت میکنند . مدارک دیگری نیز وجود دارد که شما میتوانید مهارت خود را اثبات کنید مثل داشتن مدارکی پایین تر از مواردی که گفته شد شامل مدرک و یا جایزه بین المللی مقاله های منتشر شده در مورد شما توسط انتشارات معتبر در این روش شما باید نشان دهید که قصد کار کردن و مفید واقع شدن در امریکا را دارید .

ویزای ( EB3- EB2 ) ایالات متحده امریکا

شامل افرادی میشود که دریافت دعوتنامه کاری را از یک کارفرما در امریکا دریافت میکنند این روش مهاجرتی به روش غیر متخصصین نیز مشهور میباشد از طریق کار در مورد مشاغلی که در امریکا کمبود وجود دارد. متقاضیان میتوانند از طریق کار در شغل هایی که در امریکا با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقامت دائم دریافت کنند . علاوه بر کم شرط بودن سرعت بالا ی روند انجام پرونده از دیگر محاسن این روش میباشد. پیشنهاد کار بایستی مورد تائید وزارت کار و همینطور ادراه مهاجرت امریکا باشد نیازی به شرایط تحصیلات عالیه ودرک زبان انگلیسی شرایط سنی و مالی و یا شرط سرمایه گذاری وجود ندارد.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ثبت شرکت در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت شرکت و ارایه خدمات صدور ویزای ثبت شرکت آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در امریکا ، افتتاح حساب بانکی در امریکا ، اقامت و پاسپورت امریکا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای امریکا ، رفع دیپورتی اقامت امریکا ،قبول وکالت در امریکا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ایالت متحده امریکا از طریق ثبت شرکت توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ایالات متحده امریکا از طریق ثبت شرکت و ثبت شعبه توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.

خدمات ثبت شرکت در آمریکا

1- تسريع امور قانوني و تنظيم قرارهاي دايره ثبت منطقه
2- بررسي نام مورد نظر براي ثبت شركت و تطبيق نام و سيلابها طبق قانون
3- تدارك تذكاريه و پيشنويس اعلان رسمي ثبت شركت
4- تنظيم اساسنامه شركت مطابق با قوانين شركتهاي منطقه
5- انجام امور ثبتي با عامل ثبت شركتها در اداره امور ثبت
6- پرداخت هزينه هاي قانوني مراحل ثبت
7- گواهي هاي مرتبط با شخصيت حقوقي
8- تدارك فرمهاي شركت از قبيل قراردادها و امور حقوقي
9- پذيره نويسي جهت بازگشايي حساب بانكي
10- پذيره‌ نويسي ها جهت اجاره دفتر
11- ثبت اسامي مديران و مالكين شركت
12- ثبت اسامي سهامداران و تعيين ميزان سهام هريك از سهامداران

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آمریکا

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در آمریکا را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در آمریکا دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در آمریکا شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در آمریکا راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آمریکا ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به آمریکا با ثبت شرکت در موسسه حقوقی برگزیده اصهطباناتی در دفاتر تهران و شیراز بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

موارد و شرایط لازم جهت ثبت شرکت یا LLC در آمریکا

زمانی که شما نوع ثبت شرکت خود را انتخاب کردید و از شرایط ثبت شرکت آگاه شدید، مواردی برای ثبت شرکت نیاز هستند که میبایست آنان را مورد توجه قرار دهید.

این موارد عبارتند از :

انتخاب نام برای شرکت
در وحله اول باید مطمئن شوید که نام منتخب شما مورد استفاده می باشد و مشکلی به وجود نمی آورد. اگر انتخاب نام با مشکل مواجه شود آنان نام های دیگر را به شما پیشنهاد می کنند و کار تا زمانی که انتخاب نام درست نشده است متوقف خواهد شد.

  عامل ثبت شرکت

عامل ثبت شرکت، فرد یا شرکتیست که میبایست آدرسی از تشکیلات در طول دوره کسب و کار داشته باشد و امضا و اسناد موجود مورد تایید مقام حقوقی قرار گرفته باشد. لذا شما میبایست هزینه ثبت شرکت که سالانه 99 دلار است ( تضمین می کنند بیشتر نمی شود ) را پرداخت کنید. کارمندان ما این اسناد را دریافت و اسکن می کنند و ایمیل برای شما ارسال می کنند و درصورت نیاز مدارکی را که نمی توانند اسکن شوند و نیاز به امضای فیزیکی دارند را با پست بین المللی ( با شماره پیگیری ) ارسال می کنند.
نکته : عامل ثبت شرکت مسئول ارسال نامه ها نیست،عامل ثبت شرکت مسئولیت قانونی برای قبول مدارک قانونی و حقوقی و ارسال آنان به شما را بر عهده دارد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارسال و یا خدمات اداره ها جهت انجام تجارت قانونی، نامه ها و مکاتبات مطالب زیر را بخوانید.
ارائه اسامی و ادرس افراد / شرکت ها
که شامل اسامی و ادرس ( متصدیان،مدیران و کارمندان و … ) می باشد.
فدرال شناسایی تعداد کارفرمایان (FEIN)
به عنوان ” EIN ” یا به طور ساده تر ” شماره شناسایی متقاضیان ” شناخته می شود. این شماره ها توسط خدمات درآمد های داخلی (IRS ) صادر می شوند که مانند شماره شناسایی برای شرکت ها می باشد. اگر شرکت شما توسط دولت به ثبت رسیده باشد ما شما را نسبت به اخذ این شماره از IRS یاری می کنیم. برای افتتاح حساب بانکی در آمریکا شما به تایید FEIN نیاز دارید. ( این مورد را چک کنید که بانک محلی شما به این شماره برای افتتاح حساب نیاز دارد یا خیر).
نکته : اگر شما یا دیگر صاحبان شرکت، شماره امنیت اجتماعی (SSN) یا شماره شناسایی پرداخت مالیات (ITIN) را ندارید ما در خواست FIEN شما را پی گیری می کنیم و FIEN شرکت ها را از طریق تلفن با IRS برای شما اخذ می کنیم. در خواست ITIN افراد میبایست قبل از 15 اوریل سال و بعد از ثبت شرکت ارائه گردد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در رابطه با ITIN را در این مقاله مشاهد کنید. در این مقاله اخذ ITIN صورت نمی گیرد اما فهرستی از اسامی عاملان تایید شده در این مقاله وجود دارد که شما را یاری می نماید.

گواهی احراز هویت ( اختیاری )

اگر شما قصد افتتاح حساب در کشور خود را دارید یا اگر شرکت های محلی و ادارات دولتی به اثبات ثبت شرکت یا LLC شما در آمریکا نیاز دارند شما نیاز به مدرک تایید شده ای مانند گواهی احراز هویت دارید. گواهی احراز هویت، توافقی بین کشور ها جهت پذیرش اسناد یکدیگر می باشد، این امر در صورتی امکان پذیر است که این کشور ها عضو انجمن های بزرگ باشند ( انجمن های گواهی احراز هویت در زیر فهرست شده اند ). اگر کشور شما عضو این انجمن نباشد، کشور شما نیازمند گواهی احراز هویت حتی از دیگر دولت ها جایی که یک شرکت ها ثبت می شوند را دارد.
نکته : اخذ گواهی احراز هویت در صورت افتتاح حساب های بانکی یا تجاری ساده در بانک ها و شرکت های آمریکا نیاز نیست. چرا که شما با قوانین و مقررات امریکا سر و کار دارید و نیازی به اثبات مدارک خود و FEIN ندارید.
توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در آمریکا کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.
شرکت سهامی خاص: شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است.
شرکت تضامنی: شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

پس از شکل گیری ثبت شرکت یا LLC در آمریکا

بعد از اینکه ثبت شرکت یا LLC انجام شد. وظایف دیگری وجود دارند که شما با توجه به هدف خود از ثبت شرکت در آمریکا میبایست ان ها را انجام دهید.
آدرس تجاری یا دفتر کار خود در آمریکا را سامان دهی کنید.
اگر شما مایل به دریافت ایمیل تجاری، ایمیل مشتریان و … هستید و یا تمامی بانک ها آدرس شما ( که مشابه نمایندگان ثبت شما نیست ) را می خواهند شما میبایست ترتیبی را برای ارسال ایمیل و یا خدمات دفتر کار خود در نظر بگیرید. خدمات بسیاری در آمریکا موجود می باشند که بسیاری از آنان بر اساس بانک های دلاور، نوادا و وایومینگ که در مطلب فوق ذکر شد هستند. برخی از آنان گزینه های انتخابی مانند ارسال ایمیل هفتگی، ماهیانه و شماره پیگیری اسناد را در اختیار شما قرار می دهند و برخی دیگر شما را قادر به برقراری ارتباط با آمریکا می سازند.

افتتاح حساب بانکی در آمریکا

اگر شما شرایط پرداخت هزینه های آمریکا، افتتاح حساب های تجاری یا افتتاح شعب اداری در آمریکا ( یا دیگر شرایط ) را پذیرفته اید میبایست حساب بانکی در آمریکا افتتاح نمایید. متاسفانه این امر در سال های اخیر به دلیل قوانین ضد تروریسم آمریکا با مشکلاتی مواجه شده است، اما هنوز هم گزینه های انتخابی بسیاری ( با توجه به شرایط کشور ) وجود دارند که این فرایند را آسان تر می کنند. نکته مهم این است که افراد میبایست کمی تحقیقات در این خصوص انجام دهند که همه ی این ها بستگی به تصمیم نهایی آنان دارد.
نکته : همیشه با بانک در تماس باشید. تصور نکنید که تمامی تقاضاهای شما با افتتاح حساب در یک بانک خاص برطرف می گردد. بانک های مختلفی با کارکردهای متفاوت در آمریکا وجود دارند برای مثال برخی از آنان به یک کپی از مدارک شما نیاز دارند. قطعنامه بانکی یا دیگر اسناد مدارکی هستند که بسیاری از بانک ها آن را ندارند.
این بسیار حائز اهمیت است که شما با چند بانک در تماس باشید و قبل از عزیمت به این دفاتر موارد خاصی در خصوص این بانک ها کشف کنید. اگر بانکی به ادرس آمریکا نیاز داشت شما میبایست بپرسید که این آدرس خواسته شده باید آدرس جایی باشد که شرکت در آن ثبت شده یا می تواند آدرس هر ایالتی از آمریکا باشد. لذا این موارد برای سامان دهی آدرس ها و دفاتر کاری در آمریکا ( که در زیر در مورد ان بحث شده است ) بسیار مهم است.
نکته : شرکت خود را در دلاور، نوادا یا وایومینگ ثبت کنید. بانک های بین المللی که در این زمینه کار می کنند تجارب بسیاری در خصوص بانکداری و ارتباط با مشتری با توجه به حجم زیاد متقاضیان دارند. این صحت دارد که اگر شما امکان انجام این مراحل را ندارید، نماینده شما قادر به حضور فیزیکی در شعب و شرکت ها می باشد. بسیاری از بانک ها از شما ادرسی که تحت نظارت ایالت متحده امریکا قرار دارد را می خواهند. ( که در زیر به بحث در مورد ان خواهیم پرداخت ).
بسیاری از بانک ها ممکن است آدرس عامل ثبت شرکت را برای افتتاح حساب بپذیرند اما در این صورت افراد نیازمند به ترتیب ابلاغیه از طرف بانک هستند. ناگفته نماند که تعیین مسیر ارسال ایمیل یا دریافت ان به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.
نکته : بانکی را انتخاب کنید که شعبی در کشور خودتان داشته باشد. اگر شما بانکی را انتخاب کردید که هم در کشور ایالت متحده و هم کشور خودتان حضور داشت، می توانید به ان بانک در کشور خود مراجعه نمایید و حساب بانکی افتتاح نمایید.
بانک آمریکا
بانک شهری
چیس
بانک ایالت متحده
ولز فارگو
نکته : به بانک های مجازی یا اینترنت بانک ها توجه کنید. این بانک ها حضوری مجازی دارند، در واقع بیمه بانک هایی هستند که می توانند کارت های شناسایی مانند ویزا و کارت کارشناسی ارشد با دسترسی به جهان خودپرداز را صادر کنند. این بانک ها راحت ترین گزینه انتخابی برای افتتاح حساب ( از طریق فکس، اینترنت و …) هستند چرا که به حضور فیزیکی شما برای افتتاح حساب نیازی نیست.

افتتاح حساب بانکی در کشور خود

اگر شما قصد افتتاح حساب در کشور خود را دارید، این بانک به چیزی بیش از گواهی احراز هویت که در بالا ذکر شد نیاز دارد. لذا این بسیار مهم است که شما نسبت به مدارک لازم در زمان ثبت شرکت در آمریکا آگاهی کاملی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر راجع به مدارک لازم جهت افتتاح حساب در کشور خود با بانک محلی خود تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن ایالت متحده را دریافت نمایید.

گزینه های انتخابی بسیاری برای دریافت شما تلفن ایالت متحده وجود دارد. در بسیاری از موارد این تلفن رایگان است، شماره (800،877 ) یا شماره های محلی که شما می گیرید کدی ( مانند : 302 برای دلاور، 702 برای نوادا یا 307 برای وایومینگ) دارند. اغلب این شماره تلفن ها ویژگی های آنلاین بسیاری مانند پست صوتی و فکس یا ایمیل دارند. عنوان “مرا دنبال کنید ” مسیریست که پیغام شما به هر شماره ای که بخواهید ارسال می کند و همانند خدمات VOIP پیغام شماره را از طریق اینترنت می رساند. قیمت شروع از 9،95 دلار در ماه یا هزینه شارژ در هر دقیقه مکالمه برای تلفن های بین المللی می باشد.

ساخت یک وب سایت و لوگو برای شرکت

اغلب تجارت ها حداقل یک وب سایت برای فعالیت های خود در نظر می گیرند چرا که این مسئله موجب افزایش اعتبار افراد می گردد، در حقیقت بسیاری از تجار و فروشنده ها برای انجام فعالیت های خود به یک وب سایت نیاز دارند. خوشبختانه ساخت این وب سایت ها بسیار ارزان است و به جای چند ماه در چند ساعت در قالب بسیار جالبی ساخته می شوند و قیمت گذاری ان از 10 دلار در ماه شروع می شود. شما میبایست یک لوگو حرفه ای ( طراحی وب سایت )، با توجه به حضور وب برای این کار در نظر بگیرید.

یک حساب تجاری آمریکایی افتتاح نمایید. ( برای قبول کارت شناسایی )

حساب تجاری، رابطه با بانکی که مجوز تجارت با استفاده از کارت شناسایی مانند ویزا را می دهد می باشد. شما می توانید برای پرداخت هزینه خرید محصولات یا خدمات از کارت اعتباری استفاده نمایید. بانک بدهی خود را از طریق صندوق مشتری پرداخت می نماید و آنان را به سپرده حساب بانکی شما برمی گرداند. افتتاح حساب تجاری در آمریکا مستلزم افتتاح حساب، ادرس تجارت و شماره تلفن در آمریکا می باشد. پیشنهادات ما در خصوص افتتاح حساب تجاری، مقایسه هزینه ها و در خواست آنلاین را در زیر بخوانید.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق تولد در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق طریق تولد و ارایه خدمات صدور ویزای طریق تولد آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

پاسپورت امریکا وکیل مهاجرتی ، ویزای توریستی امریکا مهاجرتی ، سفارت امریکا مهاجرتی ، ویزای تحصیلی امریکا مهاجرتی ، ویزای سرمایه گذاری امریکا مهاجرتی ، ویزای کاری امریکا مهاجرتی ، ویزای ازدواج امریکا مهاجرتی

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ایالات متحده امریکا از طریق تولد توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ایالات متحده امریکا از طریق تولد فرزند توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
یکی از راه هایی که بسیاری از افراد تاملی بر آن داشته اند اخذ اقامت یا تابعیت یک کشور به واسطه ی تولد فرزند نوزاد یا بچه دار شدن در آن کشور میباشد و استفاده از قانون خاک آن کشور، آمریکا نیز همین قانون را دارد و می توان دریافت ویزا آمریکا را دریافت کرد.
ویزا آمریکا برای تولد فرزند که تحت دسته بندی گردشگری پزشکی قرار می گیرد، برای زنان باردار که شرایط لازم برای اخذ ویزا آمریکا در آمریکا را دارند، صادر میگردد. ابتدا باید بدانند که باید شرایط مشابهی را برای متقاضی یک ویزای توریستی آمریکا، که شامل پیوندهای اجتماعی و اقتصادی آمریکا می باشد را برآورده کنند و سپس باید چندین مورد اضافی را برآورده کنند و در مصاحبه خود باید صداقت داشته باشند.

شرایط صدور ویزای تولد فرزند در آمریکا و صدور ویزا آمریکا

متقاضی ویزای تولد فرزند در آمریکا باید حداقل 140000 دلار هزینه های پزشکی خود را پرداخت کنند.
همچنین متقاضی برای نشان دادن نیاز زن باردار در آمریکا به خدمات پزشکی در آمریکا، مانند حاملگی خطرناک و این که درمان مورد نظر وی در کشور خود در دسترس نیست و برای شرایطی که تجهیزات پزشکی در ایالات متحده از امید به درمان برخوردار می باشد.
متقاضی ویزای تولد فرزند در آمریکا، مستنداتی از قبیل تشخیص پزشک از وی و وضعیت پزشکی، یک نامه از یک پزشک یا بیمارستان در ایالات متحده آمریکا حاوی اطلاعات خاص شامل تخمین هزینه های درمان، از جمله هزینه دکتر، هزینه بستری و سایر هزینه های پزشکی، و برآورد طول درمان را باید ارائه کند.

هزینه نگهداری کودک در آمریکا

تحقیقات در راستای تولد فرزند در آمریکا نشان می دهد که هزینه داشتن یک نوزاد در ایالات متحده متفاوت می باشد.کسانی که ارزش زمان و مزیت هدایت حرفه ای را دارند، از خدمات درخواست ویزا آمریکا و تولد فرزند در آمریکا استفاده می کنند که تحت این درک است که متقاضی تصدیق می کند که هیچ یک از خدمات توسط مشاور به عنوان یک ارایه دهنده اصلی ارایه نمیگردد. این خدمات، همچنین به متقاضی ویزا آمریکا برای تولد فرزند در آمریکا یک راهنمایی ارایه می دهد که به وضوح نشان می دهد که چگونه شهروندی کودک خود را در آمریکا به شکل سریع و به شکل رسمی تشکیل دهد.
خدمات، بیمارستان ها، مراکز تولد، پرسنل پزشکی و سایر ارایه دهندگان خدمات، مانند هتل ها، آژانس ها و غیره، به طور مستقیم همه کالاها و خدمات را برای متقاضی ویزای تولد فرزند در آمریکا شامل مشاوره، درمان، اقامت و سفر ارایه می کند.

مزایای تولد فرزند در آمریکا

همه نوزادان متولد شده در کشور شهروندان آمریکایی از لحظه تولد می باشند. این، صرف نظر از وضعیت پدر و مادر خود در آن زمان و یا اینکه آنها ساکن ایالات متحده آمریکا هستند و یا به صورت موقت در خاک این کشور سکنی دارند. همچنین مهم است بدانند که با گواهینامه تولد، می توانند یک گذرنامه برای نوزاد در آمریکا بگیرند.
شهروندی کودک برای زندگی می باشد، مگر آنکه بعد از رسیدن به سن 21 سالگی، تصمیم بگیرد که از آن رد شود یا اقدام دیگری انجام دهد. در این صورت تابعیت آمریکایی شخص متولد شده در آمریکا ابطال میگردد.
کودک همیشه آمریکایی خواهد بود حتی اگر چند روز پس از تولد او به خانه برگردد.

 شرایط دریافت تابعیت و اقامت آمریکا با تولد فرزند در آمریکا

تولد فرند در آمریکا، باعث اعطا تابعیت به نوزاد متولد شده در آمریکا می گردد. اما با توجه به قانون خاک در اعطا تابعیت که ایالات متحده آمریکا از آن پیروی می کند، فرزندان متولد شده که والدین آنها به طریق قانونی، وارد خاک آمریکا شده باشند از این امتیاز برخوردارند. در صورتی که با ویزا آمریکا توریستی و در زمان اعتبار ویزا آمریکا توریستی، فرزندی از مادر در خاک آمریکا، هواپیمای متعلق به آمریکا و یا کشتی آمریکایی متولد گردد، این کودک آمریکایی می باشد. والدین با تولد فرزند در آمریکا، موفق به اخذ اقامت یا تابعیت آمریکا نمی شوند.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ازدواج در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق طریق ازدواج و ارایه خدمات صدور ویزای طریق ازدواج آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) از طریق نامزدی و ازدواج توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری  (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ایالات متحده امریکا از طریق ازدواج توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
یکی از راه های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا ویزای ازدواج و ویزای نامزدی آمریکا است . ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا در واقع ویزایی هست که در اثر رابطه داشتن با زوج یا زوجه ای است که شهروند آمریکا میباشد . ولی به دلیل ماهیت این دو نوع ویزا با هم تفاوتهایی دارند که مهمترین تفاوتها را در این مقاله یادآور میشویم .
1- مهمترین و عمده ترین تفاوت این دو ویزا در این هست که ویزای نامزدی آمریکا فقط توسط شهروندان آمریکایی دقت بفرمایید (فقط شهروندان آمریکایی ) و برای نامزد خارجی آنان قابل درخواست هست ولی ویزای ازدواج آمریکا برای شهروندها و مقیم ها (یعنی همه کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند ) به طور مشترک قابل استفاده هست. و این دو
2- ویزای نامزدی آمریکا غیر مهاجرتی و موقت هست و در واقع ویزای نامزدی آمریکا فرصتی برای ازدواج میباشد و بعد از ازدواج فرآیند گرفتن گرین کارت طی می شود ولی ویزای ازدواج آمریکا مهاجرتی هست و در همان ابتدا گرین کارت گرفته می شود.
3- ویزای ازدواج آمریکا و ویزای نامزدی آمریکا از نظر زمان دریافت ویزا از سفارت آمریکا نیز با هم تفاوت دارند بدین صورت که مدت زمان دریافت ویزای نامزدی آمریکا حدود 3 ماه تا 1.5 سال و مدت زمان دریافت ویزای ازدواج آمریکا به طور متوسط بین 1.5 تا 2 سال هست. به همین دلیل افرادی که شهروند باشند و گزینه نامزدی هم براشون فراهم باشه معمولا از روش نامزدی اقدام می کنند. بدین علت که این ویزا مدت زمان کمتری برای اخذ ویزا نیاز دارد.

نکته مهم:

شاید از مهمترین مسائلی که در اخذ این نوع ویزا اهمیت دارد این است که زوج و زوجه بتوانند ثابت کنند که ازدواج آنان سوری نبوده و در آینده قصد زندگی مشترک دارند.

مراحلی که برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا و همچنین ویزای ازدواج آمریکا باید طی شود تقریبا مشابه همدیگر هست و به طور کلی شامل مراحل زیر میباشد:

1- تشکیل پرونده در مرکز USCIS

ابتدا باید مدارک لازم به USCIS فرستاده شود و معمولا دو تا سه هفته دریافت مدارک زمان نیاز دارد پس از دریافت مدارک باید مدارک تایید یا به عبارت دیگر (Approve) شود که این مرحله به طور متوسط 5 تا 6 ماه زمان میبرد البته در موارد بسیار زیادی در عرض دو ماه این مرحله انجام شده است . پس از تایید مدارک ، مدارک به مرکز دیگری به نام NVC فرستاده میشود . این مرحله برای ویزای ازدواج آمریکا و ویزای نامزدی آمریکا مشترک میباشد.

2- مدارک در NVC

در ویزای نامزدی مدارک پس از رفتن به NVC مستقیما به سفارت فرستاده میشود و ممکن است در این مرحله سفارت یک سری مدارک دیگر نیز درخواست کند و همچنین وقت مصاحبه نیز به متقاضی ویزا اعلام میشود . ارسال مستقیم مدارک به سفارت دلیل کوتاه بودن زمان ویزای نامزدی میباشد.
اما این مرحله در مورد ویزای ازدواج آمریکا کمی متفاوت میباشد بدین صورت که پس از رفتن پرونده به NVC یک سری مدارک و هزینه ای در حدود 300 دلار درخواست میشه که شخص متقاضی باید مدارک مورد نیاز را ارایه نماید و همینطور مبلغ مورد نیاز را نیز واریز نماید و در واقع تا وقتی که مدارک درخواست شده کامل نباشد رسیدگی به پرونده متوقف میشود و یکی از علل تاخیر و زمان بر بودن ویزای ازدواج آمریکا این مرحله میباشد.
3- بعد از دریافت وقت سفارت هر دو گروه نامزدی و ازدواج باید برای گرفتن کارت واکسیناسیون بین المللی در مرکز واکسیناسیون پاستور اقدام نمایند و سپس جلسه مصاحبه در سفارت در وقت مقرر و قبل اعلام شده انجام میشود و البته مرحله کلیرنس را نیز باید اضافه نماییم و سپس چنانچه در این مراحل مشکلی نیاشد دریافت ویزا انجام خواهد شد.
قانون تابعیت از طریق ازدواج در کشورهای جهان متفاوت میباشد.
در واقع طبق قانون آمریکا چنانچه یکی از شهروندان آمریکایی با یکی از اتباع کشورهای دیگر ازدواج کند یا نامزد باشد میتواند برای دریافت ویزا و همینطور برای دریافت تابعیت و اقامت همسر خود اقدام کند . البته شرایط برای نامزد و برای همسر قانونی متفاوت میباشد . این ویزاها که به ویزاهای ازدواج و ویزاهای نامزدی معروف است دارای انواع مختلفی میباشد.
در این مقاله قصد داریم که انواع ویزاهایی که به واسطه ازدواج یا نامزدی با یکی از شهروندان آمریکایی را میتوان اخذ کرد را توضیح دهیم . اصطلاحا به این ویزاها ویزای نامزدی و ویزای ازدواج گفته میشود .
ابتدا انواع ویزاهایی که در این زمینه وجود دارد را نام میبریم و سپس هر کدام را به تفصیل توضیح خواهیم داد .
ویزای K1 (K1 VISA )
ویزای K2 (K2 VISA )
ویزای K3 (K3 VISA )
ویزای K4 (K4 VISA )
ویزای نامزدی K1 )K1 VISA )
ویزای نامزدی که به آن در طبقه بندی های ویزاهای کشور آمریکا ویزای K1 (K1 VISA) گفته میشود مخصوص نامزدان شهروندان آمریکایی میباشد . در واقع صدور این ویزا از سفارت فقط برای اشخاصی میباشد که بتوانند ثابت کنند با یکی از شهروندان آمریکایی نامزد هستند و قصد ازدواج را دارند . پس صدور ویزای K1 یا ویزای نامزدی دارای شرایطی میباشد که عبارتند از :
1- متقاضی باید شهروند آمریکا باشد
2- طرفین ازدواج به لحاظ قانونی مشکل و مانعی برای ازدواج نداشته باشند ( هر دو نفر مجرد باشند).
3- طرفین ازدواج باید ثابت کنند که در 2 سال گذشته با همدیگر ارتباط داشته اند و همدیگر را ملاقات کرده اند .
4- طرفین ازدواج به سن قانونی رسیده باشند .
در صورتی که شرایط بالا مهیا باشد به کسی که نامزد شهروند آمریکایی میباشد ویزای K1 (K1 VISA ) تعلق میگیرد . هنگامی که این ویزا صادر میشود شخص باید به کشور آمریکا سفر کند . مدت این ویزا معمولا 90 روز میباشد . و بهتر است که طرفین ازدواج در طی این مدت با هم ازدواج قانونی داشته باشند . بعد از ازدواج قانونی شخص میتواند برا ی اقامت دایم و تابعیت همسر خود از آمریکا اقدام کند .
شخصی که ویزای K1 را دریافت کرده است میتواند بالافاصله بعد از ورود به خاک آمریکا تقاضای کار کند . منظور این است که شخصی که با ویزای K1 به آمریکا وارد میشود اجازه کار تمام وقت را دارد.

ویزای K2) K2 VISA )

اگر شخصی که به عنوان نامزد شهروند آمریکایی میباشد و ویزای K1 یا همان ویزای نامزدی را میخواهد دریافت کند ؛ دارای فرزند یا فرزندانی باشد که زیر 21 سال باشند و در ضمن مجرد هم باشند میتواند برای فرزندان خود درخواست ویزا دهد در این صورت ویزایی که به فرزندان تعلق میگیرد ویزای K2 نامیده میشود.

ویزای k3 )k3 visa )

مورد بعدی در این مسئله موقعی هست که یک شهروند آمریکایی بخواهد همسر قانونی خود را وارد آمریکا کند در این حالت ابتدا باید فرم ای I-130 پر شود و به اداره مهاجرت آمریکا ارسال شود بعد از تایید شدن این فرم باید صبر کنند تا مراحل بعد از طریق اداره مهاجرت و سفارت آمریکا انجام شود و همسر با گرین کارت وارد آمریکا شود . این پروسه به طور معمول در حدود 1.5 تا 2 سال به طول می انجامد . در این حالت برای این که شخص بتواند همسر قانونی خود را سریعتر وارد آمریکا نماید اقدام به اخذ ویزای K3 برای همسر خود میکند تا همسر خویش را وارد آمریکا کند و شخص پرونده را در داخل آمریکا تکمیل میکند . در واقع ویزا یk3 آمریکا برای راحتی همسران میباشد که موقعی که منتظر تکمیل پرونده و اخذ گرین کارت میباشند در کنار همدیگر باشند . برای صدور این ویزا در واقع دو شرط موجود است :
1= همسر شهروند آمریکایی بودن
2- هنوز جواب فرم I-130 نیامده باشد .

ویزای k4 )k4 visa )

این ویزا مختص فر زندان مجرد و زیر 21 سال همسر میباشد و موقعی که شخصی همسر یک شهروند آمریکایی شده است و قبل از دریافت گرین کارت و اقامت آمریکا میتواند با ویزای k3 وارد آمریکا شود در واقع به ویزایی که به فرزند یا فرزندان همسر تعلق میگیرد ویزای k4 میگویند.
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ازدواج در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق طریق ازدواج و ارایه خدمات صدور ویزای طریق ازدواج آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در امریکا ، افتتاح حساب بانکی در امریکا ، اقامت و پاسپورت امریکا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای امریکا ، رفع دیپورتی اقامت امریکا ،قبول وکالت در امریکا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در اقامت ( پاسپورت ، تابعیت و شهروندی ) کشور ایالات متحده امریکا از طریق تحصیل توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

مقاطع تحصیلی و شرایط اخذ پذیرش و بورسیه در آمریکا(Education levels and Admission Requirement in the USA)

دوره های مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری , شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در ایالات متحده آمریکا به چه صورت است؟
در این مطلب با دوره های کارشناسی (دوره های دو ساله و دوره های چهارساله)، دوره های کارشناسی ارشد (پیش نیاز، مدت زمان، پذیرش و …)، دکترا در ایالات متحده آمریکا و … آشنا می شوید.

دوره‌های کارشناسی در آمریکا

دوره‌های دوساله

بیش از هزاران کالج در ایالات مختلف آمریکا هستند که دوره‌های دوساله برگزار می‌کنند. (Junior or Community colleges) متقاضیان می‌توانند دوره‌های دوساله کاردانی Associate Degree را در شرایطی بگذرانند که این دوره‌ها شامل دو سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان است. برای دریافت Associate Degree دانشجو باید 60 ساعت کلاسی را بگذراند، به‌طوری‌که عموماً دو سال به طول می‌انجامد. این دوره درمجموع به سه قسمت تقسیم می‌شود: واحدهای درسی عمومی General، واحدهای درسی اصلی Major و اختیاری Elective.
در دوره کاردانی بنا بر اینکه دانشجو در چه رشته‌ای مشغول به تحصیل شود تفاوت‌هایی دیده می‌شود و به شکلی طراحی‌شده‌اند که دانشجویان را برای منتقل کردن به دوره‌های چهارساله آماده می‌سازد. در رشته‌های علوم نیز این دوره طوری طراحی‌شده است که دانشجویان می‌توانند پس از پایان مدرک دوساله خود مشغول به کار شوند. چنین مدرکی، مدرک کاری یا حرفه‌ای نامیده می‌شوند که توسط عده‌ای از کارفرمایان در صنایع و علوم مربوطه برای مشاغل سطح میانی ترجیح داده می‌شوند.

دوره‌های چهارساله

بیشتر از 2000 کالج و دانشگاه دوره‌های چهارساله کارشناسی را ارائه می‌نمایند. مدرک کالج College Degree و کارشناسی Bachelor’s Degree معمولاً چهارساله هستند و متشکل از کلاس‌های 128-120 ساعته هستند.
این دوره‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی عموماً به نام‌های Freshman, Sophomore, Junior and Senior شناخته می‌شوند. برنامهٔ آموزشی بسیاری از مدارک کارشناسی بر پایه هنرهای آزاد سازماندهی‌شده است که در این برنامه دانشجویان نیازمند به تحصیل بسیاری از واحدها می‌باشند تا بتوانند یک‌پایه آموزشی گسترده را تشکیل بدهند.
بعد از گذراندن واحدهای درسی اصلی از دانشجویان در اکثر مؤسسات درخواست می‌شود تا رشته تحصیلی اختصاصی خود را انتخاب کنند. این مدرک اصلی Major نامیده می‌شود. دانشجو این مدرک را باید در محیط آکادمیکی که علاقه‌مند به آن است و شغل آینده خود را در آن می‌بیند انتخاب کند. واحدهای گذرانده شده در دو سال آخر مربوط به مدرک Major می‌باشند.
ساختار واحدهای درسی دانشجویانی که مدرک Major آن‌ها در زمینه‌های تجارت، مهندسی یا علوم است، از رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی تخصصی‌تر است و مجبور به گذراندن واحدهای اختصاصی بیشتر و واحدهای اختیاری کمتری هستند.

دوره‌های کارشناسی ارشد در آمریکا

عده‌ای از دانشجویان بعد از مدرک کارشناسی مدرک خود را به کارشناسی ارشد ارتقا می‌دهند. به علت تعدد مؤسسات آموزشی در آمریکا انتخاب کردن کالج یا دانشگاه با در نظر گرفتن تمامی جوانب به‌صورت انفرادی دشوار است و نیاز به مشاوره است. برای دانشجویان کارشناسی تجهیزات یا تحقیقاتی که در موسسه موردنظر ارائه می‌شود بسیار مهم است.
هرساله بیش از 500000 دانشجو مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های آمریکا دریافت می‌کنند. تنوع مدارک کارشناسی ارشد در کشور آمریکا بسیار زیاد است. ولی اصولاً دو مدرک اصلی M.A. (Master’s of Arts) – M.S. (Master’s of Science) ارائه می‌شوند. بقیهٔ مدارک معمول شامل مدرک M.B.A.، M.F.A.، L.L.M، M.S.W؛ و Ed.S است. دانشجویان به‌طورمعمول بین دو تا سه سال برای مدرک کارشناسی ارشد آموزش می‌بینند، هرچند اتمام دوره در طول یک سال نیز مقدور است. دانشجویان کارشناسی ارشد علاوه بر پایان‌نامه‌ای که باید تحویل دهند، نیاز به تکمیل شش تا هشت واحد پیشرفته را نیز دارند. برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد برای کسب تجربه و آشنایی، موقعیت کار نیز ارائه می‌نمایند.
تفاوت مدرک کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی در تحویل پروژه‌ها و واحدهای درسی مربوطه است. در مدرک کارشناسی ارشد تحویل همه پروژه‌ها در رابطه با موضوع دوره موردنظر است و دانشجو نیازمند گذراندن تعدادی از واحدها به‌صورت اجباری است ولی حق انتخاب واحدهای اختیاری بیشتری نسبت به دوره کارشناسی را دارا است.
تنها 3 درصد از آمریکایی‌ها مدرک کارشناسی ارشد کسب می‌کنند بنابراین دانشجویان با دریافت مدرک کارشناسی ارشد شانس بالایی برای اقامت در آمریکا را درخواهند داشت.

مدارک کارشناسی ارشد در کشور آمریکا به دودسته زیر تقسیم می‌شوند:

مدارک حرفه‌ای (Professional Degrees)
مدارک تحقیقی (Research Degrees): مدارک تحقیقی همه تحت یک نام Master of Science ارائه می‌شوند.

این دو مدرک چند تفاوت اساسی دارند:

پیش‌نیازها: برای مدارک حرفه‌ای دانشجویان احتیاج به نگارش تز یا مقاله پژوهشی ندارند و فعالیت اصلی دوره روی گذراندن 30 واحد درسی و اتمام یک یا دو پروژه است. در مدارک تحقیقی دانشجویان باید یک پایان‌نامه تحقیقاتی را ارائه دهند و باید یک مقاله تحقیقاتی را نیز به چاپ برسانند ولی تعداد واحد درسی کمتری می‌گذرانند.
مدت‌زمان دوره تحصیلی: مدارک حرفه‌ای اغلب در طول دوره‌های یک‌ساله می‌باشند و مدارک تحقیقی دوساله هستند که دانشجویان سال اول مشغول گذراندن کلاس‌ها و سال دوم را با تحقیق می‌گذرانند.
کمک‌های مالی: مدارک حرفه‌ای بیشتر به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری برای ارتقا موقعیت شغلی محسوب می‌شوند و کمک‌های مالی کمتری دریافت می‌کنند؛ اما در مدارک تحقیقی طبق نظر استاد راهنمای و از محل اعتبار کمک‌های مالی جهت انجام تحقیقات ارائه می‌شود.
پذیرش: در مدارک حرفه‌ای به‌این‌علت که دانشجو معمولاً هزینه تحصیل را متقبل می‌شود، اخذ پذیرش راحت‌تر از مدرک تحقیقی است. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه‌ها مدارک تحقیقی کارشناسی ارشد را فقط به‌صورت پیوسته با مدرک دکترا ارائه می‌دهند.
ارزش و اعتبار: هر دو مدرک در ایالات‌متحده آمریکا دارای ارزش و اعتبار یکسانی هستند و دانشگاه‌های طراز اول هر دو مدرک را ارائه می‌دهند.

دکترا در آمریکا

دوره دکترا یا Ph.D بالاترین مدرک تحصیلی در ایالات‌متحده آمریکا است که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین دانشگاه‌های آمریکا دارای امکانات منحصربه‌فردی ازلحاظ علمی و پژوهشی برای تحصیل در این دوره‌ها هستند. به‌طور میانگین، دانشجویان باید بین چهارتا شش سال برای کسب مدرک دکترا بعد از مدرک کارشناسی ارشد تحصیل کنند. پذیرش سالیانه در مقطع دکترا در دانشگاه‌های کشور آمریکا بسیار محدود است و بستگی به تعداد اساتید و بودجه‌ای که دانشگاه برای آن رشته‌ها در نظر می‌گیرد، دارد.
دوره دکترا به‌طورمعمول از سه تا چهار ترم تمام‌وقت تشکیل می‌شود که در سمینارهای کوچک برگزار می‌شوند. دانشجویان باید امتحانات کتبی و شفاهی را قبل از شروع پایان‌نامه بگذرانند. پس از اتمام پایان‌نامه و دفاع در حضور کمیته سه تا پنج‌نفره از اساتید، دانشجویان مدرک دکترا را دریافت می‌کنند.

اخذ پذیرش در مقطع دکتری

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا به‌طورمعمول بین 3 تا 15 نفر است. به دلیل این محدودیت، پرونده‌هایی موردتوجه قرار می‌گیرند که از شرایط و پیشینه بهتری ازنظر علمی و پژوهشی برخوردار باشند. اخذ پذیرش در مقطع دکترا بدون داشتن مدرک زبان امکان‌پذیر نیست.
نکته مهم: امکان دریافت کمک‌هزینه تحصیلی وزندگی برای دانشجویان مقطع دکترا در آمریکا وجود دارد. لازم به توضیح است برخی رشته‌ها از سوی دانشگاه یا مراکز تحقیقاتی همکار با دانشگاه موردحمایت مالی قرار می‌گیرند که در این صورت هزینه زندگی و تحصیل به‌طور کامل پرداخت خواهد شد و این مبلغ گاهی تا چهل هزار دلار سالانه نیز می‌رسد.

پس از انتخاب دانشگاه و شهر محل تحصیل باید به‌طورمعمول متقاضی باید شرایط زیر را احراز نماید:

مدرک کارشناسی با معدل بالای 15
مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای 16
توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه که صلاحیت، توانایی و علاقه شما را تأیید کند. (حداقل دو توصیه‌نامه)
انگیزه نامه شخصی، مرتبط با رشته موردنظر که در آن می‌خواهید درس بخوانید. (SOP)
مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
مدرک آزمون GRE با نمره 700 (Quantitative: 700, Verbal: 350, Writing: 3.5)
مقالات علمی و پژوهشی در نشریات بین‌المللی.
ارتباط با اساتید برتر دانشگاه محل تحصیل، برای اخذ توصیه‌نامه مناسب.
شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای بین‌المللی و در صورت امکان ارائه مقاله
به خاطر داشته باشید که برای اخذ بورسیه در دوره دکترا موارد 7 تا 9 دارای اهمیت به سزایی هستند.

دکترای پیوسته در آمریکا چیست و چه میزان شانسی در دریافت بورسیه دارد؟

در بیشتر دانشگاه‌ها در کشور آمریکا، شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیازی به مدرک کارشناسی ارشد ندارید! چیزی که “ما ” به آن دکترای پیوسته میگوییم. این در حالی است که این لفظ در خود آمریکا استفاده نمی‌شود!
پس از پایان مقطع کارشناسی، شما می‌توانید بر اساس هدفتان، مقطع ارشد و یا دکترا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اساتید تمایل دارند که پول خود را بیشتر صرف دانشجویان دکترا کنند تا دانشجویان ارشد، زیرا دانشجویان دکترا مدت بیشتری در دانشگاه هستند و مقالات بیشتری چاپ می‌کنند و برای اساتید مفیدتر خواهند بود. پس برای افزایش شانس خود درگرفتن فاند، بیشتر دکترا اپلای کنید تا ارشد!
مثلاً اگر مجموعاً برای ۸ دانشگاه اپلای می‌کنید، ۶ تا را دکترا و تنها ۲ تا ارشد اپلای کنید!
تقویم تحصیلی
ترم پاییز (سپتامبر/ اکتبر)
بیشترین میزان پذیرش دانشجو درترم پاییز صورت می‌گیرد و بیشتر برنامه‌ها نیز در این زمان ارائه می‌شوند. همچنین اکثر کمک‌هزینه‌های مالی نیز در این ترم در دسترس هستند.
ترم بهار (ژانویه/ فوریه)
تعداد پذیرش کمتری در این ترم صورت می‌گیرد و کمک‌های مالی محدودی برای این ترم تخصیص می‌یابد.
ترم تابستانی (جولای)
بعضی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دانشجویان این فرصت را می‌دهند که توانایی‌های خود را تا بالاترین سطح ممکن ارتقا دهند. هر دانشجو می‌تواند در کلاس‌ها و برنامه‌های تابستانی شرکت کند و با گذراندن دروس پیش‌نیاز دروس پیشرفته را تحصیل کند.
روند درخواست
قبل از ارائهٔ درخواست
زمان‌بندی اپلای: دانشجویان باید حداقل 15 ماه قبل از شروع ترم، تحقیقات در مورد دانشگاه‌ها را شروع کند.
تهیه لیست کوتاهی از دانشگاه‌ها
تقاضای فرم درخواست
بسته به اینکه دانشجو در کدام دانشگاه یا کالج اقدام به درخواست می‌کند، تفاوت‌هایی در روند درخواست وجود دارد. دو راه برای دریافت فرم درخواست وجود دارد:
تقاضای فرم از دانشگاه: می‌توان با تکمیل یک فرم به‌صورت آنلاین و مستقیم از طریق سایت دانشگاه‌ها، مفاد درخواست را تقاضا داد.
دانلود فرم از سایت دانشگاه: بسیاری از دانشگاه‌ها نسخه‌ای قابل دانلود و چاپ از فرم خود را بر روی سایت قرار می‌دهند.

امتحانات اصلی

آزمون استدلالی SAT (SAT Reasoning Test)

گذراندن آزمون استدلالی SAT برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی اغلب دانشگاه‌های آمریکا موردنیاز است. این آزمون توانایی تفکر انتقادی، حل مسئله و قابلیت‌های ارتباطی را محک میزند که برای موفقیت در کالج نیاز می‌باشند. آزمون SAT متعلق به College Board است و توسط آن‌ها انتشار و ارتقاء داده‌شده است. College Board اظهار می‌کند که استفاده از این آزمون در تلفیق با معدل دبیرستان (GPA) شاخصی دقیق از میزان موفقیت فرد در کالج را فراهم می‌آورد.

آزمون موضوعی SAT (SAT Subject Test)

آزمون موضوعی SAT دانش و توانایی دانشجو را در یک زمینه خاص می‌سنجد. بسیاری از کالج‌ها این آزمون موضوعی را در راستای پذیرش، برگزاری دوره و راهنمایی دانشجویان استفاده می‌کنند. این آزمون‌ها به کالج‌ها مقیاسی قابل‌اعتماد از میزان آمادگی دانشجو برای تحصیل در سطح کالج و در یک زمینهٔ خاص، ارائه می‌دهند.

ACT

این آزمون پیشرفت کلی دانش آموزان دبیرستانی و توانایی ایشان را در تکمیل تحصیلات کالج توسط آزمون‌های چندگزینه‌ای می‌سنجد. این آزمون‌ها چهار توانایی را پوشش می‌دهند: زبان انگلیسی، ریاضی، علوم و خواندن. این آزمون یک بخش اختیاری نیز دارد که توانایی طراحی و نوشتن یک مقالهٔ کوتاه را می‌سنجد. نتیجه آزمون شاخصی از میزان “آمادگی برای کالج” را ارائه می‌دهد.
TOEFL
آزمون تافل مهارت زبان انگلیسی را از طریق چهار آیتم “گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن” اندازه‌گیری می‌کند.

GRE

آزمون نمرات تحصیلات تکمیلی (GRE) توسط ETS بر اساس سنجش مهارت‌های زبانی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی تنظیم‌شده است. این مهارت‌ها مخصوص هیچ رشته خاصی نیستند. نمرات این آزمون استاندارد و به دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی یا هر دپارتمان کمک می‌کند تا در دانشجویان آینده خود میزان پتانسیل پیشرفت را دریابند. با توجه به رشتهٔ تحصیلی، دانشگاه‌ها ممکن است از دانشجو بخواهند که آزمون عمومی (GRE-General) یا آزمون موضوعی (GRE-Subject) را پشت سر بگذارد.

GMAT

آزمون پذیرش مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد (GMAT)، یک آزمون استاندارد برای مشتاقان رشته MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) است. این آزمون به‌منظور سنجش توان بالقوه دانشجویان از طریق ارزیابی ریاضیات، درک لغات و نوشتار تحلیلی، طراحی‌شده است.
LSAT
آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT)، یک آزمون استاندارد برای دریافت پذیرش دانشکده‌های حقوقِ عضو LSAC (کنسول پذیرش دانشکده‌های حقوق) است. این آزمون برای اخذ پذیرش در اکثر دانشکده‌های حقوق آمریکا و کانادا و بسیاری از دانشکده‌های حقوق که توسط ABA (انجمن داوطلبانهٔ حقوقدانان و دانشجویان حقوق) تأییدشده‌اند، الزامی است. این آزمون درواقع معیاری استاندارد از مهارت‌های خواندن و درک لغات را فراهم می‌کند که دانشکده‌ها می‌توانند به‌عنوان یکی از فاکتورها برای ارزیابی متقاضیان به کار ببرند. این آزمون سالانه 4 بار در سرتاسر دنیا برگزار می‌شود.

MCAT (آزمون پذیرش کالج پزشکی)

انجمن کالج‌های پزشکی آمریکا (AAMC) به همراه دانشکده‌های پزشکی آمریکا، آزمون MCAT را طراحی و برگزار می‌کند. این آزمون بیش از 60 سال قسمتی از فرآیند اخذ پذیرش مدارس پزشکی بوده است. امروزه تمامی دانشکده‌های پزشکی در آمریکا از متقاضیان می‌خواهند که نمرات اخیرشان در آزمون MCAT را ارائه دهند.
قبول وکالت و مشاوره در اقامت کشور ایالات متحده امریکا از طریق ویزای تحصیلی توسط وکیل متخصص و مهاجرتی
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا افتخار این را دارد که با استفاده از کادر وکلا و مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این شرکت استفاده نمایند.

ویزای تحصیلی امریکا

هر آنچه از صفر تا ۱۰۰ ویزای تحصیلی امریکا باید بدانید :

ویزای تحصیلی امریکا که شامل ویزای F دانشجویی، J تحقیقاتی و M برای متقاضیان ایرانی از تاریخ اول خرداد ۱۳۹۰ یا ۲۰May 2011 به منظور تحصیل یا تحقیق در رشته های غیر حساس در آمریکا، برای متقاضی و وابستگان آنها میتوانند بصورت چند بار ورود صادر گردد.
ویزای صادر شده در کنسولگری های امریکا ویزای ورود میباشد و مدت اعتبار آن ربطی به زمانی که متقاضی میتواند در آمریکا بماند ندارد.دانشجویانی که دارای ویزای تحصیلی F1 یا همراه F2 یا J1-J2 یا M1-M2 میباشند و دارای ویزای یکبار ورود یا Single میباشند که دارای اعتبار ۳ ماهه است در صورت تمایل به تبدیل ویزا به ویزای چند بار ورود یا Multiple باید از خاک آمریکا خارج شده و در یکی از کنسولگری های آمریکا تقاضای ویزای امریکا بدهند تا بتوانند ویزای آمریکای چند بار ورود دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی امریکا

به محض دریافت پذیرش تحصیلی یا I20 از دانشگاه های آمریکا برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

وقت سفارت آمریکا

اگر متقاضی دریافت وقت سفارت آمریکا هستید میبایست از کشور های اطراف اقدام نمایید. وقت سفارت آمریکا را میتوانید از طریق موسسه ما به آسانی و با حداقل کارمزد دریافت نمایید.

مشاوره ویزای امریکا

مشاوره ویزای تحصیلی،توریستی و تحقیقاتی آمریکا میبایست توسط افراد مجرب و دارای تجربه کافی در زمینه اعزام دانشجو انجام شود ، این شرکت آمادگی دارد در زمینه مشاوره ویزای امریکا شما را راهنمایی نماید.

پیکاپ ویزای امریکا

پیکاپ ویزای امریکا از دوبی پس از کلیرنس قابل انجام می باشد. همچنین شما میتوانید ، پیکاپ ویزای امریکا را از طریق ما انجام دهید.

ویزای توریستی امریکا

تمام متقاضیان ویزای توریستی امریکا میبایست فرم DS160 را تکمیل نمایند.

پرکردن فرم DS160

تمامی متقاضیان برای ویزاهای دانشجویی، توریستی، ویزیتوری، تحقیقاتی،کاری و …F,J,B,M می بایستی فرم DS160 را پر نمایند.

ویزای فرد همراه

دانشجویان در حین تحصیل در آمریکا میتوانند همراه با خود در آمریکا داشته باشند.
متقاضیان ویزای F1,M1,J1 میتوانند برای همراهان خود درخواست ویزای F2,J2,M2 را ارائه نمایند.
در صورت موافقت سفارت آمریکا امکان دریافت ویزای امریکا برای همراهان فراهم میباشد.

شرایط اخذ ویزای ایالات متحده آمریکا با قصد برگشت

هر فردی که ویزای غیر مهاجرتی امریکا (شامل تمامی ویزاهایی که بمنظور تحصیل در آمریکا صادر میشوند) تقاضا میکند، ملزم به نشان دادن مدارکی دال بر قصد برگشت به مملکتش است. بار ثابت کردن این امر بر دوش متقاضی است، تا بتواند داشتن وابستگی به مملکتش را به اثبات برساند و آنچه که ” قصد غیر مهاجرتی” نامیده میشود را تصدیق نمایید.
طی مصاحبه جهت اخذ ویزای دانشجویی امریکا ، از شما در مورد قصد بازگشت به مملکت تان بعد از اتمام تحصیلات سوال خواهد شد.
فتوکپی از قباله های املاکی (زمین، خانه، آپارتمان، مغازه، تجارت) که به شما و یا خانواده تان تعلق دارد را همراه خود داشته باشید همچنین اوراق و صورتحسابهای بانکی تمامی حسابهایی که شما و خانواده تان در کشورتان دارید نیز مفید خواهد بود.
در صورتیکه کارفرمایی دارید که مایل است هنگام بازگشت به وطن، شما را استخدام کند، نامه ای از طرف او همراه خود داشته باشید.

Sevis Fee سویس فی سفارت امریکا

پرداخت هزینه سویس فی Sevis Fee برای همه دانشجویان متقاضی تحصیل در امریکا الزامی میباشد.

مدارک مربوط به دانشگاه محل تحصیل در آمریکا

مدارک تحصیلی در ایران
نمرات زبان Ielts,Toefl,GRE,Gmat,Lsat,Satو.. را همراه داشته باشید.
لیست کامل مدارک سفارت آمریکا را میتوانید از طریق ما دریافت نمایید.
مصاحبه ویزای آمریکا را میتوانید از طریق ما آموزش ببینید.
وقت مصاحبه سفارت آمریکا را میتوانید با کارمزد و سرعت مناسب دریافت نمایید.
ویزای تحصیلی آمریکا F1 و زمان درخواست آن
پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا را که دریافت نمودید،برنامه ریزی اولیه برای تکمیل فرم ها و مدارک مورد نیاز سفارت آمریکا را انجام دهید.
پس از دریافت I20 فورا برای ویزای تحصیلی امریکا اقدام نمایید.
محل مصاحبه سفارت آمریکا را با توجه به سهولت رفت و آمدو زمان نوبت دهی انتخاب نمایید.
در ایران سفارت یا کنسولگری آمریکا وجود ندارد به همین منظور بایستی وقت مصاحبه آمریکا را برای یکی از کشورهای اطراف تنظیم نمایید.
وقت سفارت آمریکا در دوبی،ایروان،آنکارا،عشق آباد،باکو،کابل و… قابل دریافت است.
وقت سفارت امریکا در کشورهای امارات متحده عربی ،ارمنستان، ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان، آذربایجان، افغانستان، اتریش،انگلیس و…قابل دریافت میباشد.
وقت سفارت آمریکا برای انواع ویزاهای دانشجویی F1,F2 ، ویزاهای تحقیقاتی J1,J2 ، ویزاهای توریستی B1,B2 توسط موسسه قابل دریافت میباشد.
مصاحبه سفارت آمریکا را بایستی بصورت حضوری و صرفا با حضور شخص متقاضی انجام خواهد شد.
مبالغ درخواست ویزای تحصیلی آمریکا F1 یا تحقیقاتی J را بپردازید.
مبالغ Sevis Fee مورد نیاز سفارت آمریکا برای ویزای F یا J را بپردازید.
مبالغ سفارت آمریکا یا Sevis Fee را میتوانید از طریق ما با کارمزد پایین بپردازد.

مدارک مورد نیاز سفارت آمریکا برای هر کدام از متقاضیان متفاوت است ولی بصورت کلی مدارک زیر لازم است:

پذیرش یا فرم I20
فرم DS160
فیش سفارت آمریکا
وقت سفارت آمریکا
مدارک تحصیلی
مدارک مالی
پاسپورت یا گذرنامه
مصاحبه سفارت آمریکا جهت بررسی وضعیت ویزای آمریکای شما و شرایط تحصیلی گذشته و آینده شما صورت میگیرد.
افسر ویزای آمریکا شرایط قبلی و حال ویزای شما را بررسی مینماید.
در کل به شرایط علمی شما کاری ندارند، چون I20 دارید.
شما بایستی ثابت نمایید که بعد از پایان تحصیلات در آمریکا به ایران باز میگردید.
مصاحبه شما میتواند به زبان فارسی یا انگلیسی باشد.
اگر به زبان انگلیسی برای مصاحبه تسلط ندارید معمولا کارمندان سفارت به زبان فارسی مسلط هستند. در غیر اینصورت میتوانید درخواست مترجم نمایید.
مدارک مورد نیاز سفارت امریکا بایستی نشان دهد شما یا حمایت کننده شما توان پرداخت هزینه های شما در حین تحصیل در امریکا را دارد.
حساب بانکی یا همان اعلام مانده بانکی (Bank Deposit) یا پرینت شش ماه را با خود همراه داشته باشید.
فرم های مالیاتی مربوط به درآمد گذشته شما نیز میتواند کمک نماید.

مدارک نشان دهنده بازگشت شما بعد از پایان تحصیلات در آمریکا:

اسناد مالکیت
نامه شغلی
مدارک مربوط به وابستگی به خانواده
زمان مصاحبه سفارت آمریکا:
مدت مصاحبه سفارت آمریکا برای دریافت ویزای آمریکا حدود ۱۰- ۵ دقیقه میباشد.
روند صدور ویزا:
روند صدور ویزای آمریکا شما بعد از مصاحبه سفارت آمریکا به زمان بررسی کلیرینس(Clearance) یا اف بی آی چک FBI Check شما بستگی دارد.
کلیرینس (Clearance) یا اف بی آی چک FBI Check از یک هفته تا یکسال ممکن است طول بکشد.
مدت کلیرینس به صورت عادی معمولا حدود دو ماه میباشد.
پیکاپ ویزای امریکا از دوبی پس از کلیرنس قابل انجام می باشد.
پیکاپ ویزای امریکا را می توانید از طریق ما انجام دهید.

 

پاسپورت امریکا وکیل تخصصی ، ویزای توریستی امریکا وکیل تخصصی ، سفارت امریکا وکیل تخصصی ، ویزای تحصیلی امریکا وکیل تخصصی ، ویزای سرمایه گذاری امریکا وکیل تخصصی ، ویزای کاری امریکا وکیل تخصصی ، ویزای ازدواج امریکا وکیل تخصصی

تقسیم بندی دانشگاههای امریکا

بطور کلی دانشگاه‌ های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی (private school) تقسیم میشوند. دانشگاه های ایالتی معمولا بسیار ارزانتر هستند اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی (international students) محدودیت ظرفیت داشته باشند.

علاوه بر آن دانشگاههای آمریکا را می توان برحسب اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا نه به دو گروه تقسیم کرد:

گروه اول دانشگاههایی هستند که درکنار تدریس مراکز تحقیقی هم هستند و دانشجویان مقطع دکترا قبول میکنند(Universities).
دسته دوم دانشگاههایی هستند که تنها به تدریس میپردازند و دوره‌های دو ساله یا چهار ساله داشته و مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس است (Colleges).
در آمریکا به تحصیلات تا مدرک لیسانس undergraduate program و بعد از آن (فوق لیسانس و دکترا) graduate program گفته میشود.
آخرین تقسیم بندی مربوط به تقسیم بندی سال تحصیلی است: ترمی (Semester System) و یک چهارمی (Quarter System). دانشگاه‌هایی که به صورت ترمی کار میکنند هر سال تحصیلی را از ابتدای سپتامبر تا آخر ماه می به دو ترم تقسیم میکنند که مشابه سیستم ایران است. در سیستم یک چهارمی سال تحصیلی به چهار ربع سه ماهه تقسیم میکند.

TOPانواع مدارک کارشناسی ارشد در آمریکا

به طور کلی دو نوع مدرک فوق لیسانس در آمریکا وجود دارد. مدارک حرفه ای (Professional Degrees) و مدارک تحقیقی(Research Degrees). بنا به رشته تحصیلی مدارک حرفه ای ممکن است نامهای متفاوتی داشته باشند. مثلا در رشته های مهندسی ممکن است Master of Engineering یا Master of Science in Engineering باشند. مدارک تحقیقی همه تحت یک نام Master of Science ارائه می شوند.

این دو مدرک چند تفاوت اصلی دارند:

1- پیش‌نیازها: برای مدارک حرفه ای دانشجویان احتیاج به نوشتن تز یا مقاله تحقیقاتی ندارند و تمرکز اصلی پروگرام روی گذراندن معمولا 30 واحد درسی و تمام کردن یک یا دو پروژه است. در مدارک تحقیقی دانشجویان ملزم به نوشتن یک پایان نامه تحقیقاتی هستند و معمولا باید یک مقاله تحقیقی نیز به چاپ برسانند و در عوض تعداد واحد درسی کمتری بر میدارند.
2- طول دوره تحصیلی: مدارک حرفه‌ای معمولا دوره ای یک ساله دارند اما مدارک تحقیقی دو ساله هستند که دانشجویان سال اول را بیشتر با کلاسها و سال دوم را با تحقیق میگذرانند.
3- کمک‌های مالی: مدارک حرفه‌ای بیشتر به چشم یک سرمایه‌گذاری برای بالا بردن موقعیت کاری دیده شده و کمک‌های مالی کمتری دریافت میکنند (یا اصلا دریافت نمیکنند). کمکهای مالی دانشجویان عموما از بودجه تحقیقاتی میاید که استاد مربوطه برای یک موضوع خاص از دولت می گیرد. به علت اینکه مدارک حرفه ای کار تحقیقی انجام نمیدهند امکان برخورداری از این بودجه‌ها هم برای دانشجویان متقاضی مدارک حرفه‌ای فراهم نیست. ممکن است در حالت‌های خاص بخشی از شهریه به دانشجو بخشیده شود.
4- پذیرش گرفتن: دقیقا به این علت که خود دانشجو معمولا باید هزینه تحصیل مدارک حرفه ای را متقبل شود پذیرش گرفتن از این مدارک راحت تر از نوع تحقیقی آن است. علاوه بر این خیلی از دانشگاهها مدارک تحقیقی فوق لیسانس را فقط به صورت پیوسته با مدرک دکترا ارائه میکنند. اگر نمره های خیلی خوبی ندارید و امکان مالی یک سال شهریه دادن هم برایتان فراهم است این نوع مدارک حرفه‌ای میتوانند گزینه خوبی باشند.
5- اعتبار: هردو مدرک در آمریکا دارای اعتبار یکسان هستند و دانشگاه‌های طراز اول از هردو مدرک ارائه میکنند. تفاوت این دو مدرک نه در اعتبار آنها بلکه در نوع دانشجویانی است که جذب میکنند. دانشجویان مدارک حرفه ای بیشتر جذب بازار کار میشوند اما دانشجویان با مدرک تحقیقاتی بیشتر علاقمند به تحقیق و یا ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند.
6- پذیرش دکترا: اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارید مدارک تحقیقی گزینه بهتری هستند. چرا که در طی دوره تمرین تحقیق کردن خواهید کرد و با بسیاری از مهارتهای لازم برای موفقیت در مقطع دکترا آشنا خواهید شد. همین آشنایی و نیز مقالات تحقیقی شما در طی دوره فوق لیسانس شانس پذیرش در مقطع دکترا بالاتر می برد. هر چند که با هر دو مدرک میشود وارد مقطع دکترا شد.

TOPمدارک مورد نیاز برای ارسال تقاضا به دانشگاه های آمریکا

ریز نمرات (Transcript)

معمولا دو تا سه نسخه رسمی از ریزنمرات تمام دانشگاههایی که قبلا رفته اید لازم است. لازم است که کارنامه ها را در پاکت های مهر و موم شده بفرستید که این مهر و موم باید توسط دانشگاه مربوطه انجام شود. اگر اصل کارنامه به فارسی است می بایست ترجمه رسمی آن را هم همراه با نسخه اصلی در پاکت گذاشته و مهر و موم کنید. برای دانشجویانی که در سال آخر تحصیل هستند و یا کارنامه شان هنوز آزاد نشده برای مراحل مقدماتی پذیرش گرفتن احتمالا فرستادن نسخه غیر رسمی کارنامه که همراه با گواهی از رییس دانشکده یا آموزش که مبتنی بر صحت مندرجات کارنامه باشد کفایت میکند.اما باید توجه کنید که در صورت پذیرش گرفتن دانشگاه مقصد یک نسخه از کارنامه رسمی شما را درخواست خواهد کرد. برای گرفتن کپی رسمی کارنامه معمولا مدرک تحصیلی باید آزاد شده باشد یا به اصطلاح خریداری شود. این به این معنی است که شما هیچ بدهی به دانشگاه و وزارت علوم ندارید.

فرم های تقاضا (Application Forms)

فرم‌های تقاضا معمولا حاوی سئوالات کلی در مورد متقاضی (Applicant) هستند. بسیار مهم است که این فرم‌ها دقیق و کامل پر شوند. تا زمانی که این فرم‌ها را کامل نکنید و نفرستید بررسی تقاضای شما به جریان نخواهد افتاد. معمولا اکثر دانشگاه‌ها این فرمها را به صورت آنلاین در دسترس دارند که کار شما را راحت تر خواهد کرد.

توصیه نامه ها (Recommendation Letters)

توصیه‌نامه ها بخش خیلی مهمی از پرونده شما هستند. این توصیه‌نامه ها باید توسط استادانی که رابطه دانشگاهی یا حرفه ای با شما داشته اند نوشته شود. دانشگاه‌ها معمولا دو یا سه توصیه نامه درخواست میکنند. این توصیه‌نامه‌ها را برای پرکردن به افرادی بدهید که شما را خوب میشناسند (از لحاظ علمی یا کاری) و مطمئن هستید که درباره شما مطالب خوبی خواهند نوشت و مهارت‌ها و محسنات شما را گوشزد خواهند کرد. در نامه باید تشریح شده باشد که شخص توصیه‌کننده چه مدت است که شما را میشناسد، فکر میکند که قابلیت‌های شما کدام هستند، و چرا شما شایستگی دارید که از دانشگاه مقصد پذیرش کمک مالی بگیرید. توجه داشته باشید که توصیه نامه باید نشان بدهد که فرد توصیه کننده شما را خیلی خوب میشناسد. فراموش نکنید که کمیته پذیرش(Admission Committee) مخصوصا میخواهد بداند که چرا شما برای این دانشگاه رشته مناسب هستید. این نکته مخصوصا برای متقاضیان مدرک دکترا مهم است.

مرامنامه (Statement of Purpose)

این بخش احتمالا سخت‌ترین بخش پرونده شما خواهد بود.در این قسمت شما تشریح خواهید کرد که چه کسی هستید، چه پیشینه علمی و کاری دارید، چرا علاقمندید که در این دانشگاه و رشته بخصوص ادامه تحصیل دهید، و دیدگاه و هدفتان در باره آینده بعد از تحصیل چیست.به بیان دیگر شما عملا می خواهید کمیته پذیرش را ترغیب و قانع کنید که شما را به خیلی از متقاضیان دیگر ترجیح بدهند. نوشته شما باید به روشنی توضیح دهد که برای چه رشته‌ای تقاضا میکنید، انگیزه شما چیست، چه چیزی میخواهید به دست بیاورید، و چگونه میتوانید برای دانشگاه مقصد و محیط علمی آن مثمر ثمر باشید.

.C.V

یکی از موثرترین و مهمترین ابزار برای بدست آوردن موقعیت های تحصیلی در آمریکا، ایجاد ارتباط موثر است. به همین علت تهیه یک C.V خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر است. بعضی از دانشگاهها دانشجویان را ملزم می کنند که یک فرم استاندارد C.V مخصوص دانشگاه را پر کنند. با این حال در بیشتر موارد این به خود متقاضی بر می گردد که چگونه یک C.V را تهیه کند. یکی از نکته های کلیدی در تهیه C.V این است که اگر متقاضی در پی کسب موقعیت تحصیلی است باید سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خود را در صفحه اول ارائه دهد. اما در صورتی که C.V برای کسب موقعیت شغلی است ، که در این حال معمولاً به آن رزومه (Resume) می گویند – لازم است که اول به تجربیات کاری اشاره شود. معمولاً C.V از 2-3 صفحه بیشتر نیست. وقتی که با استادی مکاتبه می کنید چیزی که برای معرفی بیشتر خود برای او می فرستید .C.V است. بسیاری از دانشگاهها هم را جزو یکی از مدارکی قرار می دهند که باید برای کمیته تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرستاده شود. بهتر است که C.V به فرمت pdf یا rtf تبدیل شود چون در این صورت امکان باز شدن فایل شما توسط اغلب سیستمها وجود دارد و از طرف دیگر فایل تهیه شده با همان “تنظیمات صفحه ای” مورد نظر شما پرینت خواهد شد. بعضی ها هم اعتقاد دارند که فرمت pdf رسمی تر است.
امتحانات استاندارد (GRE ,TOEFL , …)
تعداد زیادی از دانشگاههای آمریکا TOEFL را به IELTS ترجیح می دهند و اکثریت قریب به اتفاق دانشگاههای سطح بالای آمریکا نمره IELTS را قبول نمی کنند. بنابراین اگر کسی بطور همزمان در حال تقاضا دادن برای چند کشور مختلف است، باید اطلاعات لازم برای مدرک زبان مورد قبول هر دانشگاه را کسب کند.
علاوه بر امتحان تافل شما ممکن است لازم باشد که در امتحانات دیگری هم که اصطلاحا به آنها امتحانات استاندارد (Standardized tests) گفته می‌شود شرکت کنید. به عنوان مثال دانشجویان رشته‌های مهندسی و علوم باید امتحان GRE عمومی (GRE General) و دانشجویان رشته‌های مدیریت (MBA=Master of Business Administration) باید امتحان GMAT را بدهند. بعضی از رشته‌های علوم علاوه بر امتحان عمومی GRE شاید لازم باشد که بخش های مربوط به رشته خودشان (GRE Subject) را هم بگذرانند. این امتحانات معمولا از تافل سخت‌تر هستند چون برای تمام دانشجویان متقاضی (و نه فقط خارجی‌ها) طراحی می‌شوند و دانشجویان آمریکایی هم باید در آنها نمره حد نصاب را کسب کنند.

TOPپرداخت هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا مخصوصاً برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست. معمولا دانشجویان از یکی از سه طریقه بورس (fellowship)، دستیار تحقیق یا RA ٬ (research assistantship) و یا دستیار تدریس یا TA ٬ (teaching assistantship) نه تنها از پرداخت شهریه معاف می شوند، بلکه درآمدی نیز کسب می کنند.
Fellowships and Scholarships یا بورس های تحصیلی
بورسهای تحصیلی داری انواع گوناگونی است که معمولا از سوی دانشكده ها یا شرکتها و موسسات خارج از دانشگاه به منظور تشویق در اختیار دانشجویان مستعد در تعدادی محدود قرار میگیرد. خصوصیت اصلی بورسها این است که بر خلاف کمک هزینه در قبال گرفتن آن لازم نیست کار بکنید. معمولاً برای کسب fellowship نمره GRE و معدل دوران لیسانس و فوق لیسانس (GPA) و توصیه نامه های اساتید بسیار مهم هستند. این مورد معمولاً توسط اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی می شود و بسیار رقابتی است. مدارک و شرایط لازم برای کسب چنین موقعیتی را در وبسایت دانشگاه مورد نظر می توانید پیدا کنید.

Teaching Assistantship

شما بعنوان یك TA بری همكاری با یكنفر استاد در تدریس یك دوره بخصوص انتخاب می شوید. ضمن اینكه وظیفه افراد TA از تنوع بسیاری برخوردار است كه بصورت عمومی شامل نمره دادن، كمك به دانشجویان و اداره جلسات هفتگی می باشد. سمت شما بعنوان دستیار تدریس بستگی به نظر استادی دارد كه با وی همكاری دارید. تعدادی از اساتید ممكن است كه از شما بخواهند كه به مدت 40 ساعت در هفته با آنان همكاری نمائید و تعدادی نیز ممكن است تنها خواستار تصحیح اوراق امتحان باشند. کسب موقعیت TA به تسلط دانشجو به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بستگی دارد. این موقعیت بخصوص برای کسانی که می خواهند با فرهنگ و زبان آمریکایی آشنایی زیادی پیدا کنند و بخصوص برای کسانی که می خواهند در آینده همین شغل (تدریس در دانشگاه) را ادامه دهند بسیار مفید است. معمولاً دانشگاههای مختلف کلاسها و یا دوره هایی برای دانشجویان خارجی متقاضی TA دارند. تدریس موفق در کلاسهای درس آمریکا تا حد زیادی به مدیریت کلاس وابسته است.

Research Assistantship

در موارد بسیاری اساتید از طریق پروژه های تحقیقاتی بودجه ای کسب می کنند که قسمتی از این بودجه به دانشجویان فوق لیسانس یا دکترا بعنوان RA تعلق می گیرد. از آنجا که اساس کسب RA به نوع پروژه تحقیقاتی و تخصص استاد مورد نظر بر می گردد، بهترین کار برای اطلاع از این موقعیت ها، تماس مستقیم با استاد مربوطه است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کشور ایالات متحده امریکا

جهت پذیرش از دانشگاههای آمریکا با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مدارک متفاوتی مورد نیاز می باشد ولیکن تقریباً اکثر دانشگاهها بطورعمومی مدارک زیر را از داوطلبان تقاضا می کنند:

مدارک مورد نیاز پذیرش – اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی

1- ترجمه رسمی مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات .
2- مدرک زبان الزامی نمیباشد ولی در صورت عدم شرکت در دوره های زبان دانشگاه مدارک تافل با حداقل نمره ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۶٫ نیاز میباشد.
3- کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند).
4- رزومه شخصی (Resume\CV) به زبان انگلیسی
۵- ارسال پروفایل کاری برای رشته های مرتبط با طراجی ، گرافیک و یا معماری.
مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد
1- ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه با ریز نمرات چهارساله
2- کپی مدارک TOEFL با حداقل نمره ۹۰ در آزمون IBT و ۵۵۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۷٫
3- کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند).
4- تأییده مقالات به زبان انگلیسی
5- ترجمه از صفحه آخر پایان نامه همراه با تأیید از دانشگاه
6- رزومه شخصی (Resume/CV) به زبان انگلیسی
7- حداقل ۳ توصیه از اساتید (۴ توصیه نامه پیشنهاد می شود)
8- کپی از مدرک GRE/GMAT (در صورت وجود)
9- انگیزه نامه تحصیلی در خصوص رشته مورد علاقه (Statement of purpose)

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع دکتری

1- ترجمه رسمی از کلیه مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات
2- کپی از مدرک TOEFL با حداقل نمره ۹۰ از آزمون IBT و ۵۵۰ از آزمون PBT
3- کپی از مدرک GRE/GMAT (در صورت وجود)
4- حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار
5- پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته مورد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری
6- ترجمه رسمی از صفحه آخر پایان نامه های لیسانس و فوق لیسانس با ذکر نمره
7- رزومه و سوابق کاری (Resume/CV)
8- تأییده مقالات علمی منتشر شده (در صورت وجود)
9- ترجمه رسمی کلیه مدارک مثبت تحصیلی، تحقیقاتی،کاری،سمینار ها، تشویق نامه ها و … (در صورت وجود)
10- کپی از صفحه اول پاسپورت (ترجمه شناسنامه برای کسانی که در حال حاضر پاسپورت ندارند)
11- انگیزه نامه تحصیلی (Statement of Purpose)
12- در صورت نیاز ممکن است دانشگاه از متقاضی درخواست Essay نماید.

شرایط کار همزمان با تحصیل در آمریکا

دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار کنند که بین 10 تا 15 دلار ساعتی می توانند حقوق دریافت کنند. بسیاری از دانشجویانی که در حال تحصیل در آمریکا هستند همزمان با تحصیلشان برای پایین آوردن میزان هزینه های تحصیل و زندگی به اشتغال و کار ضمن تحصیل درکانادا می پردازند در امور مهاجرتی این کشور به دانشجویان همانند بسیاری از کشورهای دنیا اجازه کار ضمن تحصیل داده می شود تا هم یک در آمدی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل داشته باشند و یک تجربه مفید برای آینده و به دست آوردن کار دائم بعد از تحصیل و در نهایت برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام نمایند ، طبق قوانین تعریف شده دانشجو پس از ورودش به کانادا و انجام کارهای اولیه برای ثبت نام می تواند به کار مشغول شود البته نکته ای که در این میان قابل توجه هست تا قبل از شروع کورس تحصیلی این اجازه را ندارد که مشغول به کار شود ، دانشجو می تواند در هر ۲ هفته تا حداکثر ۴۰ ساعت کار کند اما میزان دقیق آن بسته به نوع کورس آن و نوع کار آن بستگی خواهد داشت اگر کورس شما به صورت حضور در کلاس باشد شما حداکثر می توانید ۴۰ ساعت در ۲ هفته کار کنید و اگر کورس به صورت غیرحضوری و یا مجازی باشد بدون محدویت زمانی می توانید مشغول به کار شوید ، همچنین باید دانست که اگر در حین تحصیل کاری که به عنوان کارآموزی و یا کار عملی مرتبط با کورس داشته باشید این کارآموزی جزء آن حق کار ۴۰ ساعته شما محاسبه نمی شود .

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

1- دانشگاه هارواردHarvard university
2- دانشگاه استنفورد آمریکا (Stanford University)
3- دانشگاه ام آی تی (Massachusetts Institute of Technology)
4- دانشگاه کلمبیا (Columbia University)
5- دانشگاه برکلی (University of California, Berkeley )
6- دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)
7- دانشگاه پرینستون (Princeton University )
8- دانشگاه کرنل (Cornell University )

سایر دانشگاههای آمریکایی

University Of Texas at Dallas
University of Texas at Arlington
NJIT
Texas A&M University
Arizona State University
University of Arizona
Illinois Institute of Technology
University at Buffalo – SUNY
Ohio State University
University of South California
University of Cincinnati
University of Illinois, Chicago
University of Florida
Clemson University
University of Missouri-Rolla
Wayne State University
Washington State University
University of Wisconsin-Madison
Portland State University
University of Dayton
North Carolina State University
Drexel University
University of Utah
University of Houston
University of North Carolina Charlotte
State university of New York at Buffalo
Arizona State University
Oregon State University
Golden Gate University
The George Washington University
University of Nebraska-Lincoln
Wayne State University
California State University Long beach
Drake University
Pacific State University
Pratt Brooklyn University
State University of New Jersey- Rutgers
Georgia Southern University
Academy of Art University
University of Alabama
Saqinaw Valley State University
North Carolina State University
NC State University
University of South Florida
University of Rochester
Fair Leigh Dickinson University
Boston University
Middle Tennessee State University
University of Massachusetts Amherst
Notre Dame University
کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی و بین المللی یسنا بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در آمریکا را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ازدواج در آمریکا و چگونگی مهاجرت به آمریکا از طریق طریق ازدواج و ارایه خدمات صدور ویزای طریق ازدواج آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

ثبت شرکت در امریکا ، افتتاح حساب بانکی در امریکا ، اقامت و پاسپورت امریکا از طریق تولد ، رفع ریجکتی ویزای امریکا ، رفع دیپورتی اقامت امریکا ،قبول وکالت در امریکا ، وکیل مهاجرتی و بین المللی در امریکا

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و اجاره املاک و مستغلات در کشور ایالات متحده امریکا توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی و بین المللی یسنا با بهره گیری از نیرو های کارآمد و با تجربه، کلیه مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم  کشور ایالات متحده امریکا از طریق خرید ملک توسط وکیل متخصص و بین المللی می باشد را به طور تخصصی ارائه به متقاضیان می دهد.
 یکی راههای کمک به اخذ اقامت کشور ایالات متحده امریکا   خرید املاک و مستغلات مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، کشاورزی برای زندگی و همچنین دفتر کار برای ثبت شرکت و شریک تجاری است.
موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین  یسنا مفتخر است با کادری مجرب و توانا یکی از بزرگترین مرکز مشاوره و وکالت در  خرید و پیش خرید ، فروش و پیش فروش املاک ( آپارتمان ، ویلا ، سوئیت، زمین ) بصورت نقد و اقساط در کشور کشور ایالات متحده امریکا   می باشد .  و همچنین این موسسه  تمام معاملات املاک و مستغلات را بدون واسطه و مستقیم با شرکتهای سازنده در کشور  کشور ایالات متحده امریکا   برای شما مشتریان گرامی انجام می دهد.

 پذیرفتن  و مشاوره در خدمات بازرگانی و تجاری در کشور  ایالات متحده امریکا توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی بین المللی سپند آفرین   یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بازرگانی و تجاری در کشور   ایالات متحده امریکا  به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گرفتن نمایندگی از جمله نمایندگی انحصاری از شرکتهای معتبر و بین المللی کشور  ایالات متحده امریکا  .
2-پذیرفتن وکالت و مشاوره در واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی از کشور ایران به کشور ایالات متحده امریکا  و بلعکس .
3- پذیرفتن وکالت و مشاوره در حمل ونقل بین المللی ( هوائی ، دریایی ، زمینی ) از ایالات متحده امریکا    به ایران و بلعکس .
4-پذیرفتن وکالت و مشاوره در اخذ کلیه قراردادهای بازرگانی بین تجار و شرکتهای ایرانی با تجار و شرکتهای کشور ایالات متحده امریکا  .
5-پذیرفتن وکالت و مشاوره در خرید و تهیه انواع کالا از کشور ایالات متحده امریکا  برای ایرانیان .

پذیرفتن وکالت و مشاوره در خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی در کشور ایالات متحده امریکا توسط وکیل مهاجرتی و پایه یک دادگستری (ایالات های واشینگتن  ، نیویورک ، کالیفرنیا ، ایلینویز ، تکزاس ، پنسیلوانیا، آریزونا، تکزاس ، کالیفرنیا و غیره )

موسسه حقوقی بین المللی  یسنا  با بهرگیری از وکلای خوشنام و مجرب خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در خصوص خدمات بانکی بین المللی و نقل و انتقالات ارزی کشور ایالات متحده امریکا  به شرح ذیل می باشد:
1- پذیرفتن و کالت و مشاوره در باز کردن حساب بانکی در کشور ایالات متحده امریکا .
2- پذیرفتن وکالت و مشاوره در گشایش اعتبار ( BG   )  برای خرید کلیه کالاهای کشور ایالات متحده امریکا.
3-پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور ( LC ) ضمانت نامه بانکی در کشور ایالات متحده امریکا.
4- پذیرفتن وکالت و مشاوره در فاینانس پروژه ها از شرکتهای کشور ایالات متحده امریکا.
5- پذیرفتن وکالت و مشاوره در صدور حواله ارزی و همچنین انتقال ارز فی مابین کشورهای ایران و ایالات متحده امریکا.

خدمات موسسه حقوقی و بین المللی یسنا در کشور ایالات متحده امریکا شامل موارد زیر می شود:

1- افتتاح حساب بانکی شخصی دریکی از بانکهای کشور ایالات متحده امریکا.
2- اخذ گواهی بانکی در کشور ایالات متحده امریکا.
3- افتتاح حساب بانکی بنام شرکت امریکایی ثبت شده در کلیه مناطق کشور ایالات متحده امریکا.
4- اخذ پروانه فعالیت اداری برای فعالیت شرکت در کشور ایالات متحده امریکا.
5- اخذ بیمه سلامت کشور ایالات متحده امریکا.
6- اخذ بیمه نامه برای شرکت ثبت شده امریکایی در کلیه مناطق کشور ایالات متحده امریکا.
7- اخذ پروانه مالیاتی برای شرکت امریکایی در کلیه مناطق کشور ایالات متحده امریکا.
8- اخذ وکالت نامه مبنی بر کار وهدف از اقامت کشور ایالات متحده امریکا برای اشخاص حقیقی و حقوقی.
9- بررسی مدارک لازم برای سفرواقامت ، تاسیس شرکت و اجاره دفتر اداری توسط وکیل رسمی در کشور ایالات متحده امریکا .
10- – خرید سیم کارت تلفن همراه در کلیه مناطق کشور ه ایالات متحده امریکا .
11- پرداخت تمام هزینه های مربوط به مدیریت فرآیند سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کشور ایالات متحده امریکا توسط سرمایه گذار.
12- آماده سازی برای اخذ مدارک تاسیس شرکت و یا هر گونه سرمایه گذاری در کشور ایالات متحده امریکا.
13- ارایه اصلاعات و قوانین تجاری وبازرگانی کشور ایالات متحده امریکا به اشخاص حقیقی و حقوقی.
14- نظارت و بررسی تمام مدارک مربوط به سرمایه گذاری از طریق معاملات املاک و مستغلات ، ثبت شرکت و شریک تجاری شده توسط وکیل رسمی در کشور ایالات متحده امریکا.
15- تهیه و تحویل مدارک لازم به دفتر اسناد رسمی در کشور ایالات متحده امریکا.
16- درخواست بیمه اجتماعی کشور ایالات متحده امریکا.
17–تشکیل پرونده برای اخذ شماره مالیاتی برای اتباع بیگانه در کشور ایالات متحده امریکا.
18- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت و یا کارت اقامت کشور ایالات متحده امریکا.
19- پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت و شریک تجاری در کشور ایالات متحده امریکا.
20- ثبت نام فرد سرمایه گذار در شهرداری محل در کلیه مناطق کشور ایالات متحده امریکا.
21- دادن مشاوره به سرمایه گذار در مورد مسایل مالیاتی در کلیه مناطق کشور ایالات متحده امریکا.
22- پرداخت هزینه های وکیل متخصص اقامت کشور ایالات متحده امریکا.
23- دادن مشاوره به خریدار درباره کسب و کار ( ثبت شرکت و شریک تجاری ) در کشور ایالات متحده امریکا.
24- پرداخت هزینه های وکیل متخصص سرمایه گذاری ، معاملات املاک و مستغلات ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت و غیره در کشور ایالات متحده امریکا.
25- تشکیل پرونده برای اخذ اقامت در سفارت کشور ایالات متحده امریکا.
26- امضاء مدارک خرید و قولنامه توسط وکیل متخصص به جای سرمایه گذار در کشور ایالات متحده امریکا.
27- اخذ دعوتنامه برای خریدار از طرف شریک تجاری یا فروشنده املاک و مستغلات جهت گرفتن ویزای ایالات متحده امریکا .
28- ساپورت و کمک خریدار به مدت 90 روز جهت پیگیری کارهای اداری به محض ورود به کشور ایالات متحده امریکا .
29- همراهی خریدار توسط وکیل برای پروسه انگشت نگاری و استهلام عدم سوء پیشینه به محض ورود خریدار به کشور ایالات متحده امریکا .
30-بستن قرارداد با شرکت های آب،برق،گاز و ارایه دهنده خدمات اینترنتی در کشور ایالات متحده امریکا .
31- اخذ ویزا ( اتحادیه اروپا شینگن ) ، فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و هتل آپارتمان ، اجاره آپارتمان ، اجاره سوئیت ، اجاره و خرید اتومبیل در کشور ایالات متحده امریکا
موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مرکز پاسخگویی به سوالات شما با استفاده از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه اخذ اقامت ، اخذ ویزا ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، گرفتن شریک تجاری ، خرید و پیش خرید ملک ، قبول وکالت ، خدمات بازرگانی و تجاری ، خدمات بانکی و بین المللی ، خدمات ارزی ، خدمات تسهیلاتی ، خدمات بیمه ای در کشور انگلستان و کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا از جمله امارات متحده عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز کشورهای امریکا ، کانادا و استرلیا و غیره آماده پاسخگویی به مشتریان گرامی می باشد.به منظور استفاده از خدمات گروه ما تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.